Byli jsme best in covid? Kdo měl plán: lidstvo, nebo virus? Filmový štáb Víta Klusáka (V síti) a Mariky Pecháčkové se na jaře 2020 vydal do prázdných ulic a dva roky sledoval reakce české společnosti na pandemii covid-19 v odrazu vládních nařízení. V dokumentární tragikomedii Velké nic tvůrci nasbírali silné příběhy lidí z různých oblastí, zachytili bizarní obrazy krize a vytvořili tak absurdně úsměvnou zprávu o naší společnosti. (Aerofilms)

Chrustyn

Odlečený pohled Víta Klusáka na pandemickou situaci, která ochromila celý svět a veškerý nonsens, který kolem toho vznikl. Dočkáme se vážných momentů i těch, kdy se vytvářely veškeré konspirační a jinak dementní teorie. V dnešní době už informativně nijak objevné ale určitě to nejzábavnější, co k dané situaci vzniklo. Jana Peterková je jednoznačně z jiné planety ()

salalala

Poměrně trefná a překvapivě ne úplně zábavná mozaika doby, kdy se svět zastavil a lidstvo zešílelo. Vít Klusák společně s Marikou Pecháčkovou zvolili originální černobílý formát, který všemu dodává dost osobité kouzlo a specifickou atmosféru a velmi správně se rozhodli, že politiku nechají úplně stranou a budou se věnovat jen dopadům na obyčejné lidi. Nejsilnější jsou rozhodně záběry prázdné Prahy beze slov, které výborně ilustrují tehdejší situaci a absurditu doby a samy o sobě jsou hodně působivé, protože takhle je drtivá většina národa viděla asi poprvé v životě. Snímek asi nemá úplně držet pohromadě a jakýmsi pojítkem jsou tři výraznější postavy, které pochází z úplně jiného světa a každá má svůj pohled na svět. Zatímco u jednoho z prvních pacientů, který touží jen po tom vrátit se domů z nemocnice, a u operní pěvkyně, která trpí u poslechu hudby v supermarketu, jde o docela laskavé a mnohdy tragikomické zpovědi, u později odsouzené dezinformátorky Peterkové jde až o děsivou podívanou toho, kam můžou dospět nepodložené konspirační teorie. Snímek graduje v samotném závěru, kdy prostříhavá úryvky z operního představení s rozsáhlými demonstracemi, na nichž zachycuje bublající agresivitu lidí, která nemá jak jít ven a čeká na první možnost konfliktu. Klusák tentokráte nepotřebuje své postavy zesměšňovat, protože to úplně nejde, neboť první dva není proč a konspirátoři to nepotřebují, neboť se zesměšňují sami. Výsledek asi mohl být o něco výraznější a s přibývající stopáží mu chybí časové zařazení, protože po pár letech od covidu divák bude těžko vědět, zda sleduje první vlnu, druhou vlnu, nebo nějakou další. Celkově to ale moc nevadí, protože o to asi ani tvůrci neusilovali a chtěli jen zachytit momentální společenskou náladu a dát tak nějak prostor všem možným pohledům na jednu pandemii, která nás navždy změnila. 60 % ()

Hamaradža

Toto získa každým ďalšímí rokom na hodnote. Oplýva to komplexnosťou i objektivitou. Dnes však v tomto filme ako najjasnejšia hviezda žiari Karel Vachek. ()

Garson odpad!

