Píše se rok 1940. Hitler dobývá Evropu. A ve Spojených státech se snaží sekretářka dobýt srdce svého nadřízeného, právníka Eda. Díky podivným služebním cestám šéfa ale začíná tušit, že něco není v pořádku. A skutečně - Američané vstupují do války a Ed se přiznává, že je špiónem, pracujícím v Německu pro americkou vládu. Když je potřeba dalšího agenta, bývalá sekretářka ochotně nabídne své služby. (Guild Home Video)

Arsenal83

Kým v reále židia z nacistického Nemecka utekali ozlomkrky, v tomto vybásnenom filme židovka uteká do nacistického Nemecka, aby tam robila špiónku. Nečudo, že film získal Zlatú malinu, jednak je natiahnutý a imaginárny a na druhej strane tej Melanie tá úloha vôbec nesadla a jej nemecký prízvuk bol na úrovni Cuky Luky, keď sa hrajú na Rakúšanky. Ale čo je najvtipnejšie - Douglas ako hlavný špión nevie ani slovo po nemecky a tak sa tvári, že nemôže hovoriť. 😂 Hej, hej, tak to určite v tých špionážnych službách fungovalo. ()

Jinny

Slušnému příběhu chybí naléhavost a tak trochu krutost, která by se k tématu hodila. Ale aspoň jsme si připomněli kvality Schindlerova seznamu, no ne? ()

Ivoshek

Dal jsem jednu hvězdičku, ale vlastně ani nevím za co. Herci jsou hrozní, o úctě k historickým reáliím nebo alespoň zdravému rozumu nemůže být řeč ale hlavně je to strašná nuda. ()

rikitiki

Americky jednoduchý návod na to, jak vyhrát nad nacisty. Velmi snadné ....A roztomile blbé. Navíc, kdyby Němci takhle špatně stříleli, skončila by druhá světová totálním vítězstvím Polska v říjnu 39. ()

Gary

No, musím říct, že jsem se bavil. I když v titulcích je první uvedený Douglas, o jeho hlavní roli těžce pochybuju. Ovšem herci podávají skvělé výkony a film není nudný. Je samozřejmě lehce nadhledový, ale já se těsně předtím díval na Zítra vstanu a opařím se čajem. ()

corpsy

Tak trochu vychladnutý vojnový príbeh, ktorý nieje síce takým zlým akým sa traduje, ale mohol byť lepším. ()

UncleG

Záblesk ... Aneb Jak si američtí filmaři tak ňák představují špionáž. "Kde je ta polévka?" říká Horst Drechsler v kuchyni. Agentka Melanie Griffith se nad hrncem tváří jakoby byla právě přistižena při focení tajných map... "Vaše dokumenty," říká jakýsi neznámý lajtnant v řeznictví, překvapen zjištěním, že na něj tumpachová Agentka Griffithová bezdůvodně zírá s otevřenou pusou. Agentka Griffithová se zatváří jakoby právě stála s kouřící pistolí nad zastřeleným führerem a třesousíma se rukama rozspye obsah kabelky po zemi. ... Aha...Tak tomu se říká "práce v utajení". Jak roztomilé! ()

Thomassi

Hodně dobrý špionážní snímek z druhé světové války. Příběk klasicky jednoduchý, ale zato velmi chytlavý. Do toho výtečné kulisy hitlerovského Berlína a naprosto úžasný a hektický závěr. Co se týče herců, tak Douglas nepřekvapil, ale Griffith a taky Neeson byli špičkový. ()

kinderman

Tohle přece není žádný válečný thriller, ale (svým způsobem dokonalá) filmová pocta (většinou naivním) vlasteneckým historkám o lásce a špionech ze 40.let (koneckonců, kde jinde hrdinka nasbírá svoje "špionské" zkušenosti než právě v biografu). Spíše než na děj doporučuji soustředit se na způsob snímání (Jan de Bont) a přesnou hudbu (byť M.Kamen v ústředním romantickém motivu poněkud vykrádá Morriconeho Bio Ráj). ()

Martin741

Asi najslabsi film co sa tyka Fuhrera Hytlera... kulisy plane, Hytler tiez plany ...... dobre len ako kulisa ked si idem odbordelit izbu alebo vymalovat nieco . 6 % ()

Juto

Aj keď je tento film uvádzaný ako akčná dráma odohrávajúca sa v druhej svetovej vojne, vďaka romantickému príbehu je tento film taký silný. Griffith a Douglas majú vynikajúcu, dôveryhodnú chémiu. 7/10 ()

Mylouch

Nedůvěryhodnost děje a statičnost dramatických scén dělají z výsledku přes dobrou retro náladu pouze oddychový špionážní film k žehlení na pozadí dramatické doby 2.sv.v ()

hans500

Obsazení sice v některých rolích velmi nadprůměrné (Douglas, Neeson) ovšem herci tentokrát nedokáží zachránit průměrný scénář a přehnanou stopáž. ()

Mrkvič

Film na který se dá dívat i s mámou :) David Seltzer natočil romantický film, který má díky válečnému prostředí a hlavně skvělému Douglasovi a Griffithové skvělou atmosféru při napínavých pasážích. Dvě hodiny jsou sice trochu moc (a duchaplnější divák si může uprostřed filmu klidně odskočit), ale závěrečná půlhodinka je nezapomenutelná. ()

fefee

Nič prekvapujúce, skvelí Douglas, skvelá Griffithová na pozadí akoby tv filmu pôsobiac dosť uťahano. ()

mkubalikova

Tenhle film mám moc ráda. Douglas i Griffith jsou přesvědčiví špióni a děj napínavý, i když od začátku tušíte, jak to skončí. 70% ()

JančiBači

Tento film som videl už veľmi dávno.Viem, že sa mi už vtedy páčil.Tak som si ho pozrel znova a nič sa nezmenilo.Melanie Griffith ma čo to do seba.Škoda že sa tak samovolne zohavila a už nehráva, pretože som ju mal celkom v oblube.Film bol v roku 1993 nominovaný na 5 zlatých malín (Herečka, herec, film, scenár a réžia). Nakoniec si odniesol len 3 zlaté maliny - film, réžia a herečka.Podla mńa úplne nezaslúžene ()