Ne není to zdaleka tak hrozný, jak jsem podle hodně nepříznivých reakcí čekala, naopak jsem chvílema uvažovala, že bych tomu mohla hodit ty 4*. Nápad o klonování je hezkej, ze začátku taky celkem zajímavě vymyšlenej, prostředí celkem uvěřitelně vykreslený, i takovej ten hlavní nečekanej zvrat, kterej podobný filmy mít prostě musí, mi přišel naprosto v pohodě (možná taky kvůli unavenosti mýho mozku v jednu hodinu ráno), no a od Arnolda snad nikdo žádnej přelomovej výkon nečeká. Očekávala jsem pohodovej zapomenutelnej thriller o klonování lidí, kterej mě bude bavit, i kdybych ho měla okamžitě na to zapomenout, a tenhle typ thrilleru jsem i zpočátku dostala. Pak se ale děj stal parodií na samotnej film a radost mě hned přešla. A k tomu ještě to moralizování Arnolda v závěru... Musím vám říct, pane guvernére, že jako politik jste skutečně skvělej a s vašimi novo-republikánskými názory vesměs souhlasím, takže vás jako politika ráda uvidím i nadále. Jako herec byste ale měl radši skončit v těch 80. a 90. letech, kdy byly vašemu typu... ehm, herectví filmy speciálně přizpůsobované.(13.5.2007)

Trilogie Terminatora, Predátor, Běžící muž a Total Recall akční sci-fi filmy s akční hvězdou Arnoldem Schwarzeneggerem. Nevím proč, ale tomu chlapovi sednou role ve sci-fi snímcích a 6. den to docela i potvrdil. Téma klonování je a stále bude zajímavým tematem, takže proč nenatočit o tom film, který by byl přikořeněný akčními scénami, jako třeba skokem z pořádný výšky do vody. No proč ne?! Ano, je to akční film, takže nesmyslů je tolik, že bych je nezvládl spočítat pomocí všech prstů co mám. Film má kupodivu dobrý děj. Byl jsem rád, že jsem se až po hodině pořádně dozvěděl, co se vlastně děje a byl jsem tedy překvapen, jelikož něco takového jsem nečekal. 6. den má dobré herecké obsazení. V čele s rakouským kulturistou mně dále překvapil Michael Rapapor, Michael Rooker, Robert Duvall a nejvíce Sarah Wynter (známa ze seriálu 24 hodin). Arnold Schwarzenegger podává standartní výkon. Ani špatný, ani výborný. Prostě něco mezi tím. Velmi mně zaujala hudba (jak jinak) od Trevora Rabina. Jen nevím co s hodnocením. Konec filmu byl naprosto zkažen. Osobně je to 3,5*.(19.4.2008)

Arnolda si vždy rád pripomeniem. Určite si však spomienky na jeho filmy nebudem oživovať týmto filmom, no až také zlé to nebolo, keď že som nezaspal a nenudil som sa. Film ťažiaci najmä so zaujímavého námetu, toto totiž nebola typická 'arnoldovka' a so zaujímavej atmosféry blízkej budúcnosti. A občas nejaký slušný zápis v podobe dobrej hlášky. 70%.(5.3.2006)

• Djkoma

Více než jako film o klonování se dá mluvit o filmu typu "víc Arnoldů, víc peněz". Což se "nečekaně" nepotvrdilo. Všechno kromě Arnolda je nezajímavé a i ten se chvílemi ztrácí v digitálním světě klonů, kteří jsou představování velmi obyčejně a nudně. Film je podprůměrný, nudný, nelogický a happy-endu se nevyhne.(1.7.2004)

• sniper18

Je to slabý akčný sci-fi film s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má dosť dobrý príbeh o pilotovi, ktorý je v blízkej budúcnosti bez svojho súhlasu naklonovaný, pričom klon prevezme jeho miesto a originál má byť odstránený a tak urobí všetko pre svoju záchranu a zistenie celej pravdy. Spracovanie je ale veľmi zlé, ešte úvodná fáza filmu je bez problémov a dobre zoznámi s danou tématikou, ale ked´ už sa začne to hlavné, tak zaujímavosť filmu výrazne poklesne, tempo je už celý čas príliš pomalé, čo je pri tejto dĺžke ešte väčší zápor, nič výraznejšie zaujímavé sa už neudeje a tak väčšina filmu nudí. Akcie tu nie je málo, ale vôbec ma nebavila. Ručnej akcie je minimum, nájdu sa tu hlavne prestrelky, v ktorých sa síce nájdu aj lepšie momenty, ale celkovo z nich aj tak mám slabý pocit a navyše lasery nemám rád. Najlepšie dopadli veľkolepejšie akčné scény ako rôzne naháňačky, ale ani tie nie sú nič výnimočné. Najviac sa mi páči prvá konfrontácia so zabijakmi. Herecké obsadenie nie je zlé, Arnold Schwarzenegger dokonca v dvojroli a Michael Rooker ako jeden zo záporákov, ktorý ale ako jediný z nich aj za niečo stojí a navyše aj tak obaja hrali aj v omnoho lepších filmoch. Réžiu teda rozhodne chváliť nemôžem, tá možno ani horšia byť nemohla a technická stránka je celkom dobrá, ale vzhľadom na rozpočet mi aj tak nepríde výnimočná. Šiesty deň je ťažko nezvládnutý film, výborný námet, skvelý herec v hlavnej úlohe a mimoriadne vysoký rozpočet a dopadne to takto zle. Je to úplne zbytočný film, ktorý nie je hodný ani jedného pozretia. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 42%.(3.6.2011)

• - Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)

• - Název filmu byl změněn z The Sixth Day na The 6th Day, aby se tvůrci vyvarovali záměnám s filmem The Sixth Sense (Šestý smysl) (1999). (CliffLee)

• - Kevin Costner se vzdal hlavní role, protože mu rozvrh natáčení filmu zasahoval do jiného. (CliffLee)