Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

jasse

Klasika, ve své době nová, převratná věc, i když Cameronem natočená za pár šupů. Možná měl tenkrát víc štěstí, jak rozumu, ale tohle se mu opravdu povedlo - po svém prvním úletu Piraňa2 je na Terminátorovi vidět, že se z něj klube špičkový režisér. Geniální, jednoduchá zápletka, tak jednoduchá, že jsem ji pochopila i při prvním shlédnutí před mnoha lety na rakouské ORF s německým dabingem. Stísněná atmosféra, slušné tempo, přesvědčivé herectví všech představitelů. Tak jak zřejmě chlapům zůstal v paměti nezapomenutelný Arnie, (a možná vlasatá Linda Hamilton), já zas nikdy nezapomenu na Kyla Reese v podání Michaela Biehna. Jeho tehdy neokoukaný zjev s výraznýma očima a jeho statečný, leč předem prohraný boj s umělým zloduchem mě tehdy uchvátil a nepustilo mě to dodnes. Michael Biehn měl po této roli našlápnuto do holywoodských výšin, nikdy nepochopím, proč se tak nestalo. Jeho válkou unavený voják z budoucnosti, ztracený v našem světě, plachý ve vztahu k ženě, který dosud nestačil poznat, získal sympatie všech. Ještěže jeho herecký výkon ocenili diváci, kritici i on sám aspoň po letech. - Prý mají Amíci tento film uložen kdesi ve sklepě pro další generace a já s tím jenom souhlasím. ()

Ollie235

V první řadě je pro mě Terminátor filmem, který proslavil Jamese Camerona. Bez tohoto snímku by možná jeho genialita nikdy na povrch nevyšla, kdo ví. Až pak v druhé řadě u mě hraje roli film samotný. Je to nabušená akce, revoluční pro další rozvoj žánru. Arnold je nekompromisní frajer, který úsměvy rozhodně na potkání nerozdává a i když nepředvádí žádný herecký koncert docela jsem si ho oblíbil. Upřímně, umíte si v jeho roli představit někoho jiného? :) ()

mazadlo

I s odstupem času nejlepší ztvárnění děsivého robota který přišel zúčtovat se Sárou. Mezi suprové efekty své doby patří loutky které nahradili Arnieho a dali tak příběhu ten přirozený šmrnc. Ono vůbec kam se hrabou počítačové efekty, mnohem lepší je když se to hýbe tak podivně a krkolomně jako právě v tomto terminátorovi. Kdo by byl řekl že později se objeví John Connor aka Christian Bale a bude chtít rozjebat Skynet. Mínus dávám za to že tomuhle příběhu téměř chybí humor...krom scény na policejní stanici kdy konečně zazní památná věta Terminatora... ()

Movie Gourmet

Zde začal James Cameron to, co ve dvojce dovedl přímo k dokonalosti. Tentokrát ale nestál Arnold Schwarzenegger na té správné straně. Hrál zde terminátora, stroj z budoucnosti, který má zabít Johna Connora, budoucího vůdce lidského odboje. Neměl žádného sobě rovného protivníka... A co je lepšího než jeden terminátor? No přece dva s tím, že protivník bude mít nějakou výhodu. Jednička prostě není dvojka, ale i tak dobrý. Zlatý fond... Verdikt: 5* a 85 %. ()

Tomyfrok

Kamarád zde píše, že patřil mezi ty exoty, co se jim jednička líbila víc než pokračování. Já zase patřím mezi ty exoty, kteří Terminátora viděli poprvé v roce 2012. A troufám si tvrdit, že v tom bude největší problém. Chybí nostalgie a pro mě, jako náročného diváka, perfekcionistního rýpala a milovníka silných příběhů, prostě nemohl být Terminátor ničím objevným. Tenhle film dneska patří již takřka ke klasice - soudě z mnohých narážek a parodií v jiných snímcích či nekonečných debat mých filmofilních přátel. Chápu, že nejpodstatnější věcí jsou u akčního filmu peníze, kterých bylo evidentně tak na dokument o prachu, ale potom po mně prosím nechtějte, abych ujížděl na té prastaré animaci, kterou dokáži hltat tak možná u Cesty do pravěku. Ano, měl bych to možná brát očima 80. let, ale já se chci bavit dnes. (55 %) ()

gurmanik

Neskutečně jsem se bavil, skvělý start neuvěřitelné série a zjistil jsem, že neskutečný herecký úspěch se dá slavit i přes to, že jste skoro mim. Arnold je prostě frajer. 90% ()

Yardie

Vynikající podívaná! Od začátku do konce napínavé, chytlavé, zajímavé a vše ve výborné temné a chladné atmosféře. Navíc vše doprovází skvělá hudba. Na svou dobu jsou zde i velice dobré triky. Film je kombinací skvělé akce a chytře vymyšleného sci-fi děje. Vše funguje, jak má a šlape to na jedničku. Co víci říci - skvělý film! Howgh! ()

