Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

Jenda odpad!

Vypadá to jak nějakej trapnej seriál odpoledne na Nově! Nevím kdo Bollovi na ty srajdy dává prachy, ale doporučuji aby přestal. Herců je mi opravdu líto. ()

ARI50

Já se bavil útok potvůrek je super ono je tam sice hodně amaterských věcí ale na mě zapůsobily aspoň trochu aby se mi to zalíbilo takže spíše chválím. ()

Bauer odpad!

No teda, že to bude až takováhle kravina, tak to jsem opravdu nečekal. Dokonce i lituju těch 90 minut, co jsem s tím ztrávil, protože 90 minut jsem mohl ztrávit nějak lépe. Snad i kydat hnůj by bylo lepší, než tohle. Alone in the dark je celkem dobrá a ve světě známá hra, ale o filmu se nedá říct to samé. Debilní scénář. Příběh idiotský. Příšerně natočené akční scény a dost často nepřehledné. A úplně nejlepší je, jak si to hraje na parádní akční film, který tady nejlépe ještě nebyl. Ale je to tak!! Takhle debilní akční film jsem tedy vážně neviděl. Herecké obsazení taky hrůzostrašné. Christian Slater mi sednul snad jen v Operace: Zlomený šíp, ale dal si u mně ani neškrtl. Nemá charisma a jeho výkon je hrozný. To samé Tara Reid u které nepomůže ani to, že je celkem rajcovní. A borec z Bladea Stephen Dorff? Nebudu radši ani psát. Takže herecké výkony nulové, jako všechno v tomto filmu. Pokud bych měl ukázat na hovado, tak bych zcela jistě ukázal na Uwe Bolla, protože podělá na co šáhne. Škoda, že režíruje i další herní adaptaci Far Cry, jelikož pokud to bude podobného, jako je Alone in the dark, tak Bůh s náma! ()

becki_tu

Nechtěl jsem na legendárního Uweho házet špínu hned našeho prvního setkání. K filmu jsem přistoupil bez jakýchkoliv předsudků, ale už pár minut po začátku mi bylo jasné, že Uwe Boll není zručný režisér. Je pravda, že z tak pitomého scénáře by neudělal pecku ani Spielberg, ale ten alespoň, narozdíl od Bolla, bezhlavě nezkupuje práva ke všem možným hrám, jen aby si plnil dětské sny, popřípadě aby si tím kompenzoval nějaké mindráky z mládí. Fanouškům těchto her sice vstávají hrůzou vlasy na hlavě, ale to Bolla nezajímá a vesele si točí dál. Nic proti němu nemám, já na ty jeho filmy koukat nemusím. Jen ale čekám, až příjde na mušku nějaká moje oblíbená hra a Boll ji svým „uměním“ totálně znemožní. Alone in the Dark je chaotická slátanina průměrné akce, průměrných triků a nehereckých výkonů, kterou příběhově popostrkuje dopředu snad jen jakýsi vypravěč, který tu a tam utrousí něco málo z oné mytologie a posune tak děj asi o milimetr dál. Jediným pozitivem je tak asi jen obsazení Christiana Slatera, který ale stejně nemá pořádně co hrát a možná za zmínku stojí ještě vcelku efektní přestřelka v úplné tmě, která ale zase není (překvapivě) tak úplně Bollovým vlastním nápadem. A pokud tady nefungují ani ta základní a všeobecně zajetá žánrová klišé, pak je asi opravdu někde něco špatně. ()

oLí

Vždycky je nějakým způsobem složitý ohodnotit film, který vychází z kvalitní hry. Nechci se o tom příliš rozepisovat. AitD není moje srdcovka, ale hrál jsem především čtvrtý díl a i o těch předešlých něco vím. Funguje to jako horror samo o sobě a troufnout si natočit dle toho film je velký sousto a kdybych to bral takhle, napařím odpad! bez váhání. Jelikož jsem ale film viděl 9 let od jeho natočení, dlouho jej odkládal a chtěl se na něj prostě podívat ze zvědavosti aniž bych vzpomínal kultovní herní sérii, vychází mi z toho dobrodružná blbina za 3.5/10. Vzpomenout si však na nejsilnější okamžiky série, nedopadlo by to takhle, však se jen podívejte na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=zcMzDeOpKbU Atmosféra, kulisy, od času 1:00 se rozjede hudba a JSTE V HORRORU.. zavírám obě oči a vidět tohle Bollovo dílo už nemusím. ()

