Kopyto

Kopyto

La Chevre

Komedie

Francie / Mexiko, 1981, 91 min

-"V tomhle kraji nejsou pohyblivé písky hlášeny!" -"Tak přišel čas je nahlásit."(3.12.2009)

Komedie, ubírající se spíše cestou drobných nápadů než třeskutých gagů a těžící z nejlepších hereckých let ústřední dvojice.(13.4.2014)

Moje oblíbená komedie z dětství. Viděno po x-té a opět jsem se smála (pohyblivé písky, vosa, gorila...). Skvělý Richard a Depardieu... "Žil jsem dost fádně než jsem Vás potkal, Perrine."(26.5.2016)

Kopyto je bezesporu vrcholem spolupráce Richard a Depardieu. Založit scénář na tom, že totální ztroskotanec svou neschopností může jako jediný najít ztracenou dceru generálního ředitele, je prostě geniální- a především hodný krále situačních komedií- Francise Vebera. Jen zoufalec Francois Perrin dokáže vyprodukovat řetězec náhod, který se shoduje s řetězcem náhod, které potkaly hledanou dceru. Depardieu, který této teorii primárně nevěří, již po prvních nehodách začíná chápat situaci, chrání Perrina, který se neustále zraňuje a otlouká. Na konci už se začíná i Perrina bát.....100%(5.11.2011)

Jedním slovem...skvělé. Richard a Depardieu se výborně doplňují.(6.6.2007)

Druhy rezisersky pocin Francisa Vebera nie je az taky kult, ako sa tu mnohi tvaria. Pierre Richard /Jsem nesmely, ale lecim se, Roztrzity, Rana destnikem/ je sice vyborny komik narodeny pre komedialne roly, ale do detektivneho zanru sa nehodi a Gerard Depardieu /1492 - Dobyti raje, Kondomedie/ sa tuna vyslovene nehodi a komedialny talent nema. Ako v lahkom nadpriemere sa film udrzi, to jo, ale nejaky extra kult a skvela komedia? Neviem, neviem : 70 %(6.10.2015)

• Natabar

Tak se mi nějak při pohledu na zde se vyskytující komentáře zdá, že jsem asi koukal na úplně jiný film. Je pravda, že při zmínce jména Pierre Richard do extází neupadám, ale také se ani neopupím. Čili - řekl jsem si (poté, co mi bylo Kopyto doporučeno) - zkouknu a třeba to bude zábava. Popravdě - moc nebyla. Pousmál jsem se jen párkrát; de facto nejlepší vtípek je až na konci. Což je na komedii (natožpak francouzskou) zpropadeně málo. BTW - někdo by mohl Francisi Veberovi říct, že existuje i něco jako filmová hudba, a prý to většinou filmům pomáhá. V tomto snímku se jí nepochopitelně šetřilo - nutno říci - jen ke škodě. Některá (vtipná) místa by s vhodným podmazem bodovala o hvězdičku výš.(21.10.2008)

situační humor tohle fakt ne,Blondýn má aspoň nadsázku a sebeironii...(3.12.2009)

Tak tenhle film mě vždy velmi dobře pobaví a krásně naladí. Dvojice Francois Perrin (skvělý smolař Pierre Richard) a detektiv Campana (krásně drsný Gérard Depardiue) pátrají po zmizelé dceři Alexandra Benseho (Michel Robin) Marii (Corynne Charbit). A začíná velkolepá pouť Mexikem, kde je po stopě žene Perrinova smůla a Campanova dedukce a drsnost. Dostáváme se i do situace, kdy má Campano z Perrina strach, neboť smůla se na něj občas přenáší a jak podotkl, jeho život byl do té doby tak fádní. I když říkat tomu smůla je velmi ošidné, neboť nakonec díky němu dosáhnou svého cíle a při krátkém pobytu ve vězení to nebyl Perrin, kdo dostával zabrat. Navíc Perrin je vším tak zocelen, že mu vše přijde naprosto normální. Je to krásně hravá příjemná zábava.(19.8.2010)

Výborný fim. Nejde o žádnou prvoplánovou řehtačku, situační humor je na úrovni a herci naprosto skvělí. Já se bavil jako málokdy. 84% hvězdiček(26.5.2012)

Francis Veber ve své nejlepší formě a spojení mých dvou oblíbených komiků Pierra Richarda a Gérarda Depardieu zkrátka nemohlo dopadnout špatně. Chytrá komedie plná nešťastných příhod jednoho smolaře a jeho bodyguarda na cestě po Jižní Americe zkrátka nemohla být lépe obsazena, což dokazuje i americký remake, který není sice není špatný, ale postrádá kouzlo této nevšední komedie, která vykouzlí úsměv na rtu a celkovou pohodu, tak jako to umí pouze francouzské komedie. Moje hodnocení 75%.(8.12.2016)

Můj nejmilejší a nejoblíbenější film z dílny vynikajícího Francise Vebera.(13.10.2017)

Kopyto je komedie založená na dvou protikladech- racionálně logické chladnosti a smolařské a nešťastnické, leč bezstarostné, letoře. Když se k tomu přičtou jména jako Pierre Richard a Gérard Depardieu, a jejich opravdu brilantní výkony, tak to již slibuje řádnou podívanou. To vše se však ještě násobí velmi kvalitním scénářem, jež dává možnost rozproudit kolotoč zábavy nejrůznějších humorných a specifických situací, do kterých se dva hlavní hrdinové dostávají. Stejně tak i velmi dobře vybranou hudbou. Ve svém žánru se dle mého názoru jedná o špičku, a proto neokrádejte sami sebe, a rozhodně tento snímek shlédněte!:)(27.9.2008)

Líbí se mi to, že Perrin si jako smolař vůbec nepřipadá a naopak má tak vysoký ego, že to Campanovi prostě hlava nebere.(30.12.2008)

Veber je prostě jistota. Docela originální příběh, stavící humor jak na protikladech hlavních představitelů, tak vyobrazení všech těch neštastných náhod. Obojí šlape na jedničku, herci samozřejmě do svých rolí jako ulití. 4 a půl.(11.12.2009)

Chutné francouzské soustíčko. 73%.(11.12.2011)

Jeste stale dobry Richard a hubeny Depardieu ve slusne komedii, ktera se castecne odehrava v pralese. Pobavila scenka s opici. :)(29.11.2015)

Podle mě žádná sláva, film má pomalý tempo který ubíjí i docela vtipný pasáže a Pierre Richard je mi v tomhle filmu hodně nesympatickej.(13.11.2008)

Zabavna komedialni klasika plna francouzskych hvezd. Skvely soundtrack.(3.11.2014)

Smola prináša šťastie, také by mohlo byť heslo filmu. Druhým heslom je, že nič nemusí v scenári dávať zmysel, ale hlavná dvojica si s tým poradila perfektne a tak to vytiahli na slabší priemer. Náhodou sa dá dostať z Mexika do brazílskeho pralesa a párkrát som sa aj dobre zasmial, tak si to tie tri hviezdy zaslúži.(6.10.2015)

Příjemná komedie mistra Vebera s nesourodou dvojicí Richard - Depardieu. Richard je chudák mega smolař, který si to ani neuvědomuje a detektiv Depardieu je z něj na prášky. Je to vtipné, zábavné a oba protagonisti si úlohy rozdělili pěkně na půl, nikdo se nesnaží toho druhého vytlačit.(10.10.2015)