zdenny

Jak to, že člověk, který dokáže natočit tak úžasný film, má tak málo počinů? V tomto kontextu jsem přesvědčen, že svět přichází o mnoho z filmové krásy. Film samotný nám přináší neuvěřitelně poučných a zamýšleníhodných scén (chcete-li kapitol), které nás uvádějí do světa lehkých fikcí, které by ale ve filosoficky ideálních případech klidně mohly nastat a které se tu a tam ve světě objevují. Příklady: 1) Město, kde je plnoletost již od třinácti let a jsou v něm povoleny drogy, přičemž na každém kroku jsme upozorňováni, že tyto drogy jsou vysoce návykové a že nejsou v žádném případě doporučovány. Člověk si může dát hodně otázek počínaje legalizací drog, snížení věkové hranice trestní odpovědnosti anebo vybudování totalitní společnosti, kde lidem je dáno, co mají rádi, výměnou za jejich svobodu. 2) Člověk, který žije podle jasně stanovených pravidel a nesnáší, když mu nebo světu někdo lže. Zde se dá uvažovat o lhaní a překrucování faktů v médiích a totálním lhaní v reklamách. Můžeme se naučit, že kterékoliv konstatování máme právo zpochybnit. 3) Prodej originálních uměleckých děl coby jejich kopií. Najednou můžeme vidět snobské "odborníky", kteří dokáží tato díla zkritizovat, přičemž nevědí, že kritizují originální umělecké velikány. Jo, takové odborníky známe. Když vědí, že se jedná o slavného umělce, mohou se na dražbách přetrhnout, i kdyby na obraze byl namalován pěticentimetrový čtvereček. 4) Město plné právníků, kde se lidé navzájem obšťastňují žalobami za cokoliv. Proč? Protože můžou a aby byl dostatečně živen právnický zástup nenažranců. Když se dnes podíváme např. po Ostravě, v centru města je to jedna advokátní kancelář vedle druhé. Samozřejmě narážka na absurdní soudní procesy zejména v USA je zde zřejmá. A toto jsou jen určité části, ze kterých se tento vynikající film skládá. Viděl jsem jej asi čtyřikrát a vždy mě dokáže uhranout. Já tedy mohu těm, co jej ještě neviděli popřát skvělý filmový zážitek. ()

SamVimes

Krásně napsané, vypointované i zrežírované dobrodružství za hranici všední každodennosti. A taky trefná metafora pro sebepoznání a výběr životní cesty. ()

cross

Bob Gale si při psaní tohoto scénáře musel pročíst pár učebnic psychologie a naladit svou filosofickou mysl na správné frekvence, protože tolik teorémů, životních pohledů a nastíněných mouder hned tak pohromadě neuvidíte. Navíc je autor zručně odvypráví s příjemným vtipným nadhledem, zábavností sobě vlastní a vytříbenou fantaskní stylizací. Než jsem film viděl, nikdy jsem o něm nezaslechl ani slovíčko, ale teď musím uznat - je to vynikající fantastická road-movie, ze které vám bude běhat mráz po zádech a ještě se navíc skvěle pobavíte. Nemohu jinak než doporučit! ****1/2 ()

Krosmen

K tomuhle filmu jsem se dostal úplnou náhodou. O to větší bylo moje překvapení, o jak kvalitní jde kousek. Nenechte se zmás obalem k filmu. Jedná se o inteligentní komedii, která je o životě, rozhodnutích a samozřejmě lásce. Je fajn,že existují filmy, které ponoukají k zamyšlení ()

m.a.t.o.

Bob Gale skrátka vie písať originálne scenáre. Neviem ako by som opísal Interstate. Je to dráma, mysteriózny film, komédia, rozprávka pre dospelých? Asi z každého trochu. Ale čo je naozaj podstatné je fakt, že Gale sa nehanbil vo filme poukázať na všetky tie klišé a neduhy spoločnosti, v ktorej žijeme, klišé a neduhy, ktoré si všetci uvedomujeme, no zároveň prehliadame a tolerujeme. ()

PollyJean

móc pěkná pohádka na emerický způsob. Napadlo mne srovnání s Burtonovou Velkou rybou, jenže Bob Gale dosahuje podobného účinku s mnohem skrovnějšími prostředky a s mnohem ostřejším vtipem. ()

