• tron

Fuj to bolo. Najhoršie je, že sa nemuselo jednať o AŽ TAKÝ malér. Lenže odporne obligátna réžia rutinérskeho kanadského fušera Spottiswoodea (Turner a Hooch, čo dodať) všetko ničí už v odpudzujúco nakrútenej úvodnej scéne futuristického futbalu (to isté, čo vo VESMÍRNEJ PECHOTE, ale o 70% horšie nakrútené). A to, čo príde potom? Zločin voči dobrému diváckemu vkusu. Iste, Arnold sa dá, lenže čo zmôže voči strašným kolegom (Rookera a Rapaporta ťažko niekto označí za dobrých hercov, tentokrát je však obzvlášť bezradný aj chudák "Tom Hagen" Robert Duvall) , trápnym počítačovým trikom (paradoxne, počítačový "prelet helikoptérou" je asi najlepšou scénou snímky) a myšlienke podanej tak tupo, až je jasné, čo si páni filmári myslia o svojich divákoch. Sci-fi vízia je naivná až školácka a až ma znechutilo, ako MDLO je nakrútená (občasná) akcia.(26.10.2004)

Trilogie Terminatora, Predátor, Běžící muž a Total Recall akční sci-fi filmy s akční hvězdou Arnoldem Schwarzeneggerem. Nevím proč, ale tomu chlapovi sednou role ve sci-fi snímcích a 6. den to docela i potvrdil. Téma klonování je a stále bude zajímavým tematem, takže proč nenatočit o tom film, který by byl přikořeněný akčními scénami, jako třeba skokem z pořádný výšky do vody. No proč ne?! Ano, je to akční film, takže nesmyslů je tolik, že bych je nezvládl spočítat pomocí všech prstů co mám. Film má kupodivu dobrý děj. Byl jsem rád, že jsem se až po hodině pořádně dozvěděl, co se vlastně děje a byl jsem tedy překvapen, jelikož něco takového jsem nečekal. 6. den má dobré herecké obsazení. V čele s rakouským kulturistou mně dále překvapil Michael Rapapor, Michael Rooker, Robert Duvall a nejvíce Sarah Wynter (známa ze seriálu 24 hodin). Arnold Schwarzenegger podává standartní výkon. Ani špatný, ani výborný. Prostě něco mezi tím. Velmi mně zaujala hudba (jak jinak) od Trevora Rabina. Jen nevím co s hodnocením. Konec filmu byl naprosto zkažen. Osobně je to 3,5*.(19.4.2008)

Hmmm tu ma trocha prekvapuje nízke hodnotenie užívateľov. Tak za prvé Arnie je skvelý herec, to už sa vie pár desaťročí. Príbeh je o budúcnosti a klonovaní. Trocha to pripomína Total Recall. Michael Rapaport tiež skvelý výkon. Koniec tiež prekvapujúci. Ja som bol milo prekvapený a je to jeden z filmov, ktoré si môžem kedykoľvek pozrieť znova.(10.12.2012)

• Lima

Zajímavý námět, ale slabý scenář, jenž se postupně zvrtává v parodii sebe samého. Ovšem některé futuristické vize jsou fajn a celkem uvěřitelné, ale ničím jiným film nezaujme. Napětí se nekoná, akce je vlažná a to stokrát omleté klišé ke konci je dost únavné. A tak tím nejzábavnějším na celém snímku je Arnoldovo pokoušení se o herectví. Ale i kdyby se přetrhl, jeho úsměv bude vždycky vypadat jako kdyby právě šlápl bosou nohou na připínáček.(13.8.2004)

|72%| Jeden z posledních Arnoldových filmů před jeho dočasným (naštěstí, v r. 2010 se VRÁTIL) odchodem na guvernérskou pozici. No, jak vidím hodnocení ostatních a tak (samozřejmě se tím nikdy neřídím), tak jsem si říkal, to není možné, tak podprůměrné ohlasy. Jasně, velká pecka to není. Nemáme tu nabušeného Arnolda s kulometem, nekompromisný výraz atd. Ale to se dá přeci pochopit, když už zde viditelně stárnul. Třeba v současné době mu táhne skoro na 70 a jak natáčí skvělé filmy. Příběh je v tomto snímku dobrý – ne teda ničím extra zajímavým, ale pár solidních scén se zde najde. Arnold tu působí jako sympatický hrdina – takže nejde mu nefandit. Akčních scén je zde tak akorát, jsou především tvořeny přestřelky z laserů apod. Rozhodně je akce dobře natočena, je netypická, ale to přece až tak velký problém není. Co se týče režie, vytknul bych pár zbytečně zpomalených a někdy i divných záběrů kamery a to v neakčních scénách. Samozřejmě nemůže se celý film brát vážně páč je to místy trochu ujeté, ale v dobrém slova smyslu. Záporáci žádný respekt u mě nevyvolávají. Je sranda pozorovat jak několikrát zemřou a záhy se zas zas naklonují. Finále mě až tak už moc nechytlo, ale i tak jsem celkově spokojen. Hlavně, že v dialogových scénách jsem se vůbec nenudil. Žádnou velkou chybu neshledávám. Hudba byla celkem ok. Mě se film líbil, je to takový bláznivý film, který by měl každého Arnoldova fanouška alespoň trochu potěšit. Nevím, asi jsem divnej. Nadprůměr to teda je a ty slabší 4* s radostí dávám.(1.6.2015)

• - Natáčení probíhalo v kanadských městech Vancouver, Burnaby a Toronto. (Terva)

• - Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)

• - Název filmu byl změněn z The Sixth Day na The 6th Day, aby se tvůrci vyvarovali záměnám s filmem The Sixth Sense (Šestý smysl) (1999). (CliffLee)