CITÁT - Bůh stvořil člověka k obrazu svému a nastal večer a nastalo ráno šestého dne.......... Jedna malá neškodná výměna a je zaděláno na pořádný průser. Honička v autech? Paráda!!!! Příběh, kde hodně lidí je zabito, ale ono se stále vrací. Skoro jako parodie na Arnoldovo hlášku, "já se vrátím" CITÁT - A tentokrát zkus zůstat mrtvej........ Je to trochu říznuté černým humorem, ale i tak je to slušné sci-fi. Arnold Schwarzenegger si tu dvojroli celkem užívá a baví ho to. CITÁT - To jsi mě musel tak praštit!!........ Dokonce i záporné postavy jsou sympatické. Třeba Natalie (Wendy Crewson). Jediná postava, kterou bych klidně zabil je Sendy. CITÁT - Já mám bebííííí.........(31.7.2014)

• choze

"TAK ZůSTANE UŽ NĚKDO KONEČNĚ MRTVÝ?" Filmy o klonování netáhnou. Jednak nikdy nepřesáhnou průměr (JAKO VEJCE VEJCI, OSTROV) a pak, klonování nikoho nesere. Arnoldovi nutno přiznat, že ho využil jako originelní způsob, jak osvěžit dvojčatovské filmy akčních hvězd (DRAČÍ DVOJČATA, DVOJITÝ ZÁSAH), což od něj vlastním duplikováním posedlý (DVOJITÝ ZÁSAH, MAXIMÁLNÍ RIZIKO) narcista van Damme bleskurychle okopčil včetně Rookera (REPLIKANT). ŠESTÝ DEN jede podle impotentně zrežírovaného primitivního scénáře a nabízí pestrý cast v čele s vykastrovaně se usmívajícím Arnoldem, mdlé záporáky i akční scény a nezanedbatelné množství vydařených futuristických nápadů a vtípků (zákaz kouření, Microsoft...).(9.1.2003)

• Le_Chuck

Veškerá Šwarcova tvorba za posledné roky stojí za nie veľké, ale malé gulové. Len ma udivuje, že niektorí ľudia sú ochotní mu dať taký honorár. To že on to zobere (a že si vypýta), aj keď vie že to je sračka ma neudivuje. Je to chytrý človek a predovšetkým bussines man, ktorý to má všetko dobre spočítané. A spočítané to má aj tento snímok. Podpriemerná šeď !(27.5.2004)

Trilogie Terminatora, Predátor, Běžící muž a Total Recall akční sci-fi filmy s akční hvězdou Arnoldem Schwarzeneggerem. Nevím proč, ale tomu chlapovi sednou role ve sci-fi snímcích a 6. den to docela i potvrdil. Téma klonování je a stále bude zajímavým tematem, takže proč nenatočit o tom film, který by byl přikořeněný akčními scénami, jako třeba skokem z pořádný výšky do vody. No proč ne?! Ano, je to akční film, takže nesmyslů je tolik, že bych je nezvládl spočítat pomocí všech prstů co mám. Film má kupodivu dobrý děj. Byl jsem rád, že jsem se až po hodině pořádně dozvěděl, co se vlastně děje a byl jsem tedy překvapen, jelikož něco takového jsem nečekal. 6. den má dobré herecké obsazení. V čele s rakouským kulturistou mně dále překvapil Michael Rapapor, Michael Rooker, Robert Duvall a nejvíce Sarah Wynter (známa ze seriálu 24 hodin). Arnold Schwarzenegger podává standartní výkon. Ani špatný, ani výborný. Prostě něco mezi tím. Velmi mně zaujala hudba (jak jinak) od Trevora Rabina. Jen nevím co s hodnocením. Konec filmu byl naprosto zkažen. Osobně je to 3,5*.(19.4.2008)

• Adam Bernau

Zase jednou u maminky, "v jejíž říši televize nezhasíná". Takže jakási novější arnoldovka. Byly ty někdejší, na které jsme čuměli ve čtrnácti, taky takové sračky? Nevím. Možná jsem na to jenom už moc starý (v televizi svítilo kolečko s číslovkou 12, což chápu jako horní hranici cílové věkové skupiny). Nebo je problém v tom, že takové kolovrátkové filmy, akceptovatelné jako retro, ještě někdo točí v roce 2000? Humanita v prášku, civilizační dilema v prášku, nemožné zpracování téatiky, hodný taťka versus "systém" sestávající z jednoho velkopodnikatele tak zlého, že už nikdo zlejší být nemůže, jeho firmy a ochranky. Film není jen "práškový", on je i jako tzv. oddychovka prostě blbej. Přítomné arnoldovské hlášky (napočítal jsem dvě) nelze postavě věřit ani kdby se chtělo, nemilosrdní agenti, co po taťkovi jdou, jsou asi tak tři přeexponované debilně napsané figury, 115 minut probíhá jakýsi zbytečný, hloupě natočený děj a zarputilá tzv. akce. Když si říkám, že horší už to být nemůže, pan zlý dá unést taťkovu ženu a dítě, samozřejmě ze školní besídky. Pochválit lze snad jedině to, že etická problematika budocího klonování, byť idiotsky podaná, je prostřednictvím různých postav zamyšleníhodným způsobem nasvícena z různých stran. A jeden silnější moment, to když umírající a zcela zoufalý pan Zlý 2 říká svému klonu, sebevědomému panu Zlému 3: "Jdi za ním. Oddělej ho." Ale na hvězdičku to není. Jestli tohle je obvyklý standard, pak Matrix je skutečně MIMOŘÁDNĚ dobrý film. TV Jojka, asi 5 cigaret na terase (každou čtvrthodinovou reklamní pauzu jednu, krom první).(22.7.2013)

• - Podle slov Arnolda Schwarzeneggra v bonusu ''The Future Is Coming'' je film situován do roku 2015. (CliffLee)

• - Natáčení probíhalo v kanadských městech Vancouver, Burnaby a Toronto. (Terva)

• - Úvodní citát je z knihy "Genesis", kde je stvořen šestý den Adam. (Terva)