poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

 • Kanada

  True Lies

 • Nový Zéland

  True Lies

 • Austrálie

  True Lies

 • Velká Británie

  True Lies

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Komentáře uživatelů k filmu (760)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Brad Fiedel: 1. Sunshine of Your Love ,2. Darkness, Darkness ,3. Alone in the Dark ,4. Entity ,5. Sunshine of Your Love [Remix] ,6. Main Title/Harry Makes His Entrance ,7. Escape from the Chateau ,8. Harry's Sweet Home ,9. Harry Rides Again ,10. Spyng on Helen ,11. Juno's Place ,12. Caught in the Act ,13. Shadow Lover ,14. Island Suite ,15. Causeway/Helicopter Rescue ,16. Nuclear Kiss ,17. Harry Saves the Day ,(14.5.2011)

 • B!shop
  ****

  Arnold v jedne ze svych nejlepsich roli. Zacatek je naprosto uzasnej, hodne dobra rezba, prostredek nic moc, tady se reziser zameril vic na komedii a konec opet vybornej. Na 5* to nebude, ale presto to je jeden z Arnoldovo nej filmu.(29.1.2005)

 • movie
  ****

  Hodně nabušený film, který je díky Arnoldovi ještě o stupeň lepší.A kdyby Cameron neudělal z původně akčního thrilleru multižánrovýho mutanta, bylo by to určitě za jasných 5*.(24.5.2002)

 • monolog
  ****

  Kdo neviděl, neuvěří. Odmyslete si z Pravdivých lží většinu akčních scén, zaměňte herce a přidejte humoru a budete mít před sebou Podtrženo, sečteno. A to je přesně ten důvod, proč nemám rád remaky. Díváte se na dva filmy a přesto je to vlastně jeden. Jedna pointa, podobné vtipy, stejný děj. Různá kvalita režie a herectví. Možná jsou lepší remaky, kde ten děj aspoň trochu upravili, protože tak na člověka čeká nějaké závěrečné překvapení. Jenže tady ne. Většinu neakčních scén Cameron do detailu okopíroval - kradení peněz potomkem, manžel se dozví o její nevěře, jeho návštěva prodavače ojetin, zajmutí cvrkajícího párečku, výslech manželky, propuštění prodavače, zajmutí zločinci v hotelu, zastřelení zloduchů z rotujícího kulometu, úplný závěr s prodavačem - dalo by se pokračovat opravdu hodně dlouho a pořád by to nebylo všechno. Rozdíly jsou hlavně v pojetí a vložených penězích. V Cameronově verzi jsou spektáklovité akční scény, humorné hlášky, hvězdy první velikosti. V Zidiho je zase kvalitní francouzský scénář, lepší herci a hodně humoru. Hudba je, i když rozdílná, dobrá v obou verzích. Nedá se říct, která z verzí je lepší, protože v každé je to uděláno trochu jinak. Je možné říct, že ani jedna nedělá té druhé ostudu (tedy kromě skoro doslovnýho Cameronova opisování). A proto je i tento komentář a hodnocení k oběma filmům stejné.(12.4.2007)

 • Jossie
  ****

  Mám komedie s Arnoldem docela ráda , vždycky se dobře pobavím. Nápad je to skvělý , Arnold s Jamie Lee Curtis jsou dobrá dvojka a na hlášku : " vzala se si Ramba " nikdy nezapomenu.(22.4.2005)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Působivá kombinace špionážního filmu a (především) skvělé komedie, kterou se baví celá rodina. "Narodil ses v maštali? - V bordelu." Scéna tajného agenta Harryho Taskera na koni pronásledujícího v hotelu teroristu na motorce nemá chybu, nebo už jen ta jména: Doris a Boris... Je znát, že Cameron umí nejenom dramata na moři (Titanic), nebo pod mořem (Propast), ale umí donutit Schwarzeneggera i ke komediálnímu výrazu. A to je už proč blahopřát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1251-pravdive-lzi/videa/(1.1.2009)

 • EdaS
  *****

  Bombastická akce, spousta vtipu a nadhledu, výborný výkon Curtisové, překvapivě dobrý Schwarzenegger - Cameron zkrátka umí. Jeden z mála Arnieho hitů (vedle Terminátorů), který nestárne a pořád stejně skvěle baví.(29.12.2005)

 • CheGuevara
  *****

  Tak nějak to dopadá, když Cameron se rozhodne vyprávět o krizi nefunkční rodiny a do hlavní role obsadí Arnolda Schwarzeneggera.(10.3.2008)

 • igi B.
  ***

  No spíš ty tři a půl... Na akčňárnu s A.S. od J.C. překvapivě o fous lepší než dobré... A taky o fous lepší, než původní francouzská taškařice! Dobrá oddechová zábava. A víc zas nic...(12.11.2005)

