KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Lynn

Trio Veber - Auteuil - Depardieu nemůže zklamat! Vtipný snímeček na téma "Jak si udržet práci a poprat se i s osobními vztahy" aneb lidi, neberte se vážně, život je taky o srandě a ta musí bejt! ()

Brouk

Super, super, super... S odstupem času jsem si pustil opět Kondomedii a hle! Jaká to proměna... Poprvé jsem přes stromy neviděl les.... poprvé jsem čekal jen několik desítek minut nonstop komediální zábavy a čištění hlavy v tom dobrém slova smyslu, ale on ten film o tom vlastně až tak není... je to velice krásný, laskavý lidský příběh s humornými prvky, které jsou inteligentní, jemné a a vůbec... Prííííma a dík za skvělých 84 minut podívané pane Veber ()

sportovec

Francouzské duchaplnosti (espritu) není nikdy dost. Dvojice Depardieu - lAuteil rovněž, zvlášť když jde o jemný, lidsky proteplený humor. ()

genetique

Francúzsky variant na americký spôsob situačnej komiky sa vydaril prekvapivo celkom slušne a nápadito. Pignonov charakter postavy sa znova osvedčil a mňa príjemne pobavil. 75%. ()

Spiker01

Není asi úplně těžké se dovtípit toho, proč už dnes tento kousek v telce jen tak neobjevíme. Na rozdíl od Drž hubu, od stejného týmu, jež můžeme vídat pravidelně. Tím spíš ale Kondomedie stojí za to dohnat...70% ()

sud

Navzdory prostředí továrny na kondomy a homosexuálnímu tématu velice inteligentní komedie. Francis Veber opět neklamal a napsal vynikající scénář, ve kterém vkusně vybalancoval humorné scény (výstupní kontrola) s dojemnými (soused). Herecké obsazení jenom potvrzuje to, proč jsou hvězdami stříbrného plátna, přičemž každý má (i na malém prostoru) co hrát. Film mě příjemně pohladil po duši a za to mu nedám míň než 90%. P.S.: Michèle Laroque je neodolatelná. ()

Rex Mundi

Ja musím dať 4* aspoň za Auteuila a Depardieu, aj keď celkovo nejde o úžasne originálne ani nezabudnuteľné dielko, ale herci a postavičky v tejto komédii u mňa vydali za viac ako celý scenár. ()

D.Moore

Typický koktejl klasické komedie a jemného moralizování od Francise Vebera, tentokrát se skvělým Danielem Auteilem v hlavní roli a doslova skvostným Gérardem Depardieu v... V druhé hlavní roli. Český název je vrchol nevkusu, ale nebojte se, film takový není ani na setinu vteřiny.___P.S. Také dabing se povedl. ()

Ded@M@tes

Vyhazov z práce? Co dělat? Předstírat a předstírat o jiné orientaci, pak Vás z práce nevyhodí. Kvůli diskriminaci, že jste jiný. Špetkou slušná komedie, ale více vtipných scén tu mohlo být, takhle pouze za 3. Gérard Depardieu se sem moc nehodí. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Xmilden

Jméno Francise Vebera pro mě znamená sázku na jistotu v případě, když dostanu chuť na nějakou ne tolik bláznivou francouzskou komedii. V tomto snímku znázornil své alter ego Francoise Pignona jako suchara, který se jen tak plouží životem. Vše se mění v den, kdy dostává výpověď. Depardieu opět božský. ()

-bad-mad-wolf-

Další do sbírky univerzálně použitelných veberovek, které zvednou náladu kdykoliv a kdekoliv - díky dík. U výstupní kontroly zažívám pokaždé nefalšovaný náběh na protrženou bránici. ()

LiVentura

Moc jemná a milá komedie o choulostivém tématu, velmi trefně a vtipně natočená.. Alias Francois Pignon (alterego pana Vebera) opět v akci. :-) PS: "Kočka odešla"... "A kam?"..."Zapomněla mi tu nechat adresu.!" ()

Pepinec

Tak tak. Když už je nějaká komedie vydařená sama od sebe, je zapotřebí ji alespoň zmrvit název, aby náhodou nenalákala diváky, co chodí do filmů naslepo. Rozdíl mezi francouzskou kuchyní a kuchyní zbytku světa je v tom, že na talíř servírovaný z Francie mně stačí jenom se podívat a už mám na tváři úsměv. A když pak z těch sympatických pro komedii stvořených lidí vypadnou chytré dialogy a skvěle vygradované gagy, moje huba připomíná houpačku zavěšenou na uších. P.S: Mohl bych si u madam Michéle objednat jednu výstupní kontrolu, prosím? ()

Aky

Blesk by měl srazit toho, kdo dal tomuhle filmu český název. Stěží mu šlo ublížit víc. Není to crazy pro puberťáky, je to velice citlivá jemná komedie o toleranci a netoleranci, inteligentní, permanentně úsměvná radůstka, se skvělými Depardieu, Auteuilem a Rochefortem. ()

Cappuccino

Veľmi podarene natočená kombinácia dramatu a komédie, ktorá ani na sekundu nenudí. Ideálna na odľahčenie víkendového doobedia. A navyše už dlho som nevidel tak príjemne odsýpajúce téma "from zero to hero", (skoro) celý čas som Pignonovi zaryto držal palce. ()

Snorlax

Kvůli mentální retardaci nějakého pitomce, který se rozhodl, že bude tento film u nás distribuovat, jsem málem o tento klenot přišla. Dle názvu bych očekávala enormně pitomou záležitost o amerických pubescentech. Pak jsem si povšimla, kdo hraje v hlavní roli a snažila se ultrapřiblbý název vytěsnit. Moc dobře jsem udělala, Veber nezklamal, moc hezky to napsal, Auteuil je značka kvality. A mé první setkání s ním v komediální poloze proběhlo na výtečnou. Dokonce mi ani nevadilo přehrávání Gérarda Depardieu, kterému zkrátka mnohem více sluší vážná poloha. Kolikrát ještě budou chtít přijít Japonci na exkurzi především do sálu výstupní kontroly? ()

johnys

Pravdivý obrázek firemní kultury dnešní doby, přesvědčivý Auteuil a vynikající herecká proměna z drsňáka do citlivky v podání Depardieuho. Pohodová komedie, které nic nechybí kromě přitažlivějšího názvu. ()

Legas

Možná bych měl objektivně dát spíš 4*, ale při tom dnešním průjmu nechutně vulgárních a fekálních KOndoMEDIÍ musím darovat tomuto skvělému francouzskému osvěžení plný počet bodů. Zvlášť mě potěšilo, že mezi těmi výbornými gagy se našla trocha místa i pro smutnější a hřejivě pěkné momenty. ()

Anderton

Komédia je jedným z najschodnejších žánrov pri kritike spoločenských neduhov. Ako lepšie kritizovať vlastné predsudky, ak nie cez humor? Najvtipnejšie na Kondomédii je, že tu vlastne nikto nie je gay (v podniku), ale veselo sa tu spustí vlna ohováračiek, odhaľujúcich vtipným spôsobom to, aké postavy v skutočnosti sú a akí sme aj my. Robí si srandu aj z pozitívnej diskriminácie, aby to schytali všetci. Film je v jednotlivých sekvenciách značne predvídateľný, ale myslím, že je to súčasťou hry a vypointovanie situácií je často bezchybné. Kondomédia by však zniesla o desať minút viac, prepracovanejšiu líniu vzťahu Pignona a jeho nadriadenej a údernejšie finále, kde sme sa mali chytať za bruchá. Luxusných fórikov je ale stále dosť. ()