Ruská ruleta je český komediální seriál z roku 1994, ve kterém Oldřich Kaiser a Jiří Lábus vždy připravili divadelní scénku v krátkém časovém limitu na náhodně vylosovaný motiv zaslaný diváky. Pořadem provázel Marek Eben, který v době, kdy mistři připravovali scénku, bavil diváky povídáním s pozvanými herci. (Panavision)

xxlch

Kaiser,Lábus,Eben -souhvězdí skvělé zábavy.Úchvatná improvizace a profesionalita,kterou si tito pánové skvostně užívali.Za pět minut vykutit scénku u které se divák skvěle pobaví,tak tomuhle já říkám "Bravo"! ()

brzozin

Tenhle pořad září na nebi televizní zábavy jako něco, co se opravdu povedlo. A září tak silně proto, že kolem něj létají samé úchylárny a slabomyslné sračky. Lábus- Kaiser - Eben tady předvádějí to nejlepší, co v sobě mají (nebo měli). Improvizace totiž vyžaduje nejen kreativitu, ale taky schopnost vypointovat vše do logického konce. Tohle uměli mistři televizní zábavy v 80. letech dokonale - vzpomínám například na Kouzelníka. A tady v tom dokonale pokračovali. Škoda, že tohle byl jeden z posledních inteligentních pořadů. Pak nastoupila tsunami s názvem "zábavné estrády TV NOVA" a od té doby se na nás valí proud slaboduchých šaškáren rádobybavičů. Je to smutné. ()

bohhous22

Improvizace této dvojice v určitých případech hraničí s genialitou.Spousty hlášek,nezapomenutelných postav a grimasů Oldřicha Kaisera jsou dnes již bezesporu legendární!Žák zaslouží 10hvězd!!!.............nabízí se srovnání se současným hitem,kterým je překvapivě :-) Particka ...I když dilu Rulety bylo dost a scenek 5x víc,při záplavě doslova trapností vzniklo několik improvizací tak vtipných a vypointovanych,že si troufnu říct,pánové KL jsou mistři improvizace!!!Oblíbená Particka nemá za 10 let existence ani jednu scénku,která by převyšovala jejich tvůrčí podprumer a stala se legendární!!!V tomto ohledu mi i ty nejtrapnejsi scénky KL přijdou jako ohňostroje duvtipu a originality. ()

krokodlak

Úroveň improvizovaných scének je sice kolísavá, ale ve světle pozdějších televizních obludností typu Partičky jde o skvělou zábavu. ()

infernet

Scénky měly sice dost kolísavou úroveň, ale co byste taky chtěli od improvizace, že? Už jen za to, že do toho pánové Kaiser s Lábusem šli, si zaslouží uznání a ikdyby "jen" každá třetí scénka byla opravdu vtipná, pořád je to úctyhodný výkon. Znám spusty rádoby-komiků, co mají scénář dlouhý jako bakalářskou práci a zasměju se jednou za večer. "Upozorňujeme řidiče, že ve večerních hodinách se na některých silnicích druhé třídy může tvořit tma!" ()

ZHODNOTITEL

Ruská ruleta je televizní pořad, který lidi opravdu bavil a hlavně se u televize zasmáli. Rád si ty díly a scénky pouštím znovu a znovu. Škoda, že ji nedávají v hlavním vysílacím čase ale jenom upozaděnou v nějakém vedlejším televizním kanále v dopoledních hodinách, kdy na to nikdo nekouká. Chtělo by to natáčet víc takových pořadů. ()

FILMOVKA

Kdejaká Ordinace, Ulice nebo Cesty domů, mají kdejaká pokračování a další řady a tohle zrovna ne. Kdyby se točily další díly, klidně bych na to šel do divadla a doma si konečně i tu televizi zapnul protože bych mohl s klidem říct, že tam konečně něco dávají. ()

ssarka

plno scének geniálních,ale pět hvězd primárně za Vašíčka Klausůůů a učitelku ruštiny.....Ale pane učitelýýý, hodina má 60 minut,neee čtyřicet pěěěěěěěěěět... ()

sitmin odpad!

Opravdu by mě zajímalo, co Vám všem tady přelítlo přes ksicht, že máte pocit, že tohle je kvalitní improvizace. Trapnější to být nemůže a ano, znám Partičku. Ani jedna "scénka" nemá ani nápad, ani vtip a většinou oba dementi mluví tak neskutečně úsečně, rychle a přes sebe, že nevim ale lautr vůbec, co se to tam sakra děje. Pak "scénka" skončí a posloucháme 2 minuty, jak Marek Degen neumí moderovat a opakuje neustále dokola: "No, pro někoho jsou dvě minuty málo času, ale pro moderátora to je takový malý oříšek." Škoda, že to nikdy nevíš dopředu a nemůžeš si na ty 2 minuty připravit něco.. Počkej, víš a můžeš. Jsi skutečný eskamotér, Marku. Zabij se už, fakt. Pak přijde Marek Vašut a já už sahám po vidličce, abych si vykloval oči. Ještě, že účinkující se berou s nadsázkou a humorem a netváří se neustále, jako by přebírali právě Oskary za celoživotní dílo. To jste se nechali opít melancholií? Je to naprostý průser.. Proberte se! ()

DavidAAAA odpad!

V době svého vzniku mne to minulo a nyní jsem byl nucen sledovat jeden díl. Nevím, možná ty ostatní jsou dobré, když tady čtu ta hodnocení, ale tenhle teda fakt ne. Humor založený na neustálých vulgaritách, tak rychlé mluvě, že jí téměř není rozumět a stálém opakování jedné věty ( protože druhý dělá, jako že jí nerozumí ), mi přijde vrcholně idiotský a trapný. Nechutná záležitost, ze který se mi dělalo fyzicky špatně a chtělo se mi zvracet. ()