Velké nesnáze v Malé Číně

Veľké problémy v Malej Číne

Big Trouble in Little China

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

Taková Carpenterova klička od atmosferických hororů a sci-fi snímků, kterými se proslavil. Do hlavní role obsadil svého dvorního herce Kurta Russella, který už předtím zazářil v režisérových starších dílech jako Útek z New Yorku či Věc. Akční fantasy komedie, která na přelomu osmé a deváté dekády minulého století, dorazila také v hojném počtu pirátských VHS kopií i k nám do Československa. Je to správně potrhlá podívaná, ve které - i přes žánrovou odbočku - rozhodně naleznete Carpenterův osobitý rukopis. Výkladní skříň osmdesátkových béček. Sakra zábavných béček. Mňam.(5.9.2016)

UPGRADE 2018: Právem jedna z béčkových osmdesátkových kultovek, zamrzí pomalejší první půlhodina ---- Kdysi jsem na Velké nesnáze zíral s otevřenou pusou. Teď po letech se mi až tak nelíbili. I tak jsou slušnou oddechovkou. Chvílemi moc ukecanou a vysvětlující a s trochu moc natahovanými wu-xiu lítačkami. Jack Burton v podání Kurta Russella je hrdinou proti své vůly. Řidič týráku co se stará jen sám o sebe a na cestách baví ostatní šoféry vysáláním svého vysílačkového "Pig Radia" je zatažen do velkolepé bitvy o ovládnutí našeho Světa zlým čínským démonem. Kurt hláškuje o stošest a je opravdu fajn. Z celého filmu na diváka dýchne příjemná atmosféra bezstarostných akčních komedií osmdesátých let. Jen ty digitalní triky jsou už docela omšelé. Pro fanošky Carpentera a jeho dvorního herce Russela povinnost.(25.12.2006)

• MrPierc

Vysoké hodnocení, pokud jste to viděli v dětství, ale film je odpad. Buran Jack Burton se dá dohromady s malým asiatem, aby zachránili unesenou zelenookou holku. Dialogy jsou něco otřesného, plechové zbraně, čínská magie, špatně udělané stvůry a 3 postavy s blesky alá Raiden z Mortal Kombat a děda, který se jmenuje buď Ekšn nebo Action. Jediné co mě aspoň trochu pobavilo byla scénka ve výtahu s drogou a krásná Kim Cattrall.(1.8.2009)

Když jsem tento snímek viděl před mnoha a mnoha lety (skoro 20) viděl poprvé, byl jsem unešen.... po dlouhé době jsem se na něj juknul v TV a ve tváři se mi objevil shovívavý úsměv... :-) a proč taky ne... i s odstupem času je to oddechová podívaná, Kim Cattrall je okouzlující a divák se chce také někdy bavit a ne jen přemýšlet nad složitostí příběhu... :-) Na tomhle snímku je taky vidět jak s odstupem času jak se stávám filmově stále zmlsanějším... :-) a jsou taky Vánoce tak přidám jednu hvězdu navíc... třeba je to ta vánoční :-)(24.12.2006)

Parádní akční komedie se spousty vtipných scén, skvělými hláškami a nezapomenutelnými efekty 80. let mě k sobě vždy připoutá když se na ní dívám. Je zde spousta akce, která se mi hodně líbí. Fantasy prvky jsou zde pěkně vmíchány a vůbec to neni špatný. Pro mě jeden z nejlepších filmů Kurta Russella. Filmek patří k mému osobnímu fondu 80. a 90. let a vždy se na něj rád podívám. Za mě jasných 100% :)(10.10.2013)

• - Hlavný antagonista David Lo Pan (James Hong) poslúžil ako inšpirácia pre niekoľko postáv (Shang Tsung, Raiden) z prvých dielov hernej série "Mortal Kombat". (Sunwheel)

• - Jack Burton's (Kurt Russell) má ve filmu zbraň Intratec TEC-9. (dc125)

• - Carter Wong, který hraje Hrom, ve skutečnosti pracoval jako instruktor bojových umění u Hongkongské policie. (c.tucker)