Anastázie

Anastasia

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Dobrodružný

USA, 1997, 94 min

• Houdini

Oscar 2 nominace: Hudba - M, Píseň - "Journey To The Past"(23.3.2004)

Snaha konkurovat Disneymu se tady moc nevyvedla až na velmi povedenou hudbu, která se opravdu může rovnat nejlepším kompozicím Alana Menkena.(15.4.2003)

I tahle verze, přizpůsobená spíše mladšímu publiku se docela vyvedla.(25.7.2002)

Rozpočet $53miliónovTržby USA $58,406,347Tržby Celosvetovo $139,804,348║ pekná animácia a príbeh je snaživý ale až príliš dospelý na to aby zaujal buď témou alebo nejak viac dokázal zabaviť tými uvoľnenými scénami /60%/(7.8.2005)

Filmu hodně pomáhá skvělá hudba Davida Newmana (rozhodně si více zasloužil Oscara než Dudleyová za Do naha!). Jelikož zde hudba hraje zásadní roli, dá se film vcelku bez úhony přežít . Nejlepší scéna - hořící lokomotiva.(7.6.2003)

Krásná kreslená pohádka plná pěkných písní a velice pomrvená českým dabingem (ale jen místy, některé postavy jsou namluvené a hlavně nazpívané opravdu děsně... ale co pomlouvám, že? Taky zpívat neumím...). Vzato kol a kolem by v konkurenci Disneyho veledíl uspět asi nemohla, ale nad obyčejný průměr (tedy do neobyčejného nadprůměru) ji vyzdvihuje postava netopýrka Bartoka, který může třeba takovému Mushuovi směle konkurovat.(18.7.2007)

Punťa by byl jistě skvělý Sárinčin kamarád :o) Jinak bych se pomalu a jistě měla učit cizí slova, protože pociťuji, že se u pohádek opakuji a budu opakovat. Anastázie je další z řady příjemných pohádek, které nemůžou nikoho urazit. Netopírek a psík jsou kouzelné postavičky, které ozvláštňují klasickou romantickou zápletku, která končí že by happy endem? Písničky se hezky poslouchají. Kdo čeká víc, je naivní, tedy hloupý :o)(20.1.2011)

Jediná opravdu silná scéna nedokáže vyprostit tenhle animovaný film z šedivého průměru. Celkově to působí příliš prázdně a řekl bych, že se to dalo sestříhat do dvacetiminutového večerníčku.(28.8.2002)

Příjemný klasický animák v jedné verzi s odporným českým dabingem !!!(2.7.2004)

Moc pěkně natočený animovaný film pro děti, krásná hudba, dojemný příběh.(30.8.2011)

Na to, že to není od Disney, tak klobouk dolů, je vidět velký rozpočet na plátně a určitě se vyplatil. Příběh pěkný sice malinko někdy táhnoucí, ale z grafické stránky je se na co dívat. Není to úplně nejlepší 4*, ale zasloužené hodnocení. A český dabing není zrovna ta nejlepší volba, protože postavy mluví a zpívá rozdílná osoba, což trochu dává jiný dojem. ( Hodnocení: 7/10 )(10.2.2015)

• Jezinka.Jezinka

První, co musíte udělat je vypnout mozek, vymazat veškeré vědomosti o Romanovcích, Rasputinovi, Rusku a netopýrech a pak si to můžete docela užít. Pokud to neuděláte, tak vás čeká několik podařených momentů a jinak se hodně zasmějete. Jen si nebudete tak úplně jistí, zda to není smích skrz slzy či pro zahnání pocitu trapnosti. Jediné, čemu tohle zpracování historických událostí a mystifikací může pomoct je to, že se to dětem bude lépe učit. Jenže pak si zas nikdy neužijí tuhle pohádku, pokud nevypnou mozek a nevymažou veškeré vědomosti ...(29.8.2010)

Je to takové moc ruské, nebo to tak aspoň vypadá, ale to nijak zvlášť nevadí. :D Anastázie je něco jako Popelčin střevíček, jen se musí najít a samozřejmě nesmí chybět nějaká ta láska, která překoná zlo.(10.5.2019)

75%(3.6.2007)

Na to, že to Disneyovka nie je celkom to ušlo.(13.1.2013)

Zajímavý námět, navíc tenhle film není tak nablblý jako jiné animáky od jistého studia. Navíc má opravdu krásnou hudbu. Ideální na Vánoce.(14.1.2007)

• Sašenka165

Tak tahle slátanina mě doopravdy neoslovila. Jediné, co je na tomhle filmu dobré je animace a hudba.(19.11.2007)

Z mého pohledu poměrně slušná konkurence Disneymu. Vidět tuhle pohádku jako malá (tehdy mě to nějak minulo), určitě se zařadí mezi mé oblíbené. Obzvlášť hudba se povedla. Písnička Once Upon a December si mě okamžitě získala. ~(4,0)~(19.1.2018)

Měl jsem i knihu. Nevím co jsem na tom dřív viděl.. asi se mi líbily ty schody s červeným kobercem.(4.1.2018)

Pohádka o princezně Anastázii, která v opravdovém světě princezna nebyla, dceři dobrého cara, který byl v opravdovém světě docela krutý (a dopadl ještě hůř).(15.1.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7