Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +atmosféra, slušné zvuky, příjemné efekty, námět -Michael Keaton ani nemusel hrát/// Film snad neurazí, ale pravděpodobně ani nenadchne. Trošku mi připomněl Frekvenci, ovšem při srovnání je tohle vyluhovanej filmovej odvar. Dost jsem se snažil pochopit děj a podařilo se mi to tak z poloviny, závěr se mi zdá takový nemastný neslaný. Naštěstí film má slušné technické zpracování a to divákovi udrží hlavu vzhůru a oči otevřené. Ale stručně: To jsou všechny duchařiny tak slabé?/// Celkem 62%/// ()

tron

Michael Keaton sa nikdy nestal mega hviezdou. Napriek tomu je troška smutné pozerať sa, ako tento sympatický chlapík starne a ako málo vďačných príležitostí dostáva (BEETLEJUICE, BATMAN, BATMAN SA VRACIA, JACKIE BROWNOVÁ, ZAKÁZANÉ OVOCIE). Tentokrát sa chvíľkovo "vrátil" v komerčne úspešnej duchárskej melodráme HLAS SMRTI. Tá sa i kvôli slabému rozpočtu stala takým hitom, že k nej v roku 2007 pribudla dvojka (v ktorej Keatona vystriedal podobne "nehviezdny, ale sympatický" Nathan Fillion zo SERENITY). Príbeh sa venuje netradičnému nadprirodzenému fenoménu EVP, čo je spôsob, akým sa s nami kontaktujú mŕtvi prostredníctvom rádia či televízie (tvorcovia tvrdia niečo v šialenom zmysle, že to naozaj existuje, ale neverte im). Snímke napriek priemernému scenáru a tak akosi celkovej nevýraznosti nemožno uprieť zopár kladov (znepokojivú atmosféru a charizmatického Keatona v titulnej úlohe) a keď HLAS SMRTI porovnávam s podobným kúskom Kevina Costnera NA KRÍDLACH VÁŽKY... ()

anais

Architektovi zemře manželka a on od ní začne přijímat zprávy rádiem. Tím ovšem otevře jakousi bránu do světa mrtvých a ohrozí tak svůj vlastní život. V celém filmu se toho moc nestane. Celá finta spočívá jen v onom sledování rádia a televize. Nic víc, nic míň. FIlm to není příliš nápaditý, a tak člověka nic nepřekvapí. Už začátek je vyloženě odfláknutý. Posloucháme dialog v němž Michael Keaton říká své odjíždějící ženě věty typu „Dávej na sebe pozor.“ A ona říká věty typu: „Čekáme dítě.“, načež zemře. I kdybych nevěděl už před filmem, o co půjde, tyhle vše říkající dialogy následující scénu naprosto okrádají o překvapení, emoce. Chudák Michael Keaton nemá moc co hrát. Naštěstí tam, kde zklamal scénárista, zapracoval režisér (nebo náhoda?) , a o přesto že se ve filmu v podstatě nic neděje, člověk se docela bojí. Asi nikdy jsem si neuvědomil jak strašidelný dokáže být šum rozladěného rádia. A nevyladěnou zrnící televizi taky nemusím dlouho vidět. Na strašidelné noční okamžiky u tv je tenhle film víc než dobrý. ()

A.L.E.S.

Filmy s Michaelem Keatonem mě vždycky dokázaly pobavit, díval jsem se na ně rád. Ovšem v tomhle snímku mě trochu zklamal. Jeho role je nevýrazná, pokud je porovnám s Batmanem nebo Jako vejce vejci. Ale zhruba po půl hodině jsem našel pomyslné lano a začal jsem sledovat děj. Hodnocení u mě kolísá mezi třemi a čtyřmi, ale Keaton mě ke konci přesvědčil, že si zaslouží víc. ()

Siri69

Tento duchařský thriller mám opravdu moc rád !!! Nevím jestli kvůli tomu že mám rád duchařské filmy,nebo že v hlavní roli poměrně dobře zahrál Michael Keaton. Možná kvůli obojímu... Každopádně je to poměrně napínavý film,který neurazí fanoušky duchařin, ani náročnéjší filmové diváky... Já osobně už jsem ho několikrát viděl a zatím mě ještě neomrzel... 4,5* ()

• Kvůli filmu vznikla v Anglii stejnojmenná produkční společnost na jedno použití. (imro)
  • Příběh je založen na vědecky potvrzeném fenoménu EVP (Electronic Voice Phenomenon), podle kterého mrtví lidé promlouvají k živým prostřednictvím televize nebo rozhlasu. (imro)

Časové pásmo bylo změněno