Mikino00

I přes svou jedinečnost, originalitu, skvělou akci, vražedného Arnolda se jedná o jednoduchý přímočarý příběh, kde ani není čas nic více rozvádět, prostě je jen důležité přežít. I když je to legenda v rámci žánru i kinematografie samotné nemohu dát plný počet, zase tak dobré to není a kvalit druhého dílu to zdaleka nedosahuje. ()

Rufete

Na film z roku 1984 je celý Terminátor velmi dobře zpracovaný a i po téměř třech desetiletích je stále oblíbený. Můj názor je kladný, i když popravdě na akční filmy nejsem moc stavěný. Tohle mě ovšem dokázalo zaujmout a byla to příjemná změna vidět opět po dlouhé době trochu pořádné akce. Arnold Schwarzenegger nám toho sice moc neřekl, ale jeho činy mluvily za něj. Začátkem až do půlky filmu jsem se bavil velmi dobře, poté až do konce to už byla průměrná podívaná. Hodnocení jsem tedy zastavil na čtyřech hvězdičkách. James Cameron je skvělý režisér a tady poprvé předvedl, že má šanci na zrození velkých filmů. A podívejme se dnes, co všechno už má za sebou. Jinak je celý děj dokonale promyšlený a logický, což se mi jako vždy líbí. ()

GreatestFan

Nevím proč, ale tohle si myslím je i o něco lepší než T2, tohle je temnější, kratší, napínavější a scénář působí méně trapně humorně. Tohle je jeden z mých nejoblibenějších sci-fi iflmů a také filmů obecně, celý film je tak dobrý a zároveň tak prostý, že komentovat je dost náročné (jak teké mimo jiné vidím) a navíc to ani není nutné. Snad jen to jak se perfektně odstartovala hvězdná kariéra Jamese Camerona, který je rovněž také mým oblíbencem, ten umí natočit filmy tohoto stylu, mistr akce a sci-fi ZAJÍMAVOSTI (CHYBY VE FILMU): Chyba ve filmu: Při zastřelení "jiné" Sarah (Linda Hamilton) terminátor (Arnold Schwarzenegger) napůl vstoupí do dveří, po střihu je však opět venku. // Chyba ve filmu: Když Reese (Michael Biehn) a Sarah (Linda Hamilton) odjíždějí z policejní stanice, Terminátor (Arnold Schwarzenegger) na ně střílí a Reese řídí, a tudíž by ho Terminátor měl střelit do levé paže. Ovšem, když ho pak Sarah ošetřuje, má postřelenou pravou paži. // Chyba ve filmu: V závěru chlapec fotí Sarah (Linda Hamilton) spíše zespodu, na snímku je ale spíše shora. // (nechyba) V malé roli punkera, kterého Terminátor (Arnold Schwarzenegger) zabije, se ve filmu mihne Bill Paxton, čímž začala jeho pozdější spolupráce s režisérem Jamesem Cameronem. // Chyba ve filmu: Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) střílí z brokovnice u policejní stanice, jeho brokovnice zní jako útočná puška. // Chyba ve filmu: Když jde Sarah (Linda Hamilton)ze svého bytu, jsou slyšet kroky v podpatcích, na diskotéce má však tenisky. // Chyba ve filmu: Při druhé automobilové honičce Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vystřelí z brokovnice, ale výstřel není slyšet. // Chyba ve filmu: Při záběru na vystřelující zbraň Terminátora (Arnold Schwarzenegger) v obchodě se zbraněmi je na skle nápis, který svědčí, že to není obchod se zbraněmi. // Chyba ve filmu: Při policejním výslechu u sebe má policista pistoli, u výslechu by ji však mít neměl. // Chyba ve filmu: Policejní auto, ve kterém Terminátor (Arnold Schwarzenegger) jede, má nálepku "Pečovat a ochraňovat", v tunelu má ale najednou nálepku "Oddán ke službě". // Chyba ve filmu: Dodávka, která se valí po střeše se Sarah (Linda Hamilton), je poté najednou nepoškozena. // Chyba ve filmu: Reese (Michael Biehn) má ve Fordu LTD na tváří ránu, v dalším autě má najednou jizvu. // Chyba ve filmu: Reese (Michael Biehn) je v některých scénách oholený, někdy má plnovous. // Chyba ve filmu: ''Jedna z mnoha'' Sarah se jmenuje ''Sarah Connor Louise'', ve seznamu je však ''Sarah Connor Ann''. // Chyba ve filmu: Před slavnou hláškou ''I'll be back'' se u pultu mění polohy policistovi ruky a tužky. // Chyba ve filmu: Cisterna v závěru filmu změní jednotné světlomety na dvojité. // Chyba ve filmu: Terminátor (Arnold Schwarzenegger) má nejdříve obočí, poté jej při honičce v autech nemá a pak zase po zbytek filmu má. // Chyba ve filmu: Ve scéně v budoucnosti, kdy jdou bojovníci do podzemí, je nalevo vidět štáb. // Chyba ve filmu: Když se převalí černý pick-up, je vidět, že nemá motor. // Chyba ve filmu: Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vjede do stanice, je vidět že policista, kterého rozdrtí, je figurína. // Chyba ve filmu: Když si Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vyřízne oko, z boku není viditelné ostří. // Chyba ve filmu: Když Reese (Michael Biehn) ukradne auto, zmizí zrcátko. // Chyba ve filmu: V seznamu jsou podle abecedy seřazeny křestní jména, měla by ale být seřazeny dle příjmení. // Chyba ve filmu: ''První zastřelená'' Sarah má číslo popisné 14239, v seznamu však číslo není. // viděno 1X () (méně) (více)

