Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

kingik

Jason Statham rozdává žihadla. Jedno žihadlo za sousedku, které podvodná společnost vybílila všechny její účty a ona následkem toho spáchala sebevraždu, druhé žihadlo za jeho zničený chov včel, třetí žihadlo za to, že se cena medu nikterak nesnížila...a tak bychom mohli pokračovat. Těch žihadel bude bezpočet, půjde především o akci a mdlé nastínění utajeného programu Včelař jaksi bleskurychle vyšumí. David Ayer je v akci dávno zběhlý, takže jako včelička pilně instruuje každou akční scénu, Z hlavního hrdiny učinil nepřekonatelného a nezranitelného bijce, který bez výjimky zatočí s každým protivníkem. Takže jsme svědky jeho bleskurychlých výpadů a chvatů, které eliminují i ty nejzdatnější muže, vlastně i ženský zabiják se zjeví na scéně. Scénář Kurta Wimmera je přesně ten, jaký lze očekávat. Kdo zná jeho tvorbu, nebude nikterak zaskočen velkým novátorstvím. Proti hlavnímu žihadlu jde Josh Hutcherson za asistence Jeremyho Ironse a oba působí úsměvně při představě, že by si s nezničitelným Stathamem dali kontaktní bitku. Tvůrci dali vzniknout svižnému akčnímu filmu, co se nezatěžuje vysvětlováním. Do svého středu byl vržen elitní vysloužilý zabiják, který své kopy a chvaty vykonává zdatně a jeho žihadla jsou smrtící pro soupeře a potěšující pro diváky akčních fláků. 8|10 ()

IQ Tiqe

Akční jízda Jasona Stathama, ve které nepřátelé stojí frontu a trpělivě čekají, až jim dá přes držku. Pokud vám někdy, jako mně, stačí vypnout mozek a užívat si to, tak je to správná volba a dobře natočená. Ale víc nečekejte. # příběh ** | humor * |  hudba *** | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Kudly4

Akční sólo jízda, jako za starých časů. Pro Jasona, je to po delší době jednoduchá, přímočará oddechovka o pomstě, kterou jsem si naprosto, dle očekávání užil na max. Stathámek se probíjí, až na samotný vrchol úlu a nikdo a nic, ho nedokáže klasicky zastavit. Akční scény jsou fájn, souboje dobré a dojde i na několik těch mírně brutálnějších. Finální bitka s típkem bez nohy, byla parádní. Kdo čeká dalšího Rozhněvaného muže, ať se na to radši vysere. Tohle je krasojízda pouze pro fanoušky ! (Můj 39. film se Stathamem) ()

Arsenal83

Keď Stathamovi uletia včely, tak je svet v problémoch. Najmä keď mu dobrovoľne uletí tá najstaršia a najtučnejšia. Naozaj by ma zaujímalo, či je to výškou Satthamovej hypotéky, že musí brať už aj 5 filmov ročne, alebo nárokmi Miss prázdny pohľad Rosie Huntington-Whiteley, čo má doma, lebo niektoré vešiaky zvyknú byť naozaj drahé. Chovateľ včelí je jedným z dôkazov, koľkokrát sa dá použiť v podstate ten istý scenár, ponúknuť ho divákom ako steak, aby si až po konzumácii uvedomili, že bol pripravený z bezďákovej podrážky. A mnohí ešte s chuťou prežujú. ()

