Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

vesper001

Osvěžující záležitost, za kterou by byl i starý mrtvý klasik v hrobě jen rád. Bavil mě strýček „taškář“ Colin Firth i propracované fantazie porcelánové Reese Witherspoon, ovšem mé srdce si nezískal ani jeden Filip, ale teta Augusta. Především pak její vytříbené chování, komunikační dovednosti a pohovory s dceřinými nápadníky, proti nimž musí být takový nábor k MI6 sladký jako tea at five. :) ()

Eawy

Jedna z tých adaptácií, ktoré ma neomrzia. Hry Oscara Wilda sú samostatnou raritou. a táto adaptácia zo skvelými hercami, úžasným scenárom a neprekonateľný príbehom dostane každého. Posledné scény sú dovedené do dokonalosti. Príroda v tomto filme nádherná. Napriek malým chybyčkám, ktoré som si všimla je to obľúbený film.. 85% krôčik k dokonalosti.. ()

pinguinka

Kdo říká pravdu a jmenuje se Filip? Jaké je tajemství příruční tašky? Proč Algy často jezdí na venkov a Jack do Londýna? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v této vtipné komedii ve velmi kvalitním zpracování. Skvělý nestárnoucí humor, šarm a ironie vynikají díky skvělým hercům – zvláště roztomilý a okouzlující je Colin Firth v roli Jacka a přímo úžasná je Judi Dench jako Lady Bracknell. K příjemné atmosféře přispívají i krásné exteriéry West Wycombe a honosné kostýmy. Oscar Wilde je zárukou výtečné zábavy a s nadsázkou lze říci – co replika, to vtip – tedy pro toho, kdo má tento typ humoru rád. ()

cogi

První sekundy a hned hudba napověděla, že se nebudu nudit. .. hudební kulisa nemá chybu ... během snímku jsem váhala .. čtyři hvězdičky, pět hvězdiček .. těsně ke konci jsem byla rozhodnuta ke čtyřem a to k mírně sentimentálnímu konci, ale opravdový finish rozhodl .... mírně jsem filmu přidala, ale myslím, že to vyjímečně neuškodí ()

HoneyBunny

Neustále jsem musela srovnávat s filmem Ideální manžel, protože oba vznikly podle předlohy Oscara Wilda, oba režíroval Oliver Parker, v obou hraje Rupert Everett. A Jak je důležité míti Filipa z toho vždycky vyšel jako pořažený - nutno dodat, že v maličkostech. Parker už nerežíruje tak lehce, Everett už není tak roztomilý, příběh je o něco banálnější a navíc se mi zdálo, že mezi postavami zdaleka nefunguje taková chemie jako v Ideálním manželovi. Ale jinak velice slušné tři hvězdy. ()

• Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)
  • Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)
  • Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)