Děti jsou do velké míry bezbranná stvoření, která ještě nemohou dost dobře vědět, jak to na tomto světě chodí, a pokud navíc rodiče opomenou své dítě upozornit na to, aby se nebavilo s cizími lidmi a nechodilo s nikým cizím do auta, tak se nakrásně může stát, že jeden sedmiletý chlapec ve své dětské naivitě do nějakého toho cizího auta vleze a stane se tak obětí únosu ze strany úchylného pedofila a domů se na dlouhých sedm let vůbec nepodívá. Přesně tento příběh je zde k vidění a nutno dodat, že je to celé natočeno podle skutečné události. Jedná se z mého pohledu o velice zajímavý a atraktivní film, který si dokázal udržet mou pozornost po celou dobu a na který musím myslet i pár dní po jeho zhlédnutí. Je smutné, že se něco takového může stát, a ještě smutnější je zjištění, s jak směšným trestem tehdy mohl odejít od soudu takový pedofil, který unášel a dlouhá léta sexuálně zneužíval malé děti. Je dobře, že tento film vzniknul a že se mladý Steven nebál svůj příběh popsat, protože já jsem díky tomu bohatší o další vynikající filmový zážitek a zároveň chudší o iluze, že v Americe je (resp. bylo) soudnictví na lepší úrovni než u nás. Původně jsem se rozhodoval mezi čtyřma a pěti hvězdama, ale vzhledem k tomu, že nemůžu tento film i po několika dnech pustit z hlavy, tak uděluji maximální hodnocení.(22.2.2011)

• danecek24

47. Zlatý Glóbus za rok 1989 - nominace (1) - Nejlepší minisérie / TV film(2.3.2009)

Tahle rodina to teda nemá lehký, protože Steveho (RIP) bratr Cary je sériovej vrah z 99 v Yosemitu a čeká na popravu.(12.11.2009)