Název dokumentu VELKÉ NIC přesně vystihuje vypovídající hodnotu tohoto braku.Než se důkladněji rozepíšu o tomto dokumentu a všeobecně o covidu tak bych chtěl pogratulovat všem lidem,kteří se stejně jako já nenechali v covidové době zlomit tou uměle vyvolanou hysterií a stejně jako já odmítli očkování navzdory vyhrožování ze strany vlády o dopadech pro neočkované.Tak a teď zpátky k tomu filmovému braku ve kterém divák v černobílé barvě neuvidí nic zajímavého jen nějaké lékaře,jejich polomrtvé pacienty,bílé kříže na žulovém náměstí,ženy šijící roušky,operní zpěvačku vybalující zboží v Penny marketu a také kupodivu pošahanou aktivistku Janu Peterkovou,která ta svá "moudra" vykřikuje i v dnešní době na různých demonstracích.Tento dokument je prostě vyroben na zakázku,něco jako reklamní spoty financované z fondů Evropské unie tedy bez vypovídající hodnoty.Přežili jsme covidovou dobu s nasazenými rouškami a je jedno jestli to bylo v práci,na ulici,v autobuse nebo někde jinde.Nebyla to snadná doba a proto velká část republiky háže vinu na Babišovu vládu což jim nemám za zlé,ale na druhou stranu boj s covidem bylo prostě něco nového a nikdo nevěděl co má dělat,jak se zachovat a jaká opatření uvést do praxe.Teď je září 2023 a opět se začíná strašit covidem i když nikdo už nevěří,že by se mohla opět opakovat ta dvouletá bezmocnost.Máme sice jinou vládu než v covidové době,ale také to není žádná výhra a ta beznaděj v lepší budoucnost pokračuje dál.Fiala nás dokázal mnohem více zatlačit dolů než Babiš a to tím,že nás odstřihl od levného kvalitního ruského plynu(brzy i od ruské ropy),zadlužil naší republiku na věčné časy,ale především nás postavil bez našeho souhlasu po boku fašistické Ukrajiny a díky těmto destruktivním krokům nám všem sebral nárok na důstojnou existenci v České republice.Další volby už Fiala nevyhraje,ale kdo po něm uklidí ten nepořádek?Úpadek České republiky se děje na etapy,je rozdělen na několik částí a covid byl pouze ten mezičas kdy zlo předalo žezlo ještě většímu zlu! ()

William_

7/10. Ze začátku na můj vkus až moc dlouhých záběrů a částí, kdy autoři sledovali prodavačku/opěrní pěvkyni mi nepřišly jakkoliv přínosné. Postupem času se ale krásně ukázaly všechny extrémy této doby s naprosto skvělými záběry okolních vylidněných měst (holub s chlebem na sobě byl TOP) a rozhovory respondentů (někdy člověk nemůže uvěřit tomu, co někteří lidé dokážou vymyslet za konspiraci). Zároveň zde vidíme zrození české dezinfo scény v čele s Peterkovou a 2 esy: Patrikem Tušlem a Tomášem Čermákem. Jedno kvítko lepší než druhé - jeden odsouzený a druhý na útěku před policií a mezinárodně hledaný. Tento snímek bude rok od roku bizardnější a zajímavější. Už teď se těším na další výlet do let 2020-2022. ()

M.i.k.e

stále ještě celkem aktuální, přesto působící jako něco extrémně vzdáleného (na čemž má velký podíl černobílá kamera). Pozorující a nekomentující Vít Klusák přináší nad očekávání sympatické ohlédnutí za dobou na kterou by hodně lidí velmi rádo zapomnělo a i když tady chybí poselství, funguje to až překvapivě dobře. Dokonce i Peterková tady působí jen jako částečný debil (ten úplný se z ní nejspíš stal až potom) a dokonce by se s ní dalo i v něčem souhlasit, což je to poslední co bych od Klusákova dokumentu očekával...65% ()

Nach

Vít Klusák natočil skoro až artový dokument, kterému dominují záběry na Velké nic. A do toho se za pozadím odehrává drama, které stálo život desetitisíce životů v naší zemi. Pojmenovat to Velkým nic chtělo určitě kuráž, protože to Velké nic má na svědomí celé rodiny nebožtíků. Navíc zručný střih vedle sebe krásně postaví hlupáky z řad tzv. konspirátorů a ty, kteří bojují v nemocnici o každý nádech. Občas tak se náhle atmosféra z nechtěné komedie přepnula až do hororu. Přidejte k tomu tu a tam filozofování Karla Vacheka, který tento dokument pozvedl na vyšší intelektuální úroveň, a máte tu něco, co stojí za odraz jedné doufám v budoucnu neopomíjené etapy naší historie. 80% ()