Chrustyn

Teprve únor a už tu máme nejhloupější film roku. The Beekeeper, může působit jako klasické akční béčko, mstitele za práva starých dam ale bohužel vzniknul z hlavy Kurta Wimmera, který by měl mít zákaz tvořit cokoliv, co se jen přibližuje filmu, či jinému druhu kulturní zábavy. The Beekeeper je kombinací Equalizera s budováním světa po vzoru Johna Wicka, ale je tam příšerně tupý, že se divák při jeho sledování až stydí. To, že jsou hlavní "gangsteři" banda nýmandů, kteří působí jako pravidelný návštěvník pražské Náplavky se sojovým latté v ruce, je jeden z největších omylů v rámci akčních filmů a i zápletka sebehorší Seagalovky, působí oproti tomu svěže. Budování světa kolem tajné organizace Včelařů, působí jak scénář žáků třetí třídy a vlastně i ten Statham působí, že si uvědomuje do jaké sračky vstoupil. Výsledný dojem trochu zachraňuje akce, která není vyloženě efektivní ale je na ní vidět, že alespoň v rámci choreografie, byl na place někdo, kdo ví co má dělat. The Beekeeper je jednoznačně to nejhloupější co můžete v kině vidět a libovolný díl Rychle a zběsile, vedle toho vypadá jako záznam ze skutečných automobilových závodů. 30% ()

TheEvilTwin

Prostá a přímočará klasická Stathamovka, která už tady delší dobu nebyla. Jsou to sice naprosto jednoduché šablony, které vlastně téměř vždy jedou ve stylu "nasraný Statham se mstí všem kolem", ale i přesto mě tyhle věci pokaždé neskutečně baví. Akce je tady nonstop, close combat jede na plné obrátky a celé to krásně odsýpá a jednoduše baví. Mohli bychom filmu vyčítat až přílišnou jednoduchost, průnik hlavního hrdiny skrze desítky padouchů jak nůž máslem nebo místy přitaženost za vlasy, ale na tohle jsme si vlastně v rámci "Statham" subžánru už všichni zvykli, takže nezbývá než přivřít oči a jen se bavit. Ocenil bych možná větší Rko, krev a brutálnější záběry, ale to víc než dobře vynahrazuje dynamičnost všech scén a solidní boje zblízka. Neurážející žánrový přírustek okořeněn o zajímavý motiv Beekeepera. ()

Roman.Ticka

Stylový, oldschoolový, vtipný, svižný, tvrdý, nekompromisní a hlavně bezskrupolózní akčňák přesně podle mého gusta. 🥳🤩👊👏😉🫶Miláček Statham je stále v uvěřitelné formě a Sly-Arnoldovskou školu rozhodně nezapře. Oblíbený Ayer rovnež vůbec nijak nezklamal. Naopak, vážení pánové, potěšení je plně na mé straně! Děkuji za skvělý zážitek 😘😜 ()

honajz

Slušně natočená oldschoolovka, kde to těm šmejdům člověk prostě přeje, pokud už v životě on nebo jeho rodiče na nějaké narazili. Plus ta spojitost s včelím společenstvím (už od úvodních titulků spojené i s historií lidstva od Egypta přes další historická období a civilizace), která tomu dodává určitý drobný přesah. Jasně, nelogičnosti a tak, ale pokud to má vnitřní soudržnost, v rámci fiktivního světa, pak nemám problém to akceptovat a prostě si tu pomstu za jednu stařenku užít. Tady by mi ani nevadilo, kdyby vzniklo pokračování. ()

matestlust

Top class akční scény vs. ultra prdelní dialogy a otřesný výběr hereckého obsazení. Celkový příběh Beekepera je spíš směšný a vše ohledně častého přirovnání k včelařství je hodně trapné. Každopádně, akcí se nešetří a ta je zde bez chyby, takže na 3* dosáhne jen díky tomu. ()

Morholt

Včelař má kámošku, která je vzorem snad všech ctností, na které si vzpomenete. No a když ona dáma vinou internetových podvodníků přijde o všechny prachy včetně fondu pro sirotky, prožene si hlavou kulku. No a to včelaře rozčílí, takže se rozhodne, že za to musí někdo zaplatit. A protože je to ex-agent superspešltajné vládní organizace, rozjede takový kolotoč, že by i Chuck bledl závistí. Je to blbé. Ale fakt straně moc. Ale také je to strašně zábavné. V zásadě jde o to zrubat co nejvíc mamlasů a v závěru si to vyřídit s tím, kdo tomu celému šéfuje. A tak tu na jedné hromadě končí agenti FBI se SWATem, bostonští policisté, ex-vojáci a nechybí ani pár obskurních zabijáků. V tom všem mlácení, mydlení a řezání si člověk nemá potřebu všímat toho, jak se agentovy oběti chovají dementně, ačkoliv občas to přehlédnout nejde. Každopádně pokud něco chybělo, tak je to trochu víc gore, ale jinak je to pro mě povedené pravověrné béčko. 80% ()

