VOD (1)

Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

Trailer

tron

Fuj to bolo. Najhoršie je, že sa nemuselo jednať o AŽ TAKÝ malér. Lenže odporne obligátna réžia rutinérskeho kanadského fušera Spottiswoodea (Turner a Hooch, čo dodať) všetko ničí už v odpudzujúco nakrútenej úvodnej scéne futuristického futbalu (to isté, čo vo VESMÍRNEJ PECHOTE, ale o 70% horšie nakrútené). A to, čo príde potom? Zločin voči dobrému diváckemu vkusu. Iste, Arnold sa dá, lenže čo zmôže voči strašným kolegom (Rookera a Rapaporta ťažko niekto označí za dobrých hercov, tentokrát je však obzvlášť bezradný aj chudák "Tom Hagen" Robert Duvall) , trápnym počítačovým trikom (paradoxne, počítačový "prelet helikoptérou" je asi najlepšou scénou snímky) a myšlienke podanej tak tupo, až je jasné, čo si páni filmári myslia o svojich divákoch. Sci-fi vízia je naivná až školácka a až ma znechutilo, ako MDLO je nakrútená (občasná) akcia. ()

Xmilden

Arnold tentokráte střílí klony! Hlavně díky zvládnuté režii film není zase tolik špatný jak by se mohlo na první pohled zdát. Místy mě připomněl Total Recall. Akce není zrovna příliš, ale tentokráte to nevadí. Příběh je poměrně zajímavý a na Arnolda bych řekl že i notně ambiciózní. Okolní svět je poměrně promyšlený a cokoliv mě ohledně klonování napadlo, to bylo zde vysvětleno. Zcela určitě lepší než nezvládnutý Likvidátor. 50% ()

genetique

Arnolda si vždy rád pripomeniem. Určite si však spomienky na jeho filmy nebudem oživovať týmto filmom, no až také zlé to nebolo, keď že som nezaspal a nenudil som sa. Film ťažiaci najmä so zaujímavého námetu, toto totiž nebola typická 'arnoldovka' a so zaujímavej atmosféry blízkej budúcnosti. A občas nejaký slušný zápis v podobe dobrej hlášky. 70%. ()

Roman.Ticka

Arnie, tak tohle se ti vážně nepovedlo. Ani hlášky typu: "Jsi mrtvý ne? Snaž se už mrtvý zůstat." "To už tu nebude nikdo mrtvý? Co se to s váma stalo lidi?" "Za to že jsi spal s mou ženou. A ještě k tomu v dodávce." "Co se stalo? Nebylo to kvůli tomu doutníku?!" nepomohly. Bohužel ani tvé akce v dvojím vydání. ()

jojinecko

3,5*/5...Podľa mňa vôbec nie zlé a dokonca ani Arnoldovo "citlivé herectvo s charakteristickou jemnou mimikou" mi nevadilo...Bál som sa, že tak zaujímavý námet skĺzne do béčkovistosti, ale prekvapujúco ten film obstojí v mojich očiach aj v rámci "serióznejšieho" akčného a sci-fi žánru (hoci je jasné, že prvá liga to nie je zďaleka). Film hýry nápadmi a vcelku originálnymi kulisami, aj scény Arnold vs. Arnold mi prišli nápadité...Celkom príjemné prekvapenie! ()

• Billy D. Lucas (jako Billy Lucas) na filmu pracoval jako kaskadérský double Arnolda Schwarzeneggera. V téhle době již bývalý Arnoldův kaskadérský double Peter Kent si ve vedlejší roli zahrál chlapíka z ochranky, který sleduje výstupy z bezpečnostních kamer na obrazovkách v Replacement Technologies. (Rominator)
  • Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)
  • Úvodní citát je z knihy "Genesis", kde je stvořen šestý den Adam. (Terva)