Král Tulsy

• USA Tulsa King (více)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Série(2) / Epizody(18)

Člen newyorské mafie Dwight "The General" Manfredi, propuštěný po 25 letech z vězení, je svým šéfem vyhnán na venkov v Oklahomě, aby rozšířil operace, ale když podezřívá svou gangsterskou rodinu, že pracuje proti němu, pomalu si buduje vlastní tým. (SkyShowtime)

ozeki

Jasně že je to Sheridanův nejslabší seriál, jasně že se to poctivýmu mafiánskýmu filmu moc neblíží, jasně že je to trochu naivní, Jenže když máte rádi Sylvestera, není moc co řešit. I v pokročilým věku si to dává levou zadní a toho gangstera se smyslem pro čest a spravedlnost mu žerete plnými doušky. Vzhledem ke stopáži jednotlivých epizod je to celkem jednohubka a díky ní je pro tuhle sérii pomalé tempo cizí pojem. Už teď se těším na pokračování. Jo... a výběr songů jako podkres pro 2 větší konflikty je z kategorie nadpozemských (to mi na nějakou dobu určitě uvízne v paměti). ()

Tomo

Jako zabíječ casu to ujde, ale je to překvapivě naivní. Příběh je přinejlepším průměrný, logika a soudržnost chybí, bohužel. Čekal jsem víc.. ()

Nix

Sheridan to zase dokázal. A Stallone ukázal, že do starého železa jen tak nepůjde. Herectví mu nikdy nebylo cizí, ale to jakým způsobem si střihl mafiánského hláškujícího Dwighta, je naprosto pohlcující. Jasně, Sheridan začíná tak jak dycky, pomalu rozvážně, občas navnadí a jakmile se tam něco začne, tak to má opravdu grády. Jasně, jsou tam zpomalovací díly, ale o to víc je pak dycky člověk odměněn. Líbí se mi, že Sheridan si jede svoje. Je to hláškující, odlehčená forma nechybí a ani vážná nota. Pokud to bude první a poslední seroš Slye, nemohl si vybrat lépe. Pro mne jasný must see! ()

messi@h

Hodnocení po kompletní 1. sérii: Seriál mě navnadil prvními díly, které mají vtip, napětí a Sly v hlavní roli září, tryská z něj neuvěřitelné charisma. Byl jsem rád, že na stará kolena dostal roli v něčem, co vypadá jako inteligentní gangsterka. Bohužel, je zjevné, že Sheridan a spol. plánují tolik sezón, kolik divák snese. Takže po pár velmi slušných úvodních dílech sundají nohu z plynu a prostřední část série se propadne do utahaného šedivého průměru. Nápady (pokud nějaké mají) si scénáristé zřejmě šetří pro další série. Poslední dva díly se horko těžko vyšplhají zase aspoň ke snesitelnosti mírného nadprůměru, ale nejsou natolik skvělé, abych díky nim zapomněl na pachuť z prostředka série. Po první sezóně tak pro mě spíše zklamání, první díly byly neotřelé a velmi slušné, vytvořily u mě bohužel přehnané očekávání. Nejsem si jistý, jestli veškerá chuť pokračovat ve sledování ze mě nevyprchá, než se objeví druhá sezóna... Pokud tomu šanci ještě dám, tak asi jen kvůli Stallonemu, kvůli kvalitám seriálu to nebude. ()

Maximilianus

Seriálový debut Sylvestera Stalloneho dopadol viac než dobre. Je to síce taky menej dramatický a menej prepracovaný Ozark, ale zasa ma väčší nadhľad a humor. Partia, ktorú Dwight zozbiera je sympatická a rôznorodá,  a mňa toto bavilo. Mohlo to byt síce viac zo všetkého,  ale aj tak sa na ďalšiu sériu teším. 7,4/10 ()

bearmeedek

S01: Nádherně natočeno tím "starým způsobem". Stallone se nepředvádí, ale hraje reálného starého mafiána - 75 let. Působí na okolí mírumilovně a klidně a když musí, dělá to, co umí. Líbila se mě atmosféra. Pomalejší tempo, lehký humor a napadlo mě, že je to takové osvěžující. Sem tam to Sheridan mírně okoření a pomaličku přidává a zahušťuje. To pomalé dávkování je v tomto případě deviza tohoto díla. Protože poslední díl najednou prásk a je tam všechno, co od toho čekali ti povrchnější čumilové. A konec taky pecka. ()

Pafnuc

Znělka slibuje něco víc, ale nakonec dostanete jen klišé a k němu jako přílohu trochu klišé. Trochu to připomíná Banshee, kterému to ovšem nesahá ani po členky. ()

