Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Anderton

Ak si dobre spomínam, toto bolo hustá volovina už v dobe svojho vzniku. Ťažkopádny dej, slabučké a smiešne efekty, uznávaní herci v úlohách tajtrlíkov, príšerné dialógy. Po vyše dvadsiatich rokoch je z toho ale veľmi slušné WTF, kedy častokrát neveríte svojim očiam, napríklad pri súboji Hurta s transformovaným pavúkom. Ak by to ale tak vtipné nebolo, bola by to iba nuda, takto vás má stále čo pobaviť. Samozrejme v momentoch, kedy je brané všetko smrteľne vážne. V podstate to najhoršie a najgýčovejšie z deväťdesiatkových sci-fi, čo si dokážete predstaviť. Či tomu dáte odpad, dve, tri hviezdy, alebo nekompromisnú plnú paľbu, je jedno. Objektivita tu nemá čo hľadať. ()

Socrates

Po chvíli jsem se musel podívat na profil filmu, jestli to není náhodou parodie. A musím říct, že Joey LeBlanc je odepsanej. Snad pro něj natočej novou sérii Přátel, jinde prostě nemůže hrát. Těžko hledat zaškatulkovanějšího herce. ()

silentname

Tento film bolo jedno nekonečné, nudné a absolútne nezaujímavé utrpenie, ktoré som nikdy nedokázal pozerať bez toho, aby som od neho nevstával, alebo sa radšej nezamestnával niečim iným. Jedným slovom - NUDA ()

SeBig

Vidět to jako malej, tak sem z toho asi zechcanej blahem. Bohužel stárnu a hniju jak vytrhnutá kytka. Doba je jiná a tohle mě prostě bavilo jen chvílema. Na mě až moc takový rodinný a málo masakru či nějaké psycho zápletky.. místo toho máme pavouky ze starship trůprs. ()

Chrustyn

Celkem slušná blbina až po okraj nabitá počítačovými triky (občas dobrými občas horšími). Na filmu je vidět značná inspirace všemožnými scifárnami. ()

Ivoshek

Je to hrozně měkký film. Žádný násilí, žádný pořádný vesmírný nechutnosti, k tomu přechytralý děti..... Ztotožňuju se s dost komentama okolo - jako pilot k seriálu OK, ale jako samostatný film ani omylem. ()

honajz

V USA nyní skončila první polovina první sezóny seriálu Stargate Universe. Nudného a zbytečného. Který navíc totálně vykrádá právě Ztraceni ve vesmíru. O zklamání Stargate Universe se nemíním moc rozepisovat. Ale když jsem teď zpětně mohl vidět film Ztraceni ve vesmíru, který sám kopíruje stejnojmenný televizní seriál, došlo mi, jak nejen nudná nová Hvězdná brána je, ale že i to lepší, co obsahuje, je kopií již viděného. Celá ta historka o rodince a jednom zlosynovi, kteří se po nezdařeném pokusu o atentát ztratí ve vesmíru, objeví tajuplnou loď a posléze nouzově přistanou na planetě, odkud se budou snažit dostat, je samozřejmě až na maximum napěchovaná rodinnými moudry ("Měl bys svého synka vyslechnout.") a poukazem na rodinné hodnoty. Ale to je u E.T. mimozemšťan. Na tehdejší dobu mělo jít spíše o velkolepý spektákl s využitím mnoha počítačových technologií. Škoda, že tvůrci netušili, že všeho moc škodí a že každý pes jiná ves nefunguje. Protože jsou zde triky geniální (úvodní bitva, průlet Sluncem, neznámá loď), a triky infantilní, neřku-li blbé (ano, Blárp). Přesto, že z každého milimetru filmového materiálu čpí naivita jak od vesnického Janka, je ale film svým způsobem - viděno teď z odstupu po letech - něčím kouzelný. V podkresu máme neustálý, dotíravý soundtrack, triky skoro v každém záběru (i když ke konci jim dochází dech), pár vtipných hlášek, na pozdější erotickou hvězdu Heather Graham se moc hezky kouká, a Matt LeBlanc je svůj, jak ho známe z Přátel, samozřejmě zde rozumnější a vycvičenější. Škoda jen, že nevzniklo uvažované pokračování (film nevydělal tolik, kolik produkční firma očekávala), takže se zajímavě rozjeté motivy (mutanti, útok na bránu, možné skoky v čase, odkud je Blárp, odkud pavoučí smečka) neuzavřely nebo nebyla ani naznačena možná vysvětlení. K disku není co říct. Neobsahuje sice protipirát, ale zato úvodní varovací a nepřeskočitelné obrazovky, jinak bonusově jde o chudého bráchu, nemá nic. Publikováno: 09.12.2009 ()

