Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

Jaromír

Taková tuna klišé, "učící se" mimozemšťan se sekanými pohyby, přistání vrtulníků atd. se jen tak nevidí. Film mi přišel ohraný a nudný. Není nad "romantické" sci-fi :(. Pěkná pitomost. To je takové Bčko, až je to vtipné LOL :). Prostě kýč. Příběh nulový, efekty nulové (ať žije červené světlo) a to drsně účelové "brnkání" na city mě jen znechutilo. Romantický film si představuji jinak (a sci-fi už úplně, autor měl raději natočit další horor). ()

zly.dvojce

Jeden z mých prvních filmů v kině. S odstupem času zjišťuji, že spoustu režisérských legend jsem potkal už coby malé robě (bylo mi cca 6-7 let když tento film běžel u nás v kině a doteď si pamatuji některé vynikající scény z něj) aniž bych o tom věděl. Jsou to ty legendy, na jejichž filmy si okamžitě vzpomenu, ač je to 20 či více let od doby, co jsem je viděl (jak ten čas letí, doteď si vybavuji ten slastný pocit z obrovské plátna, sedačky, která se pod mou tehdy muší váhou málem převracela zpět a mně vykuleného v první řadě. ()

lake-lake

jsem jaksi rozpolcena = nostalgie a příchylnost ke sci-fi se při hodnocení (***) střetává s nevěrohodným dějem (co tady to velké Ítý vlastně pohledávalo? bylo jeho jediným úkolem zaskotačit si s pozemšťankou? ) no ale je tady například dojemná scéna s mrtvou laní ... budiž nám všem alespoň útěchou, že nikdy nezjistíme, jak vypadá TO, co si přivlastnilo tělesnou schránku Jeffa Bridgese ()

McMastamind

Trochu naivní, chvílemi roztahané, ale s velmi milou, optimistickou atmosférou a vynikajícími herci. Karen Allen je zvláštní, ale rozhodně okouzlující a sexy, zato Jeff mě v roli emzáka naprosto dostal. Takovej telecí úsměv a robotické pohyby jen tak někdo nevykouzlí. A ta chůze naprcaného kačera je fakt vtipná. Triky jsou sice v dneska spíše pro zasmání, ale v tehdejší době to musela být senzace. Navíc je to celé podkreslené úžasnou futuristickou hudbou od Nitzsche. Jak už jsem zmínil, bohužel je Starman dost zdlouhavý, zvlášťe na konci jsem se vyloženě nudil. Ve zkratce to není nic originálního, ani světoborného, ale rozhodně potěší. ()

Dinsberg

Předzvěst Prota. pohled na svět očima naivního dítěte, které vnímá svět naprosto nesobecky až panensky. Tak by se dala vyjádřit podstata postavy Starmana, který ač je ve výzkumu Země časově dost omezený, nehodlá ztratit ani vteřinu pro poznávání slastí i bolestí tohoto světa. Všechno to poznává skrze banální situace, nad kterými se dnes už ani nepozastavujeme jako například barvy na semaforu. Přesto, viděno nevykoukanýma očima, děláme naprosté hlouposti, kterými se snažíme si obohatit náš život. Bohužel to obnáší i hamižnost, zlost a touhu po moci. ()

Stejšn

Neviděl jsem to asi 30 let, ale co si pamatuju - strašně mě to nudilo. Je ovšem pravda, že jsem asi ve svém věku nebyl v kině cílová skupina. ()

PlysovyMacko

Mile nenarocne sci fi. Mimozemstan stroskota blizko domu Jenny, vezme na seba podobu jej mrtveho muza a unesie ju - musi sa dostat na miesto odkial ho vyzdvihne materska lod. Vznikne medzi nimi puto. Jeff Bridges je pekny a roztomily ako sa uci anglictinu a pozemske zvyky. Najviac sa mi pacilo ako ozivil srnku a vyhral Jackpot vo Vegas. Skoda, ze sa pocas ich vyletu nestalo viac zaujimavych veci. ()

kacir

Tento film som videl ako maly. Lezal som so svojimi surodencami pred postelou nasich rodicov. Volali nas, aby sme si isli ku nim lahnut, nechceli sme. Ale ked sa Jenny v garazi otocila a zrazu tam bol Starman, vsetci sme naskakali ku nim do postele..Tento film som si pamatal, hoci som ho nevidel viac ako 15 rokov.. Dnes som si ho pozrel, po cesky, tie pamate zo slovenciny mi tam chybali, ale film mi nepokazili. No teraz sa mi zdal strasne kratky..nieco mi tam chybalo..Neviem co. Hudbu si este teraz pustam dookola, ta je uzasna. No moj celkovy dojem, aj po tych rokoch, hoci teraz sme zvyknuti na uplne ine efekty, je fakt spokojny..naozaj doporucujem. Jeff to zahral bravurne..a jeho vykon nemal skoncit len nominaciou.. ()

