John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Skip

Taková slátanina s rádoby sociálně-kritickým podtextem se jen tak nevidí. A ta úporná snaha vyloudit z diváků slzy... ()

kajas

Pozor, spoilery! Říkám si: "No jo, drama, to si zase pobrečím." Ve skutečnosti se mi brečet vůbec nechtělo. Šokoval mě sice surový a krutý přístup nemocnice (nemáš prachy, tak vypadni), ale jinak jsem čekala mnohem smutnější konec. Třeba že se John vážně zastřelí, než k němu přiběhne žena, nebo že se operace nestihne a synáček umře. Taky mi přišlo zvláštní, že se John s rukojmími jen tak vybavoval o životě, jako by vůbec o nic nešlo. A to, že "zlá paní" (Anne Heche) nakonec přistoupí na Johnovy podmínky, když tak protestovala... no to je prostě Amerika. Film měl ale i světlé okamžiky, tak hodnotím lehkým nadprůměrem. ()

Eldrick

Patetičtější než než většina válečných filmů a zároveň taky sentimentálnější než většina rádoby romantických komedií. Sebevražedná kombinace pro diváka. ()

OG_Swifty

Film je o morálním dilema, zda překročit zákon pro záchranu lidského života (vlastního syna), když vám v zákonných mezích nikdo nepomůže. John Q. to udělá poté, co mu všichni odmítnou pomoci, případně ti, co mu pomohou, mu nemůžou pomoci dostatečně na zaplacení operace za $75.000. Všichni unesení mu fandí, fandí mu i veřejnost a víceméně i policie a tak když se na konci filmu vzdá, je zproštěn vinny ze 2 ze 3 trestných činů a nakonec mu hrozí 3-5 let, které se pravděpodobně podaří advokátce ještě srazit na cca 2 roky. Takže ve finále je poselství filmu "Ano, je to v pořádku". Zřejmě je to kritika zdravotního systému v USA (a jelikož zdravotní péče v USA je na mnohem horší úrovni než u nás, tak i oprávněná) a koneckonců se to může s trochou smůly přihodit každýmu. Je to značně idealizovaný film, což je nejlíp vidět např. v momentě, kdy se jeden záporák (ze kterýho se později stane taky klaďas) pokusí sebrat Johnovi zbraň a nikdo mu nepomůže - naopak Johnovi pomůžou a zbraň mu vrátí. Ve filmu je jinak vtipnej Ethan Suplee, který hraje nadměrně obézního sekuriťáka (je docela dobře vidět, jak má vycpanou kombinézu nějakým bordelem). ()

Diamant

Mladí černošskí rodičia a ich syn pred bránami smrti, rukojemníci v nemocnici a postup polície... Dojímavý boj otca o záchranu života svojho ťažko chorého syna. Za neuveriteľnou zhodou okolností v príbehu je naozaj ťažké nevidieť Božiu prozreteľnosť... ()

lekr

Nic moc drama které moc nevezme za srdce a je spíše něco jako remake Volného pádu v trochu jiné podobě ( opět nějaký zoufalec vs. policajt Robert Duvall ). To vše už tu jednou bylo. Washingtona mám docela rád a i zde jeho výkon nebyl špatný. Bohužel chatrný scénář udělal své.... ()

Martin741

Priemerny scenar o tom, ako otec /Denzel Washington/ urobi maximum, aby dostal synatora na listinu prijemcov organov. Osobne D. Washingtona ako herca uznavam, film zmyka divakove emocie jedna radost a ak sa najde citlivejsia dusa, tak aj vodopad slz by sa nasiel. Slusne, ale reziser Nick Cassavetes ma na viac. 69 % ()

Juto

Zobrazenie zúfalého otca Denzela Washingtona je vynikajúce a presvedčivé, pretože sa snaží nájsť spôsob, ako nechať svojho syna okamžite liečiť a operovať, bez ohľadu na to, aké náklady a následky ho budú stáť. 6/10 ()

Deverant

Prvoplánovitě citově vyděračský? Rozhodně. Ale v prvé řadě politický. To co českému divákovi je vzhledem k (aspoň do nedávné doby) neproblematické otázky plateb za zdravotní péči vzdáleno, je pro americké publikum velice palčivé (a otázky zdravotní péče, možného rozšíření MediCare apod. jsou vždy ústředními tématy předvolebních diskuzí ve Spojených státech). K tomu se připojuje tématizace médií, policejní praxe jako politických manévrů a několik dalších motivů. Důvod onohu "sentimentu" o němž tu mnozí mluví je právě cílená snaha o excesivnost za účelem vykreslení dané problematiky co nejostřeji a co nejvýraznějšími barvami. Nic z toho samozřejmě nedělá dobrý film, ale je záhodno si tento kontext uvědomit. ()

c.tucker

Muslím si, že podobné téma jako hodný chlápek s rukojmými tady ještě nebylo. :-) A ještě k tomu natočeno takhle divně a strašně emocionálně, nevim nevim. Děj také nedává moc smyslu a jsou v něm nepatřičné díry. ()

Flyer

Jak snímek dopadne už je zřejmé hned z úvodní scény. I přes průzračný scénář se ale o špatný film nejedná. Narozdíl od některých zdejších názorů mi nudný nepřišel, spíše naopak. Jen toho setnimentu nemuselo být tolik. Pochvalu si však zaslouží Denzel Washingotn za slušný herecký výkon. ()

PADDY

Si rikejte co chcete ale me se to libilo moc.Bylo hezke videt Denzela v jine roli nez tvrdaka z FBI nebo LAPD.Je to skvely herec a umi zahrat vsechno.Bez nej by byl vsak film polovicni. ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)