LasT_Olt

"Flegr? Pana Flegra bych zavřel za šíření poplašné zprávy!!" - náhodný pobouřený spoluobčan. Legendy praví, že pan profesor Flegr sebou ke zkouškám z evoluční biologie nosí sekeru. Jednou ji prý použil na studentku, která tvrdila, že dinosauři vyhynuli před 600 miliardami lety. ()

inspektorsvihak

pseudointelektuálně amatérsko-filosofické drama plné frází se špetkou soudnosti jež občas trknou do správných partií ale nikdo neví proč ()

Qitek

Rekapitulace všeho známého v dost nudném podání, jenž je ještě více unylé díky volbě vážné hudby, která doprovází úplně zbytečně černobílý vizuál, který dramatičnosti nedodal nic, umělecké stránce už vůbec ne. ()

elanius

(89/2023) / Vít Klusák, stálica českej dokumentaristiky nelenil a využil príležitosť ktorú ponúkol covid. Mne sa to ráta, tá odvaha, a ktovie, do istej miery možno aj z núdze cnosť. Priznávam, čakal som možno viac. Viac emócií predovšetkým, aj keď rozumiem, že je to s ohľadom na možné zbytočne dojenie sĺz kontraproduktívne. Film ponúka celkom pestrú mozaiku od pacientov, cez lekárov až po obskurne postavičky ktoré sa snáď všade vyrojili po pár mesiacoch pandémie. Miestami zábavné, ale ničím výnimočné spracovanie, v ktorom sa celkom rozumne použila čb farba. Za pozretie to asi ale stojí. (6/10) ()

venison

Čekala jsem v tom víc humoru a nadsázky. Přitom mi to přišlo spíš jako sestřih odpoledních zpráv. Chyběla mi data, možná větší vhled do politické situace. Vyhrocené příběhy např. z pohostinství nebo porodnictví. Nejvíc bych to přirovnala k domácímu fotoarchivu - ten, kdo to prožil to spoustu věcí připomene, ale když se na dokument podívají naše děti nebo cizinec, tak nepochopí souvislosti. ()

orionn12

Skvělá práce! Obrovský pokrok od dokumentu V síti - Velké nic je nejprogresivnější český dokument posledních let. Filmařsky suprově zvládnuté, přestože mi tolik nesedl střih a mrzí mě absence éry distanční výuky. Každopádně Velké nic je velké překvápko - stručné, výstižné, momenty ikonické, vtipné, smutné a hlavně bez přetvářky zpracované dílo, které bude patřičným odkazem na dobu COVIDu pro další generace. Přestože zde není zaznamenána ta distanční výuka, je to na jedničku natočený dokument, který bude zrát jako víno. ()

vyfuk

Velmi jemný film na komoru. Nejde zbytečně do vyhrocených situací. Jen si hraje s tím, co bylo a jemně se toho dotýká, jak si téma zaslouží. Kupodivu neinvazivní Klusákova práce a asi jeho největší výkon. Není to osvěta, ale je to lehký popis doby, který také bude zapotřebí, protože toho vyhroceného je už ažaž. ()

