Král Tulsy

• USA Tulsa King (více)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Série(2) / Epizody(18)

Člen newyorské mafie Dwight "The General" Manfredi, propuštěný po 25 letech z vězení, je svým šéfem vyhnán na venkov v Oklahomě, aby rozšířil operace, ale když podezřívá svou gangsterskou rodinu, že pracuje proti němu, pomalu si buduje vlastní tým. (SkyShowtime)

Sopholojong

Sly sa bezvahavo vyprofiloval do ranku hereckych legiend typu De Niro a Pacino, ba dokonca ich v tejto juzanskej gangsterke prekonava. Jeho najlepsia (i najvychutnanejsia) rola hned po "philadelphskom boxerovi". Taketo ponuky sa od momentalneho "kinga" televizneho spektra Taylora jednoducho neodmietaju. A ze je to najlepsi serial roka (a majstrovske dielo odlahcenej zabavy) nemam pochyb. Cely zucastneny "ansambel" si to vychutnava rovnako pred i za kamerou. Stalloneho Dwight je chodiacou, dobrackou charizmou s tvrdymi pastami a sarkastickou hlaskou v kazdej situacii, ktory urobil vyse dve dekady fatalnu chybu a vracia sa do kazdonnej rutiny ako "nezlomeny" starec, rozbiehajuci si biznis v samej riti Oklahomy. Cannabis shop s "weird" osadenstvom, bar potrebujuci renovaciu, rozpravkovy konsky ranc, "prolhana" FBI agentka, motorkarsky gang, neodpustajuca dcera, stare mafianske vztahy, ikonicke hlasky, samotny Sly ako old school gentleman s pripravenou pastou a sarkazmom na perach, no a moj priblbly usmev pocas kazdej sekundy stravenej v spolocnosti dovtipnej, charizmatickej, vysokozabavnej filmarciny (zaverecnej niekolko-minutovej vybijanej v bare, podporenej slagrom od Phila Collinsa a prestreleniu niekoho "gebule" som dal poriadny standing ovation). Plus ma uplne odstavilo, ako excelentne to funguje v emocionalnej rovine pocas riesenia partnerskych, rodinnych, ci obchodnych vztahov. Mayor of Kingstown & Yellowstone prekonani a az druha a tretia volba do "chartu" najlepsich postcovidovych TV shows. Jedina, ale uplne zanedbatelna "vytka" smeruje len k az "dedeckovskou" (Waltrip), ci "chlapcenskou" (Chickie) arou obdarovanym zaporakom. Vacsia monstroznost by im pristala viac. PS: Andrea Savage nie je ziadna sexbomba, ale ma v sebe nieco vysoko-pritazliveho k ohnutiu. ()

dlouheBidlo

Ale no tak, chlapci neučůrávejte z toho. Je to tuctová blbost ..... ale se STALLONEM. Pomalá, uspávací, téměř až nudná. Roli Stallonemu napsali přiměřeně věku. Sedí mu. Hraje ji skvěle. Zábava pro dědky, co si pamatují první díly Ramba na pašovaných stokrát kopírovaných kazetách VHS. Tak přesně pro ty to je. A těm se to líbí. Mě se to líbilo! Ale s chválou prosím opatrně. ()

Raziel811

Celou sérii jsem zkoukl za jediný den a teď mě mrzí, že musím čekat x měsíců, až udělají sérii druhou. Každopádně Sly je v roli vysloužilého gangstera perfektní. Ostatně i casting vedlejších postav se nadmíru povedl. Po prvním díle jsem si myslel, že se jedná spíš o komediální seriál, ale to je pouze dojem a celé se to přetočí v celkem slušný spletenec osudu člověka, který svým příchodem do města ovlivní nejednoho místního obyvatele. ()

Lukkyn

Nástup Dwighta mi oprášil větu : "Já jsem Carter a Vy nebudete mít radost" !!! :-) Myslím, že nikdo nemůže zpochybnit, že se Sly narodil pro roli gangstera , mafiána, kápa , prostě italskej hřebec mezi mafií!!!Seriál sází na jednoduchou , leč fungující zápletku a člověk se u toho několikrát slušně pobaví. Větší akce přišla sice na až na konci , ale to nebyl cíl mít z toho akční jatka. Je to pohodovka , kdy opět držíte palce padouchovi , protože je galantní, elegantní a děsně cool!!! ()

PeteBuck

Máme tu zasa ďalší seriál z prostredia gangsterov. Nie že by ich bolo málo. Tentokrát so Slyom. Nebol to zlý nápad, ale podľa mňa scenár dosť srandovný. Týpek si odsedí 25 rokov a rodina sa mu odvďačí tak, že ho šupne do nejakej diery. Tam sa Sly prilepí na prvý podnik, ktorý bude defakto vypalovať, dostane všetkých okolo seba do sračiek a zároveň sa im snaží natĺcť do hlavy, že im vlastne robí službu, keď ich z pokojného života zatiahne do prestreliek a do opletačiek s políciou. Ale pre nošu prachov treba niečo obetovať... Tak ja neviem, drhlo mi tam viac takýchto logických lapsusov, občas som krútil hlavou. Mňa tento seriál extra neohúril. Sheridan si toho zobral na krk naraz veľa, dáva scenáre písať iným a potom to takto dopadá. Alebo mu proste dochádzajú nápady. Neviem, predtým bol zaujímavý, originálny, ale teraz natočil vizuálne pekne zmáknutý seriál s pokrivkávajúcim scenárom. Aspoň ten koniec bol ako blesk z jasného neba (Aby som citoval Lanca Henriksena z jedného nemenovaného filmu: "Zrada je děvka."). Za mňa priemer, bolo tam proste moc jalových kecov. ()

