Se Schwarzeneggerem nikdy nebyla ve filmu nouze o akci. Takže ani tentokrát se akcí a Schwarzeneggerami nešetří, protože Arnold ja tady naklonovaný a s nechtěnou kopií, a i s těmi, kteří ji stvořili, je třeba zatočit. Roger Spottiswoode nikdy nebyl nudný režisér a tady nešetří nápaditými akčními scénami a napínavými sekvencemi. Příznivý dojem kazí jen použití zadní projekce a digitálně vymazaných lan při skoku do hloubky. Do záporných rolích se sice mohli vybrat zajímavější herci, ale na hereckých výkonech tento film nestaví. Bavil jsem se. 80%(16.2.2011)

Rozpočet $82miliónovTržby USA $34,604,280Tržby Celosvetovo $96,085,477║ Žiadny zázrak sa nekoná ale za to si film splní úrovňou aspoň ten priemer, kde hlavne vyčnievajú masky od profíkov ako je Tom Woodruff a Alec Gillis(robili aj masky na Votrelca, Terminátora či Vesmírnu pechotu) prípadne uspokoja aj trikové efekty, občasná akcia tiež újde a príbehovo sa to dá zniesť. /60%/(19.5.2005)

Svět okolo se snaží tvářit nadčasově a docela se mi to daří navodit mě na jejich strunu. Arnold hraje jako vždycky, ale je vidět, že sci-fi snímky mu sedí víc, než normální akčňáky (Protiúder) nebo nedejbože komedie (Junior). Byly to právě snímky Predátor, Terminátor a Total Recall, kde se Arnie proslavil a na tuhle vazbu tak trochu celý štáb spoléhá. Určitě jsem se několikrát zasmál díky pěkným obratům ve scénáři a hláškám, ale čekal jsem větší akční pecku a to se mi nedostalo.(26.11.2006)

Nejdřív pozitiva - námět je určitě zajímavý a vlastně i originální, ještě žádný film se takhle obšírně problematikou klonování nezabýval. A že to JE obrovské téma budoucnosti, je dávno jasné. Dalším nesporným plusem jsou některé vizuální a futuristické nápady, které jsou velmi hezky zpracovány a působí vcelku reálným dojmem. Jedním subjektivním plusem je také Arnold - je to sice jen lehce nadprůměrný herec, ale dohání to obrovským charismatem, které z něj skoro ve všech jeho filmech přímo sálá (alespoň je to můj názor). Ale negativ je mnohem víc - sračkovitý scénář, který se snaží nenápadně evokovat Verhoevenův Total Recall, ale nesahá mu ani po kotníky, zoufale rutinérská režie, mdlí vedlejší herci (dokonce i mistr Robert Duvall), pochybné morální "poselství" celého filmu, podprůměrné triky, no prostě to celé vypadá jako těžké béčko. 6th Day sice není tak hrozná sračka jako End of Days, Likvidator nebo Collateral Damage, ale vůbec nic nemění na tom, že od T2 jde Arnoldova filmová kariéra strmě a nezadržitelně dolů.(4.1.2005)

Nic moc sci-fi. Arnold je tady dost těžkopádnej, akce v podání Arnolda skoro nulová a když už je, tak se moc nepředvede a hlavně hodně mi tady schází spousta hlášek. V jeho filmech jich vždycky bejvávalo hodně a převážně se jednalo o skoro kultovní záležitosti, ale tady se mu buď dost hrubě nedařily a nebo pro jistotu mlčel. A ani nápad celýho filmu se mi moc nezamlouvá nebo teda spíš to zpracování(13.5.2007)

• - Kevin Costner se vzdal hlavní role, protože mu rozvrh natáčení filmu zasahoval do jiného. (CliffLee)

• - Podle slov Arnolda Schwarzeneggra v bonusu ''The Future Is Coming'' je film situován do roku 2015. (CliffLee)

• - Název filmu byl změněn z The Sixth Day na The 6th Day, aby se tvůrci vyvarovali záměnám s filmem The Sixth Sense (Šestý smysl) (1999). (CliffLee)