KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Slarque

Veberova oblíbená postava Pignon má sice tentokrát podobu Daniela Auteuila, ale na vtipnosti jí to rozhodně neubralo. Lahůdkový je také Gérard Depardieu. Není to žádná superbomba, ale spolehlivě pobaví. ()

korbitch22

***1/2 příjenmá,neurážející komedie,o chlápkovi,kterému se začne v životě dařit,až když se začně vydávat za homosexuála.depardieu v zajímavé roli jednoduchého hrubijána za kterého se díky dobře miřeným léčkám a zlomyslným našeptáváním stane ten největší mýlius na světě.nejvtipnější scéna,u který sem se fakt řechtal,je ta jak účetní drapne tu roštěnku,hodí jí na ten pult a hupsnou nato a mezitím je pozoruje banda zvědavých japončíku na exkurzi.máš kondom???sme přeci v továrně na kondomi!!! :-) ()

Chrustyn

Zdařilá komedie o smolaři, který aby nepřišel o poslední smysl svého života (což je jeho nudná práce) rozhodne se vydávat za homosexuála a spustí tím kolotoč divokých situací. Auteuil dobrý Depardieu excelentní. ()

Arsenal83

Super komédia, naozaj som sa bavil a spokojné môže byť obe strany, aj tí, ktorí si myslia, že film je obhajobou homosexuálov resp. poukázanie na ich diskrimináciu, a aj druhá strana, ktorá vo filme vidí jasnú ukážku toho, že dnes je proste homosexualita in, oplatí sa byť menšinou. Depardieu opäť super, on to zle ani nevie. A hoci sám už vraj je homosexuálom, na jeho hláške som sa fakt zasmial: "Radšej mať buzerantov na krku než v riti!" ()

mat.ilda

Vzhledem k tomu, že se jedná o veberovskou komedii se skvělými herci, jsem tedy čekala víc. Překvapením (příjemným) pro mě byla Auteuilova komická poloha, ale celkově film nesplnil má očekávání, místy jsem se trochu nudila. 40 ze 100 dávám průměru, který ale už vícekrát nemusím vidět. ()

Ivoshek

Je to hezká komedie. Taková ta, kde se člověk spíš směje dialogům a tomu, jak se lidi tváří... Nesmál jsem se vyloženě nahlas, ale bylo to strašně milý. A není to pushy ani nějak nátlakově korektní. Navíc to má skvělej soundtrack od Vladimíra Cosmy, která zní jak z pecek s Richardem nebo Funesem ze 70. let. ()

d-corso

Sérií Blbec k večeři, Kondomedie a Drž hubu, dal Francis Veber vzpomenout na svoje výborné (a obecně skvělé francouzské) komedie z let sedmdesátých a osmdesátých. "Japonci trvají na opakování exkurze." ()

Thomick

"Nic proti homosexuálům nemám ... ten BUZERANT!" --- Má to hloubku, má to vkus a pořád je to ohromně roztomile humorné. Veberův smysl pro sentiment skloubený s tradičním francouzským vtipem doopravdy žeru. --- "A tohle ... to je ... výstupní kontrola ..." ()

claudel

Velmi vtipná komedie, u které jsem se smál nahlas. Daniel Auteuil je skutečně univerzální herec, dokáže zahrát tvrdého policajta, malíře uniknuvšího ruchu velkoměsta, nevěrného manžela a tady ušlápnutého úředníčka předstírajícího homosexualitu. Opět se na plátně setkává s dalším výborným hercem, Gérardem Depardieu a výsledkem je vskutku zábavná podívaná. Kéž by bylo víc takových komedií. ()

evapetra

Komedie spíše úsměvná než třeskutě vtipná. Ona taky zpracovává téma v dnešní době stále bolavější. Hrozba ztráty zaměstnání, obava z toho, že už si člověk další práci nenajde, donutí nejednoho jedince k nejrůznějším šílenostem, aby si udržel místo, třeba v nějaké té blbé továrně na kondomy. Ale možná nakonec všechno dobře dopadne, hlavně neskákat z okna a nepropadat panice. ()

kajda.l

Film falešný podobně jako náhodný, nezávazný sex na jednu noc s kondomem. Takovou přehlídku laciných klišé, bych od Francouzů neočekával. ()

Kamca_

Pohodová oddechová komedie. Přesně tak, jak to Francouzi umí. Na film jsem koukala bez očekávání. Jsem mile překvapená, jak výborný to bylo. 80%. ()

Tommassi3

"Tys dal chlapovi růžový svetr ??" - "Je to homosexuál a měl svátek !!" ;) Geniální Francis Veber jako jeden z mála režisérů vždy dokázal uchopit na první pohled zajímavé a jednoduchoučké, byť často do jisté míry kontroverzní, téma a vytvořit kolem jeho často velmi vtipné, ač primitivní a naprosto banální, elementární myšlenky hodnotný příběh, který nikdy nenudí a téměř vždy se honosí vpravdě francouzskou zábavností v podobě ostré kritiky, která však svým nutným moralizováním nikoho nerozčiluje.. Je nutné přiznat, že se mu to daří tu s větším tu s menším úspěchem, leč právě Veberovy komedie patří k tomu nejlepšímu, co Země Galského kohouta zejména na přelomu století v rámci žánru vypustila do světa.. A nejinak je tomu s Le Placard, protože tahle komedie staví na svižnosti, údernosti a vtipnosti dialogů, tradičně i Cosmově sountracku, byť tentokrát vše táhne nad hladinu průměru zejména skvostné herecké obsazení, z něhož jako majáky ční Daniel Auteuil, který mě nesmírně překvapil svým komediálním potenciálem a jehož výraz mě prostě dostal, i dokonalý Gérard Depardieu, jehož citlivý buzerobijec Félix Santini velmi mocně asociuje jeho nejzábavnější roli z dalšího Veberova nezapomenutelného snímku Drž hubu !! ()

Lacike

Príjemná komédia, ktorá si berie na paškál rôzne gay predsudky, ale tentoraz ich hlavný hrdina využíva vo svoj prospech. Možno že kadencia vtipov mohla byť väčšia. Ja by som prijal aj pár minút naviac, aby bola viac prepracovaná romantická stránka filmu, ale celkovo to je rozhodne nadpriemerná komédia, ktorá sa dá vidieť aj viackrát. Najväčším plusom je herecké obsadenie. Daniel Auteuil ako nudný suchár z ktorého sa postupne stáva chlap s gulami a hlavne neskutočne vtipne sa pitvoriaci Gérard Depardieu ako homofób, rasista a neviem čo ešte, z ktorého sa postupne stáva citlivka. Nie to to tíá najlepšia Veberová komédia, ale rozhodne dokáže niekoľkokrát neskutočne pobaviť. 7/10. ()

Pink.Panther

Film se dokonale maskuje za svůj český název. Není důvod cz distributorovi skočit s tímto debilním názvem na lep a nechat se odradit. Francis Veber opět nezklamal ! ()

Padme_Anakin

Daniel Auteuil je v roli uťápnutého účetního roztomilý, jeho nový soused Michel Aumont zábavný, šéf firmy Jean Rochefort nemá chybu, no a příběh o plánovaném propouštění úsměvný, zejména tedy to řešení vzniklé situace.. Téma homosexuality zpracoval Francis Veber vkusně, vtipně a nenásilně výchovně.. ()