Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

Arius odpad!

Sračka! Boll je fakt sprostý, peniaze ktoré využil mohli byť minuté omnoho osožnejšie, hrozné niečo čo sa ani len nedá nazývať filmom . Rekvizít a trikov tam bolo doslova plná riť ale logika? To asi Boll nepozná, niečo fakt hrozné. Slater hral tak zle ako zvyšok „hercov“, proste len jeden velký zmatok z ktorého vás môže maximálne bolieť hlava. Znechutený som bol prakticky počas celého filmu, Sám v temnote sa dá nazvť aj urážkou tých ktorý sa snažia vyprodukovať niečo hodnotné, najviac ma ale nasral Burke, pán veliteľ bol nejaký príliš mladý, ale Uwe si podľa všetkého zaumienil ludí zaujať tým aký je sprostý, Sračka! ()

Obivan

Čekal jsem od tohoto filmu více. Hra se mi líbila, člověk se u ní mohl opravdu bát. Ale film se s hrou Alone in the Dark nemůže vůbec srovnávat. Byl to dost nudný film, na který se víckrát dívat nemusím. ()

ArdathBay odpad!

Je to strašná bejkárna, ale to neředěné a pravé peklo začne ve chvíli prvního střetu s vojáky jednotky 713 - tvrdá muzika, všude je tma, všichni střílí, není vidět kam. Zpomalované záběry jsou trapné už jen proto, že Boll je neumí udělat na efekt, takže jsou i zbytečné. Opravdu marně hledám jednu jedinou pozitivní věc... no možná..hudba. Jak říká jedna postava " Některé dveře by neměli být nikdy otevřeny". Já parafrázuji : "Některé filmy by neměly být nikdy natočeny". Bohužel u Uwáka se jedná o VŠECHNY jeho výpotky. Ke sledování jeho filmů jsem si pořídil plivátko, které ovšem musím minimálně třikrát vylévat, aby jsem se po skončení nebrodil po kolena ve "vodě". ()

ZkuKol odpad!

Blbé, nudné až otravné a totálně nesmyslné!!! Pokaždé si u Bolla říkám: "už toho natočil tolik, že některý chyby mu nedovolí zopakovat rutina," ale on se přes to vždy přenese. První tři minuty ještě naděje žije: málo dialogů, pár slušnejch záberu. Následně tak během 5 minut se to nenápadně promění v klasickou Bollovu sračku, kde herci jen odříkávaj dialogy (co dělaj, co budou dělat, co si má divák myslet), bezdůvodně spolu spěj za naprosto "nepostelový" hudby, kde akce nudí a humor poznáte podle smíchu statistů. To co se ale děje v závěru, posílá tohle dílo na úroveň, jež už nemá pojmenování (sračka, peklo, shit - všechno moc slabý). Je to prostě "Bollovina!" = pěkně zkurveně ztracenejch 96 minut. ()

sedm.1

Poslyšte,on je to fakt nehoráznej brak :-/ !Herecké obsazení je prostě takové jaké je,Slater má filmy silnější i slabší,ale z béčkových vod se vyhrabe asi už jen těžko,zato Dorff je fakt "herecký klenot",ať vzpomínám jak vzpomínám,horšího herce si vybavit nedokážu,neuvěřitelnej hňup.Ze začátku má Alone in the Dark docela styl a nevypadalo to na úplný provar a říkal jsem si,že by mohlo jít alespoň o slušnější bečko,úvodní bitka má totiž docela šmrnc.Pak se akce ovšem zadrhne a začne neuvěřitelně hloupí děj plný nablblých keců,nablbých postav s nablblým chováním a konajících nablblé věci.A když pak na řadu přijde znova akce,je na stejné úrovni,jako ony nablblé kecy.Když totiž zhruba v půlce filmu přijde velká akce v Slaterově bytě,kdy vojáci mají kosit monstra a celé je to natočeno stylem:probliknutí na herce,probliknutí jako výstřel a výkřik v dálce,pochybuji že se něco takového dá vůbec dokoukat,pak však přijde šleha ještě větší,se kterou jsem se ještě nesetkal ani v tich nejcéčkovějších vodách.A to když zastřelí jednu ženu z řad vojáků,přeživší nad ní chvilku nablble diskutují a když už odcházejí ze záběru,ona herečka má již zřejmě své natáčení za sebou a chvátá domů,a tak se ještě v záběru stihne zvednout ,ale to autorům zjevně nevadilo.To už bylo na mě moc a bohužel i já posílám Uwe Bolla do filmových pekel! ()

Opsha odpad!

Pane Bolle, smekám. Natočit film, který se z velké části odehrává ve tmě a za blikání světle bez špetky atmosféry, je téměř nadlidský výkon. Taktéž scénář asi nepsal člověk, podezírám Vogony, že se vykašlali na poezii a dali se na scénáristiku. Stručně řečeno - filmový ekvivalent dělení nulou. ()

Metal Lord odpad!

Aneb jak dopadne kvalitní herní značka, když ji dáte do ruky Uwe "Třísknu tě přes hubu" Bollovi. Škoda, že Uwe neumí česky, by mu to člověk alespoň měl možnost říct do očí v boxerském ringu, jak to má Uwe ve zvyku s kritiky jeho filmů. ()

Melios odpad!

