John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Daviidesek

Denzel Washington v roli otce, který nemá peníze na operaci svého syna, tak se zavře s rukojmými s nemocnici. Film plný kliše, který až velmi překypuje sentimentalitou, jenže já si nemohu pomoci, ten film zbožnuji. Viděl jsem ho již nekolikrát a pokaždé od něj nemůžu odtrhnout oči ()

sOlaR

Ačkoliv se mi toto dílo docela líbilo, musím říct, že je vcelku nepochopitelné co si pan režisér myslel. Že mu to sežereme? Sám jeden týpek s jedním zásobním ve špitále na krku tucet rukojmích a silný příběh se synátorem, který dojímá všechny přítomné. Je tu z mého pohledu až moc daná ''američnost'' tudíž se jedná o Unmortal hrdinu s čapkou naraženou na hlavě. Příběh sám o sobě je dobrý, akorát laksně spracovaný, a přijde mi místy nedodělaný. Mohlo to být mnohem lepší. Denzel se ale moc snažil a vžil se do role opravdu skvělě, takže za 3 hvězduchy to je. ()

Kylee

Film je hodně laciný, prázdný a s klidným srdcem zapomenutelný, ale jak jsem se na to tak dívala, tak jakkoli tady u nás nadáváme na zdravotnictví, pořád jsme na tom vlastně hodně dobře... ()

emilionka

Pěkný snímek. Je to působivé a smutné. Je tam nespravedlnost vůči lidem, beznaděj, chvílemi i trochu vtipu. je to podle mě dobrý film, dobrý krimi. ()

Vitasex

Já nemůžu dát jiný hodnocení. Sice to neni za filmařinu jako takovou, ale příběh dokáže vyrovnat všechny nedostatky. Záběry na Johna Q sedícího v domě kde už není nic co by mohl prodat a počítajícího peníze mluví za vše. ()

Emsii.Jaany

Snímek, který by leckdo mohl označit jako béčko, ale to není tento případ. Denzel Washington zde v roli otce z dělnické třídy zachraňující život syna, kdy je ochoten udělat vše, co bude v jeho silách. Snímek, který předběhl svou dobu z toho důvodů, že podobou situaci lze sledovat dnes u nás. Po pravdě kdo by to neudělal? Pokud odstraníme faktor amerického patriotismu a oddanosti rodině je snímek až syrově o reálné situaci. Tento snímek si získal spousty příznivců a to hlavně proto že se stovky lidí s tímto osudem může ztotožnit. ()

vicvixx

Víte, někdy je lepší přestat hodnotit klišé, nebo to, zda jde o báchorku, a zkusit si představit, co byste dělali Vy na místě Johna Q, o to víc když máte dítě. Film (a teď použiju klišé jako prase) nastavuje zrcadlo předem kalkulovanému životu, respektive našim životům, nemáš prachy, chcípni. ()

Aichel

Jo. Přesně takhle to chodí. Ukázkový film o tom, jak si s námi zahrává systém, jak si myslíme, že jsme všude krytí, protože za to platíme nemalé peníze a jak ve finále zjistíme, že naše maximum bylo pořád málo. Jeden z mých TOP TEN. ()

Rathe

Tak trochu ostatní nechápu, protože mě se to hodně líbilo, i když to bylo docela předvídatelné. Třeba hned ta začáteční autonehoda - aniž bych znal souvislosti, tak se mi zatajil dech. Jediné co bych vytknul je transplantace srdce, ale jinak se mi to opravdu líbilo. ()

Indominus

Prvoplánové ždímání emocí. Dobré jen jako krásná ukázka zrůdného amerického zdravotnictví, kdy prostředky jsou, ale jen pro někoho, ještě že jsme v Evropě. ()

Iveta47

Ani nechcem čítať komentáre k tomuto filmu....ale niekoľko som ich prečítala a za mňa tento film hodnotím ako vhodný na zamyslenie aká je tenká čiara medzi životom a smrťou a o systéme keď nemáš peniaze si mrtvy.Reálne aj u nás už niekoľko krát sme boli v médiách svedkami takýchto zúfalých prípadov a preto si vážme naše zdravie.Nechcela by som nikdy riešiť volbu medzi životom a smrťou malo by byť samozrejmé,že ak má niekto možnosť život zachrániť nemali by sa riešiť financie....tento film odporúčam už len z dôvodu aby sme si vedeli život a zdravie vážiť a nebrať to ako samozrejmosť ()

d-nao

Som cokoladkovy a som z USA a kurva nemam na poistku pre syna, pretoze bla bla, klise a vsetky sracky na jednom taniery. ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)