Král Tulsy

• USA Tulsa King (více)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Série(2) / Epizody(18)

Člen newyorské mafie Dwight "The General" Manfredi, propuštěný po 25 letech z vězení, je svým šéfem vyhnán na venkov v Oklahomě, aby rozšířil operace, ale když podezřívá svou gangsterskou rodinu, že pracuje proti němu, pomalu si buduje vlastní tým. (SkyShowtime)

Facerr

SLY na place je prostě jako zjevení. Člověk ho ani nemusí mít za modlu akčních filmů, ale i tak hltá každé jeho slovo, gesto, i každé poposunutí saka. Jak by tahle podívaná fungovala bez něj, těžko říct, ale o hvězdu níž by to asi bylo. Občas chybí hláška tam, kde byste jí očekávali (když třeba omdlí smažka při nádechu helia, tak řekne jen "ten šel dolů"). Jinde zase hláška přijde tam, kde ji nečekáte. Každopádně hlášek postupem času ubývá a nakonec to není ani potřeba, protože příběh sám o sobě docela dobře vtahuje do děje i bez nich. ()

david141474

Zatím největší překvapení letošního roku, ale rok je teprve na začátku, takže mě může potkat ještě hodně skvostů. A tenhle seriál sice skvost není, ale děj je zajímavej a finální díl vám vyrazí dech. A konec je opravdu otevřenej a doufám, že druhou sérii dostaneme co nejdřív, protože to čekání bude nekonečný. Nejdřív mělo být 10 dílů, nakonec jich je jen 9 a to mě celkem překvapilo. Přestřelky a potyčky jsou v tomhle seriálu velmi zapamatovatelný. Hlavně ta poslední v devátém díle, ta je také skvělá. Nebo potyčka s baseballkama je taky skvělá. A finální scéna celý první série značí, že bude i 2. série a to ve mě vyvolalo hype jak sviňa. Stallone hraje skvěle, Dwight Manfredi je zajímavá postava. A děj je taky zajímavej a vás zajímá každá epizoda. Soundtrack je v tomhle seriálu taky skvělej, jeden song z tohohle seriálu mi stále hraje v hlavě a je to hrozně chytlavý. Znělka taky není špatná. Opravdu se nemohu dočkat 2. série. 9/10 Zajímavej seriál se skvělým finále! ()

Feferonka1

Jak to někdy přeháním v negativech ,tak to přeženu abych to vyrovnal teď v pozitivech :) Trochu jsem se bál, že se Stallone v seriálu jen mihne pro promo a bude hotovo. A ono je to spíš naopak. Víceméně to je skvělá Stallonovka,kde není záběru, ve kterém by nebyl.Je prostě furt frajer a funguje to. Pohodový seriálek,žádný velký přemýšlení,v dobrém slova smyslu a užívání si odpočinkového nenáročného děje. ()

zodiak217

Tento seriál je jednoducho top level súčasnej seriálovej produkcie a Sylvester Stallone tu exceluje v plnej paráde od prvej po poslednú scénu. Je mafiánsky vtipný, no pritom drsný, je milujúci otec, ale pritom nekompromisný pomstiteľ. Veľmi dobre nakombinovaní herci, výborný scenár a dejová gradacia. Naozaj som si to užil a teším sa na druhú sériu. ()

hony23

Stallone v roli mafiána, který se po propuštění z kriminálu usadí v jednom zapadákově, kde začne budovat své nové impérium. Je fajn, že Stallone ve svém věku už upustil od akčních rolí, tato role charismatického páprdy mu celkem sedla. No a ten závěr slibuje zajímavou druhou řadu. ()