Uwe Boll je za mňa dobrý béčkový režisér. Dokáže natočiť dobré filmy keď chce ,ale keď natočí aj nejaký zlý film tak je to parádne "guilty pleasure" (film ,ktorý nemusí byť dobrý no niekomu sa môže páčiť). Tento film sa stáva mojím novým Občanom Kaneom zlých filmov. Film bol šialený ako aj jeho herná adaptácia. Film vyzerá celkom ok na tak nízky rozpočet aký mal. Herecké výkony sú všelijaké ,ale ujdu. CGI je otrasné ,ale to som čakal. Nemá to síce nič spoločného s hrou ,ale mne je to jedno. Mne stačí aby bolo béčko vtipné ,zábavné a prehladné a to tento film je! ( Pravdou ,ale ostáva ,že nič nevylepší fakt ,že je to stále sračka i keď sa mi páčila ). Taktiež je tu veľa klišé ,čo neocenia filmový kritici ,ale milovníci horších filmov si to len užijú. Už sa teším na ďalšie šialenosti od Uwe Bolla :D 4* - ak ste ožratý ,sfetovaný alebo Twilighthead... ()

pijavica odpad!

Nie je to síce úplná filmárska žumpa, stále je to však dosť mizerné na to, aby človek neľutoval 20 miliónov dolárov stratených v hlbokej temnote. Uwe Boll si cieľavedome buduje imidž najopovrhovanejšieho režiséra, ale na rozdiel od céčkových filmov z rokov 50' až 70' jeho filmom chýba ten zvláštny šarm a nadhľad, vďaka ktorému som schopný dopozerať ich až do konca. "Alone in the Dark" je bohužiaľ len bezprízorná zlátanina bez kúska duchaplnosti, pri ktorej sa budete znechutene čudovať, ako sa dá vcelku sľubný koncept zabiť (pôvodnú hru som nehral, neskamarátil som sa s ovládaním). ()

iXtr3m3

Tak tohto filmu je naozaj škoda, pretože v námete driemal výborný potenciál, ale rozhodli sa pri jeho spracovaní napodobniť akčné spracovanie prvého Resident Evila, ale prestrelili fakt dosť mimo. Ale tri hviezdičky dám preto, lebo sám sebe som si nahovoril, že je to celkom fajn B-éčko a narozdiel od iných zfušovaných filmov som ten čas strávený pozeraním tohto až tak moc neľutoval... :-) ()

Lencha

Já vám nevím, jsem hrozně rozpačitá z toho hodnocení tady. Asi budu jediná nebo jedna z mála, ale mně se ten film celkem líbil. Christianovi to tam slušelo, Tara taky nevypadala nejhůř, označení horor/thriller je trochu komické, ale ok, takový lehký horor to možná byl. No, sama nevím, do které kategorie film přesně zařadit. Každopádně nuda to pro mě nebyla, odpad už vůbec ne. Já se bavila. ()

Testament

Oproti ostatním Bollovým filmům, je tento ještě relativně OK. Tím mě nechápejte špatně, on tento film za nic nestojí, ale občas se v něm objeví náznak NĚČEHO. A divím se, stejně jako většina ostatních, na co Boll "chytá" ty velké herce do svých filmů. ()

bruceman7

Zamícháme trochu symbiontů (ale žádní Goauldi) a trochu Hvězdné pěchoty (ale bez efektních létajících končetin) a vyjde nám tenhle pokus. Sice je to dost nedovysvětlené (nebo nevim, nehrál jsem hru) a celkově takové nedovařené, zas takovej kolosální průser to však není. Hlavně ty přestřelky vypadaj přijatelně - sice počítačově vytvořené,ale přijatelné. 40% ()

killjezor odpad!

Původně jsem chtěl dát jednu hvězičku, ale to bych křivdil jiným hororům, u kterých jsem se aspoň bavil. Tady jsou scény točeny s takovou bravůrou, že se jim člověk ani nedokáže smát. Bohužel. Takže Boll od začátku nudí, nudí a nudí a ve spojení s totálně nesmyslným jednáním některých osob, dokázal z kultovní herní série udělat opravdový brak. ()

Eraserhead

Mé první setkání s Uwe Bollem nedopadlo zdaleka tak špatně jak jsem čekal. Příšerné recenze, odpadová hodnocení.... prostě jsem to musel vidět, abych zjistil co je na tom tak špatného. Film má dost chaotický příběh a zpracování taky nic moc, ale ta hodinka a půl celkem svižně uběhla a na nudu ani nebyl čas. Asi jsem viděl až příliš daleko horších filmů, kterým hodnocení odpad! sluší víc. Stačí vzpomenout jiného německého filmového mága Andrease Schnaase. V porovnání s jeho filmy je AitD o dost lepší podívanou. ()

Hanys_

Myslel jsem že dostanu aspoň náznak horroru, ale dostal jsem spíš nechtěnou komedii. 10% za Nightwish u závěrečných titulků : ()

Haymar

První půlka filmu mě celkem bavila, protože jsem si myslel že si z nás režiséři dělají prdel...v druhé půlce však u mě bohužel začal stále více sílit pocit, že všechno co vidím, je myšleno smrtelně vážně! Nicméně nebudu se vézt - na dnes tolik populární vlně "plivání na Uweho"! Spíše než režisérem, je totiž Boll evidentně výborným obchodníkem, ekonomem a úspěšným plagiátorem (to je ale Tarrantino také!) a točení ho evidentně baví (to že mu to moc nejde je už jiná písnička). Na druhou stranu, viděl jsem nespočet mnohem větších sraček a daleko hůř natočených, takže by nebylo fér, dát tomu odpad nebo jednu hvězdičku! Slabší 2* - za odvahu :-) ()

Figy

Za "megahypercool" honičku na začátku u které jsem se i párkrát pousmál... jinak teda pravďěpodobně moje první a poslední Bollovka... ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)