Psycho.R

Po vlažném Samaritánovi je Sly zpátky i se svým charisma ve výrazné roli a podpořený dobrým scénářem. S nikým se nepáře a pritom působí empaticky. Těším se na druhou sérii. ()

celticek

Počáteční nadšení začalo po pár epizodách uvadat. Není to nic nového ani skvělého. Stallone má charizma, ale větší propracovanost postav i příběhu by tomu neuškodila. Ani ty jakože zvraty nejsou žádné cliffhangery nebo jakkoli zajímavé. No a závěr je vyloženě provar. Průměr. ()

alldo.raine

Sly se pro tuto roli snad narodil. Sedla mu náramně. Za mě když vidím v titulcích jméno Sheridan (byť zde jako producent) vím, že to prostě bude dobrý. Moc dobrý. V Tulse bych ale fakt žít nechtěl! ()

neo250

Tu proste všetko hrá ako má. Kamera, skvelé dialógy, nenásilný humor, vždy skvelá zápletka a nutkanie pozrieť si ďalšiu časť. Sylvester je tu skvelý. Už sa teším na ďalšiu sériu. ()

Duke90

(HODNOCENÍ S01) Pokud chcete vidět Stalloneho charisma v roli stárnoucího, ale pořád hodně tvrdého "vysloužilého" gangstera, rozhodně nebudete zklamáni. Sylvester se opravdu předvedl v jedné z nejzajímavějších rolí své dlouhé herecké dráhy a vystupoval jako král - jen nevím, jestli skutečně té Tulsy. V seriálu nastalo několik situací, kdy mu někdo mohl v jeho počínání mockrát nepříjemně přistřihnout křídla, ale vždycky se to nějak zajímavě uhrálo, i když byl prakticky na všechno sám. Myslím si, že měl až příliš nelogicky navrch, jako by v Tulse nikdo nebyl zvyklý zásadně odporovat. Čtvrtou hvězdu nakonec uděluji hlavně kvůli Slyovi, protože si ji jednoduše vydupal, ale možná by bylo lepší zůstat jen u jedné minisérie... ()

Ewík

Chtěla jsem vidět něco se Stallonem a tento klenot se doopravdy nadmíru povedl a zpříjemnil letošní Velikonoce. Je velmi osvěžující vidět čestného a zásadového týpka v té dnešním přehršli pozérů, slibotechen a hochštaplerů. Dwighta na ně! A sem s další sérií. Prosím B-) ()

john.h

Stallone vali v remeslne solidne odvedenem serialu. Klidne bych se nezlobil, kdyby to bylo jeste serioznejsi a drsnejsi bez takovych tech odlehcenych komedialnich scen s hulici travy, dialogy o hackovani bitcoinovych penezenek a podobne. Po poslednim dile a scenach s hudbou od Phila Collinse - In the air tonight - kde si pametnici vzpomenou na podobne ladenou scenu z Miami Vice, v kombinaci se Stallonem, slusnou prestrelkou a emocemi nabitym koncem, jsem si pohraval i s myslenkou dat tomu plny pocet. Solidni zabavna jizda, ktera behem deviti dilu nemela mnoho hluchych mist. ()

stone

Na zimní nedělní odpoledne dobrý, ale některé dialogy jsou jako z Knoflíkové války. Jenom místo praků a šutrů mají kluci kolty. ()

PlysovyMacko

Mafián zo starej školy Dwight vyjde po dlhom čase z basy a je poslaný do Tulsy. Tam si založí biznis, zamestná pár ľudí a snaží sa napraviť rodinné vzťahy. Tiež sa zapletie s motorkárskym gangom a agentkou ATF. Páči sa mi s akým sebavedomím Dwight rieši svoje problémy, nebojí sa ani prestreliek. Výborná je úvodná znelka, v ktorej sa prelína Tulsa  a New York. Najlepšia epizóda je tá prvá a posledná končí cliffhangerom. ()

smarkus

Objektívne na 4* ale keďže tam mal Sly parádnu rolu na mieru nemôžem dať menej ako 5 :) Páčilo sa mi prevedenie aj zápletky, či už hlavné alebo tie mikro. Viac akcie by neuškodilo ale celkovo dialógy aj lokácia, či vykreslenie postáv bolo na vysokej úrovni. Stalloneho vtipné hlášky to osviežovali. Veľmi som si obľúbil hlavnú postavu a treba uznať, že Sly to zahral parádne. Odporúčam ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (více)