Úžasňákovi

• USA The Incredibles (více)

Bob Parr, známý jako Mr. Úžasný, býval jedním z největších světových superhrdinů a zachraňování světa bylo jeho denním chlebem. Svůj superoblek musel pověsit na hřebík před patnácti lety. Dnes pracuje jako odhadce škod pro pojišťovnu a bojuje s nudou a rostoucím břichem. Se svou manželkou (bývalou Elastiženou) a třemi dětmi se pokoušejí žít normální život. Jeho chvíle ale přijde, když ho tajemný kontakt vyšle na vzdálený ostrov s tajným posláním. Tam zjistí, že génius zla připravuje ďábelskou pomstu světu... (TV Prima)

Otan

Už jenom to,že si to doma každej rok mí synové pár krát pustí a vždy se na to s nimi rád mrknu,nějak to nechce omrzet.88% ()

ricky4

S Autama rozhodně nejhezčí a nejúspěšnější animáky možná i všech dob. Každopádně hned na začátek musím říct, že je to jeden z mála animáků, který se hodí i pro dospělé obecenstvo. Možná se nebudete válet před gaučem smíchy, veřte ale, že vaše ratolesti to budou dělat určitě. A pořád. Příběh je jako obvykle celkem jednoduchý, ale jeho ideální souhra srozumitelné zápletky, několika vtípků a i mnoha narážek na život dospělých, u kterého se vám zničehonic rozpohybují rty a vy zjistíte, že si již dlouhou chvíli usmíváte prostě nemůže skončit jinak než úspěchem. Je to slast, která vás nikdy neomrzí- nebo alespoň na dlouho... Scénky jsou graficky povedené a směsice mnoha pestrobarevných jasných barev bere dech. To jsou Úžasňákovi, u kterých je velké štěstí, že se nikdy nenatočila dvojka- protože ta by dokázala parádně zničit tento první díl. 85% ()

svist10

Když se sejde kvalitní scénář a najde se dostatek peněz na animaci, je zpola vyhráno. Když se toho ještě k tomu chopí Pixar, nemůže vzniknout nic jiného, než kvalitní dílo. Dlouho před tím, než se studio nakazilo sequelitidou, vznikl originální, zábavný animák, který nedělá z diváka idiota, má v sobě dost hlášek a destrukce na dva běžné filmy, a přitom se soustředí na postavy (ano, Edna Módní vládne ("nehraj si tady na Matrix, blbečku")). Pojišťovací epizodka a rodinné trable následované říznou a agresivní akcí. ZDALEKA nejlepší Pixar. ()

AltairAhad

Superhrdinové v celovečerním animáku. Jo, funguje to. I když napoprvé to nebylo až tak úchvatné. Až poté, co jsem film shlédla po 2-3 jsem přidala 1 hvězdičku. Líbilo se mi to čím dál víc. Na rok 2005 velmi úspešný a skvěle provedený film! A vedlejší postava Edna Módní - škoda, že neměla víc prostoru badass postava!! 95% ()

lapatata

Zezačátku jsem si připadal, že sleduju animovaného Jamese Bonda. Každopádně se snímek určtiě povedl, ale kéž by byl o půl hodiny kratší. ()

Sergii

Možná až přílišné zdůrazňování rodinných vztahů která už ke konci začínala nudit. K filmu jako takovému. Film nám povoluje skvělé ztotožnění s jednou z postav a děj se vyvíjí šablonovitým, ale stejně svým originálním způsobem. Užíval jsem si každý detail, každé slovo. Skvělé vyvrcholení chválím také kladně. Snad až na Jack-Jacka který dostal málo prostoru (vzhledem k potencionálu samotné postavy) považuji Úžasňáky (spolu s několika dalšími) za vrchol současné animované tvorby. (PS: Samuel. L. Jackson svůj part oddaboval VÝTEČNĚ.) ()

HanzoO

Pro mě jednoznačně nejlepší pixarovka vůbec. Výborný scénář plný vytříbeného humoru. Záplatka velice povedená. Každá postava má svoji osobnost a vůbec vás nenudí ji poznávat. Rodinka superhrdinu (mimochodem moji jmenovci) vzdávájící hold svým předlohám (Flash, Fantastic Four, Bond..) vás dostane do varu. A budete se při sledování cítit zase jako to jedenáctileté dítě, které chtělo mít obrovskou sílu. 100% a přitom pořád marně čekám na pokračování. ()

