Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) jsou dávní a poněkud nesourodí přátelé, kteří se vydávají na týdenní rozlučku se svobodou po vinařské oblasti Santa Ynez Valley. Jejich představy o průběhu výletu jsou ovšem trochu odlišné. Zatímco samotářský Miles by rád společný čas strávil koštováním prémiových kalifornských vín, nastávající ženich Jack by si rád naposledy užil život svobodného mládence se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen. Do milostných dobrodružství se nakonec zaplétají oba, když se v restauraci seznámí se dvěma okouzlujícími servírkami. Nechávají se strhnout romantickou atmosférou společných večeří, nekonečných rozhovorů a opojným vínem, které však brzy všem ztrpkne na jazyku... Pohodová komedie o životě, přátelství a krizi středního věku se dočkala vřelého diváckého a kritického přijetí. Snímek získal mnoho filmových ocenění a posbíral pět oscarových nominací včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a režii. Jediného ocenění se nakonec skutečně dočkal režisér snímku Alexander Payne, ovšem v kategorii za nejlepší adaptovaný scénář společně se spoluscenáristou Jimem Taylorem. Za nejlepší scénář byli ocenění také Zlatým Glóbem, kde snímek rovněž bodoval v kategorii za nejlepší komedii nebo muzikál. (Česká televize)

iamek

Po dlouhé době film u kterého nevím co napsat. Na Bokovku jsem se hodně těšil, ale vždycky se mi trošku vyhýbala což bylo asi znamení, že na ní nemám koukat. Herecké obsazení je skvělé a i herecké výkony jsou dobré, ale čekal jsem trošku více humoru a vtipných scének. ()

klerik

Neoznačoval by som tento film za komédiu (je tu len pár ozajstných gagov), ale inak je skvelý. Film zo života s príjemnou vinárskou atmosférou a fajn postavami. Takéto takmerromantické filmy (len o mladších ľuďoch) robia dnes Apatow či Stoller so Segelom. Bokovka je práve pre svoju dospelosť ešte lepšia... ()

LaciLC

Znamenitá tragikomická road movie (nielen) o láske k vínu, podporená výbornými hercami. Postavy sú skutočné, smejete sa a zároveň s nimi súcitíte a prežívate s nimi každú minútku tohto krásneho filmu. A ako že si ho vychutnáte najlepšie? Predsa s pohárikom v ruke... ()

korbitch22

celkem super podivána,o dvou totálně rozdílných přátelích a jejich potřebách v milostném a osobním životě.taková sonda do duše 4cátníka,který taky potřebuje lásku a někoho kdo mu bude milovaným protějškem a film taky o tom,že někdo prostě potřebuje sex,sex a zase sex:-) sice film hodně omlouvá nevěru,což nemusim,ale je zatraceně vtipný,s takovým tím dospěláckým a upřimným humorem.určitě stojí za shlédnutí. ()

packa

Paul Giamatti předvedl fantastický výkon, střídání komediálních a dojemných poloh mu mimořádně sedlo, až jsem měl podezření, že scénář mu byl napsán na tělo. Bavil jsem se výborně, pod pět hvězdiček jít prostě nemůžu. ()

sharky

Další příklad filmu, kde se s akademií neshodnu (ono to platí skoro u všech oceněných). Bokovka je pohodový filmeček, který je ale příliš dlouhý na to, jak málo se v něm děje. Po zhlédnutí vyšumí stejně rychle jako krabicové víno. Jediné, co mi utkvělo v paměti, byla velmi vtipná scéna s peněženkou. Ale zítra už si na ní asi taky nevzpomenu... ()

Flego

Tento film je ako víno. Treba ho ovoňať, pozrieť cez neho do svetla, premiešať na jazyku a vstrebať jeho vôňu a chuť. Rovnako ako víno, je to živý film, ku ktorému sa treba vracať. ()

rikitiki

Chvílemi jakoby to byl nezávislý americký film s obvyklým motivem roadmovie, chvílemi melodrama se zcela mainstreamovým vyzněním. Komedie to byla snad jen na minutu, kdy kulaťoučký Paul Giamatti legračně hopská ze svahu a snaží se přitom vypít láhev vína na ex. Dost dlouho to byla i nuda, kterou se režie marně snažila rozbít děleným plátnem. Jenomže u filmu, kde velká část dialogů působí jako z instruktážního videa o degustaci vína a děj je tak řídký, že ho musí natahovat podkresové záběry, se prostě nedá předstírat, že je to sranda k popukání. _____ Podle mě je to na dvě hvězdy, ale kvůli mé slabosti pro Paula Giamattiho to zaokrouhluji na tři. /24. 2. 14./ ()

