Tolik chtěl žít, milovat a mít své přátele, ale minulost byla stejně neúprosná jako gilotina... Bankovní lupič Gino Strabliggi strávil deset let ve vězení, kde měl spoustu času k úvahám. Když prošel branou věznice, doufal, že může udělat tečku za svou minulostí. Za jeho předčasné podmínečné propuštění se přimluvil kurátor Cazeneuve, který po mnoha letech práce s vězni poznal, že to Gino s nápravou myslí vážně. Dokonce se spolu spřátelí natolik, že Gino začne ke Cazeneuveovi chodit na návštěvu a tráví s jeho rodinou volný čas. Najde si práci v tiskárně, majitel si ho váží, a Gino se vážně zamiluje. Minulost ho však dohání na každém kroku. Je pronásledován nejen svými bývalými kumpány, ale i umanutým policejním inspektorem. Ten je přesvědčen, že se lidé nemohou od základu změnit, a špehuje Gina na každém kroku… (Česká televize)

flawi.f

Po filmařské stránce se nedá v podstatě nic vytknout. Plus navíc se mi líbila rozumná 90min. délka, která nedávala prostor k tomu, aby film měl plno zbytečných odboček. A pokud už se mám dostat k samotnému příběhu, tak z něj mi bylo vyloženě mizerně. Když se na scéně poprvé objevil Michel Bouquet, tak už jsem měla nepříjemný pocit, že se něco stane...a postupně jak dostával film spád, tak jsem jen bezmocně sledovala, jak všechno míří k drtivému konci. Opravdu silný snímek! ()

anli

Spickove kriminalni drama a myslim,ze jedna z nejlepsich kriminalek vubec.Sedmdesate leta byl zlaty vek kriminalek a po cele evrope se jich tocilo spoustu,Francii nevyjimaje.Ale jen par jich skutecne zustalo nezapomenutelnych.Tahle mezi ne rozhodne patri-je mistrovsky napsana,zrezirovana a tandem Gabin-Delon je bezchybne a skvele se doplnuje.Pro fanousky krimi zanru povinnost,pro ostatni take.Davam jasnych 100%. ()

Teebo

No jo, život je nefér. Ginovi Strabliggimu osud házel klacky pod nohy a postavil mu do cesty odporného policejního inspektora, který mu nedá chvilku klidu. Je smutné, že i takoví lidé jako onen inspektor se dostanou k práci, kde mohou bezdůvodně dělat lidem ze života peklo. Nicméně nebyla to lítost, co bych v závěru filmu cítil (a co se mi film snažil nemístnou obhajobou vnutit!), ale jen špatný pocit z toho, jak si to zločinec, s prominutím, podělal. ()

noriaki

Další z Giovanniho netradičních dramat, aneb Les Misérables trochu jinak. Mám podezření že pan režisér při psaní scénáře vycházel ze svého života a trochu si pomohl notoricky známou klasikou. Ne že bych mu to vyčítal, právě naopak. Obě profese zvládá mistrovsky - za kamerou je možná ještě lepší, než s perem v ruce. Atmosféru táhnou dvě herecká esa, Alain "Jean Valjean" Delon v roli muže kterému okolnosti nedopřály poctivý život a Jean Gabin jako kurátor, bezmocný proti policejní mašinérii. Bezchybný film s hlubokou myšlenkou a drtivým dopadem. ()

progression

Určitě můj absolutně nejoblíbenější film s Jeanem Gabinem. Nezapomenutelný herecký koncert Gabina a Delona, kteří se ve snímku skvěle doplňují. Strhující příběh (nejenom) o tom, že život dost často nebývá tak úplně spravedlivý ... Po skončení filmu je člověk hluboce zaražený do křesla, protože emocionální vyvrcholení snímku je velice působivě a dává divákovi dodatečně mnoho podnětů k zamyšlení. Ta postava Michela Bouqueta je opravdu jedna z nejzápornějších rolí (ta se mu musela hrát ...) filmové historie. A přitom to byl jen nadmíru iniciativní inspektor, který nejenom nevěřil, že by se někdo mohl v průběhu života změnit, ale opravdu dělal vše pro to, aby člověku jeho (nový) život patřičně znepříjemnil. Přesto, že jsem myslím hodně mírumilovná povaha, tak se obávám, že bych asi skončil úplně stejně jako Delon ... ()

