John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Wally Mroz

Dá se na to dívat, ale v průběhu filmu mám pocit, jakoby už jsem to viděl už mnohokrát.Herci ok, ale příbeh pffffff... ()

Agnostik

Vcelku dobrý oddechový thriller z nemocničního prostředí.Film má spád z jednoduchou dějovou linkou a výborným Denzelem Washingtonem,jako milujícím otcem který je pro záchranu synka dohnán okolnostmi až k zoufalému činu.Pohodové ovšem nenáročné ale napínavé drama 72%. ()

Pacas

Uplakaný scénář? Klišé? Ano vše je v tom obsaženo ale to nemění nic na pravdě která se ve filmu ukázala a to že Hippokratova přísaha je už jenom klišé a prázdná slova. PRACHY, zasraný prachy vás dělí od života a smrti. Prachy které nemají v životě člověka žádné opodstatnění a celý systém peněz se žene do sraček a kdo říká že ne tak posledních pár let musel být v komatu. Je mi z tohoto světa zle!! ()

flouny8

Po delší šňůře sračkoidních bijáků, sem konečně narazil na něco pořádnýho. Když pominu POMOvo obvyklé zvracení, tak mě tenhle film docela bavil (přítelkyně si poplakala a ta u kravin nepláče). Klišé? No a co. Kterej film jich v sobě nemá několik? Už prostě nejde natočit film bez klišé... ()

ToMY_SMOG

Perfektní a dojemný film, jenž poukazuje na zdravotní péči v USA, rovněž pak na doktorský lidský faktor, jenž selhává při pohledu na konto pacienta a staví tak zdraví do vedlejší role. Film je smysluplně vedený a zároveň pohltí člověka svou atmosférou. VYBOJOVANÉ SRDCE -> 8/10 => 4* ()

blatouchm

Scéna s autem na začátku úplně zbytečná. Ztvárnění jakoby krutého zdravotního systému mi nepřišlo moc realistické, ale pokud tomu uvěříte, tak se do Johnovo situace dá vžít (nevím, zda to tak opravdu v USA funguje, ale nedat někoho na seznam klidně na konec, když je vlastně jediný možný příjemce? radši srdce vyhodí?). Doktor, kterej má do půlky filmu arogantní roli, je najednou normální. Spousta věcí nedává smysl. I tak mě film zaujal a od začátku do konce jsem spokojeně vydržel. Lepší scénář a film by byl v pohodě. ()

Ywec

Velmi dobrý film, který ukazuje chyby amerického zdravotnického systému. Tvůrci ženou sentiment až na samou hranici stravitelnosti, tu však překročí pouze scéna, kdy si chce John nechat vyoperovat vlastní srdce. Ale jinak 80%. ()

Vinczent

Ani herectví Denzela Washingtona nemůže vyzdvihnout tuhle nudnou moralitku o stavu amerického zdravotnictví. Jestli vás toto téma zajímá-pusťte si SICKO od MIchaela Moora. ()

Bojislav

I přes hodnocení zde na ČSFD se mi film hodně líbil, skvělý Denzel Washington i další herci, neokoukaná zápletka, spousta emocí. V některých místech až příliš klišé, ale celkově velmi slušné 3 hvězdy. Oprávněně! ()

sun.eagle

Hodně přihlouplý film. Hotová učebnice filmových klišé, a k tomu emoce kterých film rozlévá po galonech. Emocí je tolik že na diváka působí uplně obráceně než tvurci zamýšleli - vůbec. Jednou a dost. ()

mskarabeus

Říkáte film plný klišé a naivity , možná.......Ale stokrát leší než nějaké stupidní vyvražďovačky, hloupé puberťácké komedie, hrdinské akční filmy a megamostrózní katastrofické filmy kde je tolik stupidity, klišé a naivity až až. Kdybych měl takto nebo podobně postižené dítě a neměl peníze tak bych opravdu udělal cokoliv, zní to podle některých zase jako klišé ale je to tak.Ve filmu šlo hlavně o myšlenku o přístupu v americkém zdravotnictví která je bohužel pravdivá. A že film skončil hapyendem? To je jen dobře. Film se mi velice líbil a zasáhl přímo do srdce. ()

djkacko

Ja si nemôžem pomôcť, ale nechápem to malé hodnotenie, film je určite kvalitne natočený s perfektným hereckým výkonom Denzela Washingtona. Každý kto by prežil v živote podobnú tragédiu by tomuto filmu určite zatlieskal. Áno je to kilišé ale bohužial pravdivé. Dlho som nepísal komentár na tento snímok naschvál som si ho pozrel viackrát. No po poslednom pozretí môžem iba potvrdiť že ide o silný a dojímavý film, ktorému úplne bez hanby tlieskam ()

tijst

Pro mě naprosto strhující a za srdce beroucí snímek kde ke všemu ještě 100procentní herecký výkon Denzla vygradoval celou atmosféru snímku. Jemi jedno že to je klišé a má to nakonec happy and ale prostě to bere za srdce :) ()

Ospalek

Každý má jiný úhel pohledu. Ten můj je, že je to velmi pěkný snímek o otci, který pro svého syna udělá opravdu všechno. Skvělá atmosféra filmu dokáže i "rukojmí" přesvědčit k tomu, aby byly na straně "teroristy". Je sice pravda, že ve filmu je nepřeberně mnoho a proto má film o jednu hvězdičku méně, než je plné hodnocení :-(. Denzel Washington je opravdu skvělý herec (Philadelphia) a dalo by se říct, že je sympatický černoušek :-). ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)