Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

vegetol.mp

Průměrnej akční horor, kterej sice nehýří originalitou, ale zase je opravdu zábavnej. Není to veledílo, ale takový hodnocení si to fakt nezaslouží. Ale natočil to Uwe Boll, tak to musí být nutně hrozný, že jo. Kritizovat Bolla je právě v kurzu. Fakt bych se rád dožil dne, až přestanou lidi bučet se stádem a projeví taky vlastní názor. Obitus má recht, lidi jsou ovce. ()

Dexter1

Druhý film, ktorý som mal možnosť od Uweho videť. Je neuveriteľné ako sa človek bez talentu a nadania dokáže obklopiť celkom dobrými hercami a dostať k peniazom. Tento nemecký hrdina je pre mňa veľmi inšpiratívny, lebo stále pracuje aj napriek kritikám svojich filmov. Čo sa týka tohto filmu, tak je tu nadupaný soundtrack, akčné scény pochybnej kvality, milostná scéna pri ktorej si pripadáte ako sám v temnote, husté hlášky a logické kixy. Dlho sa mi nestalo, že som film pozeral na tak veľa krát(vždy sa mi pri ňom podarilo zaspať). Musím ale spomenúť jeden dialóg: "Potrebujem od teba nejaké informácie o tom." - "Čože? Veď vieš čo sú to za ľudia, oni ma za to kľudne zabijú. Hneď sa ti na to pozriem.". Ale aj tak Uwe má vo svojich filmoch isté čaro, ktoré ma núti aby som si pozrel nejaký ďalší jeho film. Je to proste len nepochopený umelec, ktorého raz chcem pochopiť. ()

wipeout

Ono hlavným problémom tohto filmu okrem sneustále spomínaného stupídneho scenáru je, že skoro nič v tomto filme nevzyzerá skutočne. Či už sú to výkony hercov, zvuk zbraní, príšerky, lokácie ba ani samotné abhakské relikty. A to enhovoriac o tých nelogičnostiach v príbehu. Tara je síce krásna ale ani veľmi chabá posteľná scéna tento film nezachránila. ()

Rocky88

Moje první zkušenost s Bollem. Čekal jsem totální průser a hle, ono to tak zlé není. Ano, příběh je béčko, ne-li káčko, ale viděl jsem toho už spoustu horšího. ()

Bláža

Po skončení filmu, jsem měl pocit, že mi něco podstatného uniklo. Nic mi nedávalo smysl. Pak jsem na to konečně přišel – film nemá ani hlavu ani patu. Navíc samotný apokalyptický závěr filmu se moc neslučuje s s příběhem, který je spíše „komorní“, rozhodně nemáte pocit, že sledujete něco, co by vyhubilo celé lidstvo. Měřítka Uwe Bolla jsou asi velmi předmenzovaná. Nic tu není pořádně vysvětleno a neustále máte vtíravý pocit, že se věci ve filmu řeší nějak moc rychle. Film je neobyčejně stupidním – scénářem počínaje a střihem konče. Mnoho scén působí křečovitě a často moc šroubovaně (třeba „povinná“ sexuální scéna). Připočítejte podprůměrné herecké výkony (snad až na Christiana Slatera, ten je průměrný) a máte výsledek – s bídou jedna hvězdička. ()

Wormboy

Dost velka bieda, ale zas az na odpad to u mna nie je. No treba povedat, ze som posledne videl nejake nove filmy so Jean Claudom a jeden novy s Lundgrenom,takze mozno aj pre to az jedna *. Ale kadzopadne som cakal kravinu vacsieho zrna. ()

necisty

Naprosto dokonalý soundtrack, takový výběr metálku jsem u filmu nikdy neslyšel, podařilo se mu přebít i na svůj čas nejlepší Královnu prokletých. Nádherná Tara a starý známý Uwe. Jen ten film je pěkná sračka. Viděl jsem ho už dávno, ale asi už nikdy nenajdu tu sílu si ho pustit znovu... a nějací dva blbci se ještě odvážili natočit dvojku:D. ()

Flyer odpad!