Saxos

S01 - Krásné přizpůsobení. Stejně, jako první rambáč, nebo italský hřebec, role pro Sly, jak ušilá. Nějak jsem si po pár chvilkách nemohl představit někoho jiného. Prostě fungovalo šoupnutí mezi seriálové herce. Závěr: doporučuji. Na S02 to vypadá. ()

failer11

SPOILERY Seriál o Mafiánech, hlavní postavou je  Sylvester Stallone jakožto Dwight Manfredi. Z prvopočátku jsem čekal jen drsné řeči s přemírou zabíjení v mafiánském stylu, rozhodně jsem nepředpokládal, že mě příběh mafiána co se po 25 letech dostane z vězení natolik ohromí. Dwight nejprve zjišťuje, že ho jeho rodina upozadila a odstrčí ho při první příležitosti poslat do vzdáleného města, do Tulsy. Kde se rozhodne, že místo odpočinku rozjede vlastní organizaci, které se i přes pár problémů velmi daří. Hned v prvním díle mě překvapilo jak rychle rozjel Dwight byznys a i přes to, že byl dlouho za mřížemi tak se snadno sžil s novým a modernějším prostředím. Akce tu není tolik, když na ni ale přijde užíváte si každičký záběr. Hlavním tahounem celé série je příběh a to konflikt s policistkou a místním motorkářským gangem. Každá epizoda má svoje tempo, které mě naprosto vyhovovalo.  Zakončení série bylo překvapivé, ale ne nepředpokládatelné. Těším se na další sérii v které se dozvíme jak to s Dwightem dopadne. 86% ()

Predator77

Jako musím uznat že Sylvester Stallone je frajer a v jeho letech poprvé taky konečně zavítal do seriálových vod a musím říct že se rozhodně jedná o vydařenou trefu do černého protože vidět ho v takové roli je neskutečný zážitek, tak že co se týče hereckých výkonů tak ty jsou tady zvládnuté celkem dobře a líbilo se my že postavy tady mají dobré motivace proč dělají to co dělají a je vidět že režisér Taylor Sheriden to má v malíku, dále co musím speciálně vypíchnout tak je humor který se za mě rozhodně povedl a tím pádem se pak tenhle seriál nebere až tak vážně v některých scénách samozřejmě se tu najdou i scény kdy jde už vážně do tuhého a tím pádem tady občas máme i solidní drama které z mého pohledu celkem dobře funguje ale pokud bych měl mít nějakou výtku tak co tady občas haprovalo tak byla logika v některých situacích kdy tady postavám prochází věci které by jim procházet neměli a vám pak příjde že je tady něco špatně a co mě taky moc nepotěšilo tak byl celkem otevřený konec za který by si pan režisér už zasloužil jednu po tlamě ale jinak se za mě ve výsledku jedná o dobrý seriál na který může být Stellone pyšný ;) za mě 80 procent. PS: a doufám že si s tou druhou řadou pospíší !!! ()

PeteBuck

Máme tu zasa ďalší seriál z prostredia gangsterov. Nie že by ich bolo málo. Tentokrát so Slyom. Nebol to zlý nápad, ale podľa mňa scenár dosť srandovný. Týpek si odsedí 25 rokov a rodina sa mu odvďačí tak, že ho šupne do nejakej diery. Tam sa Sly prilepí na prvý podnik, ktorý bude defakto vypalovať, dostane všetkých okolo seba do sračiek a zároveň sa im snaží natĺcť do hlavy, že im vlastne robí službu, keď ich z pokojného života zatiahne do prestreliek a do opletačiek s políciou. Ale pre nošu prachov treba niečo obetovať... Tak ja neviem, drhlo mi tam viac takýchto logických lapsusov, občas som krútil hlavou. Mňa tento seriál extra neohúril. Sheridan si toho zobral na krk naraz veľa, dáva scenáre písať iným a potom to takto dopadá. Alebo mu proste dochádzajú nápady. Neviem, predtým bol zaujímavý, originálny, ale teraz natočil vizuálne pekne zmáknutý seriál s pokrivkávajúcim scenárom. Aspoň ten koniec bol ako blesk z jasného neba (Aby som citoval Lanca Henriksena z jedného nemenovaného filmu: "Zrada je děvka."). Za mňa priemer, bolo tam proste moc jalových kecov. ()

quido_zidle

Až na debilní poslední díl, který mi ale vůbec nesedl, úplná bomba! Já se fakt bavil a min. 2x /díl jsem se zasmál opravdu od srdce - to už se mi dlouho u podobných počinů nestalo. Stallone ve vrcholné formě (tvl on má 76 let!!?? - wtf), jeho charisma stříká z každé minuty filmu. Celé to stojí jen a jen na něm a je to tak dobře. I love you Sly, I always have :-) ()