kritiklon

Kultovní, akční sci-fi klasika která proslavila Schwarzeneggera několikanásobně více, než předešlá úspěšná role Barbara Conana. Zde dostal Arnold definitivně přídomek "akční hrdina" ačkoliv pokud mě paměť neklame, toto je paradoxně jeho jediná záporná role v akčním snímku z těch co jsem doposud viděl. Pro Terminátora mám jen samá superlativa i přestože jsou trošku na jedničce, v některých pasážích, znát již ta léta. Pro všechny fanoušky tohoto žánru je to stále pecka, povinnost a kult! 5* za 85% ()

H4ku11

Na svoju dobu a rozpočet nevídaný kúsok, ktorý odštartoval jednu z najlepších sci-fi sérií. Prekážalo mi, že Arnold sa tu nie vždy vedel pohybovať a správať ako stroj, čomu sa v dvojke lepšie priučil a dotiahol to k dokonalosti. Najhoršia bola hudba k filmu, strašné čo tam pridávali kedysi za melódie. Najradšej by som to pozeral bez zvuku alebo s perom v uchu. ()

filipvrbik

Starý dobrý Terminátor. Absolutní top mezi akčními sci-fi .... v roce 1984 to musela být bomba.Snad jen škoda že Arnie hraje záporáka, což se pak naštěstí změní v dalších dílech 97% ()

Sancoo

Zá málo peněz hodně muziky, je neuvěřitelný, co Cameron dokázal s tak nízkým rozpočtem. Pro někoho, kdo to viděl až teď se to sice může jevit místy úsměvné, ale já když to viděl jako malej kluk (bohužel až po druhém díle, který jsem viděl jako první), tak jsem jen zíral. Arnie jako záporák na jedničku a zbytek herců (hlavně Biehn) to samé plus navíc ta temná atmosféra podtrhnutá 80's klávesama. Z akčňáků mám nejraději Terminátora, sice dvojku řadím víš, ale jednička je v těsném závěsu. Můžu jedině doporučit tento již kultovní snímek. ()

Tomyš

Revoluční film své doby. I dnes je špičkový, byť triky jsou již trochu omšelé, což ale nenznehodnocuje film samotný. ()

jilda

Neskutečně drsný Arnold jako zlý a zabijácký stroj, miluji tenhle film. "Já se vrátím" Zrodila se legendární hláška i postava v kožené bundě a černých brýlích. ()

El Loco

Tak toto je tá najväčšia akčná klasika. Úloha Terminátora je určite tá najvhodnejšia filmová úloha pre pána guvernéra - chodí tu polonahý a nemusí veľa rozprávať. Scenár a réžia sú úplne vynikajúce, no na špeciálnych efektoch Stana Winstona už vidno, že film ohlodal zub času. Je to zrejmé pri záberoch z budúcnosti, kde roboty sú ozaj predpotopné, ale hlavne v scéne, kde si Terminátor vyberá svoje nepoužiteľné oko. To že v zrkadle je bábka by si všimol aj Stevie Wonder. Ale nechcem, aby to vyznelo tak, že to filmárom vyčítam. To určite nie, veď v tej dobe to bolo určite to najlepšie, čo mohlo vzniknúť. Najväčšou zásluhou tohoto filmu je asi to, že pripravil pôdu pre film, ktorý sa nezmazateľne zapísal do kníh filmovej histórie - Judgement Day. ()

thunnus

Nejoblíbenější film mého dětství :-) a pro mě nejlepší film od režiséra Camerona. Terminátor má skvělou atmosféru, scény mají švih a zároveň nepostrádají logiku a hlavně Arnold se se svým přízvukem a prkenným herectvím do role překvapivě skvěle hodí. Závěr s plechovou kostrou je skvělý a přiznám se, že poprvé jsem se u něj pořádně lekl. Vynechané scény: terminátor zabíjí omylem jinou Sarah Connor , příběh poručíka Traxlera , Sarah se brání Reesovi , závěr ()

Tominecek

Naprostý evergreen Husákových dětí. Hezká Linda Hamilton, bojovník Michael Biehn, policejní psycholog Lance Henriksen a nabušený Arnold. To je skvělý základ pro jeden z nejlepších sci-fi thrillerů všech dob. Lze vidět mnohokrát, pokaždé chytí, pokaždé napne, pokaždé se lze těšit nejen na: "I'll be back!" ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019