Tento snímek jsem zhlédnul pouze z čisté zvědavosti, jelikož mě zajímalo, jestli je opravdu tak špatný, jak se o něm říká. A jak je vidět z mého hodnocení, Alone in the Dark mě opravdu nezklamalo. Nevím, jestli má cenu vyjmenovávat zápory, protože až na solidní hudbu, díky které dávám filmu alespoň 0,5*, je zde špatné vše - od mizerných hereckých výkonů, přes chaotický a přeplácaný "děj," nevkusné efekty až po absenci jakékoliv atmosféry či napětí. Místo civění na tuto kravinu jsem se raději měl zavřít na hodinu a půl v našem sklepě a odnesl bych si tak alespoň nějaký hororový zážitek. ()

Aquarius

No nieviem, ja takýchto filmov vidím okolo seba spústy, škoda že ľudia prozřeli až teraz. Chudák Tara Reid, taká pekná žena a hrá v takých sračkách(a tak strašne!)... ()

okkac

Čekal jsem ubersračku a.. kupodivu mne to celkem bavilo. Hru jsem nehrál, tak na to, že to s ní asi nemá nic společného nadávat nebudu. Lepší triky by neškodily, ale vyloženě nerušily. Boll se opět pokouší o cool scény, na které jeho talent nestačí, i když nápad to není až tak k zahození a dají se s jistou dávkou sarkasmu užít, jako obrana dolu. Scénář a herci jsou prostě na úrovni TV produkce, takže nic světoborného, ale jsou mnohem horší filmy. ()

SeanLSD

Na Samotného v temnote to bolo dielo pozoruhodne kolektívne... Neodsúdim film vopred len za to, že má na nejakom ČSFD milión odpadov. Podľa tunajších komentov som čakal ultimátny paskvil. Namiesto toho som dostal neuveriteľnú zmesku, prevažne absolútne nefunkčnú, ktorá sa mi už vzápätí v hlave rozplývala a miešala s desiatkami iných filmov. Toľko odkazov, či vlastne kopírovania, nie je v rovnakom čase ani v prehľade upútaviek. Taký mix vyzerá vskutku príťažlivo - iné svety, príšery, votrelci, dávne civilizácie, múzeum, archeológia, unesené deti, mutanti, špeciálne jednotky, paranormálne javy, proste všetko - zastrešené otravnými monológmi a úvodným titulkom, bez ktorých by to nedávalo štipku zmyslu - a tak som bol ochotný to napriek ohavnému plagiátorstvu ( najviac mojej obľúbenej, nedocenenej RELIKVIE ) akceptovať, ale len do tej chvíle, kým sa film odrazu, ale nevyvážene a nepredvídateľne nezačal pravidelne zvrhávať na paródiu.... Rozpitvávať rozprávačskú neschopnosť a nemohúcnosť vo vytvorení atmosféry by sa dalo hodiny, SÁM V TEMNOTE je v tom vskutku fenomén, ukážkové dielo v tom, ani nie ako nerežírovať, ale predovšetkým nepísať scenáre. Akoby som sedel nad polievkou a hútal, čo by sa tam ešte všetko dalo napchať a potom to strčiť na prvé miesto, ktoré sa naskytne, až vznikne taký galimatyáš, že úvodný text je dlhší ako záverečné titulky a hlavný hrdina musí každú chvíľu sám sebe čosi vysvetľovať, aby vôbec niekto bol schopný pochopiť, čo sa to tam vlastne deje. V niečom je ten film napriek tomu dokonca lepší ako HOUSE OF THE DEAD, ale absolútne mu chýba jeho zábavnosť. Nie je to bezprecedentná filmová katastrofa, ako by sa z väčšiny tunajších reakcií mohlo zdať, iba nevydarený kus potenciálne sľubného filmového plagiátorstva. ()

Nivenx

Jednou jsem se nato díval a vůbec jsem si nepamatoval o čem to bylo a co se tam dělo, jen že tam stříleli nějaké potvory, tak jsem tuhle krávovinu bohužel pustil podruhé abych se opravdu ujistil, že si zase více nepamatuji a že to byla nehorázná blbost. 10% ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)