HNTR

Nečekal jsem zhola nic, prostě jsem chtěl jen něco na nedělní pohodičku. Dlouho mě seriál tak nechytil, abych ho shlédl na jeden zátah. Oblíbený Sly táhne celý seriál a roli gangstera si dává s prstem v nose. Ostatní postavy jsou poměrně sympatické, seriálu nijak neubližují. Zápletka, ohrané klišé, které všichni známe z některého z předchozích gangsterek, ale to ničemu nevadí, proč měnit něco, co dobře funguje... Někdy bych trochu přidal na tempu a ubral romantických blbostí. ()

Easykill

Tak jednoduché, zároveň tak geniální a fungující. Celé to působí samozřejmě tak trochu parodicky a klišoidně, ale i tak to je prostě skvělý. Baví mě, že to není na sílu vtipné a debilní! Slyovi role sedí neskutečně a jde vidět jak si to užívá naplno. "King" co působí naprosto přirozeně. Celkově se obsazení povedlo a ty postavičky kolem Slye jsou taky moc fajn. Nikdo mě tam vyloženě nesral a se story je to podobné. V jednoduchosti je prostě síla a tady to všechno do sebe krásně zapadá. Prostě fajn oddechovka a pokud budou další série takové, tak sem s tím a to kurva rychle. ()

Rogamko

Král Tulsy alebo by som mal skôr napísať Král Sly z Tulsy? To je ťažké. Nikdy by som nepovedal že Sly si zahrá mafiána v takomto seriály, ale stalo sa a ja som mu to zožral celé. Drsný seriál, drsné prostredie, perfektná atmosféra, perfektný herci, perfektný príbeh o mafiánovi ktorý po 25 rokoch je jeho vlastnou mafiánskou rodinou poslaný do "vyhnanstva" kde má možnosť žiť po svojom a to presne aj robí ide si vybudovať svoje vlastné impérium ale ako vždy tak stále je tam aj niekto iný komu sa to nepáči. Dwight Manfredi prezývaný Generál sa spojí s ľuďmi o ktorých by ste asi nepovedali že by sa na takúto dráhu mohli dať ale má veľmi presvedčivé metódy nato aby ste to urobili ak chcete prežiť ( Geneál nielen rany prijíma ale aj rozdáva a dosť tvrdo, hlavne sa mu neserte do jeho rodiny- nie tej mafánskej ). Tento seriál má všetko, skvelú hudbu, tempo, perfektne nastavený humor a naozaj sa veľmi teším ako to bude pokračovať v druhej sérií keďže prvá skončila tak ako skončila a že som bol naozaj prekvapený. Sly na staré kolená dostal perfektnú úlohu. 10/10 ()

SONYAGENT

Skvěle obsazená gangsterka s prvky komedie, projekt nadřazený všem ostatním seriálům v uplynulém roce. Pokud někomu chybí seriály typu Hra o Trůny, Banshee nebo Chuck, má to tu vše pohromadě. 106% ()

Filmantomas

První díly s americkým Ransdorfem byly docela oukej. Pak to ale spadne do klasiky dnešních dnů, kdy se nic moc neděje a Slyovi všechno vychází bez nějakých větších problémů. Třeba prostě jede kolem obchodu s hulením, vejde dovnitř a řekne, že je to jeho. Majitel souhlasí, místo aby na bývalého mukla zavolal cajty. Za 25 let v těžkým kriminálu se z něj stal dobrák od kosti, kterej každýmu dává rady do života, je vtipnej a neustále se snaží odradit černouška od dráhy kriminálníka, protože je prostě fajn a černej a to se hodí. Ženský jsou z toho 75letýho děduli a jeho deseti procentní erekce tak paf, že neváhají dát vsázku svoji kariéru u FBI, nebo velkou farmu. Jinej týpek mu předá hospodu atd. No prostě krása. Tak velká krása, že mám kopupenou letenku do Tulsy a vytištěnej seznam místních hulo obchodů, který očividně toužebně očekávají, až se můžou s někým rozdělit o zisk. Ou jééé. Sheridane, Sheridane, dej si radši pauzu vole. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (více)