Velké nesnáze v Malé Číně

• slovenský

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Americký buran v podání Kurta Russella jen tak neomrzí. A jeho hlavní hláška: "Všechno je to v reflexech," taktéž. Na tom je tak trochu postavený celý tento film. Je vtipný a přitom fantastické prvky tomu dodávají šťávu. Ale jedna z nejlepších věcí byla otázka "Jsi připravený Jacku?" a odpověď "Já jsem se připravený už narodil." Tohle přímo vypovídá o suverenitě s jakou je se tento film představuje. Jinak triky žádná sláva, ale na tehdejší dobu to bylo něco. 8/10(22.5.2010)

• kingik

Docela děs. Děj nekontrolovaně skáče od jednoho k druhému a bylo docela obtížné se v té krávovině orientovat. Carpenter sice nikdy neměl ambice prorazit do vyšší ligy, ale tohle bylo až téměř nedívatelné. Nebýt Kurta Russella, občasné snahy po originalitě, tak bych šel ještě níž. Je to slátanina o ničem. Vůbec se nedivím, že film kdysi komerčně propadl. 30%(17.11.2010)

John Carpenter ako reziser evidentne vie tocit horory /Vec ...../ ale uz poslabsie mu idu akcnaky, akym je napriklad aj Velke Nesnaze v Male Cine. Scenar je sice nadherne mysticky : fantasy s azijskou mytologiou, ale ako hovorim, reziserai Carpenterai tie akcnaky akosi odmietaju posluchat pod jeho reziserskou taktovkou. A aj ked sa sice herecke osadenstvo snazi, najma Kurt Russell, film je len sedivym a priemernym zarezom do filmografie Carpentera ale aj Russella. 66 %(6.4.2013)

Takhle vypada nefalsovana 80's zabava. Je v tom sice totalni bordel, ale zase zde mate komplet vsechno - akci, spousty mrtvych, vtip, magii, cinske mytologie a bohy, ultra-cool hlavniho hrdinu a samozrejme jako temer vzdy u Carpentera nejlepsi element filmu - excelentni temnou asijsky ladenou elektroniku. Cele to ma neskutecny drive a naslapnute tempo, ktere je konstantne prokladano nezbytnymi one-liner hlaskami vyborneho Kurta Russella. Podle stylizace a nekterych charakteru je take videt kde se velmi silne inspiroval Mortal Kombat. "Son of a bitch must pay!" 7/10(15.5.2010)

Nemám žiadne problémy si občas pripomenúť "Veľké problémy v Malej Číne". Prvý krát som tento film videl ako príšernú, pirátsku kópiu na VHS s otrasným, amatérskym dabingom. Vtedy bol tento titul horúcou novinkou. Od tej doby už ubehlo mnoho rokov. No keď sa objaví v televízii, tak si ho väčšinou rád znova pozrem. Práca režiséra Johna Carpentera mi bola vždy hodne blízka. Toto je jeden z jeho najzábavnejších snímkov, aj keď sa tu trocha odklonil od svojich klasických, horrorových múz. Tento film je netradičná akčná fantasy komédia, v hlavnej úlohe s Kurtom Russellom, ktorý tu hádže jednu drsnú hlášku za druhou. ***(28.4.2012)

• - Při svatební scéně, kdy se Lo Pan (James Hong) snaží zasunout Jehlu lásky do ruky Miao Yin (Suzee Pai), zabodl Hong jehlu příliš silně a je vidět, jak Pai při vpichu nadskočí. (c.tucker)

• - Nevěsty Lo Pana (James Hong) musely mít zelené oči, Kim Cattrall i Suzee Pai však mají ve skutečnosti oči hnědé. Obě proto museli nosit zelené kontaktní čočky, což byl zejména v HD verzi filmu velmi zřetelné. (c.tucker)

• - Počet mrtvých : 46. (Chatterer)