Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

fars

No tak tohle byla fakt psina :-) Skoda, namet je fakt zajimavy, kdyby tvurci nehulili travu (jinak si ten ulet nedokazu vysvetlit) tak to mohl byt solidni mrazivy horor. ()

Deverant

Sbírka oblíbených dřev proti hordám metalových fanoušků. To jsou tak nějak v kostce Ghosts of Mars. Cubovo "herectví" se od dob prvních klipů N.W.A. moc nezměnilo, Natasha Henstridge je jako dřevo dřev proslulá a Jason Statham zde má dvě polohy - drsně se tvářící zabíječ a přiblble se tvářicí svůdník. To vše se odehrává v něčem co vypadá jako skládka natřená na červeno. Jediná scéna která mě pobavila bylo useknutí prstu (nemohl jsem si nevzpomenout na Tommyho Monaghana). ()

otík

John Carpenter stárne a zřejmě i senilní, neboť podat ve 21. století divákovi film o tom, že na Marsu jsou duchové, kteří zabíjejí své hostitele (tedy človeka), může jen naprostý idiot. A když už se o něco podobného pokusí, je třeba to udělat např. jako v Černočerné tmě. Zde nám ale režisér nabídl jen prostou střílečku, hodně suchých a drsných hlášek Ice Cuba, nevyužitý charakter Jasona Stathama, žalostné hraní Natashi Henstridge, hodně řvaní a řízné elektrické kytary, pár hnusných ksichtů a uřezaných hlav, nekonečné množství flasbacků a naprosto stupidní příběh. ()

Sabrewulf

Ice Cube je v rolích tvrďáků opravdu legrační. Hlavní záporák tvrdosti taky moc nepobral - po celou dobu dostává na budku, infantilně řve a když už někoho zabije, tak jen toho, koho mu jeho kumpáni přidrží. A ty výbuchy granátů.... to snad ne! Tohle je strašné céčko. Před odpadem to zachránili Jason, Natasha a Pam. ()

okkac

Tak tohle se Carpenterovi moc nepovedlo. Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal. Nechtěl jsem si kazit dojmy z jeho dřívější filmografie, ale nakonec zvědavost byla silnější. U dřívějších filmů jsem mu byl ochotný něco odpustit, ale tady to nešlo. Velmi špatný casting (kromě Stathama), kdy je Natascha Henstridge sice sexy, ale drsňačka vůbec. Ice Cube je Ice Cube a Pam Grier naštěstí vyklidí pozici brzo a dobrým způsobem. A záporáci jsou velmi trapní a vůbec ne strašidelní. Druhý problém je i samotný Carpenter. Jeho minimalistická režie se nehodí na akci a s větším rozpočtem a digitálními triky to taky moc neumí. A jeho hudba, kterou pomáhala nahrávat skupina Anthrax, Steve Vai nebo Buckethead, mi v paměti také moc neuspěla. Už by měl natočit nějaký další celovečerák, jelikož mít tohle jako poslední zářez ve filmografii by byla ostuda a jeho 2 epizody pro Masters Of Horror mi znovu vlily naději do žil. ()

Nivenx

Nějak mi moc není jasné, proč se tohle docela svižné béčko řadí do odpadu.Ano film je neskutečně hloupý, ale vcelku zábavný, akční a nenudící. Rozhodně jsem viděl mnohem horší filmy. U tohohle filmu jsem se královsky bavil. Při vypnutí mozku parádní řežba bez zábran.55% ()

SeanLSD

Klasik John Carpenter bol vždy doma skôr vo vytváraní atmosféry, nízkorozpočtovom minimalizme a ironickom výsmechu než veľkolepo zvládnutej réžií alebo vydarenej akčnej zábave. Po dlhej dobe vlastnoručne napísaný scenár pôsobí ako esencia všetkých jeho obľúbených motívov z najúspešnejších filmov ranej kariéry. Príbeh - aspoň zo začiatku - funguje vďaka dobre budovanému napätiu pri postupnom odhaľovaní toho, čo sa to vlastne na tom Marse prihodilo, pomocou skladačky rozprávaní viacerých účastníkov - ale v druhej polovici sa zvrháva k čistokrvnej akcií natočenej katastrofálne amatérskym spôsobom a film okrem toho ako celok zlyháva na takmer všetkom ostatnom. Mohlo to byť Béčko ako lusk, v tom dobrom slova zmysle, ale nie je. Nie preto, že pôsobí dojmom, že je o dobrých 15 rokov staršie - to by v očiach určitej skupiny fanúšikov, vrátane mňa, mohol byť dokonca výrazný klad. Kostrbatá réžia však vytvára dojem, že sa John za tých 30 rokov filmovej tvorby (takmer) vôbec nič nenaučil. Rozhodne nepomáhajú výkony hercov, ktorí nepatria k žiadnej elite a chýba im charizma béčkových klasikov. Hoci tomuto punkovému akčnému retro sci-fi rozhodne nechýba istá príťažlivosť, na zakrytie všetkých nedostatkov by bol potrebný ďaleko dynamickejší a modernejší režijný štýl, ktorý by zvýraznil lahôdkovú tuposť scenára, ale nie tak, aby sa stal nechcene smiešnym - a čo je horšie, ku koncu stále nudnejším - teda nejakú mladú krv typu Neilla Marshalla alebo Paula W. S. Andersona. ()

Deyw odpad!

