poster

Frozen Dead, The

Sci-Fi / Horor

Velká Británie, 1967, 95 min

Scénář:

Herbert J. Leder

Kamera:

Davis Boulton

Hudba:

Don Banks

Producenti:

Herbert J. Leder

Střih:

Tom Simpson

Scénografie:

Scott MacGregor
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Campbell
  ***

  Zmražení nacisté, šílení doktoři a krásné holky. Čekal jsem daleko větší zábavu, problém je v tom že kdyby film vznikl dnes tak by možná byl lepší ale určitě by všude byly nacpané efekty, tady aspoň mám slušnou atmosféru a krásnou naivitu. Efekty jsou slušné, herecky je to nic extra a romantika společně s dialogy moc nepomáhá. Problém je v tom že se film šíleně dlouho rozjíždí a šel by v pohodě zkrátit tak o 20 minut, ale jako jednohubka to není vyloženě zlé.(26.12.2014)

 • dopitak
  **

  Skvělý námět totálně a hluboko a nevyhrabatelně pohřbený v ledu. V ledu z dialogů, způsobu natočení, režijím vedení, hereckých výkonech, hudbě, střihu, slabomyslných tricích, scénáři... Jak nejsem příznivcem remaků, tady bych si možná americkou (nezávislou) produkci představit dovedl.(20.10.2010)

 • honajz
  ***

  Pokusy nacistických vědců zmrazit vojáky a vysadit je v tehdejší současnosti. I když to má docela malou stopáž, nudilo to už od začátku, navíc dialogy nejsou nějak duchaplné, jak v tehdejší době bývalo zvykem. Nápad to není špatný, ale raději si pustit Brazil.(4.9.2010)

 • Terva
  **

  Naprosto úžasný scénář. Tento film by žádal remake v dnešní době.(15.4.2013)

 • Flaxik
  ***

  Dejte náckům laboratoř a hned začnou vymýšlet věci, to jeden čumí. Nechtěná zombifikace pod vědeckým dozorem, stejně jako mluvící/nemluvící hlava v krabici, to jsou opravdu silná lákadla a celá myšlenka filmu je kromobyčej luxusní. Elsa je velmi působivá a Jean velmi pohledná, ale kdyby se podařilo ubrat toho ubíjejícího žvanění, byl by větší potlesk, hvězdičkový příděl a všeobecné veselí. I tak jsou to velice silné tři fašounské hvězdičky a komu nevadí pomalejší děj, tak si na filmíku musí smlsnout. Jo ten remake by tomu slušel, souhlasím.(29.8.2014)