Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

campix

Jedna z nejvíce britských věcí, které jsem měl tu možnost vidět v poslední době. Kvalitní předloha z pera Oscara Wilda dává velký prostor skvělému hereckému obsazení, aby se náležitě vyřádili. Velmi svižné a velmi zábavné. Bez hluchých míst. Kvalitní a zajímavá britský romantické komedie točící se kolem vztahů vyšších vrstev Británie devatenáctého století. ()

otík

Plejáda hereckých hvězd se představila ve zfilmovaném díle Oscara Wilda a určitě nezklamala. Film je příjemným potěšením a radostným vánkem do stojatých vod zfilmovaných knih. Přesto mně osobně asi příliš k srdci nepřiroste pro svou jednoduchost a průhlednost. To ale nic nemění na tom, že Everett i Firth spolu s dalšími herci podávají výborné a oku lahodící výkony. Hudba: Charlie Mole ()

Šakal

Vynikajícím způsobem převedená hra Oscara Wilda na filmové plátno. Největším kladem tohoto snímku je herecké obsazení a s tím spojené opravdu výborné herecké výkony všech zůčastněných. Ať už se jedná o Ruperta Everetta, Colina Firtha, Frances O' Connor, Reese Witherspoon a jako třešínka na dortu Judi Dench. Inteligentní, hravá, konverzační komedie s bravurně napsanými i zahranými dialogy. ()

Anderton

Každý, kto má v hlave trochu toho Filipa, musí oceniť svižnosť, vtipnosť a hravosť tohto príjemného filmu, ktorý presne zabrnkal na moju nôtu. Bolo to už dávnejšie, dokonca dvakrát, pretože som mal z neho v hlave trochu miš maš. Ak ho niekde v televízii znova zaregistrujem, kľudne si ho dám ešte raz. Tých 90 minút je na podobnú nezáväznú konverzačku tak akurát. Gayovi Everettovi idú šarmantní hetero milovníci rovnako dobre, ako Grantovi. ()

cogi

První sekundy a hned hudba napověděla, že se nebudu nudit. .. hudební kulisa nemá chybu ... během snímku jsem váhala .. čtyři hvězdičky, pět hvězdiček .. těsně ke konci jsem byla rozhodnuta ke čtyřem a to k mírně sentimentálnímu konci, ale opravdový finish rozhodl .... mírně jsem filmu přidala, ale myslím, že to vyjímečně neuškodí ()

• Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)
  • Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)
  • Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)