Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

JohnSmith

Ne že bych čekal něco extra,ale aspoň to mohlo být kratší. Zbytečně roztahané a místy nudné. Arnold je fakt už mimo mísu a v dvojroli už teprve mimo. No škoda,začátek konce jedné hvězdy. ()

Autogram

Keď nestačí jeden Arnold, tak si vyklonujeme druhého s rovnako vypúlenými očami a ťarbavou chôdzou. Filmári sa pohrali s trikmi, keď sú na scéne obaja naraz, ale to je všetko zaujímavé a iné triky sú na úrovni starej počítačovej hry, hlášky sú iba trápne. Nápad obstojný, prevedenie slabé. ()

Jaro.Krafcik

Arnold a jeho kloni utočí. Za mňa celkom vydarené sci-fi aj keď na začiatku film predsa len vyzeral lepšie a mal super námet, v druhej polovici to mierne upadlo. Aj tak sa na to dobre pozeralo a efekty aj Arnie postačili aby sa jednalo o nadpriemerný sci-fi film ktorý hlavne vďaka nápadu stojí za pozretie. 4* ()

Ludivitto

K Arnoldovi mi prostě nesedí laserové zbraně. Vcelku dobrý námět sráží průměrný scénář i celková "béčkovost". ()

ssfan

Hodně slabé akční sci-fi, kde Arnold ukazuje, že hrát skutečně moc neumí. Příběh dost zvláštní, mě neoslovil a u filmu jsem se nudil. 40% ()

Braddy

Nejlepší výkon předvedla ta strašlivá panenka s pravými vlasy, kterou bych svému dítěti nekoupil ani za trest. Ani bych se nedivil, kdyby za vším stála ona:-) ()

solskjaer

Sci-fi Arnie umí, dokázal nám to v Total Recall, bohužel v 6.dnu nám to zase rozmlouvá , protože tenhle film je absolutně o ničem. Arnie je v něm slepej, hluchej a podobně je na tom i vše ostatní! ()

sedm.1

Ušlo to :).Už to sice není ten "Arnoldovský spektákl",na filmu je vidět,že se s penízkama již šetřilo,přesto zábavné,sice dějově dost kostrbaté,za přiblblý konec opět autorům pořádný políček,přesto ještě jde o slušnou porci akce,zábavy a trochu i nadsázky.Arnoldův průměr :) ()

kenkaku

Myšlenka vážně dobrá a kdyby se dotáhl (jen maliiiiinko) i scénář zasloužilo by si to i víc než tři hvězdy... ()

SG-1

"Tady za dveřmi je moje dcera. Nechci, aby viděla nějaké násilnosti. V televizi si toho užije až až." -Adam Gibson- ()

PALINO

Počas úvodných minút to už vyzeralo, že 6. DEŇ bude jeden z menej vydarených Arnoldových filmov, ale nakoniec z toho vyšiel jeden z tých lepších Arnieho filmov, ktorý ešte stihol pred politikárčením natočiť. Roger Spottiswoode vsadil na efektnú réžiu a dynamický strih, ale nie vždy sa mu darí jeho réžiou ohúriť, ale aspoň nejakú (aj keď minimálnu) atmosféru svojmu filmu dodal. Akčné scény síce nepatria medzi špičku, ale nenudia a spolu s témou klonovania (aj keď smiešne použitou) patria medzi svetlejšie stránky filmu. Tou najsvetlejšou je ale Arnold, ktorý je najväčším lákadlom filmu, veď kto by sa nechcel pozrieť na dvoch Arnoldov v jednom filme. ()

Kracken

Pro mně osobně přestal být Schwarzenegger jako herec zajímavej už po Pravdivých lžích, filmy co následovaly byli už jen výkříky do tmy. Co se dá dělat, i terminátor musí jednou do starého železa :) ()

Rudinsky

Nudné, bez gradácie, bez efektov, zo starnúcim Arnoldom. A pri tom z týmto námetom mohlo podľa mňa ísť o VEĽMI zaujímavy come back. ()

iXtr3m3

Prečo tento film tak prepadol? Za jeho naivitu. Ale inak odvážna téma s odvážnym spracovaním aj odvážnym hereckým obsadením. Žiaľ komerčne prepadák, už niekoľký v rade, čo sa týka Arnieho a tak jeho možnosti padli na minimum. Ale ja som sa bavil. ()

Zagros

Jeden z mnoha Arnoldových akčňáků, který není ničím významný a kromě ukrácení volného večera nic nepřinese. Námět je sice dobrý, ale postupně se film sveze po klasické šabloně z daného žánru. Pár silnějších myšlenek a několik obstojných scén nedokáže film vytáhnout ani do průměru. ()

Hopper

Arnie sa zase raz prekonal a všetkým dokázal, že je herce kalibru Sly Stalloneho a spolu s nepresvedčivými charaktermi a slaboduchým dejom veľké manko filmu. Takže na jedno použitie so sebazaprením áno ale tým to aj končí. ()