Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

gemi

Ano, je to cheesy, CGI je na hranici snesitelnosti, Arnie tu hraje jako ochotník a samozřejmě je tu ještě ten jeho příšerný německý akcent. Ale je tu akce (OK, místy malinko trapná), jsou tu hlášky (I’ll might be back) a je tu solidníí Arníeho bicák v úvodu. Takže film jako celek neurazí, ale rozhodně nenadchne. Jsou to slabé tři. ()

KillerZeli

Film rozhodne neni nudny ale pokus o neotrelou rezii podkopava cely film a nyvic je ve filmu dost nesrovnalosti a Arnie taky nepodava zrovna presvedcive herectvi .. I kdyz scena s panenkou opravdu dobra ... Ja mam bebicko ()

donkocicak

Možná zbytečně moc dlouhé, ale ne vyloženě nudné a nezajímavé. Průměrný film s Arnoldem, který pobaví přiznivce amerického akčního filmu. ()

Voorhees

Zajímavej nápad. Nijaká hudba, neřikam špatná, jen prostě .. nijaká:D Výkony herecký o těch nemůžeme mluvit, ale žeby herci uplně přehrávali to zase taky ne. Napínavý to bylo tak napůl, ale nenudil sem se. A celkově film mě fakt pobavil! Jeden Arnold je dost i pro PREDATORA, ale DVA? Naser dva Arnoldy a končíš :D Vážně sem se pobavil a film nebyl nějak totálně debilní takže 55% . ()

TommyDiamond

6.den není vysoce futuristická sci-fi. Je to akčňák, který se opírá o klonování lidí a diváka si má získat pomocí Hi-tech vychytávek (mluvící panenka, ovládání vrtulníku, virtuální milenka). Ovšem vše ostatní co by mělo napovídat, že se jedná o filmu z budoucnosti je doslova odfláknuté. I přes nedostatečnou kulisu na mě film samotný i jeho průběh zapůsobili. Arnímu dvojrole sedla na jedničku. U mě má 6. den den čtyři hvězdy..... ()

papadoce

Takých 50 % by mohlo byť spravodlivých, preto sa prikláňam k dvom hviezdam. Niektoré nápady boli vcelku fajn a možnože to chcelo len tučnejší rozpočet. Raz vidieť neublíži. ()

Knor

Průměr, kterej nepotěší ani neurazí. Pár dobrých scén a nápadů se najde, ale příběh mě nechytil, nic co by stálo za opakování a ani Arnie si tu moc nezařádí. ()

Clark_Kent

Arnold nadvakrát a k tomu všemu, dvojitá legrace navíc. Je to zajímavá Arnoldovka, spousta honiček a mnoho výtečných nápadů k dobré sci- fi. ()

Eraser

Arnold má poslední dobou smůlu. Když už konečně dostane dobrej scénář, vybere si neschopnýho režiséra :) ()

Vikinec

Arnoldovský post terminátorní film snažící se protlačit hlavního hrdinu zpět na vrchol holywoodských společenských žebříčků. Leč marně. Film není vyloženě slabý,ale chybí mu drajv a arnoldovy svaly. Republikánský náhled na klonování člověka tento film taky dost sráží a unylá akce s marnými pokusy o vtip ( typu Muži v černém ) jej do první ligy nepošlou. Pro mě 50% za některé dobré scifi scény. ()