Tema klonovania je zaujimavym nametom na film, len skoda, ked nie som spokojny so scenarom. Volakedy som dal tomuto filmu 80%, avsak dnes som ho znizil na 60%, kedze mi nepriniesol ten pozitok, aky som ocakaval. Okrem toho sa mi tam zdali byt niektore veci nelogicke a nedostatocne vysvetlene, alebo mi to mozno uniklo, ale mozno aj preto, ze ma ten scenar skor unavoval ako zaujimal. Viem si predstavit, ze ani taky Christopher Nolan by to nenatocil jednoducho, ale on by sa so scenarom aspon poriadne pohral do takych detailov, ze by ten film bol urcite zaujimavy. V kazdom pripade si rad zopakujem niektore starsie filmy, ktore som uz videl, ale na nic si takmer nepamätam a tento film bol jednym z nich. _________ Arnold Schwarzenegger - (Adam Gibson) +++ Michael Rapaport - (Hank Morgan) +++ Tony Goldwyn - (Michael Drucker) +++ Michael Rooker - (Robert Marshall) +++ Sarah Wynter - (Talia Elsworth) +++ Wendy Crewson - (Natalie Gibson) +++ Robert Duvall - (Dr. Griffin Weir) +++ Produkcia: Arnold Schwarzenegger +++(4.9.2011)

• zputnik

Snímky tohoto typu jdou zcela mimo můj filmový záběr. Přesto jsem neodolal a na snímek se koukl. Výsledek? Pokusím se jej ve zkratce shrnout. Klady filmu: zajímavé (a relativně přijatelně podané) zamyšlení nad různými etickými problémy a dilematy: klonování, manipulace, právo na život a smrt etc., děj není infantilně jednoduchý a zároveň není překomplikovaný, snímek obsahuje pár opravdu dobrých vtípků (světe, div se - i já se zasmál). Zápory filmu: špatné herecké výkony béčkového typu (hlavními postavami počínaje a komparsisty konče), ledabyle odvedené akční scény (střílení z bambitek, prostředí kolem akčních scén). Shrnuto a podtrženo: Klady a zápory filmu vidím v poměru 50 na 50, tedy "fifty-fifty". Přesto: nelituji stráveného času.(12.9.2003)

6. deň je čistý guilty pleasure. Nedá sa na ňom brať nič vážne, ani námet, ani scenár, ani sci-fi dizajn a samozrejme ani réžia. Ak vás bude náhodou baviť, bude to práve jeho nedostatkami. Je to v podstate podobný prúser ako sudca Dredd, len je o niečo zábavnejší. Neviem, čo napísať o Arnoldovi, nie je už čo, len ma mrzí účasť Roberta Duvalla, ktorý dopadol podobne ako Donald Sutherland alebo John Voight a berie úlohu v každej blbosti, len aby sa pripomenul.(29.8.2012)

Toto je muj jiz podruhy upravovany, tedy celkove treti komentar k tomuto filmu. Poprve jsem dal tusim 1* a prskal sjem nad moralistickym poselstvim tohoto filmu - je potreba vzit v potaz, ze ten jsem nekdy v roce 2002. Po par letech jsem byl jiz smirlivejsi a dnes musim chte nechte priznat tomuto snimku kvality, ktere jsem tehdy nedokazal ocenit. Ano, klonovani dnes uz neni tak zajimave tema, jenze v dobe sveho vzniku slo o tema vice nez aktualni. Po 9/11 se uz ale toci same filmy o teroristech di Iraku, a tak dnes Sesty den svym pojetim pripomina jina scifka ze stare skoly - tedy lehce vizionarska co se tyce budouciho zivota obycejnych (ale i tech neobycejnych) lidi, okorenena kvalitnimi akcnimi scenami, cool hlaskami a celkove vtipnymi situacemi. A na zaver dokonce moralni ponauceni, ze ktereho necrci kyble patosu. A samozrejme dalsi plusove body navic v podobe Schwarcika :) Kolem a kolem dnes, po 10 letech od vzniku Sesteho dne, se u me vysplhal uz na velmi pevne 4*.(9.4.2007)

Jako není to žádné veledílo, střihače patřilo zabít a vrazit nůžky raději sousedovic malé Aničce, ale zase kde najdete vedle sebe dva Arnie, kteří se na sebe uculují a k padouchům trousí hlášky? Triky taky nic moc, myšlenka klonování omšelá, ale jo, dívat se na to dá, zabaví, až tak hrozné to skutečně není. V rámci žánru minimálně průměrné dílko, což mi zde bohatě stačí.(9.1.2015)

• - Spoiler: Budova, ve které se ve filmu nachází genetické laboratoře a která na konci vyletí do vzduchu, je ve skutečnosti veřejná knihovna ve Vancoveru. (CliffLee)

• - Podle slov Arnolda Schwarzeneggra v bonusu ''The Future Is Coming'' je film situován do roku 2015. (CliffLee)

• - Úvodní citát je z knihy "Genesis", kde je stvořen šestý den Adam. (Terva)