xSxEx

Bohuzel mi v tomto filmu veskere Jeffovo chovani vice imbecilni jak mimozemske... ona je asi velice tenka latka mezi tema dvema levelama ale tady mi to proste nesedlo... ()

Cerebrum

Filmy tohohle kalibru mě vždycky dokážou příjemně potěšit a hlavně překvapit. A když k tomu přidáte mladého Bridgese a svěříte to do ruky Johnu Carpenterovi, tak z toho vznikne pěkná, milá a optimistická podívaná. (Ano jméno Carpenter se objevilo v jedné větě se slovem optimistický!) ()

Trumper

Wow, má to všechny předpoklady podřadného béčka, ale výsledný dojem je lepší jak u prvotřídního áčka. Žádná součást filmu – hudba, herci, zpracování – nic nevybočuje z mezí šedé průměrnosti, ale všechno dohromady pracuje jak švýcarské hodinky. A to zásluhou Carpentera, režiséra geniálních i totálně jetých hororů, akčních výplachů s Kurtem Russellem a... (a?)... jakéhosi filmu s Amber Heard. A právě tenhle nepravděpodobný režisér dostane do ruky romantickou sci-fi „skoro-komedii“, založenou na těch nejjednodušších principech od dob Bambiho a vykouzlí z ní takovou krásnou, nostalgickou (tehdy to Carpenter ještě nevěděl, ale v roce 2013 je to nehorázná nostalgie), poetickou, povznášející a zábavnou směsku Blízkých setkání, E.T.ho a King Konga.___ Překvapil mě na svou dobu vysoký rozpočet (24 mil. dolarů = 2x rozpočet E.T. – Mimozemšťan), který si umím vysvětlit snad leda nasazením enormního počtu helikoptér všeho druhu. Na druhou stranu, dnes by 24 mil. stačilo tak akorát na plat Jeffa Bridgese, který ve filmu vypadá, ať už se postaví kamkoliv, jako dokonalý imbecil, což byl ostatně účel jeho role. Druhým překvapením bylo, jak skvěle dokázal pobavit i úplně jednoduchý scénář psaný v duchu road movie: Wisconsin – Arizona, tedy les-motel-louka-motel-poušť-benzínka.___ Hodnotit filmy z nostalgie je sice nefér vůči všem těm skvělým 4-hvězdičkovým filmům i hodnotícím uživatelům, kteří zachovali chladnou hlavu, když já si ale nemůžu pomoct. /90+% ()

Gig

Jeff Bridges je skutečně Starman, je mužem z hvězd, který neskutečně, s lehkostí, krásou hraje muže, který se potřebuje dostat domů tam k té hvězdě, vidíte? Tolik citu, něhy, emocí jsem ve sci-fi filmu snad neviděl. A je to vážně sci-fi? Když si vzpomenu na ty silné momenty, kdy Spoiler: Karen sleduje, vzpomíná, nebo spíš chce zapomenout, na svého muže na videu, který umřel a tu se objeví ve dveřích....; když vzpomenu na Jeffa, který vnukne živit lani, když vzpomenu, když vrátí v život Karen; když vidím strnulý pohyb Jeffa, který pomalu skomírá; když vůbec vidím ty nechápavé pohledy Jeffa.... srdce plesá. ()

J.Mayen

Po tolika letech ponekud usmevne. Triky na tu dobu, ehm, hodnekrat mi cukaly koutky,ale ve svy dobe verim a i jsem zazil, ze byl snimek velmi zajimavy, dam preci jenom jeste o jednu hvezdu vic v ramci moji nostalgie. ()

mr.sulas

Musím říct,že jsem tento film viděl naposled,když mi bylo 12.Těšil jsem se až ho uvidím v nejbližší době znovu a ono se poštěstilo a mohl jsem ho shlédnout.Je to zvláštní,ale já ze Starmana byl stejně nadšenej tenkrát jako teď.Škvěle hrající Bridges,no možná párkrát by to mohl být věrohodnější,ale i tak,skvělé! ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)