Velké nesnáze v Malé Číně

Big Trouble in Little China

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1986, 99 min

• giovanni3

Tak toto byla slabota. Film byl dost o ničem a herecké výkony jakbysmet. Logicky i efekty byly směšné, ale s ohledem na to kdy film vznikl to lze pochopit. Hned několik postav mi tu přišlo zcela nadbytečných. Wang tu od počátku jen běhá a ke konci je z něj jako mávnutím kouzelného proutku mistr bojových umění. Opravdu mne to neuchvátilo, ale šlo se na to dodívat. 1z5(26.8.2012)

• kingik

Docela děs. Děj nekontrolovaně skáče od jednoho k druhému a bylo docela obtížné se v té krávovině orientovat. Carpenter sice nikdy neměl ambice prorazit do vyšší ligy, ale tohle bylo až téměř nedívatelné. Nebýt Kurta Russella, občasné snahy po originalitě, tak bych šel ještě níž. Je to slátanina o ničem. Vůbec se nedivím, že film kdysi komerčně propadl. 30%(17.11.2010)

• MrPierc

Vysoké hodnocení, pokud jste to viděli v dětství, ale film je odpad. Buran Jack Burton se dá dohromady s malým asiatem, aby zachránili unesenou zelenookou holku. Dialogy jsou něco otřesného, plechové zbraně, čínská magie, špatně udělané stvůry a 3 postavy s blesky alá Raiden z Mortal Kombat a děda, který se jmenuje buď Ekšn nebo Action. Jediné co mě aspoň trochu pobavilo byla scénka ve výtahu s drogou a krásná Kim Cattrall.(1.8.2009)

Skvělá parodie. Carpenter baví, ale dokáže i vyděsit – ač to je možná můj malý přežitek z dětství, kdy jsem se u „velkých nesnází“ bál poměrně dost. Kurt Russel si tu utahuje v podstatě ze svých vlastních filmů (mj. i hlavně s Carpenterem). Tvář a hlášky tvrdého řidiče kamionu jsou (mírně řečeno) shazovány jeho nepoužitelností v jakékoliv dramatické chvíli. Skvělý (nemrtvý) záporák a jeho tři poskoci ovládající asijská bojová umění, typická Carpenterova elektronická hudba, atmosféra 80.let! Must see!(3.12.2005)

Takhle vypada nefalsovana 80's zabava. Je v tom sice totalni bordel, ale zase zde mate komplet vsechno - akci, spousty mrtvych, vtip, magii, cinske mytologie a bohy, ultra-cool hlavniho hrdinu a samozrejme jako temer vzdy u Carpentera nejlepsi element filmu - excelentni temnou asijsky ladenou elektroniku. Cele to ma neskutecny drive a naslapnute tempo, ktere je konstantne prokladano nezbytnymi one-liner hlaskami vyborneho Kurta Russella. Podle stylizace a nekterych charakteru je take videt kde se velmi silne inspiroval Mortal Kombat. "Son of a bitch must pay!" 7/10(15.5.2010)