HellFire

Po mnoha zklamáních z filmů poslední dekády mám neustále tendenci vracet se k 80. a 90. filmům, které se už dneska jednoduše netočí. Tentokrát to „schytala“ klasika Ztraceni ve vesmíru. A protože zbožňuju filmy z vesmíru, ve kterých se někdo ztratí a musí čelit neznámu (a že se dají spočítat na prstech jedné ruky), fakt jsem se po nepočítaně letech těšil na další zhlédnutí. A víceméně jsem nebyl zklamaný. Jasně, CGI bylo tehdy v začátcích a jde to poznat (vesmírná obludka, kterou naši hrdinové najdou na lodi je opravdu... obludná), nejmladší dcera je tam jaksi navíc a k tomu je strašně otravná a Matt LeBlanc hraje Joeyho, ale já jsem se bavil. Tyhle nedostatky vyvažují Gary Oldman a William Hurt. Sci-fi elementy a nápady to jen hýří a nakonec opíšeme krásný oblouk. Na rozdíl od většiny dnešní produkce to navíc dává smysl, což se cení. Hodně mě bavili mimozemští pavouci, kteří mi připomněli Replikanty z Hvězdné brány. Vrcholem všeho byl zmutovaný doktor, který je prostě boží. P.S. Až teď jsem si uvědomil, jak moc mi ve filmech chybí „map paintings“. ()

JASON_X

Kdybych měl rychle plácnout nějakou svou oblíbenou sci-fi pohádku, určitě neřeknu žádný Star Trek, natož hnusnou špílbergovštinou nasáklé Lucasovy Star Wars, ale řeknu třeba Lost In Space. Napoprvé před lety jsem jím byl mile překvapený a už dlouho jsem si chtěl dát repete. No a stalo se a líbí se mi pořád. Děj je samozřejmě hrozně infantilní a plný všelijakých klišé a šablon (jak už to tak v pohádkách chodí), ale po vizuální stránce je to povedený a hezký film a celý drží tak nějak pěkně pohromadě, prostě dobře se mi na něj kouká a na rozdíl třeba od Star Wars mě baví a nerozčiluje. A jeho velkou devizou jsou i herci. Hurta sice nijak zvlášť nemusím, ale LeBlanc je stoprocentně kladný sympoš, Oldman stoprocentně záporný sympoš a malý prcek mi vůbec nevadil (což je ode mne vyjádření pochvaly). Skvělé jsou většinou i herečky - tedy nemyslím teď nemastnou neslanou Mimi Rogers s jejím nepřítomným výrazem neplodné a šílené katolické staré panny, ale samozřejmě okatou grahamovou blondýnku a jednu lolití brunetku s tuze roztomilou mimikou. ()

Lacike

Roztomile detske sci-fi. Kto od toho caka nieco serioznejsie, tak nech hlada inde. Velkym plusom je dokonaly casting, takze vsetky postavy funguju jak maju. Scenar je tiez bezchybny. Sklamu len niektore trikove sekvencie v ktorych triky vyzeraju dost nedorobene. V SD rozliseni na VHS sa mi triky zdali v pohode ale vo full HD to uz taka slava nie je. Ale to je jedina vada na tomto filme. Akcne sceny su nastastie dobre natocene, takze napriek slabsim trikom su napinave a dostatocne zabavia. Vysledkom je zabavne rodinne sci-fi, ktore si kedykolvek pozriem znova 7/10. ()

Terva

CITÁT - Ta studená válka začíná být horká.......... Vydejme se na dalekou cestu k Alfa Primě, a k planetě, která je určena ke kolonizaci. Robinsonovi už jsou zachumlaní, tak můžeme startovat. CITÁT - Opička otočí vypínačem...... Jenže cesta se moc nepovede. Globální teroristé zaútočí a Robinsonovi se ztratí ve Vesmíru. Film dle mého gusta. Mimozemšťané, cestování časem, vtipné scény, ironie, hezké ženy a trocha krve. CITÁT - A dav šílí!!!........ Zde je jeden krásný dialog nedialog, který je spíše směsicí monologů. MAUREEN (Mimi Rogers) - Dobrou noc, Johne. JOHN (William Hurt) - Dobrou Mauri. WILL (Jack Johnson) - Dobrou noc, Judy. JUDY (Heather Graham) - Dobrou noc, Wille. BART (OPICE) - váááummm. PENNY (Lacey Chabert) - Dobrou Willi. WEST - To si snad děláte srandu?....... V předcházejícím dialogu chybí už jen jeden člověk, ale ten má kecy skoro celý příběh. CITÁT - Nesnáším děti......... Když vím, že film je natočen v roce 1998 jsem rád, že už v té době dokázali natočit něco, co obsahuje spoustu klišé situací, které jsou do příběhu vloženy, tak že nezesměšňují, ale naopak fungují jako dobrá zábava. CITÁT - Nezapomeňte, že se za náma rozpadá planeta.............. ()

corpsy

Veľkolepé sci-fi dobrodružstvo, ktoré si aj napriek dobovým katastrofálnym kritikám a malému komerčnému úspechu našlo svojich priaznivcov a verím, že ich bude nachádzať stále. Je to totižto jeden z tých čistokrvných filmov natočených len a len pre zábavu. ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)