Samotný námět filmu se mi velice líbil a zasloužil by si jednu hvězdičku sám o sobě. Bohužel tvůrci nedokázali z daného tématu vytěžit to co se od nich očekávalo. Kdyby tuhle látku někdo zfilmoval jako psychologický thriller snažící se upozornit na nebezpečí klonování - mohl by to být pěkně povedený kousek!!! V téhle podobě se z toho, ale stal jen čistě průměrný popcornový akčňák se stárnoucím Arnoldem...(12.6.2006)

Obsahuje spoilery: "Umíš to s tím?" - "Líp než ty!" - "Ok, protože střílíš děsně." Arnolda omylem naklonují, tak ho musí sejmout. Proč? No klonování lidí je protizákonné, takže kdyby někdo 2krát viděl Arnolda, tak má někdo průser. V tom případě velká firma. Příběh má vtip, pohodovou akci a pěknou Sarah Wynter. - 70%.(5.2.2019)

Se Schwarzeneggerem nikdy nebyla ve filmu nouze o akci. Takže ani tentokrát se akcí a Schwarzeneggerami nešetří, protože Arnold ja tady naklonovaný a s nechtěnou kopií, a i s těmi, kteří ji stvořili, je třeba zatočit. Roger Spottiswoode nikdy nebyl nudný režisér a tady nešetří nápaditými akčními scénami a napínavými sekvencemi. Příznivý dojem kazí jen použití zadní projekce a digitálně vymazaných lan při skoku do hloubky. Do záporných rolích se sice mohli vybrat zajímavější herci, ale na hereckých výkonech tento film nestaví. Bavil jsem se. 80%(16.2.2011)

Toto je muj jiz podruhy upravovany, tedy celkove treti komentar k tomuto filmu. Poprve jsem dal tusim 1* a prskal sjem nad moralistickym poselstvim tohoto filmu - je potreba vzit v potaz, ze ten jsem nekdy v roce 2002. Po par letech jsem byl jiz smirlivejsi a dnes musim chte nechte priznat tomuto snimku kvality, ktere jsem tehdy nedokazal ocenit. Ano, klonovani dnes uz neni tak zajimave tema, jenze v dobe sveho vzniku slo o tema vice nez aktualni. Po 9/11 se uz ale toci same filmy o teroristech di Iraku, a tak dnes Sesty den svym pojetim pripomina jina scifka ze stare skoly - tedy lehce vizionarska co se tyce budouciho zivota obycejnych (ale i tech neobycejnych) lidi, okorenena kvalitnimi akcnimi scenami, cool hlaskami a celkove vtipnymi situacemi. A na zaver dokonce moralni ponauceni, ze ktereho necrci kyble patosu. A samozrejme dalsi plusove body navic v podobe Schwarcika :) Kolem a kolem dnes, po 10 letech od vzniku Sesteho dne, se u me vysplhal uz na velmi pevne 4*.(9.4.2007)

Tema klonovania je zaujimavym nametom na film, len skoda, ked nie som spokojny so scenarom. Volakedy som dal tomuto filmu 80%, avsak dnes som ho znizil na 60%, kedze mi nepriniesol ten pozitok, aky som ocakaval. Okrem toho sa mi tam zdali byt niektore veci nelogicke a nedostatocne vysvetlene, alebo mi to mozno uniklo, ale mozno aj preto, ze ma ten scenar skor unavoval ako zaujimal. Viem si predstavit, ze ani taky Christopher Nolan by to nenatocil jednoducho, ale on by sa so scenarom aspon poriadne pohral do takych detailov, ze by ten film bol urcite zaujimavy. V kazdom pripade si rad zopakujem niektore starsie filmy, ktore som uz videl, ale na nic si takmer nepamätam a tento film bol jednym z nich. _________ Arnold Schwarzenegger - (Adam Gibson) +++ Michael Rapaport - (Hank Morgan) +++ Tony Goldwyn - (Michael Drucker) +++ Michael Rooker - (Robert Marshall) +++ Sarah Wynter - (Talia Elsworth) +++ Wendy Crewson - (Natalie Gibson) +++ Robert Duvall - (Dr. Griffin Weir) +++ Produkcia: Arnold Schwarzenegger +++(4.9.2011)

• - Úvodní citát je z knihy "Genesis", kde je stvořen šestý den Adam. (Terva)

• - Kevin Costner se vzdal hlavní role, protože mu rozvrh natáčení filmu zasahoval do jiného. (CliffLee)

• - Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)