Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

JohnSmith

Nebýt té romantické vložky a kapesníčkového závěru, tak bych dal i vyšší hodnocení, protože Bridges byl fakt výborný a Carpenterova režie byla taky fajn. Film má většinou i dobrý spád a nechybí ani slušný humor. ()

Jaro.Krafcik

Až moc zastarané, režisér carpenter je legenda a dokáže natočiť aj dobré sci-fi. Ale toto sa fakt vydarilo. Je jasné že si to zaslúži byť v červených číslach, no niečo tomu chýbalo. Zároveň ide aj o moje hodnotenie s číslom 6.600, ochvilu sa blížime ku 7K,myslím že zaslúžene. Aj o niečo lepšie hodnotenie po triumfe obľúbeného mužstva v lige majstrov. 4* ()

Pecival

Hrozitánsky naivní ale hrozitánsky milé. Ja nevím proč ale mě se tato podivná romance krásné Karen Allen a cukajícího sympaťáka Bridgese neobyčejně líbila. ()

Raccoon.city

Americké Sci-Fi filmy sa veľmi k nám za komoušou nedostávali tak som si nemohol nechať ujsť tento kúsok v kine. Mimozemšťania boli proste v 80. rokoch v kurze. ()

ethos

Veľmi príjemný film ani chvílu som sa nenudil a aj keď sa dal celkom predpovedať a v podstate bolo od začiatku jasné ako to skončí vôbec mi to nevadilo práve naopak keby bol menej romantický tak by mu to veľmi poškodilo. Jednoducho super film. ()

ArdathBay

Je to jednoduché, je to béčkové, ale Jeff Bridges je okouzlující kosmířan s robotickými pohyby i mimikou a dokáže se chovat jako bůh (dítě). Jen jsem u toho chvílemi usínal. Kontrolní otázka - koho Jeff připomíná ? Malá nápověda - je to postava, která je ze stejného roku jako Starman. ()

sedm.1

Naivní, ale působivé. Tak nějak stručně bych charakterizoval tuto romantickou verzi ,,Ítího” pro dospělé. John Carpenter tu opravdu hodně uhnul od své obvyklé tvorby a natočil vážně dost jednoduchou, nenáročnou a přímočarou v podstatě až pohádku, s dominantním romantickým půdorysem, kde sci-fi funguje spíš jen jako takový hybný prvek, primárně je zápletka nicméně zaměřena skutečně především jen na vyvíjející se milostný vztah mezi ústředními postavami, a v tomto ohledu je nutno přiznat, že jde o podívanou funkční a podmanivou, jelikož jak po dramatické, tak hlavně po emoční stránce Starman funguje, a to jak díky jednotlivým podmanivým scénám, tak i hercům, kdy hlavně Karen Allen je opravdu přesvědčivá a má jiskru. Co se ovšem týče Jeffa Bridgese, to je za mě fakt hodně diskutabilní záležitost, jelikož já se asi nikdy nedokážu rozhodnout, jestli je zde jeho předvedený výkon jedním z těch nejlepších, nebo nejhorších, co jsem kdy viděl. Svého Starmana totiž zahrál tak zvláštně, že nevím jestli to nepojal až moc přehnaně dementním způsobem, no ať tak, či tak, já s tím jeho přiblblým výrazem měl po celou dobu prostě strašný problém a nejednou jsem při pohledu na něj i skřípal zubama. Zápletka jinak není sice špatná, nicméně si jí dovolím vytknou její tempo, které má pořádné výkyvy, na druhou stranu její předvídatelnost a tuctovost řešit nehodlám, jelikož vzhledem k obsahu a vývoji to jednoduše nevadí. Jinak fajn je i atmosféra, ústřední hudební motiv se mi také moc líbil, a když tedy pominu, že trikově se jedná o poměrně lacinější záležitost, tak nemám Starmanovi příliš co vytknout a v podstatě funguje dnes úplně stejně, jako v době svého vzniku, což se podaří skutečně jen hrstce filmů. ()

PALINO

STARMANA som po prvýkrát videl ešte ako dieťa a už vtedy sa mi páčil a zanechal stopu v mojej filmovej pamäti a aj dnes je ešte stále filmom, ktorý dokáže vyvolať príjemný pocit a ktorý sa oplatí si pozrieť. ()

Lencha

Poprvé jsem tenhle film viděla v kině a je to už hoooooooooooodně dávno:-) Byla jsem z něj nadšená. Lehce odvyprávěná sci-fi na tu dobu dobře udělaná:-) Líbil se mi tam Jeff i Karen. ()

Wally

Tento film jsem viděl jako hodně malej kluk a celou tu dobu mi zůstal v paměti, ale nikdy jsem již na něj nenarazil v TV...s příchodem internetu a po pochopení stahování jsem se rozhodl, že tento film vyhledám, ale vůbec jsem netušil název a neměl ani jedno vodítko a tak jsem dlouho pátral marně..až nedávno jsem narazil na filmografii Jeffa Bridgese a tam jsem se chytl tohoto filmu, stáhl ho a ejhle!!!...je to ono....prostě bomba! John Carpenter je prostě mistr! ()

Loki_Six

"You are a strange species. Not like any other. And you'd be surprised how many there are. Intelligent but savage. Shall I tell you what I find beautiful about you? You are at your very best when things are worst." ()

iXtr3m3

Jeden z perfektných filmov môjho detstva. Zlaté osemdesiatky ale toho dali omnoho viac a preto s odstupom času hodnotím "len" tromi lepšími hviezdami, čo však nie je negatívum. Na to, že to bolo od Carpentera, to bolo fakt zvláštne, nečakal by som od neho taký "formát". Dobré obsadenie, film, ktorý do svojej doby pasoval ako "riť na šerbel" :) ()

cold

Podle mě vcelku povedený film o návštěvě z kosmu a i ta romatika se sem celkem hodí. Slušných 80% - mrzí mě jen..., ale vlastně nemrzí. Je to přeci jen odpočinkový film. ()

wosho

Carpenter si poprvé a naposled pokusil diváka dojmout a docela mu to i vyšlo. Naštěstí do filmu obsadil slušné herce-myslím hlavně mladou Karen Allen. Na filmu je sice vidět vliv E.T.ho, ale to mě vůbec nevadí. Celkově bych Starmana zařadil do té lepší části Carpentova díla, ale stejně mám raději Věc. ()

cab

Martan (vyborny Jeff Bridges) zavita na planetu Zemi, kde se stretava s Jenny a bere na sebe vzhled jejiho nedavno zesnuleho manzela. Romanticka scf-fi starsiho data nenadchne ani nerozladi, i kdyz dej je tuze prostoduchy. 60% ()

Paity

Zaujmou snad jen neustále přesune, aby je nedohnala vláda a policie. Jinak Jeff Bridges hodně zajímavé, obrátil si role později v K-paxu. ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)