V kouzelném světě může síla lásky svět zachránit... nebo jej úplně zničit! Jack Woods je obchodníkem, který si pronajal chatu v Irsku, aby si konečně odpočinul od práce. Netušil však, že jeho dočasný domov je také domovem malých skřítků. Sen o odpočinku se rázem vypaří jako pára nad hrncem a Jack se snaží urovnat hádku mezi skřítky a čarovnými postavami v jejich kouzelné zemi. Jak to všechno skončí? Samozřejmě svatbou... nebo raději dvěma... (oficiální text distributora)

tuwanakha

Romantický fantasy příběh pro ty, kteří nepřestali být v srdci dětmi. Malebná krajina, přijemná hudba a slušné herecké výkony. ()

Heroine

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů když mi bylo 12 let. Dneska už se takové pohádky netočí, a je to škoda. ()

CyriC

Jedna z těch nejkrásnějších pohádek, které jsem jako dítě skutečně zbožňoval. Fantastické prostředí Irska, leprechauni jak z pověstí. Ani Whoopi Goldberg jako Velká Banshee mi nevadila, ačkoliv afroamerická banshee je trošičku WTF, každopádně její mateřský pohled se k postavě hrozně hodí. Hudba, tanec a kouzla... ()

Gaia.M

Tak trošku jinak Romeo a Julie :) Ale proč ne. Obsazení herci mi jsou velice příjemní. Děj má smysl. Je to velice povedený snímek, který bych mohla vidět znovu a znovu a znovu a pokaždé se budu přitrouble na konci usmívat :) ()

MickeyStuma

Báječný svět magie, fantazie a krásy v kombinaci s milostným příběhem v nejfantastičtějším televizní zpracování rozděleného do dvou celovečerních dílů. Nádherná pohádka v naprosto ohromujícím zpracování. Takovéto pojetí o veliké lásce bylo trefou do černého, které bylo povýšeno hlavně vizuální stránkou obrazu. Pomalejší plynulost vývoje děje dává šanci odpočinkovému sledování pro dospělé a jednoduchému pro děti. Byť se v rámci příběhu nešlo vyhnout válečným scénám, netlačilo se v nich tolik na pilu, takže nevypadají tak hrozivě. Spíše naopak, vyznívá to tu jako jedna velká legrace. Že láska hory přenáší nešlo lépe dokázat. ()

Ombak▼Penari

Pohádková fantasy pro středně odrostlé holky. Není to špatné a celkově prostě milé a pozitivní, ale na můj vkus poněkud přeslazené, těch zamilovaných je tam trochu moc. Moc příjemný je ale ten irský háv, do kterého je to celé zabaleno. ()

patroklos

Bylo to krásné, milé a romantické... až budete mít zasněnou náladu, mrkněte na to, je to moc hezký film... i když mým hodnocením se asi hodně liším od průměru, za čtyřmi hvězdičkami si stojím ()

Biopler

Príjemná rozprávka s jednou peknou herečkou, avšak s toľkokrát videným príbehom s happyendom, že vás to aj uspí. ()

dakarin

Opravdu kouzelná pohádka. Jednoduše doporučuji - jen se Vám ten příběh musí trefit do rozpoložení ;-) a je-li to jen trochu možné, potom Vám přeji alespoň maličko tohoto kouzla v životě... (v říjnu 2014 má celkových 77% z 1807 hodnocení) ()

artuš

Pěkný film. Irská krajina, hudba, legendy a magické bytosti. Pokud by se Vám nelíbil děj, tak ta nádherná krajina, Vás přikove k filmu. ()

Colour

Príjemná atmosféra írskeho vidieku, dobrá hudba, sympatickí leprikóni a letúšikovia, no prílišná rozvláčnosť. Ústredná dejová línia sa podobá na príbeh Rómea a Júlie. Zaujímavé, ako sa tvorcovia pohrali so Shakespearovym dielom. Efekty sú slabé, no na tv budiš. Vidieť sa to dá i viackrát. Troška skresať, vymeniť pár hercov a bolo by to super. 71% ()

josieaddms

Mám ráda Kouzelnou zemi skřítků! Je to milé, nenáročné, vtipné a zábavné. Pobaví to malé i velké děti bez nepříjemného kýče. ()

Lasombra

Kouzelný svět víl, elfů, skřítků, stromovousů. Kolikrát jsem si říkala, kdy na mě vybafne Frodo Pytlík nebo Gandalf, ale nakonec se na mě těch 172 minut podepsalo. Až příliž dlouhá pohádka na dobrou noc.. ()

Moiraine

Doba, kdy jsem tento film viděla poprvé, je dávno pryč. A spolu s ní odešlo i odešlo i to kouzlo, které na mě tehdy působilo. Dnes už je to jen jednou z mnoha variací na Romea a Julii. Ale i když to kouzlo už je pryč, pořád pro mě tento dvoufilm má jistou sentimentální hodnotu a pořád i se svou téměř tříhodinovou stopáží dokáže udržet pozornost. ()

Brusinka

Ojé, tak už víme, kde se vzala ta střelená estetika irských tanečních šatů! :D Na jeden zátah je to strašlivě dlouhé, místy zbytečně roztahané - ty scény, ve kterých se "něco zásadního děje" přitom se tam vlastně nic moc neděje, místy zbytečně klišovité. Na druhou stranu to má poměrně dost opravdu vtipných a trefných momentů, herecké výkony jsou přiměřené a když člověk přihlédne k tomu, že je to pohádka, překousne i tu šílenou výpravu. Navíc: sledovat to s partou lehounce ovíněných irských tanečníků je opravdu příjemný způsob, jak strávit večer :) ()

liberita

Írka neskutočne zelená príroda, ako aj podmanivá a energická hudba je nádherná. Príbeh, ktorý si niečo požičiava zo Shakespearových hier (Rómeo a Júlia, Sen noci svätojánskej) je tiež krásny. Problémom je však pridlhá stopáž, ktorá uberá filmu na sviežosti a tempe. Ak by sa skresal o viaceré zbytočne zdĺhavé pasáže, bol by pútavejší a vôbec by mu to na jeho čare neubralo. ()