Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

Eilean Donan

"To ani nepočkáš, kým zomriem?" - "Veď ako ty." Ej, čo tam po nejakých nedokonalostiach v réžii a neviem čom, mne sa to páčilo!! :) ()

Titus

Arnold upadá. Snaží se hrát si na vzorného otce rodiny, který se po jistém "nedopatření" stane zabijákem s cílem hájit svou čest a identitu. Mimo to mi zde chyběly tipické balistické zbraně, bez kterých Arnold není Arnoldem. ()

MilesTeg

Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) je profesionální pilot a vlastní se svým přítelem Hankem (Michael Rapaport – Útok z hlubin) společnost Xtreme pro provozování letecké dopravy a dva hybridy vrtulníku a stíhačky. Jednoho dne má Adam letět s významným a bohatým panem Druckerem (Tony Goldwyn – záporák z Ducha), majitelem společností pro klonování domácích mazlíčků a lidských orgánů. Pod Adamovým jménem však letí Hank, protože Adam bude mít večer oslavu narozenin a musí zařídit spoustu věcí. Jaké je však jeho překvapení, když přes okno vidí, jak do jeho svíček na dortu fouká jeho dvojník. Byly porušeny zákony 6. dne – zákaz klonování lidí. Adam Gibson je ovšem jen jeden z mnoha. Vlastně teď už jsou dva Adamové – a to znamená potíže pro všechny zlobivý kluky a holky. /-----------/ 6. den režíroval Roger Spottiswoode, jehož předchozí film byla bondovka Zítřek nikdy neumírá. Podle toho vypadá i tento film – akční podívaná plná honiček, létání, střílení a výbuchů. Technika tvorby klonu je ovšem hodně nesmyslná; biologicky je to nemožné, ale pro účely filmu tento rychlý způsob vytváří komické morbidní momenty. Arnold je tentokrát oběť, ale svůj krk neprodá lacino a zabijákům dá dost zabrat – často umírají a někteří víckrát. Vedoucího Druckerovy laboratoře na výrobu klonů doktora Weira hraje známý Robert Duvall – aspoň jeden opravdový herec by ve filmu hrát měl. Ale jinak je to dost průměrná podívaná a kdo nemá Arnolda příliš v lásce, dívat by se neměl – z plátna nesleze a to dvojnásob. /---------/ Snímek má tři producenty, jedním z nich je Schwarzenegger. Arnold v současnosti prý zvažuje kandidaturu na guvernéra státu za republikány a v tomto filmu můžeme sledovat jeho přístup k citlivému tématu klonování. Originál celou dobu vystupuje jako odpůrce klonů, ale jeho vlastní klon tak činit nemůže, takže na konci filmu změní originál svůj názor – ale pouze jedná-li se o něj samotného a jiné hodné chlapce. Jako guvernér by mohl podobné problémy řešit doopravdy, dnešní fikce se může stát zítřejší realitou. Další z producentů, Jon Davison, říká: „Je to příběh, který nevaruje před zlou vědou, ale před zlým použitím vědy.“ Je to shodné s Arnoldovým přístupem a vzbuzuje to obavy, že film je pouhou propagandou klonování. Znáte přísloví, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly? ()

chlebos

Režie tak špatná jak v nějakem německém tv filmu. Bída a Arnold jako herec je taky peklo. Arnold nebyl, není a nebude herec ()

waska

Režisér a scénaristi se do toho sami tak zapletli, až z toho udělali takovouhle slátaninu. Velká škoda, potenciál to mělo. ()

marko66

Začiatok ma zaujal a vravel som si že konečne film ktorý je nadčasový no postupne sa to zhoršovalo až sa to ku konci už nedalo skoro pozerať, možno keby nejaký dobrý režisér nato spravil remake tak by to mohlo byť veľmi zaujimavé.. ()

Demonic189

Auuu to ale bolelo. Prva polovica prekvapí hlavne zaujimavym nametom, avšak ta druha to cele vsetko pochová, a to hlavne vdaka neuveritelne topornemu vykonu Arnolda (tie hlašky boli tak trapne a nezaujimave). Režia je takisto na počudovanie hrozna, v niektorych momentoch snad až amaterska. Cele mi to občas pripominalo TV film nejakej nemeckej koprodukcie. Brrr.... Seria zaverečnych twistov takisto velmi nevzruší, a tak sa teda jedna o jeden z najhorších filmov s Arniem v hlavnej ulohe. ()

Psycho.R

6.den se snaží být natolik novátorský, až mu to škodí. Jsem rád, že se o pár let později Arnie vrátil k jistotě T3 a přestal točit tyto průměrné sci-fi ze začátku tisíciletí. ()

Ceberus

Žánr sci-fi to sice je, ale nejde dál než k přítomnosti dvou Arnoldů na jednom plátně, takže nečekejte nějaké vesmírné lodě nebo futuristické technologie (snad kromě virtuální... ehm... společnice). Na rozdíl od Schwarzeneggerova proslaveného sci-fi Total Recall není tento snímek tak netradičně divný, spíš naopak spadá do všední šedi kriminální akce. Od průměru to nezachrání ani vlažná porce humoru, ani nevýrazné herecké výkony. Na jediném Robertu Duvallovi je poznat, že je o třídu jinde než ostatní. ()

007.

Na tento film jsem se podíval proto, že zde měl místo Arnolda hrát Kevin Costner, a jsem rád, že hrál místo toho ve Třináct dní, protože toto bylo takové nemastné neslané, místama nudné. Robert Duvall potěšil. 45% ()

Honzeechec

If you really believe that, then you should clone yourself while you're still alive. - Why's that? So I can understand your unique perspective? - No. So you can go fuck yourself. ()

danny_21

Ryze průměrná záležitost s pár futuristickými zajímavými vychytávkami, ve kterém vazoun z Tyrolska tlachá a tlachá, až se, jak už obvykle prostřílí k happy endu. Zatím ten nejprůměrnější kousek Armiho z průměrných kolem kolem konce milénia - 50 % ()