 • H34D
  ****

  Parádní, hravý a nestárnoucí akční film, který je unikátní v tom, že umí pracovat s humorem způsobem, který nijak nedehonestuje akční scény ani děj celkově. Samozřejmě, že celé Pravdivé lži jsou nadsazené a odlehčující, ale to jsou i filmy s Jamesem Bondem. Arnold jako tajný agent je zábavnější a snad i stylovější, Cameron pak všemu dodává šmrnc a perfektní vizuál. "I'm starting to like this guy! But we still gotta kill him, that's a given." 8/10(27.3.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "To jsou celí oni, teroristi. Vůbec je nezajímá, že už máme po pracovní době." Nejsem žárlivý, takže v případě podezření, že je mi žena nevěrná, nezačnu instalovat odposlechy, nepřemístím satelity a dokonce ani neaktivuju zásahovou jednotku. Prostě si jednou za čas přeleštím parohy a budu v klidu. Agent Harry je však jiný a bude bojovat, což je celkem zábavné, možná dokonce o jadernou hlavičku zábavnější než francouzský originál. Zásluhu na tom má hlavně kovboj cválající ve výtahu a jeho uspávací povídání o počítačích.(2.2.2017)

 • Shit
  *****

  Jeden z úplně těch nejlepších Arnoldových filmů. Je vtipnej, je svižnej, je akční a všechno dohromady to pro mě dělá takřka kultovní film(30.1.2005)

 • Skejpr
  *****

  Elegance, s jakou Cameron bruslí mezi žánry a sype jemné fórky, je obdivuhodná, nemluvě o precizní trikové stránce. Pro Schwarzeneggera jsou Pravdivé lži něčím podobným, čím je Pátý element pro Bruce Willise...(13.12.2005)

 • Djoker
  **

  Musel jsem si dát asi 5x pauzu, ale u filmu jsem vydržel až do konce. Akční nářez, který mi prostě nikdy nic neřekne. Je třeba si však počkat na scénu s tryskáčem. Je tak ujetá, že jsem na chvíli nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Nebýt snahy o humorné pojetí, tak jdu s hodnocením ještě níž. Několik zábavných situací se tady naštěstí našlo, ale stopáž mě málem odrovnala.(15.1.2010)

 • Dragoni
  ****

  Akční komedie od začátku do konce ála Arný 007, která se nese v duchu ztřeštěného Jamese Bonda, kde nechybí pořádná akce ani výborné komediální scény. Komedie která se opravdu povedla a patří mezi Arnoldovi nejlepší snímky. "Vzala jsem si Ramba!" 80%(20.4.2013)

 • Segrestor
  *****

  Ještě štěstí, řekne si asi každý divák, že to tady nikdo nemyslel vážně. Komedie naprosto zdařilá, protože tu rozesmívá především příběh, který je navíc zabalem v šik kabátu. Ten film má vlastně všechno, co bych si přál kdy vidět. Legrační honičky, legračního Arnolda, legrační zápletku, legrační happyend. Víc takových filmů a můžu ten nouzový pytel smíchu z bazaru hodit do koše.(25.2.2012)

 • Dudek
  *****

  "Tasker... Harry Tasker" ač tato slova znějí poněkud krkoloměji než u slavného agenta 007, věřte, že Pravdivé lži podobným neduhem netrpí. James Cameron dal vzniknout překvapivě výtečnému akčnímu kousku, který se může pochlubit nesmírně nabušenou stopáží bez jediné vteřinky zaváhání. Příběh se rozjíždí ve velkém stylu, první akční scéna má grády a Arnold překvapuje svým hereckým vystižením dané situace. Skvělá Cameronova režie citlivě střídá úhly pohledu a daří se jí nabudit tu správnou atmosféru. Scénám nechybí perfektní nadhled a vsunuté humorné složky nepůsobí vůbec trapně, ale skvěle s celým snímkem korespondují a obohacují jej. Pravdivé lži rozhodně nejsou parodii na bondovky, ale daří se jim svého kolegu v některých momentech velmi zdařile evokovat. Nic takového by ale zřejmě nevzniklo bez výborně propracovaného scénáře a mistrovské režie. Musím uznat, že Pravdivé lži opravdu nemají chybu! Akční film se vším všudy a pro všechny...(1.4.2006)

 • choze
  ***

  Koukám, že to s Tronem pro jednou vidíme úplně stejně. Z tohohle mixu monumentálního akčního filmu a komedie jsem měl vždycky smíšené pocity, rozverný POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA mi seděl víc. Akční scény jsou každopádně fantastické, Cameron je uměl a umí a v každé dělá z Arnieho maximálně ikonického akčního hrdinu (kůň, plamenomet, stíhačka).(4.8.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Dozajista nejslabší film Jamese Camerona. Jistě zábavný, ale pouze a jen tentokrát Cameron kašle na vyprávění a plácá akční scény jen proto, že jsou zábavné. Naštěstí je celý film postavený tak, že "pouze zábava" u něj bohatě stačí, režisérův potenciál je ale mnohem výš.(12.4.2013)

 • Tuxedo
  *****

  Skvělý mix akce a komedie. To se hned tak nevidí.(2.4.2005)

 • gudaulin
  **

  Měl jsem o Pravdivých lžích zafixováno, že je to jeden z mála stravitelnějších filmů hereckého génia Arnolda Schwarzeneggera, respektive jeden z několika snímků, kterým můžu s oběma zamhouřenýma očima nadělit 3*. Když jsem si ale po letech ten zážitek zopakoval, za chvíli mi bylo jasné, že snímek obsahuje spoustu hlušiny a ten humor, kterým disponuje, mě už dávno neoslovuje. V podstatě můžu podepsat komentář Marigolda. Francouzská předloha mi přijde o 2 třídy lepší. Tady holt boduje americký rozpočet a Arnoldův mýtus. Celkový dojem: 45 %.(22.4.2013)

1 2 3 4 5 10 20 29 38