Johnny Violent

Moderní pohádka. Na první pohled se sice tváří, že by tam mohli každou chvíli začít hrát Sum 41 omotaný hajzlpapírem a strčit péro do narozeninového dortu, ale zdání klame. Už ne tolik malý princ se vydává na dálnici 60, plnou archetypů a podobenství o pravdě, závislosti nebo perfektní šukačce. Easy road movie, kterou miluju. ()

Siri69

Toto je ke své škodě poměrně málo známý film a pro mě osobně OBROVSKY milé překvapení !!! Než jsem se odhodlal si Interstate 60 pustit,tak jsem řikal že to bude nezajímavá,nudná a rádoby vtipná komedie... Ale po shlédnutí filmu bych si nejraději za co jsem říkal nafackoval !!! Je to vynikající napínavá,promyšlená a vtipná fantasy road movie s hezkým příběhem !!!!! Podle mého názoru se super obsazením v hlavních i vedlejších rolích !!! Je to velice příjemný a pohodový film,na který se určitě budete chtít za čas znovu podívat !!! :-) 5* ()

šerminator

Dobré filmy mají tu zvláštní vlastnost, že stačí vidět jen kousek a už vím, že se na něj musím podívat celý. Toto jsem viděl v TV, když jsem přepínal z reklamy u jiného filmu a pořád mi něco říkalo, že se na to musím podívat na celé. Tento film je příjemný a dopohody. Film mě nenásilným způsobem vtáhnul do svého děje, a přestože jsem se nesmál, tak mi bylo moc příjemné se na takový film dívat. Gary Oldman tradičně jako v každém filmu úplně jiný a vynikající. Bonusem tohoto filmu je ono poselství, ve které není špatné věřit i reálném životě, i když se nám zrovna nepřihodí takové dobrodružství. ()

Autogram

Neznámy veľký film. Aj keď by si zaslúžil niekoľko Oskarov, žiadneho nedostal, u nás dokonca ani nebol v kinách. Nastavuje zrkadlo toľkým neduhom dnešnej doby, že by som sa ani nečudoval, keby bol v niektorých vyspelých "demokratických" krajinách aj zakázaný, k čomu možno ani nemal ďaleko. Málo známi herci predvádzajú v tejto road-movie veľké divadlo. ()

Kosmik 1

Výborná dobrodružná road movie se špetkou dobrého nelaciného humoru a s jemným nádechem mysteriózna. Interstate 60 dávám bez obav plný počet, protože takový parádní zážitek u filmu se jen tak nedostaví. Příběh mě nadchnul, stejně tak i hlavní protagonisté. Neexistující dálnice s neexistujícími městy a postavami, to je prostě skvělý nápad. Potěšila mě scéna se stopařkou, potom v clubu (kde hrál nějaký prapodivný mix skladby Relax od Frankie goes to Hollywood), menší rolička pro Kurta Russella, no a samozřejmě taky nepředvídatelný konec. Jednoznačně stojí za to Interstate 60 vidět, protože na takovýhle příběh se jen tak nezapomene. Brzy se podívám znovu. 95% ()

J-o-k-e-r

Nebýt tento film v žebříčku oblíbených filmů asi bych na něj ani nenarazil. Překvapivě milá a hodně zvláštní road-movie za hledáním sebe sama. V Irsku mají skřítky, v Evropě lesní víly a v Americe...O.W. Granta s červeným motýlkem a dýmkou ve tvaru opičí hlavy :-). J. Marsdena moc nemusím, ale tady byl vcelku sympaťák. Potěšila mě A. Smart, hlavně při její první konverzaci. Za zmínku určitě stojí male role velkých herců: Ch. Lloyda, Ch. Coopera a K. Russela. ()

mcleod

Pěkný pohodový film s příjemnými komediálními momenty o jedné velké iniciační cestě mladíka, který se v počátku dospělosti rozmýšlí, kterým životním směrem dál vykročit. Odpovědi na své otázky nalézá během cesty po neexistující dálnici, která protíná ta nejneuvěřitelnější místa a okamžiky dávající poučení o životě, obtížnosti rozhodování a nalézání odpovědí. Tomuto filmu, který zaujme a neurazí, ale (nutno dodat, že) také svojí lehkostí neunaví, jednoznačně dominuje výborný herecký výkon Garyho Oldmana jako provázejícího dobrého tvora plnícího svým obětem vždy jen jedno přání... ()