Mordenroth

Ono je to zvláštny film. Radšej si netrúfam ani len hádať, čo konkrétne z filmu bol režisérsky zámer alebo je Boll naozaj neschopný režisér. Tento film by si v podstate zaslúžil právom plné hodnotenie, už len z toho dôvodu, že si na ňom človek môže odsledovať jednotlivé zložky ako scenár, strih (doslova otrasný), kamera alebo efekty a vidieť, že niekedy nemusia spolu vôbec vzájomne komunikovať. To je jeden pohľad. Potom sa na to dá nazerať aj tak, že sme vlastne zvyknutí na určité spôsoby spracovania látok a preto, že Alone in the Dark sa nezhoduje ani s jednou z týchto zarytých predstáv (tak "zle" natočený film sa naozaj tak často nevidí), automaticky film odsúdime. Úprimne povedané, už po prvých cca 10 minútach som chcel film nemilosrdne vypnúť, ale nakoniec som to vydržal až do úplného konca. Snímka tohto druhu si možno vyžaduje trochu hlbšie štúdium... :-) ()

st.ranger odpad!

Název moc neodpovídá, když se celý film odehrává povětšinou za dne. Jedna nesmyslná scéna střídá druhou. Super blbost. ()

Avalon820

Uwe Boll to vůbec nemá lehké. Pro své filmové adaptace her je nechvalně znám a předsudky se kolem něho vznáší jako mlha na skotských blatech - nemusí padnout ani jediná klapka a už všichni vědí, že to bude průšvih. Ale ruku na srdce - je on opravdu tak špatný, nebo diváci tak alergičtí? Toť dobrá otázka, ale za sebe mohu s klidným srdcem říct, že předsudky netrpím. Ano, uznávám, že když tolik kritiků řekne, že je to propadák, tak asi žádná pecka vskutku nebude, ale když jsou takto hodnoceny všechny jeho filmy, pak je nejspíš něco shnilého v klubu kinematografickém... Toť teorie. Praxe? Alone in the Dark je propadákem na celé čáře, předsudky, nepředsudky. Bohužel. ()

MikaelSVK odpad!

Jedna z naj blbostí akú som kedy videl... Čudujem sa Ch. Slaterovi a T. Reid že si tu zahrali v hlavných úlohách. Snáď na podobné filmy už nikdy nenarazím... ()

Terva

Nemám stejný názor jako ostatní, a tento snímek dle mého lidé hodně podhodnocují. Důvod? Težko říci zda je to proto, že tam hraje Christian Slater nebo proto, že se lidem nezdá ta možnost obyvatel v jádru naší Planety. Jinak hezký apokalyptický snímek ne nepodobný filmu Residen evil. Že by to byl Boll ? ()

Nick Tow

Súhlasím s Obitusom. Keďže je v móde kopať do Bolla a nezmyselne pitvať aj veci, ktoré sa iným odpúšťajú, jeho film sa automaticky ocitol v čiernom políčku... Ako keby nebolo na svete dosť iných filmov, kde sú počítačové príšery skôr na zasmiatie, kde je príbeh originálny asi ako tričko Puma od Vietnamca a kde sa filmárskym prehmatom medze nekladú. Pre mňa typický "dvojhviezdičkový" film. ()

Crazer odpad!

Uwe Boll opět nezklamal v nejhorších natočených fimech, které kdy diváci mohli vidět .. nechápu, že si může získávat herce jako je Christian Slater. ()

corpsy

Uwe Boll točí filmy s neskonalou ambicióznosťou a egoizmom, ako keby on bol ten najlepší režisér nielen súčastnosti. Toto je jeden z príkladov. Trápne, berie sa to strašne vážne a...a vlastne škoda reči. Nieje to však až totálna katastrofa a preto som sa rozhodol pre tú jednu *. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Režijně sice možná o trochu lepší než předešlá herní adaptace, nicméně tam kde se Boll v předešlém dobrodružství bral alespoň podvědomě bral s těžkým nadhledem Tady ale ta kompletní serioznost a mrzké herecké výkony prostě s probíranou látkou jednoduše nejdou dohromady. Navíc, ten amatérský look ve většině exteriérů by zabil i sebelepší snahu o sofistikovaný snímek. ()

mysiak odpad!

Neviem čo je horšie či digitálne náboje, alebo digitálna krv na zem..ale asi to že tú hrá dosť známych hereckých odpadlíkov...je to magická tragédia, ktorá sa nedá ani dopozerať... ()

PKD

Konečně 1 z mých velkých dluhů jest tímto zplacen. Přišel jsem, viděl jsem a zvítězil jsem v době, ve které už předpokládám to Bollovské třeštění, plné odpadu nalevo/napravo, opadlo. Za 50% a hotovo. Nenudil jsem se a na 1 podívání za účelem odškrtnutí v seznamu co nechci ale musím viděti...než natáhnu pantofle, ok. Jen mě stále už od doby vzniku fascinuje, že někdo s doktorátem s literatůry (který ale točiti fakt moc neumí), koupí (záměrně, aby vás všechny brutálně nas...a vy mu na to pokaždé, skočíte, pfffft) práva k pc hře a použije z ní jen název (kvůli tomu ty práva) a jméno, případně povolání, hl. postavy. Přičemž výsledný produkt nemá v drtivé většině, nic společného se hrou a tak se nejedná paradoxně o zprznění či špatnou herní adaptaci, alébž o provokaci, jak dlouho mu to ještě může procházeti, páč tohle by přece nedělal nikdo omylem a z nevědomosti. Ovšem chápu, že se někdo koukne s úmyslem shlédnouti adaptaci své oblíbené hry a pak má náběh na infarkt. Já první 3 hry znám, ale znám i Bolla (tedy ne osobně) a od 1.BloodRayne jsem mu již nikdy na nic už neskočil. Tož tak. P.s. kdo to ještě neví, tak si přečtěte např. jeho zdejší profil a odhalíte TO zás. tajemství, proč tolik ´´herních adaptací´´ a proč tolik záměrných propadáků. A budete o hodně moudřejší. ;-) Konec dobrý (zdraví 1.Resident Evil s Millou) a ti Nightwish mě fakt upřímně rozesmáli.:))) ()

jondzavid odpad!

Odpad áno, ale nuda určite nie. Už len sledovať, kde všade sa Uwe obsluhuje pobaví (napadajú ma Relic, Resident Evil, Alien, Tremors atď). Musím uznať Christianovi Slaterovi, že akokoľvek nevýrazný je tentokrát, oproti Tare Reid vynikne. Nie, že by sa na ňu zle pozeralo, ale je tak hrozná, že jej neuverím ani pol slova a to nemám problémy s podobnými "výkonmi" (ako napr. Denise Richards som jej atomovú expertku zožral aj s navijákom :-)). Scenár komentovať nechcem (to nemá zmysel) a efekty tobôž (ale aspoň už nevidíme prestrihy na originál hry ako v House of Dead). Proste Uwe je macher, mám k nemu neskutočný obdiv (ako to len ten chlap robí, že dokáže také filmy ako House of Dead alebo toto predať do americkej distribúcie - klobúk dolu - a aj keby mu zatrhli v budúcnosti jeho "režírovanie", obavy oňho nemám - s jeho obchodným "talentom" môže založiť teleshoppingový kanál) . ()

Vojcl

Nominovat to na Oscara za nejlepší filmovou píseň Wish I had an angel od Nightwish!!!! Jinak film absolutní odpad nejhoršího druhu.. Po Tomb Raiderovi další sprzněné filmové zpracování kultovní počítačové hry... ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)