Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

columbova

Arnold Schwarzeneger nevie hrať.A teraz si predstavte, že je tam dvakrát. Akčné scény nesklamali. A keby menej filozofoval a viac sa držal dobrej popcornovej línie, bolo by to aj za tri hviezdičky:) ()

Elegnor

Nápad mi přijde zajímavej, ovšem v průběhu filmu se žádný překvapení nekoná, akční scény taky nějak zvlášť nevynikaj a jediný co má u mě má nějaký plus jsou hlášky typu: Kolikrát tě ještě musim zabít.. :) ()

Dinsberg

Nadějná sci-fi, které příšerně sráží vizuál a hlavně scenáristicky nedotažený konec. Kromě Arnolda zde nejsou výrazné postavy, všechno působí velmi uměle. ()

Everwin

Film má docela grády, nápad bohužel zůstává dost nevyužitý, místy až promrhaný mnohými digitálními akčními scénami, které jsou dnes spíš přítěží. Arnie zbytečně natřásá svaly a zbytečně dlouho poletuje v digitální helikoptéře/stíhačce. Přesto má snímek svoje klady a pár malých pěkných detailků, jako úchylné živé panny, sexuální holografické programy (dnes už ohraný kolovrátek), atd. Zamotaný příběh je plný klonů, vzájemně se vraždících a dokola oživujících, u toho jsem se bavil i po těch letech, takže není tak zle, jak na první pohled vypadá. ()

Stejšn

Bejt v hlavní roli Lorenzo Lamas nebo Casper Van Dien, tak to pochopím. Ale že je tu obsazen v podstatě áčkový (i když podprůměrný) herec, čekal bych že i film bude lepší. No není. Pantáta Bezoušek na konci filmu je ale pěknej. ()

Uberlord

No, není to vyloženě špatně natočené... ba naopak. Až na příšernou hudbu v první polovině filmu, je to celkem fajn. Námět je dobrý, ale je to zhruba stejné zahrávání si, jako cestování časem. A jestli to je stejně vymazlené, jako třeba Návrat do budoucnosti, o tom není vůbec třeba mluvit. Tady jsme spíš v béčkových vodách, avšak se slušnými počítačovými animacemi. Nestyděl bych se, přihodit i jednu hvězdičku navíc, kdyby tam bylo trošku víc humoru, ale dva vtipy za celej film, je celkem málo. I když to, jak gangsteři popřáli dcerce hezký let, mi utkví v paměti na hodně dlouho! :-D ()

ostravak30

Tři hvězdy dávám za téma. Rozhodně má větší potenciál než tvůrci využili. Obecně je téma klonování zajímavé, ale nemyslím, že si film pohrává s opravdovými důsledky, klady a zápory klonování. Nejde až na kost, jak se říká. Pohrávají si jen s tou myšlenkou, že to možná někdy bude možné. A kdo ví, třeba právě z tohoto důvodu není příliš kvalitní scénář a z nadějného snímku se tak stává průměrný. Další důvod tohoto hodnocení jsou technologie, které si myslím, že brzo budou skutečností a řada věcí už se skutečností stala. Děj postrádá napínavé zvraty. Jediným překvapivým je ten, že hlavní hrdina je ten klonovaný. Na můj vkus je snímek i málo akční. Když už mám v hlavní roli Arniho, tak bych rozhodně přidal na akčnosti. I když je závěr přece jen kapku překvapivý, celkově je očekávaný a předem jasný. Tedy ani zde se nic převratného neděje a napětí na konci tak citelně chybí. Škoda, námět sliboval víc. ()

Blazkowicz

Podle hodnocení a hrůzostrašného plakátu to nevypadá nic moc, ale není to zas tak špatné. Má to rozhodně zajímavý nápad o klonování. Celkové provedení, včetně triků, příběhu a akce je v pohodě. Co tomu brání dostat se na čtyři hvězdy? No jak už je u mě zvykem, tak zase zmíním přepálenou délku. Dvě hodiny jsou úplně zbytečné, protože ke konci už se dostavila silná nuda. Každopádně jsem od toho chtěl trochu návrat starých dobrých arnoldovských scifáren a to jsem dostal. 3+* ()

Vojt Ittoh

Nudný, hloupý sci-fi film. Schwarzenegger se vrátil k žánru sci-fi, jeho návrat ovšem skončil naprostým fiaskem. Ve filmu sem cítil snahu volně navázat na mimo jiné výborný film Total Recall. ()

harycek

Vcelku ucházející sci-fi akčňák, ale mohlo to být lepší. Možnosti tu byly!!! Po shlédnutí po delší době jsem přidal , zas tak špatné to nebylo! ()