Velké nesnáze v Malé Číně

Veľké problémy v Malej Číne

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

• Vitason

On film by to špatný nebyl. Atmosféra 80. let je mi ze všech nejbližší. Pohádkové prvky mám rád a Kurt je sympaťák. Tak v čem je problém? Hlavním důvodem, proč jsem si film neužil byly špatně natočené a sestříhané akční scény, které zkazily potenciální zábavu.(24.12.2006)

Nehorázná béčkárna, ve které je prostě vše. Bohužel. Ono je toho totiž příliš až to hraničí s přeplácaností (ne)hodnou takové legendy jakou Carpy je.(24.12.2006)

• Rob Roy

Jak takovýhle film mohl natočit John Carpenter, to vážně nechápu. Měl by se držet hororů.(31.8.2003)

Dnes spíš naivně působící, ale přesto stále vtipná pohádka o moderním princi a zakleté princezně. Tedy princích a princeznách:-)(25.2.2008)

"Lo Pan? Kterej Lo Pan? Ta stará popelnice na kolečkách nebo ten deset stop vysokej zátaras?" I já jsem byl v době otevření prvních videopůjčoven hladový po snímcích, ve kterých se akce mísila s humorem a kouzly. Velké nesnáze v Malé Číně tato náročná kritéria vždy splňovaly, i když se jednalo jen o osvobozovací akci dvou slečen, kterou Burton skvěle odhláškoval, Wang snaživě odbojoval, Gracie s Miao Jin prokrásněly, Hrom s Bleskem i Deštěm pročarovali a Lo Pan rentgenově prokoukal. Mé hodnocení je samozřejmě ovlivněno nostalgií, ale ve svých nejlepších letech Nesnáze na čtyři hvězdy určitě měly.(5.10.2016)

• - Jack Burton's (Kurt Russell) má ve filmu zbraň Intratec TEC-9. (dc125)

• - Při svatební scéně, kdy se Lo Pan (James Hong) snaží zasunout Jehlu lásky do ruky Miao Yin (Suzee Pai), zabodl Hong jehlu příliš silně a je vidět, jak Pai při vpichu nadskočí. (c.tucker)

• - Kurt Russell měl během natáčení těžkou chřipku. Pot na jeho těle je proto v některých scénách skutečný, postarala se o něj horečka. (c.tucker)