loool ty kravo statham ma vlasy :d ty kravo to byla rezba..komando se 3kravama a autistou a stathamem..zase sestava kryplu..strasny hovno..ale posral sem se smichy u toho borce jak si usekl prst :D a tim jaka to byla chcanka..utrpeniii ()

sir-dave

Carpenterův rukopis jde poznat, jen už docházela náplň. Ono ani Věc nebo Útěky nejsou extra třída. Klade důraz opět na atmosféru, herci se snaží být vážní, ikdyž asi tuší do jaké béčkové produkce se upsali a možná si uvědomují tu trapnost. Kulisy Marsu a masky působí trochu jako nepovedený Mad Max. Doplňují to samozřejmě hlášky jako "Věřím jen v přežití". Jason Statham ještě v době, kdy se nedožil konce filmu. Osmdesátky se Carpenterovi povedly více. V té době by Duchové Marsu sklidili možná i více "úspěchu". ()

Cedr

That's it. Číselným hodnocením na čsfd nevěřím už nějaký ten pátek, počínaje dneškem je však přestávám sledovat i z čistě orientačního hlediska. Nejsem kdovíjakým Carpenterovým fanouškem ale toto si nezaslouží. Úvod a nastolení atmosféry bylo vynikající. Ano s filmem to jde s kopce po představení duchů a film by dopadl o třídu lépe, kdyby zde místo duchů byla jiná monstra. Pořád to bylo však koukatelné a sympatické béčko. A takové se dnes už moc netočí. Navíc závěrečná cheesy scéna vyloudí na tváři milý úsměv, takže vzhledem ke zdejšímu podhodnocení nemám problém se slabšími čtyřmi hvězdičkami. ()

Doudis19 odpad!

Neuvěřitelná srágora. Po všech stránkách naprosto odporná věc, kterou nazývat filmem je urážka všech High School Musical i dalších megafilmů z Disney Channel. Než znovu tohle, to radši dvě hodiny čumět do zdi. PS: Takhle špatnou hudbu nenajdete ani v péčkách. ()

Triple H odpad!

V komentároch naokolo sa to hemží slovíčkom "béčko", ale osobne si myslím, že môžeme v abecede poskočiť pokojne aj o písmenko, dve nižšie. Carpenter je legenda, všetka česť, ale Ghosts of Mars sú neuveriteľná sračka. Akože naozaj neuveriteľná - nechápem ako mohol ostrieľaný režisér Carpenterovho formátu vypustiť von niečo takéto. Jediné logické vysvetlenie je, že sa musel, hoci aj dočasne, regulérne zblázniť. Skrátka strata súdnosti a absolútne kreatívne vyčerpanie. Papundeklové kulisy, pri ktorých by ani William Shatner sťa James T. Kirk nevyzeral mimo misu, nefungujúci herci (Ice Cube a jeho pivný bachor ako najdrsnejší drsňák spomedzi drsných drsňákov? vážne?), žiadne napätie a otrasný, uši píliaci soundtrack. A za 28 mega? Po inflácii sa dnes takáto suma rovná 38 miliónom, za ktoré vznikol nedávny Riddick. Čiže výhovorky, že bolo peňazí málo asi nie sú úplne na mieste. Guilty pleasure ako vyšité. ()

Avathar

Béčko natočené bez nadhľadu a napätia. Keby si film robil srandu sám zo seba a nebral sa vážne mohla to byť celkom podarená popcornovka. Ale bohužiaľ vo filme je plno priblblých dialógov a naivne vyznievajúcich súbojov. Príbeh je upotený a trápny, hereckí predstavitelia nevýrazní. Proste nuda a nič viac. ()

Mr.Bulanek

Prvních 50 minut Carpeterovy atmosféry a poté "Come on you Mothers Fuckers!" a začala akční 40 minutovka podtržená výbornou hudbou. ()

lennyd

Banda zfetovaných (pardon vesmírným sajrajtem ovládnutých) cvoků na Marsu, proti nim Ice Cube a Natascha Henstridge. První * za Natashu, protože je krásná, druhá za Ice Cube, protože je cool -- a třetí za Mars, jako takový. ()

Raven0

Tak na tento film jsem čučel jako puk. Naprosté a nehorázné béčko, který mě ale svou hloupostí a akčností totálně sebralo. OK je to špatný film, ale nehorázně zábavný. Asi mám nějakou zvrácenou zálibu v těchto šílených, zběsilých akčně-hororových filmech. A tak dávám plnohodnotné 4 hvězdy. ()

noriaki

Hranice mezi stylovým béčkem a nepovedeným škvárem je tenoučká. Duchové Marsu patří na tu správnou stranu, ale opravdu jen tak tak. Nejde ani tak o to že by se Carpenter zhoršil, ten je pořád svůj, to doba už je bohužel jinde. I béčka musí respektovat pravidla žánru, jako to ostatně bylo vždy. A dnešek diktuje silné postavy, vyhrocené emoce, psychologii a perfektní efekty. Pak může být scénář napsaný třeba na podtácku, sofistikovanost si může vzít dovolenou, a logiku může režisér rovnou připoutat k topení. Ghost of Mars nesplňuje ani jednu podmínku. Je to jen poctivý brak ze staré školy, takový jakých byly osmdesátky plné. Kdyby byl natočený tehdy, tak by působil mnohem lépe i dnes. Jako soudobý film je to hodně slabý průměr. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera