Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

LordSnape

Já nevim co na to říct. Uwe uz zmrvil hodně her tím, že je přetvořil do filmu, ale tohle jsem asi nějak nepochopil. Navíc jsem u toho furt usínal a přišlo mi to všechno strašně nelogické a okoukané. To se radši podívám na Aliena jak se mlátí s Predátorem. ()

t_gon odpad!

Trailer nasliboval hory doly v podobě drsné akce s monstry a hutné atmosféry, ale zkušenosti varovaly. Řídit se jimi, tak si nezkazím 100 minut „chvilky s filmem“. Alespoň jsem si rozšířil obzory (to si pak ostatních filmu člověk váží hnedle více) o téma „jak vykrást název hry“, o které vlastně nechci točit. S hrou to má společný pouze název, zbytek jsou jen imbecilně rozehrané partie tupých herců (ten scénář se psal v těžkém stavu bez mozku), otřesných triků a všeho kolem. Uwe nastupuje definitivně na dráhu „hovada“ (dík k0C0Ure za slušném výraz) – ke vztahu k nakoupeným předlohám a jen tak rychle se nehodlá zastavit, pač pokračuje dál s BR… ()

DJ Rocco iNc

To o čom je tento film? Z toho nevýjde ani herkopater. O nejakých parazitoch alebo čo??? Akože takýto trápny film som už dávno nevidel. A čudujem sa, že Christian Slater sa znížil až na takúto úroveň. Jedine čo ma tam zaujalo boli asi tie neprestrielné príšery. Inak nič. ()

Ertai odpad!

Uff, béčka a céčka mam rád, ale bohužel toto bylo děsivě nudné. Jednak nudné a jednak chaotické - kde co jak a hlavně proč, na to nam Uwe odpovědi nedává a přidává další a další nesmyslné scény, které on sám asi považuje za děsně C0oL. Kdyby ta mazna aspoň ukázala cecky, tak by se v kombinaci se songem od Nightwish dalo uvažovat aspon o jedné hvězdě... ()

lennyd

Edward Carnby (Christian Slater) prožil drsné mládí v sirotčinci, kde na něm a jeho spolu-obyvatelích doktor Hudgens prováděl pokusy. Později pracoval pro vládu v tajné jednotce 713, která se zabývala výzkumem paranormálních jevů. Nyní už nedělá nic, kromě hledání tajemných artefaktů z dávno zmizelé civilizace Abkaniů. Čím více artefaktů se svoji přítelkyní Aline najdou, tím více se dostávají do problémů s tajemnými netvory, kteří dávnou civilizaci zničili. A původcem všeho zla je starý známý doktor Hudgens, který otevřel "Pandořinu skříňku". Edward, Aline a jeho bývalý kolega (nyní bojové jednotky) musí netvory z pekla zastavit ... Nebo tak nějak to bylo. Abych pravdu přiznal, tak jsem se na film docela těšil (a vzpomínal na prastarou hru (samozřejmě Alone in the Dark 1) s její temnou atmosférou). Akorát že film s původní hrou moc společného nemá (a nutno říct, naštěstí - kdyby ano, tak by to už byl čistokrevný odpad). Většina akčních filmů má nějaký děj, který je semtam přerušen akční scénou - tady je to přesně naopak. Od prvních okamžiků zde běží nějaká akce (pořád někdo po někom střílí) a snad jednou či dvakrát je to přerušené nějakou jinou scénou (např. žhavou nocí mezi Edwardem a Aline při 7 Seconds od Youssoun Dour a Neneh Cherry). Ne že by Christian Slater či Tara Reid byli nějaké velké hvězdy, ale ve filmu takovéto kvality bych spíš čekal nějaké bezejmené tváře. I když ... režisérovo jméno určitě diváky přiláká - minimálně pro to, aby zjistili jestli jeho další film je stejně hrozný jako ten předchozí. Howgh .. ()

Bobik9

Nechápu, proč je tento film tak neoblíbený. Podobných horrorů byly natočeny stovky a tento má jedno z nejhorších hodnocení. Mně se naopak zdálo, že patřil ještě k těm lepším. Už jen díky obsazení v hlavních rolích, kde se mi líbili jak Slater tak Tara Reid. Zařátek filmu se mi velice líbil a sliboval mi, že se bude příběh odvíjet ve svižném napínavém tempu, bohužel ale tomu nebylo tak a film měl několik nudných okamžiků, při kterých jsem trochu chápal hodnocení ostatních. Nakonec dávám 3 *, za herce,za slušně vytvořenou napínavou atmosféru a za Nightwish. ()

majxik odpad!

Ok, sice trpím chorobnou antipatií k Uwemu , ale řekl jsem si ž€ mu dám u tohohle snímku šanci, přeci jen co se může pokazit při filmování adventrůry když má k dispozici poměrně slušné finance, techniku a herce? A hle... asi všechno... Protože herci odvedli mizerný výkon (Je mrtvá, pojď... a na konci záběru paní mrtvá pohne hlavou? Wth?), příběh zpracoval naprosto příšrně (udělat z surival hororu střílečku s armádou?). No což... opět ukázal že mu hry jsou ukradené a že reřie mu nejde. ()

Všivák odpad!

Asi se budu trochu opakovat. Byl to můj první Uweho film. Na docela vysoký rozpočet. Odfláknuté akční scény se známými, ale nudně hrajícími herci. Strašná hudba, která se do filmu vůbec nehodí a ještě je hrozně zasazená. Nezajímavý a nudný děj. Námět měl rozhodně velký potenciál. Proč se proboha režisér pouštěl do takvých megalomanských přestřelek, když vidíme akorát světýlka s kulek. Film nemá absolutně nic společného se svou počítačovou přelohou. Hra byla horor. Tohle je špatný akční film s hrdinou v plášti. Děs.. Ani jsem to nedokoukal, ale určitě to dopadlo dobře:-) ()

kubikzeme odpad!

Jestli by se mě někdo ptal na nejhorší film všech dob, asi bych váhal. House of the deadth, Bloodrayne nebo Alone in the dark. Svou blbostí by určitě vyhrál Alone in the dark, to je tak nelogické, tak hrozně dementní, že se tomu prostě musím smát. Před shlédnutím filmu jsem si s kámoši na to pustili pár recenzí, které upozorňovaly na debilitu tohoto filmu. Díky tomu jsme se mohli dokonale bavit. Áh, ten film je tak hrozný a nelogický. A některé klišé. Například týpek pokládá bombu, ale on ji nemůže prostě položit na 2 minuty, on ji prostě musí položit na 5 vteřin, aby se mohl obětovat. Opravdu to nestahujte, Boll je všechno jen ne režiser. ()

Guzo

Nevím, jestli všichni hodnotící ten film opravdu sledovali, nebo prostě jen dali dalšímu filmu od Uweho odpad, ale mě to mile překvapilo. Zřejmě to bude i tím, že hru jsem nehrál, čili její případné zprznění na mě nemělo vliv, ale celkově mi film přišel jako průměrný akční horor. ()

Dreadd

Není nad úvod do děje v podobě textu, který vypráví šišlající vypravěč (v tu chvíli mi chyběl Morgan Freeman) a který trvá minutu a půl. Potom tu máme pár zbytečně rozbitých oken, pár pohybů z Matrixu a čínských kung-fu filmů a chlápka, kterého nezabije, když do něj vyprášíte plný zásobník, ale stačí ho jenom probodnout. Hlavní hrdina je paranoidní magor, který pozná, že je sledován téměř okamžitě po tom, co vyjede (náhodou se trefí, ale…), následné procházení po ulici a neustálé otáčení, aniž by ho doopravdy někdo / něco sledovalo, už je trochu mimo. A ty jeho monology to je taky věc. Neškodilo by ubrat, tvůrci si zřejmě neuvědomují, že filmovou adaptaci adventury nelze pouze tupě kopírovat. Další věcí jsou Bollovy střihy, které přicházejí v místech, kde by v normálním filmu scéna pokračovala. Jenže Uwe se nebojí střihnout scénu v půlce a následně přeskočit v ději úplně jinam. Nepřátelé jsou taky skvěle vymyšlení. Všude, kde se objeví, začnou blikat a zhasínat světla. Proto je rada k nezaplacení, když nějaký patolog (který navíc má záhadně přístup k celému arzenálu) poradí detektivovi, aby na ně posvítil baterkou. V podstatě celá jednotka 713 jsou exoti. Vede to tam drsnej chlápek, pro kterýho je každá druhá věc „madrfaking“ a poradce dělá dědek, co si šlehá nějakou cizí krev. Další zpackanou věcí jsou počítačově dodělané střely. Nejen, že se přestřelka odehrává v naprosté tmě s chaotickou kamerou, kdy nevíte co se děje, jednoduše proto, že je tma. A když potom vidíte jednu střelu, která jde naprosto očividně minimálně metr nad svůj cíl (toho by si všimnul i největší ignorant, takže zřejmě se jedná o nějaké nepochopené Bollovo kouzlo) a stvůra se, s největší pravděpodobností úlekem, skácí k zemi, nevíte, jestli se smát nebo brečet. Kamera postříkaná krví je další skvělá věc. Když se konečně dostanou do dolu, nastává ta pravá akce. V dole se jde a jde, až konečně narazí na... slepou uličku! A tak se jde dál. Před dolem zase hlídají vojáci, jejichž chrániče navozují dojem, že jde o nějakou skupinku kanadských in-line bruslařů náhodně odchycených, vyzbrojených umělými zbraněmi a využitých jako komparz. Nakonec je napadnou zase ty samé nestvůry, jenže na co předtím stačil jeden náboj, nyní není dost ani celý zásobník. V dole mezitím konečně něco najdou, podivné chapadlo se vynoří ze země a všichni na něj koukají, počkají, až někoho zabije a pak mu to oplatí. Také zde narazíme na úplně nový styl animace střelby ze samopalu, který byl pravděpodobně tvořený v Malování. Na konci zjišťujeme, že ve všem měly prsty jeptišky a celé město je z neznámého důvodu evakuováno, zřejmě při honění za nějakou starou civilizací bylo město napadeno jinou a všichní jsou pryč. V závěrečných titulkách začne najednou hrát metalová skladba Wish I had an Angel od Nightwish, vůbec nijak nesouvisí se závěrem, ale Uwe si asi myslí, že klíčem k dobrému filmu jsou kvalitní titulky. Pokud hledáte kvalitní film, Alone in the Dark je pro váš špatná volba. Pokud se ale rádi zasmějete stupidnímu scénáři, nepovedeným trikům, blbým dialogům a neschopnému režisérovi, směle do toho. () (méně) (více)

Drnqonovic odpad!

Smutné.... Strejda Boll nahnal další zhaslou hvězdu do svého království odpadu a sraček. Budiž Slaterovi země lehká. ()

jefff

Carnby je takový mix mezi agentem Mulderem z Akt X a Indianou Jonesem. Není to však to jediné co si pan Boll "vypůjčil" od svým kvalitnějších předchůdců. Sám v temnotě je zkráceně řečeno naprosto bezduchou hovadinou, která vznikla pouze nepřiměřeně vysokým egem jeho tvůrce. Režisérsky nezvládnutý snímek nedokáže ani trošku diváka vtáhnout do děje a upoutat pozornost. Mě třeba bylo naprosto jedno, jestli někdo zemře nebo se zachrání. Hodnocení zde je správné a výstižné a důvod proč jsem si tuhle ptákovinu pustil, bylo pouze to, že jsem nevěřil, že Slater by film téhle úrovně absolvoval a také jsem žádný film od brakotvůrce Bolla nikdy neviděl. Nakonec jsem s lítostí zjistil, že Slater opravdu účinkoval v odpadní sračce a i přesto, že na něm bylo vidět co si o filmu ve kterém hraje myslí, má u mě dost velký černý puntík. Nekoukat, ztráta času. Hvězdička za Slatera. ()

Smileface odpad!

Hovadská řežba pro sráče bez mozku. Po deseti kořalách a pěti pivech pořád tak stupidně zmatená aby vás nudila. Logiku nebo alespoň mírně nechaotický děj by v ní člověk hledal těžko. Christian Slater, Tara Reid a Stephen Dorff vypadají, jakoby parodovali sami sebe a "rádobyvetřelci" zas nejdou skoro vidět, aby se ušetřilo na efektech. I přesto si ale i poloslepý všimne, jak bídně jsou udělaní. ()

Anticque

Průměrný akčně horrorovej snímek, který ale nepatří zrowna mezi skvostá díla. Film jak jsem čekal propadl, ale mě se celkem líbil. Celej film je jen střílení do prázdna, scénář je dost podprůměrný, herecké obsazení je alespoň malé +, ale jinak průměrný film. ()

solskjaer odpad!

Opravdu hodně špatné, biologický odpad odsouzený k záhubě. Unavenej Slater, přiblblá kamera a naprosto příšerná zápletka. Fuj! ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)