Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

BoredSeal

Mohl to být o dost lepší film. Pro filmové badatele je tu později-hvězdné obsazení, nemocnice je fajn, je tam výborná postava Joshe Brolina se znepokojivou scénou ponižování prostitutky v restauraci, ale z tohohle zvláštního přátelství by dobrý režisér vytřískal víc. McGregor se tu jen leká, a dělá to, co mu kdokoliv řekne včetně submisivního křoví svému kámošovi. Vrah je odhalený v úplně pitomý předčasný moment, hudba je nudná... něco chybí. ()

balba

Dánský režisér Ole Bornedal remake svého pět let starého debutu Nattevagten jako stylový temný thriller s důrazem především na tísňové prostředí dlouhých opuštěných chodeb , prodchnutým pachem smrti , číhají za každým rohem.Škoda , že je to neslané a nemastné. ()

Martin741

Zaujimavy film, co vsak uz neplati o scenari. Atmosfera nemocnice fajne desiva, k tomu aj Ewan McGregor vie hrat na urovni. Ale na nadpriemer tento mix hororu a thrilleru nema, to by musela byt zmena na poste rezisera. 65 % ()

cariada

První polovina snímku je spíš nudná ,uvidíme jednu vraždu. A pak sleduje studentíka jak si přivydělává hlídáním po nocívh kdesi v nemocnici u mrtvol. Jenže ho tam lecos leká a jeho kámoš si z něho dělá srandu. Do toho se tu ukáže policajt co ho zasvětí do případu oné vraždy. Jenže pak se ukazuje ,že někdo se snaží studenta do té vraždy namočit. Je tu další vražda.,která už je přímo nasražená na něj ,jenže kdo se to snaží na něj hodit? No není to nic těžkého uhodnout i se nám to hned ukáže a začíná boj o život. No ponurejší krimi/horor ,kterému ,ale chybí větší nápaditost a více lekavých scén. ()

bourec

Zajímavý!Všichni tady vychvalujou tu první půlku filmu.Prej atmosferický budování napětí.Po půlce pak prej film jde do kopru.Aha,to sem netušil, ale ta první polovina mi teď po letech přijde nudná a ukecaná jako prase.50%. ()

zette

Vdecny namet pro podobne zanrovky. Ze zacatku to ma slusnou atmosferu a jiste napeti, ktere se bohuzel s pribyvajici stopazi nekam rozplyne. ()

Radiq

Oproti původní verzi z roku 1994 je to ochuzené o několik zajímavejch scén a detailů. Místo skalpování se vyřezávají oči, sperma v márnici se tam vzalo odnikud a scény z kostela (přijímání, svatba) nebo z návštěvy Martinovy přítelkyně za ním v práci chybí úplně. Ale kupodivu i tak je to pořád docela koukatelnej film, kterej si zaslouží dobry hodnocení. I když trochu zbytečnej, když ta původní verze je skoro úplně stejná a navíc lepší. Každopádně když jsem tohohle hlídače viděl poprvé, tak mě docela nadchl. Jo a je tady teda lepší hudba, než v originále - místo rockovejch skladeb jsou tu spíš elektronické - Chemical Brothers vedou... ()

Doudis19

Skandinávským originálem jsem nedotknut a možná i proto na mě vcelku zabíral styl, kdy s každým dalším důkazem, každým dalším dialogem se vina přelívala na další a další podezřelé. Navíc prostředí márnice samo o sobě naskýtá obrovské možnosti děsivé atmosféry, a to by ani nemusely věčně přeblikávat žárovky. Jenže kdykoli se děj dostává vně márnice, film se stává nezajímavým, nudným a vůbec ztrácí vše čím tolik baví při Martinových(Ewan) obchůzkách. Rozzuzlení nakonec celkový dojem o něco vylepšuje, ale stejně se nedokážu zbavit pocitu, že Hlídač mrtvých mohl a měl v rámci svého potenciálu dopadnout daleko lépe. ()

cocrHeLL

Nepochopil jsem ten důvod, proč remakovat film stejným režisérem jen s odstupem tří let. Co už... každopádně oproti původní verzi zde bylo dost logických chyb, které mi, vzhledem k tomu, že jsem se na původní dánský Nattevagten díval 2 dny zpět, kur**sky bily do očí. Jinak Ewan je klasik a zachraňoval, co se dá. Bornedal atmošku vykouzlil též pěkně. Za mě zklamání, ale i tak je to dobrej film. Každopádně doporučuji původní verzi... slabé 4* - 70% ()

plechulka

Pokud bych hodnotila tento druh filmů podle toho, jak moc jsem se bála a byla napnutá, asi bych dala "za plný počet". Nicméně i přesto jsem měla pocit, že jsem už něco v podobného několikrát viděla, i když třeba ne tak dobře natočené. V tomhle filmu hraje hodně - jako v každém správném horroru - muzika. A také světla a stíny - speciálně na pomuchlaném obličeji Nicka Nolteho. Navíc jsem ocenila, že (možná tím, že film je staršího data) nás nenechává příliš dlouho a příliš zevrubně prohlížet mrtvoly, byť se okolo nich děj točí! ()

Javad

Zo začiatku sľubné, mladý študent si privyrába ako vrátnik v márnici (v noci) a vy si hneď predstavujete čo sa tam asi tak bude diať... a neudeje sa nič, nič výnimočne hororového ani ...nič. ()

Pavlínka9

35 minut filmu, kde vlastně jen čekáte až se tam začne něco dít....Je to skvělé téma, kdy se děj odehrává při noční směně v márnici a úplně to vybízí k tomu, toho co nejvíce využít...a ono houbelec... Místo toho je to taková průměrná nudná podívaná, kdy jsem si říkala, jaktože má detektiv soukromý klíč do márnice????Brolin je Fešák celý život :) A McGregor jako student, který si chce přivydělat alespoň nějaký peníz, vezme fleka jako noční hlídat v márnici...To je přesná ukázka toho, co jsou všechno studenti ochotní podstoupit...Film hodně láká, ale skutek utek.... ()

Master19

Nijak výrazný film s podivně odulým Nickem Nolte a po dobře poplašeným Ewanem McGregorem. Pár napínavých pasáží nezachrání kostrbatý děj, ale dívat se na to dá. ()

dANo

Film má celkom silné herecké obsadenie, pričom sa jedná o dosť jednoduchý horor s krimi zápletkou. Čo ale neznamená, že to nebolo zaujímavé, práve naopak, aj vďaka tým hereckým esám to bolo veľmi pozerateľné. Chvíľu som dokonca rozmýšľal aj o nadpriemernom hodnotení, ale myslím, že 3* sú spravodlivé. ()

Kosmik 1

Na mě příliš obyčejné, průměrné a předvídatelné. Svým způsobem ani nebylo těžké uhodnout, kdo je vrahem, když na to jde člověk logicky. No a závěr už byl hodně přehnaný a klišoidní. Nejlepší herecký výkon zde podal asi Nick Nolte, ikdyž působí dost usedle. Atmosféra márnice mohla být o něco strašidelnější. Nevím, nevím, podle mě hodně slabý film, maximálně tak na jedno podívání. 50% ()

Josefin

Ole Bornedal natočil šťavnaté soustíčko, všechno už tu někdy bylo, ale i tak. Ewan McGregor jako mladý hlídač na patologii, kde se bojí i on sám. Slušný výkon Nicka Nolte, pointa je sice ve vzduchu, ale pořád to není jisté. Hezká jednohubka na jeden večer. Josh Brolin v akci, co si s tou rukou udělám? ()