Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

Zette10

Mám rád ujeté komedie, u kterých se často směji. Musí být ale ujeté tím správným směrem, tak jako Nekecej a pádluj!. Pro tříhvězdičkový verdikt mám jednoduché vysvětlení. O geniální film se rozhodně nejedná, čtyři hvězdičky bych mohl dát jen za předpokladu, že by byl snímek oproštěn o několik ne úplně vtipných, slabších scén. Pobavíte se, nějakou vyšší úroveň však nečekejte. Tak jako tak - za shlédnutí rozhodně stojí. ()

sebajda

Jeden z mála filmů který mě opravdu rozesmál a také o té dobrodružné stránce vynikající film hodně dobrodružný! :) Doporučuji. ()

naytsirk

Je to něco mezi dvěma a třemi hvězdami. Některé fóry jsou dobré, jiné zase špatné.... Na úterní večerní komedii to ušlo.... ()

uprchlice

Úžasná, střešťená a bláznivá komedie s nejlepší hereckou trojicí. Nádherná příroda. Nezapomenutelné a asi ty nejvtipnější hlášky, které mohou existovat. Po tolika letech stále pobaví. ()

mcamino

U této komedie jsem se smál nepřetržitě, třeba u marihuanového pole atd. Na druhou stranu, není to film, na který bych mohl koukat pořád, proto dám o hvězdu méně. ()

Pythonator

Průměrná americká komedie s partičkou (ne)sympatických blbů. Zapamatoval jsem si z toho jen sexy hipísačky žijící na stromě, z nichž jedna si neholí nohy a má je jako bigfoot a potom nezapomenutelnou scénu v hořícím konopném poli s nejlepší matrixovskou parodií všech dob. Za řeč stojí snad ještě výstup zarostlého Burta Reynoldse. ()

Bogrant

Raz od času dám čisto subjektívne hodnotenie aj takejto magorine, ktorá nemá ani hlavu, ani pätu, ale je správne úchylne vtipná, zakaždým uvoľnená, a ku koncu s nástupom starého zálesáka Reynoldsa aj šokujúco relatívne umiernená a založená na peknej myšlienke. Nemám potrebu ju dehonestovať. ()

NikiVai

Další z řady amerických komedií, kde parta přitroublých chlapíků podniká nějaký dobrodrůžo. Jako jo, bylo to aj vtipný. Bylo to předvídatelný a klišoidní, ale proč by ne, vždyť komedie jsou o odpočinku. A oceňuji, že vulgarit tu bylo poskrovnu. ()

Thalin

Vcelku nevýrazná praštěná komedie, ale rozdíl oproti těm tupým je, že je poměrně vtipná. Těch absurdních situací je tu hned několik, až si člověk říká, co za hovadinu ještě přibude, ale je to legrace. Je tu poměrně dost hlášek a jednoduše to baví. Taková odpočinková komedie o třech měšťácich, co vyrazili do hor, i když ví o přírodě kulový a kromě padání z vodopádu a nahánění medvědem stihnou i nasrat drogový kartel. Na pobavení stačí a víc od toho ani nečekám. ()

Gagin

V životě bych nečekal, že mě tento film bude bavit, a já se bavil a dokonce velice dobře. Velmi ftipně udělaná komedie, u které se dozajista pobavíte. Jsem mile překvapen 3,5 hvězdy ()

Triathlet

Hej, proč tak špatný hodnocení? Já jsem se dost solidně bavil, ty dva buránci mě svými hláškami úplně rozsekali...A ¨přírodní divoženky jakbysmet...Prostě hodina a půl bezstarostné jízdy, navíc to mělo i pointu, že dobří kamarádi a krásná dívka v náručí jsou lepší než hromada peněz pod matrací. ()

BillyBob

Zase tak vtipný to bohužel není, ale musím říct, že zde hrála docela sehraná parta a v tomto filmu vládne taky hodně pohodová atmosféra. Byla to docela příjemně strávená hodina a půl. Do správné nálady vás taky určitě dostane skvělá píseň od The Faces, která hraje na začátku při představování hlavních hrdinů. ()

miccio

Nečekala jsem Felliniho a výsledek se dostavil. Bavila jsem se dobře, místy to sice drhne, ale některé vtípky jsou opravdu dobré (nejen scéna s medvědem, stačila už ta věta kdy si Matthew Lillard před medvědem zouvá boty)... Není to na plné hodnocení, dokonce i ty čtyři hvězdičky jsou možná hodně, ale proč ne. Chtěla jsem se nenáročně pobavit a to se podařilo. ()

Fraktální odpad!

ODPAD VŠECH ODPADŮ!!! to si děláte srandu že tomu dáváte i 4 hvězdy :-O blbý děj, dialogy, herci... vyloženě TRAPNÉ. ...rovnat se to muže tak s "Posledníma plavkama" nebo "Ordinací" ()

ixel1

Měl jsem problém to vůbec dokoukat, tohle se opravdu nepovedlo, přestože se téma dalo zpracovat velmi dobře ()