Videné len raz a dosť dávno, ale na pár scén si spomínam a viem, že film sa mi celkom pozdával. Určite ak ešte naň natrafím si ho pozriem aby som si osviežila pamäť, poprípade zmenila hodnotenie ak by bolo treba.(5.3.2014)

Jeho doutník kouřil jiný chlap, jeho dort spořádal jiný chlap, na zadek jeho manželky sahal jiný chlap, no, jiný, byl to jeho klon. Fušovat přírodě do řemesla se nemá, navíc, když se kdosi spletl a omylem naklonoval bývalého bojového pilota s vizáží Arnolda Schwarzeneggera, kterého si tak jeho fans užijí hned ve dvojí (ač charakterově/herecky nijak odlišné) verzi. Mně osobně Arnieho neherecké přednosti vždycky bavily, i za deset let (a to bude akční žánr zase někde jinde) nebudu mít problém sáhnout po nějaké jeho kousku (i když to asi nebude 6. den) a dojatě zavzpomínat na jistoty přiznané žánrové pitomosti. Tentokrát vsadil na látku diskutovaného klonování živých organismů, mdle filosofuje, otírá se o genové inženýrství a snaží se bavit. Ne vždy se mu to daří, ač tvůrci sehnali slušný rozpočet (i tak futurovýsledek vypadá jako chudý bráška třeba Spielbergova Minority Report). Škoda, že akce úplně nestrhne, škoda, že je místy samoúčelná (zbytečná počítačová letecká scéna v horách), škoda, že záporáci nejsou víc ujetí a škoda i toho, že tvůrci nenabídli víc momentů, kdy třeba panenka v životní velikosti tak nějak přestane mluvit. Když se nebojí černohumorných scén a nápadité akce, plusové body naskakují. A tady jsou sakra potřeba.(24.11.2015)

• Le_Chuck

Veškerá Šwarcova tvorba za posledné roky stojí za nie veľké, ale malé gulové. Len ma udivuje, že niektorí ľudia sú ochotní mu dať taký honorár. To že on to zobere (a že si vypýta), aj keď vie že to je sračka ma neudivuje. Je to chytrý človek a predovšetkým bussines man, ktorý to má všetko dobre spočítané. A spočítané to má aj tento snímok. Podpriemerná šeď !(27.5.2004)

• Rob Roy

Je to slabota, ale o něco lepší než Protiúder.(20.5.2003)

Arnolda si vždy rád pripomeniem. Určite si však spomienky na jeho filmy nebudem oživovať týmto filmom, no až také zlé to nebolo, keď že som nezaspal a nenudil som sa. Film ťažiaci najmä so zaujímavého námetu, toto totiž nebola typická 'arnoldovka' a so zaujímavej atmosféry blízkej budúcnosti. A občas nejaký slušný zápis v podobe dobrej hlášky. 70%.(5.3.2006)

• - Natáčení probíhalo v kanadských městech Vancouver, Burnaby a Toronto. (Terva)

• - Spoiler: Budova, ve které se ve filmu nachází genetické laboratoře a která na konci vyletí do vzduchu, je ve skutečnosti veřejná knihovna ve Vancoveru. (CliffLee)

• - Úvodní citát je z knihy "Genesis", kde je stvořen šestý den Adam. (Terva)