John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Strike

To teda je pitomost. Ty dvě * dávám, protože to beru jako televizní film. Kdybych to náhodou viděl v kině tak by to bylo daleko horší. Každopádně by tenhle film měli v USA pouštět všem co nemaj pojištění a strašit, že se na tenhle film budou muset dívat dokaď si ho nezaříděj. A to myslim kvůli kvalitám filmu. I když tam by asi byli dojatí. Solidní práci odvedli akorát James Woods a Robert Duvall a potěšil i Eddie Griffin. Washington mě nezaujal stejně jako v Training Day. ()

Oxymoron

Dyť takhle to přece máme rádi. Typický hollywoodský srdcervoucí snímek s velkým posláním. Na sobotní večer ideální. A že je plný klišé? To je dneska každý druhý film. PS - To naše zdravotnictví proti tomuhle není zase tak špatný :) ()

cupito

Říká se, že mateřská láska je láska největší. Denzel Washington ve své roli mistrně staví otcovskou lásku na roveň té mateřské. ()

tlkounev

Nechápu tak nízká hodnocení. Dle mého si film rozhodně zaslouží lepší procento. Ano, film chce šokovat a dělá to dost tvrdě, ale o tom to je. Dokázal jsem se vcítit do pocitu muže, který přichází o syna a snaží se udělat, co jen může, aby ho zachránil a je ochoten obětovat úplně všechno. Kdo by pro své dítě neudělal vše na světě? Myslím si, že Denzel dokázal tu zoufalost zahrát na výbornou. Když si ještě k filmu přičtete i hudbu od Stevieho, tak prostě 4* jsou jasný. ()

arcticsky

Poněkud za vlasy přitažený, naivní příběh. Motají se tam dobří herci Duvall, Anne Heche, Liotta. To je jediná přednost filmu. Záměrně nejmenuji Denzela, protože ten je tu dost děsný... ()

Tomislav

Velmi slibně rozjeté, o to hůře dovedené do konce. Dost těžko jsem snášel přehrávání některých béčkových herců (nemluvím o skvělém výkonu Denzela Washingtona, bez něhož by se na film asi nedalo koukat), kteří jakoby se občas snažili příiš. ()

Pc

Velmi dobrý a strhující příběh který možná vystihoval to co se u nás děje. Velice se mi to líbilo, takový napětí co se stane. Super opravdu velmi pěkný film. ()

blazenka

Mám ráda Denzela Washingtona, mám ráda srdeční záležitosti. Nejpůsobivější dojem ve mne zanechal závěr filmu. Proto 55% ()

chelsea17

Tady se krásně ukazuje zkaženost zdravotního pojištění. Platíme každý měsíc a když je potřeba důležitá léčba,tak zjistíte, že vám stejně nikdo nepomůže. Jinak je film hodný do podprůměru,takovou spoustu klišé a "amerických happyendů" jsem snad viděl naposled. ()

Wargoo

To moralizovanie, v poho... To sa ešte prekusnúť dá. Denzel, videl som s ním už aj lepšie filmy, ale ok... Prepáčené ! Scénár síce trošku pritiahnutý za vlasy, ale tak dobre. Snaha bola. A možno by som dal silnejšie 3*** keby nebolo tej totálne trápnej kulturistickej scény na konci filmu... Takto len Silnejšie 2** 38,545% ()

Gismo.kv

Denzel Washington v roli otce, který nemá peníze na operaci svého syna, tak se zavře s rukojmými s nemocnici. Film plný kliše, který až velmi překypuje sentimentalitou, jenže já si nemohu pomoci, ten film zbožňuji. Viděl jsem ho již nekolikrát a pokaždé od něj nemůžu odtrhnout oči... ()

Bejbinka

Pro mě je to docela k nepochopení, proč má tenhle film tak málo %...pro mě k dobru, že se hodnocením neřídím, protože jste tu většina z vás film odepsali a mně se zrovna líbil. Přišel mi dojemný (i když jsem překvapivě nebrečela :o) a Denzel mi přišel skvělý (jako všude, mám pro něj sabost). Líbili se mi v něm i ostatní herci. Možná, že to je důvod, proč přehlížim nedokonalosti filmu možná ne. Ale na tom nezáleží...ve mě vyvolával celou škálu pocitů a proto se na filmy dívám, navíc mi přišel skutečný. Podle mě si nezadlouží hodnocení pod tři hvězdy ani náhodou. ()

Ydrosten

Tak tady jsem fandil spíše policii než chudákovi tatínkovi. Škoda že to nedopadlo tak jak bych si přál. 2 hvězdy, ale jen proto že synek zřejmě bude žít mnoho let, takže může navštěvovat tatíka v base. ()

digishit

Na vlně "dám tomu nízké hodnocení, protože je to plné amerického klišé, filmového klišé, citového klišé a musim zamaskovat, že mě to ve skutečnosti bavilo a i tu slzu jsem u toho uronil", nefrčim takže budu hodnotit tedy podle svého uvážení, protože jsem si všiml, že je to zde prý povoleno. Denzel podává výkon, který je u něj zvykem a to velmi dobrý. Ostatní hrají pouze druhé housle a není se čemu divit. O ostatních to totiž ani natočené není. Je to o tátovi, kterému nezbylo nic jiného než bojovat proti systému jeho zbraněmi a to vzít si rukojmí a vyžadovat svoji věc. Stejně jako si za rukojmí systém bere nás, každý den. Film, obecně, je tu od toho aby bavil a vyvolával v lidech emoce a zde se mu to daří perfektně. Můžete se vžít do situace "co bych dělal já", můžete si pobrečet a hlavně se můžete pořádně nasrat na to všechno co se kolem nás děje. Takže jelikož nejsem pseudokritik tak dávám / nechávám čtyři hvězdy. ()

MickeyStuma

Že peníze nejsou všechno? Jak kdy a jak pro koho. Známé rčení vyslovují pouze bohatí jedinci, kteří jsou na tom po finanční stránce dobře a mohou si koupit bez rozmyslu takřka cokoliv a kdykoliv. Příběh snímku v thrillerovém ražení poukazuje na rodinu mající přesně opačný problém. Problém, který známe i v Česku, i když v Americe byl zdravotní systém přeci jen daleko problematičtější. To, že nejsou mnohdy peníze na důležitou operaci k záchraně umírajícího dítěte a úřady jakkoli odmítají pomoc, však máme společné. Děj tedy poukazuje v širokém spektru na daný problém a tak je zároveň i značně kritický. Neopomenuta není ani známá lékařská Hippokratova přísaha, která je však v rámci ekonomiky značně pokrytecká. Příběh příkladně vypráví osud zoufalých rodičů bezmocně přihlížejících na umírající dítě a na neochotu vedení nemocnice a úřadů cokoliv dělat. A tak otec ze zoufalství pozvedne zbraň. V tomto bodě se již však vyprávění odebírá ryze do thrillerové popkornové zábavy, neboť skutečná realita by přeci jen vypadala poněkud jinak. Bezmoc, vztek, zoufalství. Koho zajímá na smrt nemocné dítě a čin zoufalého otce, když to poškozuje politický zájem. Ano, peníze nejsou všechno, ale mají větší cenu, než lidský život. A tak lidé umírají i když nemusí. Na tento snímek je potřeba se dívat jako na kritiku systému a ne jen jako na obyčejný thriller. ()

Besyn

Při sledování tohoto filmu jsem měl neustále pocit,že už jsem něco podobného nejednou viděl a v lepším provedení. ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)