Autogram

Doba covidová bola taká, že si určite zaslúžila dokument. No neviem, či práve taký, kde chýba akýkoľvek časový údaj, dokonca sa ani orientačne nedozvieme, koľko času strávil v nemocnici s dierou na dverách pán Milan, keď z nej víťazoslávne odchádzal, či to bolo týždeň, mesiac, alebo viac. No a, bohužiaľ, sa medzi protagonistami objavila istá pani Jana, ktorá mala mozog očipovaný asi už pred pandémiou. Tiež som zásadne proti umelej bezdôvodnej čiernobielosti, akoby v roku 2020 bol svet ešte čiernobiely a preto ho tak zdokumentovali. Lepšími momentami filmu sú napríklad športovci, ktorí vynakladali značnú dávku vynaliezavosti, alebo tiež scény z nemocnice, kde naozajstní ľudia naozaj umierali, a neboli to pekné obrázky. ()

jefff

Informačně nehodnotné, ale jinak emotivní dokument, který velice dobře zachycuje dobu pandemie, která se po už krátké době zdá, jako hodně vzdálená minulost. Třesk mrazivých záběrů s těmi úsměvnými funguje a je mi vlastně sympatické, že celý film vlastně nic nehodnotí, jen "ukazuje". Prostoru pro Peterkovou bylo na mě až moc, nezaslouží si ho. Klusák prostě umí. ()

blackkocour

Kokotvid-19 je zasranej hoax, ty vole! Je to celý podvod, jen na to aby nás těmi pojebanými tyčkami přes testy jen očipovali, vyrobili to všechno světový lordi jako je Bill Gates, Elon Musk a Vladimyr Putyn, jen aby měli nád námi všemi moc a nadvládu! První mutace v testech, a ta druhá už ve vakcíně. Odmítám si píchat nějaký žluklý svinstvo! Zabijí se tím děti, naše děti umírají v rouškách. Je to jen o sosání peněz, vytahováním chudákům i to málo, co máme! Všechno je to pravda, homokovid je jen uměle vytvořen, je to biologická zbraň ratatata, světové média vám lžou, rychle to sdílejte než to smažou! 🦠 [dva roky sraček..] Neser se mi do restaurace, Andreji, taky se ti neseru do hnízda! #uhorkovásezóna🥒 ()

FilmysMartym

Doba covidová jistým způsobem poznamenala každého z nás a z dnešního pohledu to byl prostě bizár. Tento dokument skvěle zprostředkovává pohledy několika odlišných lidí vždy velice zajímavým způsobem. Kombinuje momenty radosti i smutku a moc dobře je vyvažuje po trvání celého filmu. Z filmařského hlediska je Velké NIC výborná práce, za mě moc povedený střih, kvalitní práce s kamerou, protože některé záběry byly doopravdy perfektní! A černobílý formát sedl tomuto dokumentu jak p**** na hrnec. Celé kino se skoro pořád smálo a není vůbec divu vzhledem k tak skvěle zpracovanému tématu. Myslím si, že vidět Velké NIC alespoň 1x za život je povinností každého Čecha. Čechy Čechům! :D ()