Brain-D

Padám z toho na kolena. Souhlasím s uživatelem golfistou, že jde o nejlepší francouzské krimi, né-li nejlepší krimi vůbec. Alain Delon zde hraje vězením napraveného chlápka, který seká dobrotu víc normální občan (dokonce je čestnější než policie či soud). Jean Gabin na Alainem stojí jako anděl strážný a pomáhámu při jakýkoliv potížích i při těch, z kterých pomoci nejde. Film o tom, kdy lidé udělají z naprosto slušného člověka toho největšího zloducha. Takže se člověk může snažit jak chce, ale musí si nechat házet všechno na hlavu. Protože někdy proti tomu zakračit znamená zkázu. Někdy a obzvlášť u sledování tohohle snímku se stydím za to, že žiju na tomhle světě. Kde jsou lidé vzájemně vstřícní a spravedlnost vždycky zvítězí (ironie). Tfuj !!! ()

Master19

Smutné. Smutné... Chudák Alain, u nás by se určitě odvolával a odvolával a za těch osm let by mu trest smrti zrušili. Velice se mi líbila nenápadná propagace i kritika systému zároveň. Ano, je to hodně těžké, protože lidi jsou lidi, ale představte si, že bysme byli všichni slušní a všichni ti právníci a předpojatí fízli by skončili na ulici... ()

fefee

Vyzdvihol by som jednoznačne excelentný výkon a postavu Jeana Gabina, Delon moc nezaostáva. Je to ale skôr iba mierne nadpriemerná stará dobrá kriminálka. Rýchle prestrihy medzi scénami dodávajú filmu záživnosť no abstinencia akéhokoľvek napätia to ubíja naspäť. Nehovorím o strohosti celkového hrania, a tiež nesúhlasím s trestom smrti, a chápem rolu Gabina, no robiť zase z vraha neviniatko je až príliš. Zabil človeka bez ohľadu na to aký bol a kto to bol, rozsudok-doživotie! 3,5* ()

pursulus

Nemlich tak.¬         Kvalitou zpracování námětu jde o ne špatný, nijak nadprůměrný počin. Zbývá nám tedy zhodnotiti námět sám, abychom se dostali k tomu, proč je mé hodnocení tohoto snímku odsuzující.¬                 Námět je zpracován vysoce tendenčně, stranně, nemlich tak, jako byly dělány scénáře k "budovatelským" snímkům 50. let minulého storočí. Je poznamenán životní zkušeností jeho tvůrce Joséa Giovanniho s nezákonnou činností (byl odsouzen za loupeže a spoluvinu vraždy [zdroj: Wikipedia.fr]), Giovanni do něj ale promítá ani ne tak své skutečné zkušenosti jako vlastní představy pokroucené společenskou "objednávkou" své doby. Se skutečností je tedy scénář na štíru, vše je obraceno na rub tak, jak se to hodí do krámu panu Giovannimu. Pro tuto stranickost a žádnou nadprůměrnost zpracování si lepší hodnocení než slabé snímek nezaslouží.¬                 Případná opoznámkování: uživ. Maq. ()

JohnSmith

Zprvu to vypadá jako lehce nadprůměrné dílko s příjemným Delonem a jako vždy vynikajícím Gabinem.Ovšem ve chvíli kdy na plac vstupuje inspektor,který dává delonovi slušnou sodu hned od začátku, mění se výkon Delona z příjemného na výborný. Posledních dvacet minut začínaje zatčením Delonových exkumpánů a popravou konče je jedno z nejdramatičtějších zakončení,jaké jsem kdy viděl. ()

FrajerTom

Výborná francouzská kriminálka ze 70. let, ve které září hvězdný Alain Delon a charismatický Jean Gabin. Drsná kriminálka, která ukazuje, jak nespravedlivý může být osud a kolik vnitřní síly je potřeba k tomu aby se člověk doopravdy změnil.. ()

Autogram

Niekde som to už čítal, ale až tu som pochopil, ako to vyzerá, keď ticho kričí. Jean Gabin tu exceluje, Delon mierne zaostáva, ale Jamrichov dabing Gabina je možno lepší ako originál. Obdivujem Jamrichove dabingy. Začiatok filmu sa mierne vlečie, ale asi iné vtiahnutie do rodinnej atmosféry nie je možné. SPOILER Policajný inšpektor si robí svoju medvediu úlohu a od polovice film naberá spád a až do konca nenechá nikoho ani odbehnúť pre pohár vody. Na konci na tú vodu nikto ani nepomyslí. ()

vyfuk

Neuvěřitelné. Z příběhu, do kterého jsem moc velké naděje nedával se stalo něco vyjímečného. Ani po dvaceti munutách jsem věděl, že se budu dobře bavit. Neuvěřitelně dokonalý a originální příběh mě vtáhl do emocí nestárnoucího Alaina Delona a bídníka Gabin. So good! ()

klima777

Léta běží, politické režimy, jakož i atmosféra ve společnosti se mění... leč Dva muži ve městě zůstávají konstantně děsivým dílem. SOLITAIRE. ()