Pedross800

"JE-LI VESMÍR NEKONEČNÝ A ČAS BEZ KONCE I ZAČÁTKU STANE SE ÚPLNĚ VŠE. TO ZNAMENÁ, ŽE KAŽDÁ UDÁLOST JE NEVYHNUTELNÁ, VČETNĚ TĚCH, KTERÉ JSOU NEMOŽNÉ." A tak bylo nevyhnutelné i to, že se jednou i já dostanu k této filmové perličce, která v sobě skrývá spoustu krásných myšlenek a moudrosti a navíc to podává rozkošně vtipnou formou. Sice kvůli tomu, aby se tak stalo musel zemřít Vinnetou, ovšem o to ta moje cesta k tomuto filmu byla zajímavější a nakonec, vždy existuje i další možnost :-) ()

Koryntos

Tak to byl vážně úlet nad úlety. Oldman byl opravdu famózní, marně přemýšlím jestli jsem ho někdy viděla hrát něco jiného než pošuky. Asi ne, ale prdí mu to jak nočník na zadek. Bavilo mě to moc, uteklo to hodně rychle, ale... Vždycky se najde nějaké to ale, když nad tím pár dní po hodnocení přemýšlím, tak mi tam něco neštimovalo, nevím přesně co, ale něco mi v tom filmu vadilo. No a proto nedávám plnou palbu. ()

Molir

Hodne prijemny film, ktery ani chvili nenudi, skvele vykony znamych i neznamych hercu. Nejvetsim pozitivem je brilantni scenar plny postavicek a situaci s celkem vysokou "mirou podivnosti" - coz je vec, ktera mi hodne sedne :-)) ()

silent cut

Tohle není pohádka, to je bajka, ve které místo zvířátek vystupují američané... Nikomu se nemá radit. Kadej ví nejlíp co má dělat... nebo co chce? nebo už viděl interstate 60... mě osobně ten film potvrdil spoustu mých domněnek a jako daň za to mi pár otázek položil... potřeboval bych nějakou tajnou silnici na kterou bych vyrazil se svým červeným nisanem... ()

Vercinix

(SPOILER)Tenhle film by šel nejspíš shrnout starým českým úslovím "dej si pozor co si přeješ nebo by se ti to mohlo splnit"! Postava M.J. Foxe by vám mohla vyprávět! Byl jsem upozorněn na to, že má v tomto filmu pouhý štěk na max. 2 min, ale tohle:)! Kdo hledá na něco odpověď, včetně toho proč ji hledá a na co ji vlastně hledát, obrací se naivně obvykle k filosofii, náboženství nebo vědě! Proč, když stačí černá kulečníková koule číslo 8? Ten kdo hledá dobrodružství a odpovědi skrze životní praxi, proč by měl lézt na nejvyšší hory světa, pachtit se do Austrálie a držet se stereotypů? Proč by toto měl podstupovat, když může tuto hru porušit tím, že prohodíte listy a srdce a vyjedete si tam, kde se objeví jen ten co nemá mapu? No pravděpodobně tam potká asi pěkné pošuky, když si nejsou schopni pořídit ani plánek cesty, ale to je právě ta otázka: "Jsou to pošuci"? Jo! Týpek ve stylu volného pádu s dynamitem kolem pasu, policajt co je nadšený z toho, že může distribuovat drogy a právníci co proušují právo, aby jej mohli vymáhat! Ovšem zaběhlými schématy se z mozkové letargie neproberete, chce to ránu kýblem a pár pěkných pomatenců, aby vám nejen ukázali, že srdce můžou být černé, ale abyste to i rozpoznali a pochopili! To je kumšt! Jen na dálnici 60 totiž můžete potkat někoho, kdo vám všechny tyhle historky spolkne i s navijákem, prutem, vlascem a snad nakonec i s vámi:) ()