Mahalo

Ve filmu jsem přímo miloval Mražouna, připomínal mi trochu Willa Smitha, jediné co mi na filmu vadí je to, že 2. díl bude až v roce 2017, 13 let trvá udělat 2. díl, ikdyž příběh už je jako napsaný, když konec prvního dílu je, že ten krtek vyleze a terorizuje město, moc se těším na 2. díl. ()

Martin96

Neskutečně vtipné a napínavé zároveň. Narvané nezapomenutelnými hláškami, ultrasupercool hrdiny a technologiemi. Úžasňákovi mají srdce. Navíc skvělý soundtrack. Co víc si přát? ()

Sansnom70

Skvělý animovaný film, který bych si docela dobře dokázal představit, kdyby se toho nějaký režisér chytil a natočil to jako akční film. Skvělý děj, skvělí hlavní hrdinové a výborné hlášky. Pokud tedy milujete kreslené filmy, tak jej doporučuji jak Vám tak i Vašim ratolestem, kteří se u něj budou určitě skvěle bavit ()

Pythonator

Jednoznačně nejlepší film od Pixaru, a zřejmě taky film, který společně s Auty udělal Pixaru takové jméno, až se dnes přeceňovaný Pixar považuje za jedničku v animácích. Mě teda jejich filmy většinou spíš nudí. Úžasňákovi jsou však dokonale sestavený rodinný komiksácký film. Dokonce je to celé sestavené tak moc dokonale, až mě místy ten kýč skoro štve. Ve filmu je prostě úplně všechno, co tam má být a všechno je na těch správných místech. Úžasňákovi nemůžete nemít rádi. Je to jeden z těch vzácných vybroušených drahokamů, u nichž jsou 4 hvězdičky nejnižší možné hodnocení. ()

Mistr119

Krásná vtipná pohádka o superhrdinech. :) Animace, jak tady mnozí hodnotí, jsou fajn, ale kromě strhujícího příběhu jsem v pohádce nenašel žádný přesah... :-/ :) ()

Zrzka82

Technicky - krásná řemeslná práce, která prostě nezklame a lahodí oku i uchu. Prostě Pixarovský rukopis je něčím, z čeho si divák musí cvrknout do gatěk. Prakticky - standardní superhero příběh, se spoustou gegů a hlášek, které jsou vtipné pro děcka i dospěláky. Nepřekvapí, nezklame. Na druhou stranu, překonat sám sebe, když jste PIxar a není nic lepšího, ono je to od Nema, Shreka, atd dost hodně těžké. Takže prostě palec nahoru. :) ()

Janoss98

Legenda mého dětství! To DVDčko na kterém jsem Úžasňákovi měl, je tak neskutečněkrát přehrané, že to snad není možný. Pro mě jako dítě to byl akčňák ve stylu Johna Wicka! Každopádně film si dokážu velmi užít i teď i když jsem starší! PS: soudtrack je bomba a těžko ho nějaký další překoná! 100% ()

Kivis

Standardně nadprůměrný animák od Pixaru. Z průměru ho dostává především pasáž, kdy se superhrdina mění ve frustrovaného pojišťováka. Jinak si ale na žádnou hlášku nebo nezapomenutelnou scénu za pár týdnů asi ani nevzpomenu. Na rozdíl od jiných Pixarovek se nedostavuje potřeba vidět film znovu, ale jako zábava na jedno použití super. ()

Bogrant

Rodinka úžasných je úžasný animovaný film pre celú rodinu, s úžasnými schopnosťami každého člena, ktorých jednoducho nejde nemať rád. Na svoju dobu sú naozaj precízne premakaní a majú jednu lepšiu scénu za druhou. Jedna z najlepších pixaroviek vôbec. ()

lucij68ee14

Já tento film prostě miluju. I když na animáky moc nejsem, tento můžu ho vidět tisíckrát a stejně se vždy zasměju. Edna s dabingem Jiřího Stracha legendární. Skvělá podívaná i pro dospělé. Nikdy jsem se při sledování tohoto snímku nenudila. ()

Mikey_Silver

Už po prvním zhlédnutím jsem se do tohohle animáku zamiloval. Animace je perfektní, postavy jsou úžasné, hudba od Michaela Giacchina je skvělá a zapamatovatelná a akce je boží. Tenhle film je perfektní směsí bondovek a superhrdinů. Jeden z nejlepších snímků, které kdy Pixar vytvořil. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Úžasňákovi trhají rekordy