Lacike

No konečne som v tých sračkách, ktoré sa v súčasnosti točia, našiel nejakú perlu. Tak priamočiary, blbý a totálne uletený revenge film som nevidel od čias Arnieho Komanda. Hlavný hrdina je absolútne nepremožiteľný. Takže niekde v polovici filmu mi začalo vŕtať hlavou, kam až tá hierarchia zloduchov môže siahať, aby to neustále gradovalo. A v tomto ohľade si neberú servítky a idú na doraz. Neviem ,či by nebolo lepšie, aby hlavný hrdina aj hláškoval. Ale keďže on to berie vážne, tak funguje aj tá serióznejšia rovina pomsty. Humor obstarávajú totálne skazení zloduchovia a ich vtipné likvidácie. A som rád, že po dlhej bol vo forme aj Ayer všetku tú absurditu zvládol podporiť špičkovo natočenou akciou. Tých pár hnusných digivýbuchov tentoraz veľkoryso odpúšťam. Už dávno som sa takto nezabavil pri blbom ale skvelom akčniaku. 10/10. ()

MoiJe

Oldschool, 1 týpek lepší než 200 profíkov. Akcia možno neinovatívna, zato jej je asi 90 minút, takže sa nemožno sťažovať. Nie-náhodný divák dostane, po čo si prišiel. ()

Dale

Začneme s pozitívami - Statham je ako vždy cool a zábavný, akcia je natočená efektne a na úrovni, vidno že Ayer je solídny akčný režisér, no ten príbeh je až príliš dementný a zvyšné postavy akoby tu boli omylom, či agentka FBI alebo prezidentkin syn. Pozrieť sa to dalo, trošku som sa zabavil a už to vidieť nemusím. ()

PauloZ

Ayer ty scénáře už ani nečte asi. Je to jednoduchá přímočará akčňárna, která toho ve scénáři fakt moc nemá. A to je škoda, protože Stathamovi to pořád luxusně mlátí a poslední půlhodinka je velmi chutná šalovačka. Nebýt to tak odfláknutě napsané, první půlka vyloženě trpý, tak by to mohlo být za mnohem líp. Takový woulda shoulda coulda John Wick. Pokud to chceš zbuzerovat, tak tam najdeš sto a jeden důvod to udělat. ()

