Píše se rok 1940. Hitler dobývá Evropu. A ve Spojených státech se snaží sekretářka dobýt srdce svého nadřízeného, právníka Eda. Díky podivným služebním cestám šéfa ale začíná tušit, že něco není v pořádku. A skutečně - Američané vstupují do války a Ed se přiznává, že je špiónem, pracujícím v Německu pro americkou vládu. Když je potřeba dalšího agenta, bývalá sekretářka ochotně nabídne své služby. (Guild Home Video)

LuNaj

Takový hodně zajímavý snímek. Rozporuplný, nemastný-neslaný s velmi srandovní závěrečnou scénou. Ale viděl jsem i horší. ()

Pavel_Pan

Konec filmu příšerný. Scházel potlesk. Nebo nescházel?! Jinak pár příjemných obrazů: Bombardováním ze ZOO propuštěná zebra, pobíhající mezi sutinami, kouřem a panikou v Berlíně. ()

sefa

I když moc Melanie Griffith nemusim, tady se mi docela líbila. Douglas a Liam Nielsen ji skvěle doplňovali. Chvilkama jsem se sice trosku nudil, ale jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. A konec byl opravdu hodně dobrej. 70% ()

MaxForValue

Veľmi kvalitná vojnová špionážna dráma, ktorej dominuje príťažlivý scenár a sympatické herecké obsadenie. Melanie Griffith v úlohe špiónky teda nie je bohvie čo, ale spynie "s davom". Najväčším víťazom sa javí Joely Richardson, v menšej úlohe, tentoraz oproti Schindlerovmu listu, poteší prítomnosť (nacistického pohlavára) v podobe Liama Neesona. ()

borohub

Film jsem příliš nevnímal (spíše až ke konci), takže je možné, že až to uvidím někdy znova že hodnocení změním. Zatím z těch fragmentů co jsem viděl tak musím hodnotit nějak takto, začátek filmu je strašný vopruz, konec filmu mne naopak hodně bavil. 60% ()

wayne99

Tenhle film mám moc rád, poprvé jsem ho viděl ještě v kině, a protože to bylo začátekem devadesátých let, tak s titulky. Je to napínavé drama se skvělým hereckým obsazením, a jeho jedinou slabinou je to, že hlavní zápletka (ústřední motiv) se nezakládá na historických faktech. Základnu v Peenemünde, kde němci vyvíjeli balistické rakety A-4 (známé později jako V-2) ve skutečnosti neobjevili američtí špióni, ale byla idnetifikována podle fotek z průzkumného letounu Mosquito. Také nálet, který základnu vážně poškodil (a nacisté v důsledku toho převedli výrobu raket do podzemních továten), provedly britské těžké bomrbardovací letouny. To však filmu na zajímavosti nijak neubírá, navíc hlavní dvojici Douglas - Grifithová to spolu náramně sluší, nevím jestli spolu natočili ještě nějaký film, ale tady to prostě skvěle funguje. ()

route60

Další Americký pohled na některé události druhé světové války, nevěrohodný děj, směšně udělaný Hitler prostě filmový šlendrián na každém záběru a většina herců jen proplouvá dějem, David Seltzer natočil jeden z nejhorších válečných filmu co jsem viděl. ()

Valkyra

Nedoceněné špionážní válečné drama na pozadí druhé světové války. Přínosem tohoto filmu je v postavách Melanie Griffith jako Linda Voss a Joely Richardson jako Margrete Von Eberstein. Mladá špionka Linda a Margrete jsou jako "dvě sestry". Linda ji plně důvěřuje. to se jí však stane osudným omylem. Přes výbornou práci překladatelky při výslechu s přistěhovalci a ne moc dobrou práci, jako kuchařka se stává vychovatelkou dětí generála, jenž má u sebe plány umístění továrny na výrobu zbraní. I když už víte předem jak vše dopadne, neubírá to nic na atmosféře, která graduje v příběhu o přátelství a zradě. Až na drobné nedostatky dalece převyšuje podobné filmy jako je Charlotte Gray 2001, ... ()

sharka.68

stále znova a znova přemýšlím, zda Douglas nebo Neeson, koho bych si vybrala..a jsem ráda, že Griffith v tom má jasno .... když ji Ed nese z toho vlaku na německo-švýcarských hranicích, tak mne ty zásahy bolí za něj... ()

