William celý život snil o tom, že půjde v otcových šlépějích a stane se lovcem bouří. Jeho legendárního otce před lety vzalo s sebou supertornádo. Od té doby se z pronásledování tornád stal skutečný byznys a cestovní ruch spojený s katastrofami vzkvétá. Teenager uteče z domu, aby se spolu s bývalým kolegou svého otce vydal za hurikánem, ale tornáda jsou už větší a ničivější, než kdysi. Williamova matka mezitím zoufale pátrá po svém synovi, netušíce, že se do oblasti chystá největší bouře všech dob, supercela, která ohrozí životy nejen lovců bouře, ale všech lidí v oblasti. (Vertigo International)

Arsenal83

Zo starého dobrého Twisteru ostala len olízaná palička z nanuku. Supercela by to bola len vtedy, ak by sa jednalo o doživotie, ktoré by ste za trest museli stráviť vo vile na Seychelách. Tak to áno, to by bola super cela, ale na tomto nič super nebolo. Hudba pomaly ako z nejakého Indiana Jonesa, takže nebolo jasné, či ide o komediálne dobrodružstvo, alebo či ozaj chcú vystrašiť diváka tornádom. V podstate nejde o katastrofický, ale skôr o katastrofálny film. ()

bobstock odpad!

Tohle není SPOILERS tohle je upřímný VAROVÁNÍ. Dramaticky a scénáristicky hotová tragédie. 85minut nezajímavého polemizování o rodinných vztazích vás v dodávce doveze pod mrak, z kterého fouká, prší a sem tam spadne kroupa. Totálně prolhanej poster o lovcích bouřek si strčte do kakavové díry. Casting si někdo taky užil. Podle roztomiloučké Jordan Kristine Seamon Disney jistě nakreslil animovanou Pocahontas jinak je tam úplně k ničemu. Boooring Daniel Diemer by se měl spíše ukázat jen jako dubl Willa Poultera, Heche nebudu řešit a Baldwin si tu roli střihnul asi za trest po té tragédii z natáčení westernu, prostě zmizím v bouřce ´´bože já nevěděl, že je nabitá ostrým!´´ Neskutečné, že se takovýto hnůj objevil v programové nabídce Cinestaru a za jiné projekty jako třeba On se bojí, aby člověk se slzami v očích klečel na struhadle nebo co, myslim teď konkretně Hradeckou pobočku!  10% ()

ing.man

Od začátku ten film ukazoval jak moc chce být dramatický, ale vůbec nebyl. Diemer je dobrý, ale tady mě vůbec nepřesvědčil. Tupé dialogy, klišé "matka bojící se o syna", atd. Rád bych viděl film, který by aspoň zopakoval nějakou katastrofickou klasiku a vtáhl mě do děje, ale tohle je ztráta času. Jedna hvězda protože miluju americký venkov, a druhá je za Baldwina, který tady nemusel střílet a Heche, která vypadala, že umí řídit. ()

Wacoslav1

Pořád jsem čekal kdy se tam objeví nějaký to tornádo, ale ono se tam furt jenom kecalo a řešily se velmi křehký vztahy traumata a podobný sračky a tornádo furt nikde. Až pak mi to došlo on se vlastně ten film jmenuje Supercela aha tak to jo to už chápu proč je tam vidět jenom ta supercela a nic jinýho. No a Baldwin pokud by byl při smyslech tak by nezastřelil kameramanku, ale sám sebe za to, že v tomhle vůbec hraje. A tohle se jako fakt procpalo do kin? Nechápu. Hvězda za náklonnost k žánru jinak úplná ztráta času.15% ()

corpsy

Tak nejako mohol vyzerať TWISTER v 70. rokoch. A aj to by bol slabým príkladom katastrofického žánru, ktorý bol v tej dekáde veľmi obľúbený. Bolo by to pôsobivejšie ako nejaký TV film, ktorý nemá vysoké nároky a diváci konzumenti by boli spokojný. Toto do kina nepatrí. Slabé, bezduché, aspoň trošku nostalgické. ()

• Během scény na čerpací stanici se v rádiu ozve varování Národní meteorologické služby z Morristownu pro okresy Anderson, Knox a Roane. Jedná se o okresy ve východním Tennessee, nikoliv v Texasu, kde se film odehrává. (Johnny.ARN)
  • Na začátku filmu se píše, že se odehrává v západním Texasu, ale v jejich televizi běží vysílání Zpráv 9 z Oklahoma City. Meteorolog zmiňuje Geary a Kingfisher, které leží severozápadně od Oklahoma City. (Johnny.ARN)
  • Vlajka USA v garáži pro bouřkové zájezdy je vyvěšena nesprávně. Při vyvěšování u zdi, ať už ve vodorovné nebo svislé orientaci, by měl být svazek (hvězdy) vždy v horním rohu, na levé straně diváka. (Johnny.ARN)

Časové pásmo bylo změněno