Adramelech

Covid nebyl velké nic, nýbrž velký kšeft – pro někoho. Velké nic je Klusákův film. Kdyby se Klusák pokusil rozplést, kdo se u nás napakoval na vnucování pouze podmínečně povolené vakcíny typu mRNA, která před covidem sice nechránila, ale zato často měla vedlejší účinky, možná by dopadl jako Kuciak. Během oné doby jsem archivoval odkazy na zajímavější články na webu. Řekl bych, že mají větší výpovědní hodnotu než tento film. - - - https://cnn.iprima.cz/prehled-tisice-cechu-hlasi-potize-po-ockovani-proti-covidu-podezrelych-umrti-je-uz-65-25214?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=564710&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=mEuJO1NWP1N-202105132249&dop_id=11702645 - - -   https://nasregion.cz/infarkt-halucinace-i-naruseni-sluchu-tisice-cechu-trpi-vedlejsimi-ucinky-po-ockovani-213731/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=564720&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=s8ZhAPxyIkt-202105150631&dop_id=11722760 - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za-tyden-pribyly-ctyri-pripady-podezreni-na-umrti-po-ockovani-proti-covidu-40360773#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=IHT5feiOrWf-202105200900&dop_id=40360773  - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/ockovani-zrodilo-devet-novych-miliardaru-40360917#seq_no=4&source=hp&dop_id=40360917&dop_ab_variant=0&dop_req_id=pVS84uFkxIS-202105211729&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pandemie-stvorila-rekordni-pocet-bohacu-korunovych-miliardaru-pribyly-tisice-167976#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=f084PEVIwsU-202106230733&dop_id=167976&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/americky-urad-zkouma-srdecni-zanety-u-mladych-po-ockovani-40361243#source=hp&seq_no=11&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=cIgYB7ZBM87-202105252206&dop_id=40361243&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-nemecku-zjistili-proc-nektere-vakciny-zpusobuji-trombozy-a-prisli-s-resenim-40361469#seq_no=1&source=hp&dop_id=40361469&dop_ab_variant=0&dop_req_id=FEIhkaY3PVq-202105270826&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ema-varuje-pred-nezadoucimi-ucinky-tri-ruznych-vakcin-169390#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=IHmn5EG4hSd-202107092040&dop_id=169390&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nepodcenujte-bolest-na-hrudi-po-ockovani-upozornuje-sukl-40365800#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=niWdJ7NbBwg-202107092040&dop_id=40365800&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vakcina-od-j-j-muze-zavinit-vzacnou-nemoc-tvrdi-americky-urad-40366409#seq_no=2&source=hp&dop_id=40366409&dop_ab_variant=0&dop_req_id=YJh0IUe4Knn-202107161031&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sel-se-ockovat-test-pak-vysel-pozitivne-jasne-informace-od-statu-chybi-156583#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=C6JbzvvT9BP-202106011835&dop_id=156583&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vakciny-astrazeneca-a-johnson-johnson-jen-pro-starsi-60-let-posvetilo-ministerstvo-40362825#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=clbGYWSb1xE-202106092048&dop_id=40362825&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zastupce-ema-vakcina-astrazeneca-by-se-nemela-davat-ni-lidem-starsim-60-let-40363134#seq_no=1&source=hp&dop_id=40363134&dop_ab_variant=0&dop_req_id=yA3C3i8D0Wb-202106131013&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/ema-varuje-pred-moznym-vedlejsim-ucinkem-vakciny-janssen-40369117#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=RbuDnyGrYxI-202108160547&dop_id=40369117&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://cnn.iprima.cz/po-vakcine-zemrelo-v-evrope-pres-pet-tisic-lidi-europoslankyne-chce-fond-pro-odskodneni-50538 - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-domove-kde-zemrel-nakazeny-senior-dostali-covid-dalsi-dva-proockovani-40363101#seq_no=1&source=hp&dop_id=40363101&dop_ab_variant=0&dop_req_id=Nk7VxQFMXiI-202106120817&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/tretina-mrtvych-s-indickou-mutaci-v-britanii-byla-plne-ockovana-40363235#source=hp&seq_no=10&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=wburBdh5Djs-202106141734&dop_id=40363235&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministr-vojtech-po-jednani-se-sefem-lekarske-komory-40366309#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=00X5B8zdNvu-202107151418&dop_id=40366309&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/po-umrti-18lete-divky-omezi-italie-ockovani-astrazenekou-40363006#seq_no=3&source=hp&dop_id=40363006&dop_ab_variant=0&dop_req_id=zYdNq7J6aqq-202106111018&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/matka-sesti-deti-po-astrazenece-onemela-40363661#seq_no=7&source=hp&dop_id=40363661&dop_ab_variant=0&dop_req_id=wP8V4YmdltG-202106180807&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britska-moderatorka-zemrela-kvuli-ockovani-astrazenekou-potvrdila-pitva-40370203 - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/francouzi-si-posviti-na-johnson-johnson-40372440#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=hxhjBXnunIu-202109172153&dop_id=40372440&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/americky-regulator-prida-varovani-k-vakcinam-pfizer-a-moderna-168054#seq_no=1&source=hp&dop_id=168054&dop_ab_variant=0&dop_req_id=q9mYWBXEq0i-202106240804&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lekar-o-spatne-podanych-vakcinach-eviduji-zavazne-komplikace-i-jedno-umrti-169369#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=r0wljG2m9EL-202107101012&dop_id=169369&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/studie-ucinnost-pfizeru-proti-nakaze-prudce-klesa-40374066#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=V0Qt20CHYTW-202110062150&dop_id=40374066&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/svedsko-a-dansko-pozastavily-podavani-vakciny-od-moderny-mladsim-rocnikum-40374106#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=V0Qt20CHYTW-202110062150&dop_id=40374106&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ockovanych-v-nemocnicich-pribyva-40376860 - - -   https://www.nespokojeny.cz/podnet-k-prosetreni-ministra-zdravotnictvi-valka-ktery-dal-siri-dezinformace-a-propagandu/?fbclid=IwAR3YRoKNiVLct_5syhRgsllEQAKH66cOGk2--ZcBDxPD_ChdpvB0mYFPs1g - - -   https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani?fbclid=IwAR0KZNUiYV3qc4SNggZ1heUbHoKgXMV_njlcIVTWysHgpjLaLLrrCfNs2uY - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mohlo-jit-o-unik-z-laboratore-rikaji-o-viru-britske-tajne-sluzby-156391#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=ChPcozkYeE2-202105301049&dop_id=156391&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/v-tajne-zprave-z-usa-zaznelo-ze-koronavirus-mohl-uniknout-z-laboratore-40362595#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ZtshpX685hd-202106080815&dop_id=40362595&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/americky-zdravotni-institut-priznal-financovani-riskantnich-vyzkumu-ve-wu-chanu-40375889#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=u9k4yFYUGle-202110241232&dop_id=40375889&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.youtube.com/watch?v=Ub8vgdQbKbU   Prof. Žaloudík: Covidový bizár - - -   https://www.youtube.com/watch?v=Fswe-B6xuUM   imunolog Karel Drbal v ČT - - -   https://www.youtube.com/watch?v=U2FsMx7Q-OU   imunolog Karel Drbal - Očkování není tečka - - -   https://www.youtube.com/watch?v=bgzl5CgvgNs   Jiří Beran - 1. díl - - -   https://www.youtube.com/watch?v=RAnF1wRentA   Jiří Beran - 2. díl - - -   https://www.youtube.com/watch?v=9e1GOCPXlRM   Jiří Beran - 3. díl - - -   https://www.youtube.com/watch?v=fzB2NYLVeZU   Praxe odškodnění po očkování - - -   https://www.youtube.com/watch?v=cV_rq2X0Nbw   změny názorů politiků ohledně covidu - vývoj v čase - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-po-ockovani-ochrnul-odskodneni-se-stale-nedockal-nestihame-tvrdi-urad-201826 - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-nepriznane-nahrady-po-ockovani-ministerstvo-u-soudu-narazi-rika-advokatka-188547 - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-ochrnuti-ci-zachvaty-pribehy-lidi-kteri-zadaji-odskodneni-po-ockovani-188085 - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-devadesat-tisic-i-sto-milionu-odskodne-za-ockovani-zadaji-uz-desitky-lidi-187802 - - -   https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/3061-ceska-republika-se-dobrovolne-prihlasila-do-klinicke-studie-covid-19?fbclid=IwAR25fGigWC6mLBkzudvaqB2ShBgqCIQf5ppIu_50szhFQSaR4dpDpkBCXKc - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izraelci-spojuji-pfizer-s-ocnim-zanetem-presto-doporucuji-ockovat-40368647#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=67DcvC90Irs-202108101201&dop_id=40368647 - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britska-moderatorka-zemrela-kvuli-ockovani-astrazenekou-potvrdila-pitva-40370203#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=6sn5jeyLFMc-202108261715&dop_id=40370203&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-vedci-zrejme-nasli-spoustec-vzacnych-krevnich-srazenin-v-astrazenece-182450#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=JsZlWaIw3DV-202112021308&dop_id=182450&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest182_boxik_sport_bez_dopo_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/spor-o-protilatky-prerusta-ve-valku-odborniku-40366816#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=cidbXvEPCGi-202107221015&dop_id=40366816&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministerstvo-nehodla-respektovat-rozhodnuti-soudu-ohledne-uznavani-protilatek-40366932#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=E7Z13FkFR3q-202107221338&dop_id=40366932&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zakaz-vstupu-pro-neockovane-zamiri-k-soudu-pravnik-uz-chysta-zalobu-180876#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=hORDlxZSWeB-202111191022&dop_id=180876&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.svedomi-naroda.cz/2021/07/08/rozhovor-s-vedkyni-mudr-sonou-pekovou-phd/ - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/drahe-leky-na-covid-lezi-ve-skladech-40368601#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=4x5gfSL9THj-202108100834&dop_id=40368601&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/praktici-znovu-zkusi-presvedcit-duchodce-k-ockovani-za-ctyri-stovky-zvazuje-vlada-40370603#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=rvGcgrO02OW-202109010731&dop_id=40370603&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-zadaji-stovky-milionu-jako-odskodne-za-ockovani-176764#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=XyDxeYMHfAn-202110130858&dop_id=176764&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-testu-vakciny-pfizer-se-pry-delaly-chyby-ale-i-odhaleni-je-jich-plne-180008#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=k42nd1zhkZq-202111121907&dop_id=180008&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/imunolog-drbal-netestovanim-ockovanych-vlada-vedome-siri-infekci-covidu-40378208#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=JeaBI8JNKaW-202111170012&dop_id=40378208&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.prolibertate.cz/2021/08/deklarace-pravniku-obycejneho-zivota-z-cech-moravy-a-slezska/ - - -   https://volnyblok.cz/je-vakcina-lekem-na-pandemii-nebo-pandemie-predprodejni-kampani-vakcin/ - - -   https://vaccinedamage.news/ - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vedci-z-wu-chanu-chteli-puvodne-koronavirus-posilit-40373078#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=YRCuKwkSgS3-202109251002&dop_id=40373078&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/americky-zdravotni-institut-priznal-financovani-riskantnich-vyzkumu-ve-wu-chanu-40375889 - - -   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/koureni-ztezuje-koronaviru-prunik-ukazala-studie-40373203#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=nGYpJmKkVZ5-202109270805&dop_id=40373203&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vidensky-nevestinec-klienty-ockuje-odmenou-je-pulhodinka-zdarma-40377608#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=jNEqTG4sle7-202111101557&dop_id=40377608 - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/laserova-metoda-pomohla-stovkam-lidi-s-tezkym-covidem-urady-ji-odmitaji-uznat-180821#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=6XDYstuInpS-202111211335&dop_id=180821&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://pravyprostor.cz/jana-zwyrtek-hamplova-covidova-opatreni-vlady-jsou-zalozena-na-lzich/ - - -   https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky - - -   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-koronavirus-unikl-z-laboratore-nedbalym-cinanum-domnivaji-se-hostomsky-s-prymulou-40420065#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2021-0475_CS.html   vedlejší účinky vakcín - materiál EU v češtině - - -   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-agentury-v-usa-zkoumaji-mozne-souvislosti-mezi-ockovanim-proti-covidu-a-mrtvici-223541#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - - -   MZ objednalo kampaň na stránkách Seznam: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/18320719?backlink=velkq () (méně) (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

Dokumentární film Velké nic vstupuje do kin

Dokumentární film Velké nic vstupuje do kin

14.03.2023

10 milionu lidí a 1 virus. Dokumentární režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková téměř tři roky sledovali českou společnost a její pojetí pandemie nemoci Covid-19. V černobílé dokumentární… (více)