John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Hollister

Úkolem filmu má být kritika zdravotního systému v USA. To se mu sice povedlo, ale samotná forma je velmi slabá. Příběh by sice mohl být reálný, ale chování a jednání jednotlivých postav i institucí, které se ve filmu objevují už nikoliv. Pochybuji, že budete vtáhnuti do děje a najdete si nějakou postavu, se kterou byste se mohli ztotožnit. Prostě slabota ve všech směrech ()

Winise

V tomto filmu mě Denzel Washington utvrdil v tom, že on patří mezi hereckou elitu. I když je příběh prostoduchý a průhledný, tak on to pro mě svým herectvím kompenzuje. ()

The_Peach

Skvelý, citlivý film. Poukazuje na nechutnosť súčasnej doby a špinavosti v zdravotníctve. Každý z nás sa s tým určite už stretol. Hovorí sa, že za peniaze si zdravie nekúpiš, ale podľa mňa to ide. O človeka, ktorý nedá doktorovi peniaze v obálke je tak postarané, že dovidenia. Naopak vždy budú práve tí bohatí na prvom mieste. Páčil sa mi tento film napriek viacerým chybám. ()

GordonCZ

Taky patřím k menšině diváků, kteří tento film vidí lépe než jen jako ubohý, sentimentální a průhledný cajdák z hollywoodské produkce. On to totiž ani tak není film o samotném hlavním hrdinovi, ani o šťastném konci, který všechno zachrání a už vůbec ne o získání srdce pro svého syna přepadením nemocnice. Já jsem tento snímek viděl především jako jednoznačnou obžalobu "skvělého" amerického systému zdravotnictví, kde právo na léčení mají jen ti, kteří na to mají dost peněz. Asi jako ve středověku. A i když k podobným vyhroceným řešením nedochází dnes a denně, je film podle mého názoru dobrým náhledem do myslí všech lidí, kteří se v takových bezvýchodných situacích dnes a denně doopravdy ocitají. ()

borohub

Docela dobrý film, nechybělo napětí což je u takových filmů jedině dobře. Konec, to je vždy ta část filmu, která celej film pošle do prdele. Bohužel tento kousek nebyl výjimka, osobně bych byl radši pro trošku "dojemnější" konec a to že by se D.Washington sejme a srdce dá svému synovi, bohužel.. Ale stejnak 4 hvězdy si to zaslouží ()

Nalimator

Zajímavý začátek nakonec skončil v ulszeném melodramatu s přepáleným happy-endem. Začalo to jako dobré sociální drama kritizující americký zdravotnický systém, bohužel po půlhodince se to rozdrolí a skončí to oslavou velkého amerického národa. ()

amyth

Parádní rasistický film o hnusné většinové společnosti která týrá a utlačuje menšiny ....... až na to jednou naše bílá křesťanská společnost bude chcípat tak si můžeme pro útěchu pouštět tyhle ulítlé filmy ()

subic

Dobře natočeno, ale týpek s bouchačkou bez nábojů dokáže ochromit chod nemocnice a dále příběh má pro středoevropana až nepochopitelný průběh, americký zdravotnický systém je jiný a na supervelmoc dost zoufalý. 51% ()

adamcik.patr

Útočník žádající o výkupné, který dobrovolně pouští své zajatce a ještě se o ně stará a promlouvá jim do duše. V tomto filmu nelze Denzela nemít rád ()

PlysovyMacko

Zúfalý otec John Q zobere pohotovosť za rukojemníkov, aby dostal chorého syna na zoznam transplantácie srdca. Celý čas ma zaujímalo či John zomre alebo pôjde do basy. Vo výsledku film nemá čím prekvapit. Koniec je dojímavý.  Páčilo sa mi ako mali všetci Johna za hrdinu. ()

Filipes

Rozhodně mi film nepřipadal nudný. Naopak. Na rozdíl od jiných kolegů se Cassavetes opravdu zajímá o současné problémy ameriky což potvrdil napřiklad v Alpha Dog. Tady je tím problémem zdravotnictví a příběh který má možná pro některé příliš nudný konec je podle mě velmi záživný. Zase se potvrdilo, že Denzel Washington umí hrát. ()

g.laudeo odpad!

Ztráta času film hodnotit, snad jen něco z mých oblíbených kritérií..... 1) Když se zasahuje proti ozbrojenému člověku, který se zabrikádoval s rukojmími, je prostor kolem objektu u z a v ř e n. Tudíž ozbrojenec n e m ů ž e být povzbuzován davy srocenými pár metrů za policisty a tedy n e m ů ž e se z něj stát mediální hvězda. 2) Když se policista ze zásahové jednotky rozhodne na pachatele vystřelit, může se stát, že cíl netrefí ideálně, je však v y l o u č e n o, že by při této akci nebyl kolegy krytý, že by byl následně holýma rukama evidentně nevycvičeného pachatele vytažen z úkrytu, zbit a spoután. ()

kubina86

Nebýt toho, že jsem film sledoval v práci, tak bych v průběhu a hlavně na konci brečel jako želva. A myslím, že přesně o to ve fimu šlo a na mě to fungovalo. Škoda jen toho lehce předvídatelného konce. Kdyby John daroval své srdce a tím se dobrovolně vzdal svého života ve prospěch syna, byl by to pro mě lepší konec a zřejmě i mnohem dojemnější. To však nic nemění na tom, že film byl pro mě výbornou podívanou a určitě se zařadí mezi filmy, na které nezapomenu (přispěl k tomu také skvělý Denzel Washington). Proto moje čtyřhvězdičkové hodnocení. ()

route60

Naivní kalkul jak vymáčknout z diváka emoce ale výborně zahraný, co nás vždy láka na tom že někdo kdo je prakticky terorista a my mu držíme palce to je trochu šílené, ale to je přeci Hollywood ne? ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)