Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Besyn

Klasické béčko 80.let,které však na rozdíl od takových Amerických ninju a podobných ptákovin neztratilo nic na půvabu,zejména díky Rutgerovi Hauerovi,který si svou roli opravdu vychutnal a z jeho psychopata jde skutečně mráz po zádech. ()

GIK

Takovou hromadu klišé v jednom filmu jsem už hodně dlouho neviděl. Jó, zlatá osmdesátá léta. Počáteční pocit strachu ze sledování hororu rychle vystřídaly občasné výbuchy smíchu a někdy i zívání. Alespoň že originální konec činí z tohoto dílka lehce nadprůměrnou komedii. ()

tequilla

Pravé terror-thriller z 80.let. Film, který mě dostal už na začátku, kdy nastoupí Rutger Hauer do auta a tam terror začíná od začátku do konce. Opravdu nepředvídatelný konec. Napětí jak blázen, a Rutger Hauer podává životní výkon takový, že je až moc realistický. Pro mě jasných pět hvězdiček. ()

Meiers

Je to už sice chvilka co jsem to viděl, ale pár těch "what the fuck" momentů si vybavuju společně s působivým Hauerem. ()

foundation

No takže pekne po poriadku :D. Film okolo seba od začiatku buduje husté, ale ako sa nakoniec ukáže absolútne zbytočné a samoúčelné mystérium a po celý čas skúša rôzne fintičky. Záverom bolo potom nakiksovaných toľko vecí že by to musel byť scénarista kalibru Chrisa Nolana aby sa mu podarilo z toho aspoň ako tak vykľučkovať. Film mohli zachrániť vlastne iba dve veci. Buď nejaká originálna superpointa ktorá by tomu celému dala nejaký, aj keď iba ten najmenší, zmysel, alebo pointa absolútne priemerná a obohraná ktorá sa tu núkala, aby v divákovi aspoň nabudila pocit že to všetko nesledoval úplne nadarmo. Mno, spoilerovať nebudem takže ako to dopadlo sa kľudne môžete presvedčiť sami, pozretím filmu si určite nikto neuškodí, ale ja som z toho nadšený nebol ani náhodou. Nie je to zrovna predvídateľné ale na druhú stranu v tomto prípade je to na úkor straty veľkej časti absolútne elementárnej logiky. Niekde medzi 2 a 3. Nalepím tomu tých 60 percent kôli slušnej pozerateľnosti a perfektnému, leč bohužiaľ nevyužitému Rutgerovi Hauerovi. ()

coil

Stopár je fajn ,nenudí ale jeho problém je v tom ,že sa v druhej polovici zmení na akčný film a spadne do ťažkého priemeru kde Rutger zostreľuje helikoptéry , takmer kompletne zmasakruje policajný zbor a nič ho nedokáže zabiť ... prvá polovica kde terorizoval svoju obeť pomocou prstu v hranolčekoch a podobne bola oveľa, oveľa zaujímavejšia . ()

dainio

Atmosféricky zvládnuto. Stísněnost z prašného prostředí, nepředvídatelnost polohy zabijáka a nekompromisní syrové násilí je podáno brilantně a efektivně. Připočtěte démonického a výrazného Hauera z kterého jde vážně strach a psycho horor/thriller je na světě! Avšak jsou zde určité mouchy. Postavy se chovají velmi zvláštně, až si ťukáte na hlavu. Hlavního hrdinu v první půlce filmu berete a fandíte mu. Pak se to ale otočí, a díky jeho otřesným a rozum postrádajícím kouskům se divákovi znelíbí. 80.léta byla hororová a Stopař rozhodně patří k dalším skvělým filmům, které jsou již kultovní. Škoda ale těch nelogičností. Nicméně, už kvůli bezchybného Hauera je film třeba vidět. Miluji horory "on the road"!!! ()

dalziel

K čomu len tento film prirovnať? Snáď len ked´ v záhrade stupíte na hrable a rúčka vam pleskne do čela. Tak na mňa zapôsobil tento film keď som ho videl prvý krát z píratskej kazety na prehrávači požičanom taktiež z ilegálnej videopožičovne. Bomba. Niečo také som dovtedy nevidel. No bodaj by j nie keď som mal 12 a bol rok 1987. ()

franzkfk

Mám podezření, že to není obyčejný thriller, ale psychologická sonda do psyché vraha, jako Lynchova Lost Highway. V tomto případě mladší hrdina představuje alter ego a vnitřní souboj, narozdíl od Lynchova “zacyklení”. ()

Louie

pro mě jednoznačně kultovní záležitost, kterou s chutí několikrát do roka skouknu a vždycky mě u ní mrazí.... ()

chaturga

Zajímavý film, který má ovšem tolik filmových chyb a klišé, až to bolí. Nic nadprůměrného v něm nevidím. Naopak typická osmdesátá léta, která vynikají přehnanými nerealistickými akčními scénami, které se blíží realitě asi na 25%:) A to jak se Hauer vždycky všude objeví jakoby nic.. Asi je to telepat, který se dostane všude, aniž by si ho kdokoliv všiml a nebo ho dokonce slyšel. Trochu mi to připomnělo Jasona z pátku třináctého. Ale je to dobré. ()

Arequipa

Tyhle role jsou Hauerovi šité na míru. I když je ve filmu dost nelogičností, atmosféra a výborný Hauer to dokonale kompenzují. . Z toho chlapa jde strach! ()

Panacek

"Ty si chytrej kluk, ty to pochopíš". No, Rydere, to bych teda musel bejt ještě asi o fous chytřejší. Jenže to bych zase toto vypnul cca o 92 minut dřív...Jak říkala matka toho spratka: Stopaře nebrat! Druhá hvězdička za to, jak se Jimmy pěkně zastal tý otravný blondýny, kterou já bych roztrh jako hada. ()

Joski

Drsné road movie v podaní vražedne pokojného Rutgera Hauera. Čo všetko sa môže stať na ceste, keď zastavíte neznámemu stopárovi? V dokonale nepredvídateľne napinavom príbehu s hrôzou sledujeme najtemnejšie pudy človeka, ktoré nemajú logické vysvetlenie. Film spočíva v dueli na hranici života a smrti. Rýchlou akciou nás núti prežívať i uvažovať nad tým čo by sme robili v tejto zúfalej situácii my? Držíme palce aby sa hlavný hrdina zachránil a v zápätí unikal služobníkom zákona. Situácia sa vyhrocuje a obeť sa postupne stáva podobnou zrúdou ako jej prenasledovateľ. Je podobná situácia v reálnom živote vôbec možná? To si musí každý divák skonfrontovať s koncom filmu a hlavne svojim vlastným svedomím sám. Paradoxne veľmi silné Béčko 90% ()

Demonic189

Fantasticky old school thriller s nezameniteľnym psychopatom (R.Hauer exceluje!) a silnou atmosferou, kde mi však citelne vadi jedna vec - zaporak sa zjavuje tu a tam akoby sa nechumelilo...to ma snad niekde vo vrecku ukrytý teleport? ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Horor s ponaučením. Film, ktorý môžete pozrieť, hocikedy a stále bude mať svoje čaro. Príbeh je jednoduchý a tiež ponaučenie, ktoré sa nám snaží podať, trochu brutálnym spôsobom a darí sa mu to. R. Hauer ako stopár a mladý C. Thomas Howell ako chalan, ktorý ide odniesť auto do San Diega. Bohužiaľ toto je jediný film s Hauerom, ktorý som videl, takže či to je jeho najlepší výkon neviem, každopádne hraje veľmi dobre a ide z neho celý čas strach. Čo sa týka Howella, tak s ním som videl ešte pár filmou a tu musím povedať, že je to jeho najlepší výkon. Atmosféra filmu je pekne napínavá od začiatku do konca. Je tu aj pár momentov, ktoré pohlavia na atmosfére aby si divák mohol, trochu oddýchnuť a sú na docela fajn miestach. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobré. Akcie je tu dosť. Niekomu môže prekážať, že to nie je film nabitý od začiatku do konca akciou ale mne to neprekáža, zbytočne by to len rušilo film. Film má 97 min. Film môžem odporučiť každému kto má rád napínavé horory. Určite neočakávajte Ramba ako som sa dočítal v komentároch. Žiaden Rambo to nie je!! Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Lichty

Obávám se, že kdo uvidí Stopaře poprvé až dnes, pravděpodobně už jej nedocení tak, jako jiní dřív. Stále je to však svým způsobem klasika... ()

Nixon

Formálně nechutně obyčejné, příběh z 50% nedotáhnutý. Ale stejně mě to pohltilo a způsobovalo příjemné mrazení. 70% ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik