V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

Idego

Extrémní koncentrace vulgarit a velice odvážné výjevy sexuální dekadence společnosti samy o sobě rozhodně na dobrý kontroverzní film nestačí. Bylo to trapné a nudné. Pokus o šokování publika svojí "odvážností" se minul účinkem a hrabě z Rochesteru na mě působil jako infantilní idiot - a to jsem měl vždycky k rebelům sympatie... Zajímavé komentáře: Cival, Superpero, Dadel, Kaka, Mi Nü-Cha. ()

Hafran

Dost upovídaný a velmi nesoudržný film. Celý stojí jen na výkonu hlavního rošťáka Johnnyho Deppa a jakési atmosféře frikulínství. Jistá hravost a temnota příběhu však přece jenom potěší. 50% ()

black.mao

Je to asi tím, že film vznikl podle divadelní hry Stephena Jeffreyse. To co může působit dobře na jevišti, ne vždy musí působit dobře i ve filmu. Sledujeme tak, jak se z biografického snímku o nadaném umělci stane jakási přehlídka postaviček trousících banální moudra a líbivá gesta. Dvě * za Deppa, který i přes plochost a lacinost role hraje docela dobře. Jinak nic. Jen chlast, karban a děvky je dost málo na film. ()

TO

Neustále v mlze, chvílemi poutavý, chvílemi zdlouhavý, hodně ukecaný, chvílemi veršovaný, příjemně přisprostlý. Depp je v poslední půlhodince opravdový krasavec:-) ()

danoo

Každý rok sa objaví jeden neveľký komorný film hrajúci sa vysoké umenie. Rok 2004 resp. 2005 nebol výnimkou. Debutujúci režisér L. Dunmore, známy z reklám a klipov, mal výborných hercov, dobrú melancholickú atmosféru a pikantný námet, no k pôsobovej melodráme mu chýbajú skúsenosti, a tak ostáva v rovine vznešenej nudy plnej snobských dialógov. ()

Pavlínka9

Oficiální text distributora k tomuto filmu podle mého názoru zcela souhlasí, jelikož 2.hrabě z Rochesteru byl člověk, který si patřičně užíval "krásy" života. Jeho zamyšlení ve chvíli, kdy se ho žena ptá, kdy naposledy byl střízlivý - mluví za vše :) Určitým způsobem mi připomínal Mozarta z filmu Amadeus, kterému tam tato věta nejednou také byla pokládána a také musel přemýšlet delší dobu... :) Johnny Depp byl přesvědčivý, prostředí reálné a velmi odpudivé a není divu, že Hrabě z Rochesteru zemřel na to, na co zemřel :) S jeho "životním stylem" se není čemu divit :) Syrovost s jakou je film natočen a bez jakéhokoliv problému se bavící Depp o údech, mrdání a všemu tomu podobného - jako kdyby četl jakýkoliv jiný scénář :) Prostě pro něj denní chleba a víno :) Pamatuji si, že před 7 mi lety v kině film vyvolal velké pohoršení a několik lidí dokonce při promítání odešlo, i přesto, že byli na začátku upozorněni, o čem film vypovídá :) ()

Monoxid

Kvalitní film s kvalitním dějem a kvalitním hereckým obsazením, který od ostatních tohoto druhu odlišuje především naturalistické smradlavé a špinavé prostředí. Po skončení ve mně zanechal velmi rozpačité a rozporuplné pocity, což se nestává zřídka, ale zato se velice zřídka stává, že bych se u takových vážných historických dramat obávala o natržení svojí bránice a to navíc proto, že to tak tvůrci zamýšleli. A normálně jsem nejdřív vůbec Johna Malkoviche nepoznala! ()

dANo

Chýbajúca šťava (teda okrem toho, že Rochester používa šťavnaté témy a výrazy:) je základným negatívom scenáru, lebo životný príbeh hlavného hrdinu poskytoval celkom zaujímavý námet, ale zbytočné dlhé spracovanie bolo viac nudné ako svižné. Johnny Depp však na druhej strane nesklamal a drží tento film nad hladinou lacného braku. ()

ravalah

Vynikajici Depp i s celym ansamblem. Dilo, ktere ma napad, ale od zacatku do konce vrze zmatecnosti, zbytecnou dialogovou neprehlednosti (alespon cesky dabing byl opravdu strasny, par vet ani nedavalo poradny smysl). Cele je to takove dost nudne, i kdyz par skvelych okamziku to ma. Napriklad hra pro krale za pritomnosti funkcionare z Francie. 5/10 ()

Tereza666

Miluju tenhle film, miluju jeho a jeho humor. Film, který si s ničím nebere servítky a vybarví se vám v těch nejhorším barvách. Dokonalé... ()

VanTom

Když se na divadelních prknech rozehrála Samantha Morton, visel jsem jí na rtech stejně jako hlavní postava. Tu Johnny Depp obdařil svým těžko odolatelným šarmem, ovšem její cynická, provokující dekadence neměla vlastně žádnou hloubku. Ne, nebyl důvod mít ji rád, jak ostatně sama v prologu předeslala. Navíc ve druhé polovině, čili v definitivním úpadku a nemoci, se film rozsypal do nepříliš soudržných střípků. ()

PollyJean

Po velmi velkohubém úvodu vidíme v podstatě velmi hloupoučký milostný příběh...nezbývá, než si představovat, jak by film vypadal, kdyby ho dostal do ruky nějaký schopný režisér, který by se nezalekl tématu... ()

klima777

Velká část filmu se odvíjí v divadle a o divadle (jakožto životním stylu i údělu) pojednává; autoři snímku tak (nejspíše nevědomky) poukázali na povahu Deppova herectví, které je excentrické, možná až sobecké a ostatní herce odsuzuje do role kulis (v lepším případě takřka neviditelných sparing partnerů). A navzdory tomu jej budete mít rádi... ()

Philoun1

Výkon Johnnyho Deppa byl jako vždy výborný, ale to je asi tak vše co bylo na tomto místy celkem nechutném filmu zajímavé. ()

Gaizka

No, težké, náročné na pozornost a temné to sice každopádně je, ale nevzpomínám si, kdy naposled mě nějaký film tak příjemně překvapil, takže to vidím bez většího rozmýšlení za **** a půl *. Akorát nevím, co za verzi se mně to dostalo do ruky, tahle měla cca 110 minut... ()

sedm.1

Skutečně jsem nevěřil,že bych někdy mohl dát jedné z největších hereckých osobností všech dob za jeho film tak nízké hodnocení.Bohužel,stalo se a nemohu skutečně jinak.Johnny Depp má neuvěřitelný čich na skvělé role ve skvělých filmech a když už nějaký film netrefí formálně,zachránil ho vždy bezpečně svým herectvím.Ale Libertin by nezachránilo v mých očích nic.Co to sakra bylo?Naprosto nulový děj,s dialogy,které šli naprosto mimo mě.Nuda hned od začátku,film,který mě nezaujal ani jedinou vteřinou z celé své stopáže.Já jsem si neoblíbil ani hlavního hrdinu,který to o své osobě inicioval hned ze začátku,ovšem neoblíbil jsem ani vůbec celý film.Libertin není ani artový film,ani komerční,ani šokující,ani udivující,je prostě jen nijaký.O několik tříd nejhorší film Johnnyho Deppa! ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)