Ivoshek

Jsem někde mezi 3 a 4.. Nejvíc asi kvůli tomu, že obal DVD sliboval, že to bude řachanda, což teda až tak moc nebyla. Ne že by tam nebyly vtipný momenty, ale rozhodně jich nebylo tolik a žádný z nich mě nesložil na zem. Film je to ale rozhodně pěkný, příjemně ten čas při koukání uteče a Giamatti je správná postavička. Mám ho rád už od doby, co jsem ho viděl v Soukromých neřestech. Některé konverzace jsou vyloženě roztomilé ("měl by sis vomočit klacek.." jako odpověď na všechny duševní trable), některé scény pěkně ze života (opilecké volání bejvalce). Spokojenost s filmem myslím dokáže zvýšit souběžná konzumace pinot noir. ()

Janek

Neskutečně příjemný inteligentní vypointovaný film se skvělým soundtrackem, jehož jsem pyšným vlastníkem. 100% ()

eraserhead666

Víno mi vůbec nic neříká, ale díky tomuto filmu jsem pochopil lidi, kterým jo. Trochu nechápu název, protože může slibovat trošku něco jiného, než nakonec dá a vlastně to nemá s příběhem zase tak moc společného, ale budiž. Paul Giamatti je zvláštní herec, ale v tom pozitivním smyslu. Hrozně, ale fakt hrozně mě iritovala chůze Thomase Hadena Churche. Sandra Oh byla úchvatná, trochu mě mrzelo, že se Virginia Madsen nedokázala v roli trochu odvázat, že jí ta postava neposkytla moc prostoru. Je ale fakt, že z velmi pěkné takřka ještě dívky v Candymanovi vyrostla ve velmi pěknou zralou ženu. ()

Sofia

Skvostný kousek - dokonalé od všech zúčastněných herců až po výpravu, kameru, scénář a hudbu. Krásně melancholické a bolestné, nevím, jestli bych to psychicky unesla, kdybych byla muž v krizi středního věku jako hlavní hrdinové :-) Občasná klišé vůbec nevadí, i ten malý happy-end se mi tam hodil. Doporučuju naplno užít jen se sklenkou lahodného vína v ruce! ()

Exkvizitor

Bokovka je velice "europish" komedie jako ze života - o víně, přátelství a lidech na osudové křižovatce. Dvojice nerozlučných a totálně odlišných kamarádů - depresivní učitel angličtiny Miles a herec-playboy Jack se vydávají užívat posledního týdne před Jackovou svatbou na vinařský venkov v Kalifornii, kde se vše oproti původním očekáváním nějak zamotá. Paul Giamatti v roli Milese dostává nejvíc prostoru a je excelentní, ostatní herci mu pak velmi zdatně sekundují - dozajista i díky úžasnému scénáři, který si Oscara zasloužil (i když mám stále jisté pochybnosti, zda ho neměl dostat přece jen mnohem originálnější Věčný svit neposkvrněné mysli). Každopádně Bokovka stojí za vidění! ()

mm13

Nespomínam si na film, ktorý by tak intenzívne smrdel, no zároveň voňal človečinou. A nedá mi neskríknuť - božská Maya Virginie Madsen! ()

evapetra

Vínečko, víno! Ten ovíněný týden loučení se svobodou, i se všemi těmi nevyhnutelnými držkopády určitě stál za to. A já jsem si to s těmi dvěma třeštidly po celý film patřičně užívala. ()

ScarPoul

Moja srdcovka. Filmy od Alexandra Paynea zbožňujem. Úvaha o víne, ženách, vzťahoch a živote ako takom v dokonalom prevedení ústredného dua pohodákov a krások. Film ku ktorému sa vždy rád vrátim a u ktorého viem oceniť takmer všetko. Od Kentovej hudby, skvelo napísaných dialógov a aj humorných miest. We all been there and we also somehow get out. A nebudem piť ten pojebaný Merlot! ()

6thSun

Doporučuju sledovat s lahví kvalitního vína dle vkusu vašich chuťových pohárků (a stavu jater). "Krabicářům" vstup zakázán! ()

adamo_znk

Výborný komorní snímek o dvojici naprosto rozlišných kamarádů. Jeden se utápí ve svém nudném, učitelsko-spisovatelském životě poznamenaném rozvodem a druhý si těsně před svatbou chce ještě pořádně užít. Spolu podniknou výlet za krásami amerických vinic, poznají slečny, pijí víno, hádají se, usmiřijí se atd. Tak hezky to plynne s inteligentním humorem a skvělou ústřední dvojicí. Film mě při každém dalším shlídnutí víc a víc baví - ideální oddychovka. ()

Zeebonk

Paul Giamatti je zkrachovalý, chová se jako debil a nešikovně balí servírku. Jeho souputník je smířený se svou průměrností a klátí šikmoočku z Chirurgů. Málem bych zapomněl, chlastají u toho víno. ()

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Giamatti prezidentem

Giamatti prezidentem

22.08.2006

Ano, je to opravdu tak. V poslední době stále populárnější Paul Giamatti z oscarové Bokovky bude prezidentem Spojených států amerických. Taková nabídka se nedala jen tak odmítnout, zvlášť když… (více)

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)