FISSSH

Nebylo to tak špatné, i když samozřejmě se z toho dalo vytáhnout mnohem víc. Navíc záleží na tom, na co by se zaměřili různí lidé. Netuším taky, jestli při repríze své hodnocení nezměním. ()

moriero

Hele lidi, já jsem asi beznadějný romantik. Já vím, že je to stejně realistické, jako když Zeman přestane chlastat, a že životnost postavy typu Linda Voss by byla v nacistickém Berlíně asi 15 minut...ale trio Douglas & Neeson & Richardson (všimněte se, že jsem vynechal Griffith!) podkresleno Kemanovou úžasnou hudbou je to, na co slyším. Dávám 4* z nostalgie, protože jsem tento snímek poprvé viděl v 10 letech (1992) a nemohl jsem ho dlouho dostat z hlavy. Dneska už ani nevím moc proč, ale příjemné vzpomínky přetrvávají (možná mě v deseti letech někdo poprvé zkouřil). ()

Radek273

Tenhle snímek měl asi všechno. Možná se některým nezdála atmosféra, která byla za války patrně ještě mnohem temnější, nicméně takovou nutně k úspěchu nepotřeboval. Co se týče výkonů, výrazně nad všemi vyčnívá Melanie Griffithová, pro kterou se stal patrně její životní rolí. Možná tomu napomáhá i doba, ve které se snímek odehrává, každopádně zde (a potřeba říct, že pouze zde!) působí nejpřitažlivějším dojmem, který se jí kdy podařilo vytvořit. Nakonec i český dabing povýšil její roli dokonce ještě o stupínek výš. ()

Kozlowski8

Špionážní melodrama o odvážné americké špionce v Berlíně za 2. světové války a o její lásce ke svému velícímu důstojníkovi. V jednotlivých obrazech a pasážích vcelku zajímavé a poutavé, jako celek to ale ztrácí na důvěryhodnosti a věrohodnosti. Michael Douglas ani Melanie Griffith (ta už vůbec) nepatří k mým hereckým favoritům, ale tady si spolu docela sedli a fungovali výborně. Nic nelze námítnout ani k řemeslnému zpracování. Problém je hlavně ve scénáři, když se hlavní hrdince několikrát podaří z vypjatých a zdánlivě bezvýchodných situací vklouznout pomocí těžce uvěřitelných dějových kombinací a vše korunuje absurdní závěr u švýcarské hranice. Slabý průměr. 55 %. ()

PTuranyi

Výborne natočená vojnová špionážna dráma s perfektnou produkciou a hviezdnym obsadením. Michael Douglas a Melanie Griffith v hlavných úlohách sú zárukou bezchybných hereckých výkonov a Liam Neeson tu zrejme zložil skúšku na rolu v Schindlerovom zozname. Príbeh americkej špiónky snažiacej sa zachrániť svojich príbuzných v Berlíne a získať polohu tajnej továrne, v ktorej vyvíjajú rakety. Atmosféra sa výborne stupňuje, takže o napätie nie je núdza. ()

huriccan

No jediný štěstí je, že ti švícaři byli tak neutrální, co neutrální, člověk by si skoro myslel, že snad byli proti fašounům.. Ta závěrečná scéna je fakt "povedená" Co se reálnosti týče, asi se nezapíše zlatým písmem do dějin kinematografie, ale pobavíte se! Červená knihovna jak když vyšije ()

Agent008

Perfektní film z druhé světové války - zřejmě nejlepší, jaký kdy byl na toto téma natočen. Napínavý špiónský film s velmi dobrou dobovou výpravou a exteriéry. ()