Výborné, opravdu výborné. Autoři si dokonale (i když dokonale to asi nejde nikdy) nastudovali historické fakta, vybrali skvělé herce a zvolili ideální stopáž filmu. Hopkins zahrál Hitlera bravůrně (nic jiného jsem od něho ostatně také nečekal), i když mu více slušely klidnější nálady Vůdce, protože některé návaly vzteku vypadaly dost podivně. Dále se mi velmi zamlouval Cliff Gorman v roli Goebbelse, který působí hodně věrohodně i když se Goebbelsovi v tváři moc nepodobá. To ale není žádná škoda, protože upřímně řečeno, už jsem byl unavený z toho, jak se režiséři předháněli v tom, kdo dá Goebbelsovi hnusnější krysí ksicht. Fanouškům historických dramat vřele doporučuju.(7.9.2009)

Na rozdíl od trochu polidštěného Bruna Ganze, je Anthony Hopkins v temných zdech svého Berlínského bunkru opravdovou lidskou zrůdou. Ač jde o televizní zpracování, výprava je na vysoké úrovni a v obsazení figuruje v rolích nacistů slušná hrst vynikajících herců. Dle mého hodnocení je tento film mnohem lepší ukázkou posledních dnů vůdce, než třeba zmiňovaný Pád třetí říše.(25.2.2009)

Obdoba filmu Der Untergang z roku 2004, v čele s excelentním Anthony Hopkinsem. Porovnání se neubráním, novější verze má nepochybně kvalitnější filmové zpracování a to že se tam mluví německy, přidává dílu na honosnosti. Také Bruno Ganz se své role ujal bravůrně, kdy i po vizuální stránce muselo každého trknout už z dálky, s kým má tu čest. Bunker působí naopak nepříliš okázale a je znát i nižší rozpočet. Prostě jednoduše řečeno, ta staroba je z filmu cítit. Válečné drama tak působí trochu neotesaným a syrovým dojmem, což ale nemusí být úplně naškodu. Navíc, jestli se mohl někomu Bruno Gatz zdát v některých scénách jako hodný strejda, od Anthonyho to nečekejete. Jeho postava je opravdu nelidská a krutá. Pan herec hrál tak dobře, až jsem si říkal, jen aby mu neprdla cévka...(7.8.2011)

• Severus007

Anthony se snaží, to se musí nechat. Ale snaží se jenom on. Film je celkově nudný a nezáživný, ze spánku mě vytrhoval akorát Hopkins svými hurónskými výkřiky. Herci si podobní nejsou, možná to byl úmysl, aby divák hádal, kdo je kdo. Nelze se vyhnout srovnání s Pádem třetí říše. Herci jsou si tam podobní o poznání víc a celý film je o dost víc akčnější, než tahle slátanina. Celkově působí jako chudý příbuzný svého mladšího kolegy. Globálně vzato zbytečný film o ničem.(18.10.2012)

Tohoto filmu jsem se dlouhou dobu hodně bála. Především kvůli tomu, že jsem z něj původně viděla jen pár vystřižených scén, kde je Hitler v momentech záchvatů. Což mě poněkud děsilo. Takového Anthonyho Hopkinse - jsem si říkala - vidět netoužím. Nakonec jsem se ale ze zvědavosti odhodlala dát tomuto filmu alespoň šanci. Neprohloupila jsem. A neodtrhla jsem oči až do konce. Mnohokrát jsem se musela upamatovávat, že se nedívám na jeden z mnoha historických záběrů na reálného Vůdce, ale že stále sleduji britský TV film s Anthonym Hopkinsem. Tak neuvěřitelně jej zahrál. Místy, jakoby s ním jednoduše splýval. Jistě, moment v samém závěru, zachycující jeden z nejčastěji promítaných Hitlerových projevů mohl hnidopichům připadat v angličtině jaksi pikantní, ale mě to nijak nerušilo. Pozoruhodný snímek s velice dobrou atmosférou a vynikajícím obsazením. Znovu se na něj ale už asi dívat nebudu. Na to je jeho obsah pro mne příliš hrůzný.(4.11.2011)

• - Anthony Hopkins dostal za svou roli cenu Emmy. (mahler)