maddy

A titul najhlúpejšieho filmu za rok 2024 vyhráva ... a to máme ešte len začiatok roka. The Beekeeper by sa chcel tváriť ako klasické akčné Béčko so Stathamom a on by tým klasickým, oddychovým, akčným, chlapáckym Béčkom aj bol, kebyže nemá takmer až odpadový D-éčkový scenár. Našťastie to režíruje David Ayer (Fury), ktorý je stále ako tak schopným remeselníkom. Nanešťastie to však napísal Kurt Wimmer, ktorý si naposledy napísal (a zrežíroval) také skvosty ako Ultraviolet a Children of the Corn a presne tak pôsobí aj scenár Beekeepera. Mimo občasných akčných scén v rukách Ayera, ktoré jediné vyzerajú, že sa tu aspoň niekto snažil, nefunguje prakticky nič. Budovanie sveta okolo včelárov po vzore Johna Wicka, pche, to jedine, ak by bol John Wick po lobotomii. A vlastne aj divák, ktorý sa pri sledovaní filmu bude neraz hanbiť aj za tvorcov s akou vážnosťou a naivitou prezentujú väčšinu scén. Už len samotný úvod a online ukradnutie dvoch miliónov z účtu starenky pôsobí asi tak ako si moderný fraud predstavuje moja prababka. O celej organizácii s napojením až na prezidentku už radšej pomlčím. Ten film by nemusel byť vôbec zlý, pretože podobnú priamočiaru Stathamovku si z času na čas rád doprajem a veru, že ich v kinách alebo aj na VOD poslednú dobu dosť chýba. No to by The Beekeeper nemohol mať zápletku niekde na úrovni poslednej, ešte direct-to-DVD Seagalovky, ale pritom sa tváriť ako seriózny kino film. V rukách iného režiséra by to bola katastrofa kolosálnych rozmerov, Ayer to zachraňuje aspoň ako tak slušnou akciou a svižným tempom, ale všetko ostatné naokolo je v tom filme tak hlúpe, že tu mi nič nedá ísť s hodnotením vyššie. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Tak tohle se hrubě nevydařilo. Stathama jsem si v jeho akčních rolích zamiloval, ale vězte, že rozhodnutím nezhlédnout "Včelaře" určitě neprohloupíte. Jsem v tomto žánru ochoten dělat ústupky, přece jen se příběh často staví na vedlejší kolej, ale co je moc, to je už příliš. David Ayer v posledních letech režijně stagnuje...K pozitivům....Statham to v rámci možností táhne, charismatu má stále na rozdávání, i ty souboje 1v1 mu docela věříte, zejména pak musím vypíchnout závěrečné zúčtování s jedním záporákem. Tak skvěle choreograficky natočený souboj jsem dlouho neviděl. Za to jednoznačně palec nahoru...Ale jinak...Docela bída a utrpení. Ostatní herecké obsazení nemá moc co nabídnout (i taková ikona jako Irons se trápí...ale nedivím se..ty repliky jsou místy hrůzostrašné). Zápletka napsaná jako hochem v první třídě. Absolutní zmar. A k tomu všemu jako třešnička na dortu ten scénáristicky odfláknutý závěr. Prosím...Dvojku fakt ne....Jedině s pořádným zlepšením. Za mě si Beekeeper odnáší 4/10 ()

Tony.cs

Jo jasně, je to těžce přepálený. Ale takhle dobře natočenou a brutální akci jsem neviděl už velice dlouho. Nic hlubokýho. Prostě řež. Ale to občas stačí. V rámci žánru perfektní. ()

M.i.k.e

Já mám Ayera pořád ještě rád a marně pátrám v paměti kam zmizely časy Patroly, Street kings a nebo třeba Sabotáže. The Beekeeper je přímočaré revenge béčko, kde se Jason Statham snaží pobít internetové podvodníky, kteří pod záminkou zavirovaného počítače luxují lidem účty a připravují je o všechny jejich peníze.V téhle rovině je Beekeeper naprosto v pořádku. Zápletka je jasně daná a v dnešní době aktuální, akce je dost a není vůbec špatná a Statham má charsima se kterým by utáhl i horší filmy. Pak je tu ale druhá rovina filmu, která se snaží o budování univerza s tajnou organizací včelařů zabijáků a tady to extrémně skřípe a nic dementnějšího sem dlouho neviděl. Je tu dost patrná inspirace světem Johna Wicka, ale poslouchat všechny ty drsné hlášky prošpikované na sílu včelí tématikou dost bolelo a mnohdy to působilo jako výtvor amatérské improvizace a ne jako něco co napsal zkušený (jakkoliv ne moc dobrý) scénarista. Na jednu stranu tedy zklamání, ovšem na tu druhou je spousta horších a když si odmyslím tu retardovanou včelařskou část pak je Beekeeper vlastně celkem v pohodě. Příště bych každopádně rád viděl Ayera i Stathama u něčeho s méně “ambiciózním” scénářem…60% ()

BarryLyndon

Statham je nejlepší akční herec této generace a hrozně to tahá nahoru. Má to i fajn mytologii a námět, ale jinak to má nizouckou produkční hodnotu. Vypadá to v akci jako poslední Neesonovky a hůř než já nevím Tulsa King. Ale Ayer a Kurt Wimmer jsou patlalové co už by nikdy nic neměli natočit. Subjektivně 6/10 objektivně maximálně 4/10 ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt