Reklama

Reklama

Krotitelé duchů: Říše ledu

  • USA Ghostbusters: Frozen Empire (více)
Trailer 10

Obsahy(1)

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové. (Falcon)

(více)

Videa (15)

Trailer 10

Recenze (140)

curfew77 

všechny recenze uživatele

Tři hvězdy, ale ty absolutně nejslabší, jaké si umíte představit, a to jen díky stále sympaticky milé Mckenně Grace a její "sort-of-lesbické" lince a la Swayzeho Duch. Jinak je to utahané až běda, takový Bill Murray k tomu viditelně přistoupil s nechutí, a některé fóry vzbuzují úsměv maximálně útrpný. Tudy fakt cesta nevede, na příjemně teenagerskou úvodní tři čtvrtě hodinu z Odkazu se vůbec nenavazuje a míra recyklace překračuje únosnou mez. 50 %. PS: Viděno s dabingem, který je sice technicky ok, ale překladově dost marný, jakkoli to v dnešní době úsečných hlášek nemají anglicisté právě snadné. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Nejspíš by to bylo fajn čtení pro teenagery. Díky lesbické romanci, zastoupení všech možných etnik a možnosti ztotožnit se s mladými hrdiny, by to jistě dnešní mlaďoši ocenili. Akorát by se autoři takové knihy, museli trochu víc rozepsat ohledně vztahů, motivů...prostě ten příběh propsat něčím živým. To je totiž největší problém tohoto filmu. Je to jakýsi scénáristický zombík, ve kterém jsou postavy posouvány od scény ke scéně, od rádobyfórku k trapnostem...jako šachové figurky, ale v partii orangutan vs makak. Všichni tam vlastně dělali křoví. Komu? To je právě to...nikomu, protože záporák je jen digitýpek s jednoduchým originem a (asi) hlavní postava Phoebe levitovala mezi všemi..akorát tak nějak bezprizorně. Nefunguje tady načasování, dynamika, chemie mezi postavami, nic se nebuduje...je to jen skládačka, která nemá dokonce ani pořádné finále. Žádné z témat, která se mihnou jen tak v řeči jako je rodina, boj s nepochopením ze stany starších, pocit užitečnosti starých...nic z toho nemá ani za mák uvěřitelnosti...žádnou energii vzbudit nějakou emoci. Celé je to jako epizoda animovaného seriálu, která byla omylem natočena masáky a z nějakého podivného důvodu nabobtnala na téměř dvouhodinovou stopáž. Cílovka 8-16 let...s telefonem v ruce. Krotitelé duchů: Odkaz posloužili jako solidní propojení mezi pamětníky a fandy bezmála čtyřicet let starého filmu a dnešní generací. Byl to vcelku vydařený pokus o restartování úspěšné franšízy. Dalo se čekat, že postupně se začne odhazovat to staré a najede se na modernější vlnu...zaměří se víc na cílovku, která dnes jede na něčem jako Wednesday, Stranger things, apod.. Jenže v tomto paskvilu se nic takového nestalo. Staré zůstalo, ale bez nostalgie a vtipu a pro novou generaci diváků, nic moc atraktivního nepřibylo. Jako by se dívali na film pro pamětníky, ale s lepšími triky a aspoň několika mladými herci. Za mě je to velké selhání především ze strany studia. Jak mohlo na takovou práci angažovat zrovna Gila Kenana?! Svěřit takový projekt někomu, kdo nemá žádný profesní kredit? Tímto selháním se ze slibně rozjíždějící frenšízy stala mršina, kterou se samozřejmě bude snažit studio i nadále oklovávat. Je mi jasné, že výrok...dostáváme zprávy z celého světa o paranolmálních aktivitách..., je předzvěstí otevírání nových poboček Ghosbusters...s novými členy...v různých koutech světa...možná vzniknou seriály... . A je to dobře, protože by byla škoda, aby to skončilo komatem značky, jako se povedlo třeba díky Muži v černém: Globální hrozba. Ale popravdě, pokud to tentokrát nesvěří do rukou někomu zkušenému, nebo aspoň s potenciálem, tak budu raději reprízovat některý z mnoha jihokorejských duchobijných seriálů. Krotitelé duchů: Říše ledu sice nejsou tak otravní/nudní, jako Krotitelé duchů (2016), ale to jen díky zakomponování staré gardy a sympatické Mckenna Grace. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

Po dlhšom čase opäť v kine a osvedčenej zostave a dokonca za zvýhodnenú Johny cenu kinonedeľe sme si pozreli ďalší comeback Krotiteľov duchov, ktorý mal síce niekoľko slabších momentov ale záverečná polhodina určite stála zato aby ju divák videl na veľkom plátne. Kvalita oproti predchádzajúcemu pokračovaniu išla predsa len o niečo dole to však nič nemení na tom že táto séria má ešte stále čo ponúknuť. ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u Odkazu i zde to celé táhne Mckenna Grace. Tentokrát je to ale tím, že jako jediná má vcelku plnohodnotný příběhový oblouk. Zbytek postav se tu totiž tak nějak vyskytuje, ale příběhově se kolem nich nic zásadního neděje. Respektive nakousnutých témat je tu hodně, ale žádné se nevyvíjí uspokojivým způsobem a jejich řešení často přichází jakoby z ničeho nic až někdy v závěru filmu. Výsledek pak nepůsobí vůbec celistvým dojmem. Oproti předchozímu filmu se zlepšilo tempo a film alespoň tolik nenudí. K plusu mu slouží i to, že si narozdíl od Odkazu nehraje na něco víc. Krom toho, ale bohužel nenabízí, krom léty prověřené ústřední písně, opravdu nic co by stálo za zmínku. Akce, záporák, příběh, postavy, logika.. to vše je na velmi slabé úrovni. Pokud by to takhle mělo pokračovat dál, tak další díl už opravdu vznikat nemusí.  Slabé 3* 50% ()

Kopi1 

všechny recenze uživatele

Zde je dobře vidět, že tato série je absolutně bez nápadů a nějakých posunů vpřed. Až po hodině se začne něco dít a i té akce je minimum, postavy bez charisma, nápadů a naprosto nevyužité. Furt se jenom odkazuje na předešlá léta, spousta scén z traileru zmizelo, Bill Murray je zde asi 5 minut, to že město zamrzlo nemá absolutně žádné následky, no spousta nelogických věcí a klišé, které jsme viděli několikrát. Nemůžu najít žádná pozitiva, i ta stopáž je dlouhá a Kumail mi přišel spíše otravnej. A to mi předešlý díl přišel vcelku fajn. Ale je už načase položit tuto série k ledu. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)

Související novinky

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (více)

Reklama

Reklama