sammikk_

Jakožto fanoušek Sylvestra Stallone tohle je pro mě dost solidní záležitost, a myslím si že tomuhle seriálu ani nenadržuju ale že je fakt fajnovej. Celkově snímek má dost fajn stylizaci, řekl bych moderní. Sylvestrovi tahle role sedí a jde vidět že si jí fakt jede a neskutečně mu to přeju! Postavy jsou zajímavé mají své důvody a své emoce, chápete co dělají a nemusíte v tom hledat vesmír. Příběh sám o sobě je někdy zkratkovitý ale to vyloženě nevadí, uchopení emocí daných postav je kulervoucí! Já jsem si to dost užil, a nedivím se že i ostatní valná většina. Díly jsou dobré některé slabší některé lepší. Ale jako celek to do sebe na konci vše zapadá a konec je předvídatelný ale svým způsobem překvapí, tím myslím provedení. Těším se na další a řadu a za mě dost dost solidních 80% ()

Slavic.guy

Úžasnej seriál...každá jedna epizoda je top a buduje atmosféru pro tu další, je to zase po dlouhé době fajn oddechovka pro milovníky gangsterek s moderním nádechem, a já se nemůžu dočkat druhé série! ()

Miroslav.Zac

Už když jsem se dozvěděl, že budou mít oba moji oblíbenci, Sly a Arnie, svoje seriály, bylo mi jasné, že vybrat z nich ten lepší bude sakra těžký. Dnes jsem dokoukal i Krále Tulsy, takže můžu srovnávat. Oba herci s kamennými tvářemi hláškují o sto šest, akce je sice víc ve Fubarovi, ale v Králi Tulsy je zase víc uvěřitelná. Co se týče humorných scén, tam u mě vede KT, ale jen o fous. Celkově jsou oba seriály na stejné úrovni a rozhodně stojí za shlédnutí, protože nás vrací do těch starých dobrých dob, po kterých tak často nostalgicky vzdycháme. ()

Bogrant

Slyov prerod zo strieborného na televízne plátno sa dočkal nečakaného úspechu a z kráľa Tulsy sa vykľula jednoducho spletitá, nenáročná, štýlová, síce niekedy skratkovitá a urýchlená, no zábavná oldschool gangsterka, pri ktorej si Sheridan udržiava nastavenú latku a dokazuje, že v danom prostredí sa po tom westernovom cíti najlepšie. Stalloneho to navyše očividne baví ako máločo v poslednej dobe, užíva si každú jednu repliku a skvele mu sekunduje niekoľko párov sák a vo finále aj Phil Collins... Chuťovka. ()

Tomulka

Hrozně naivní a rozlolcené. Sly se bere moc vážně má proslovy jak svatý a přitom je vrah, mafian a násilník. Což značí dost zmatený scénář. Zahrané slušně na Slye a ostatní dobrý. Nic komplikovaného. ()

Rogamko

Král Tulsy alebo by som mal skôr napísať Král Sly z Tulsy? To je ťažké. Nikdy by som nepovedal že Sly si zahrá mafiána v takomto seriály, ale stalo sa a ja som mu to zožral celé. Drsný seriál, drsné prostredie, perfektná atmosféra, perfektný herci, perfektný príbeh o mafiánovi ktorý po 25 rokoch je jeho vlastnou mafiánskou rodinou poslaný do "vyhnanstva" kde má možnosť žiť po svojom a to presne aj robí ide si vybudovať svoje vlastné impérium ale ako vždy tak stále je tam aj niekto iný komu sa to nepáči. Dwight Manfredi prezývaný Generál sa spojí s ľuďmi o ktorých by ste asi nepovedali že by sa na takúto dráhu mohli dať ale má veľmi presvedčivé metódy nato aby ste to urobili ak chcete prežiť ( Geneál nielen rany prijíma ale aj rozdáva a dosť tvrdo, hlavne sa mu neserte do jeho rodiny- nie tej mafánskej ). Tento seriál má všetko, skvelú hudbu, tempo, perfektne nastavený humor a naozaj sa veľmi teším ako to bude pokračovať v druhej sérií keďže prvá skončila tak ako skončila a že som bol naozaj prekvapený. Sly na staré kolená dostal perfektnú úlohu. 10/10 ()

mdf

1. Série pomalý rozjezd, až ke konci to trošku nabralo směr, Sly, na kterém to vlastně všechno leží, je hodně na pohodu mafiána, takže uvidíme dál jak se to bude vyvíjet. ()

melmoth

Tulsa King je poctivou chlapskou záležitosťou s vynikajúcim Stalloneom. Herci výdatne prispievajú k ťaživej atmosfére amerického juhu. Sheridan teda neexperimentoval, iba zobral osvedčené trópy a šiel sa hrať do mierne odlišného piesočku. Scenáristická nedopečenosť kvality počinu miestami zráža, nikdy však nie pod latku solídneho nadpriemeru. Veľká spokojnosť. Viac tu ()

Anosompozer

Samotný seriál nieje nijakým veledielom. Ale čo je veledielom, je Sly, a jeho herecký prejav. Tu dostal priestor, pre všetky svoje predošlé postavy, aby ich vyobrazil v jednej synchronizovanej životom ošlahanej skúsenosti. ()

Hexx

Zábavné, vtipné, akční, empatické! Sly to v sobě stále má a zde ještě o level výš než bývá zvykem (kromě Ramba). Jakožto vysloužilý mafián ještě rozhodně nepatří do starého železa, nezalekne se takřka před ničím a svérázně "dobývá" nové území ku vlastnímu prospěchu. Navazuje přitom spousty nových přátelských i nepřátelských kontaktů, což k tomu samozřejmě patří. Druhá série come on! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (více)